Fartuszek z rękawkami

Na widok fartuszka córcia powiedział: „mamo daj mi farbki”. Rzeczywiście – kolorowy fartuszek ochronny marki BabyOno szczelnie zapakowany w przeźroczystą folię zachęca rodziców do kupna, a dzieci do prac plastycznych i nie tylko. Wisi na kartonowym wieszaczku z plastikowym haczykiem (na nim znajduje się czytelna i precyzyjna informacja producenta o użytkowaniu produktu).

Fartuszek na stronie internetowej producenta dostępny jest dla dzieci w różnym wieku: 12 m+ ( 12 miesięcy i więcej), 24 m+ oraz 36 m+, a także w wielu wersjach kolorystycznych. Nasz model do testowania ma główną część tzw. brzuszek w serduszka i słonie na bezbarwnym tle, pomarańczowe rękawki, a cały jest dokładnie obszyty żółtą lamówką.

Zanim farby, pędzle i inne akcesoria do malowania znalazły się na stoliku, nasz malarz
w ubraniu ochronnym był już gotowy do pracy. Fartuszek zakłada się szybko i łatwo, zapinając z tyłu na rzep. Nam rozmiar pasuje idealnie, zarówno długość rękawków (ok. 36cm) jak i wymiar części przedniej (ok. 38 cm mierzone od wycięcia przy szyi), a także szerokość plus/minus 37,5 cm). Być może dobrym rozwiązaniem byłoby przyszycie dłuższego rzepu, aby możliwa była regulacja szerokości. Obszycie wokół szyi i dłoni jest miękkie i nie podrażniło skóry dziecka podczas zabawy.

Córka zachwycona jest malowaniem w fartuszku, a mnie zadawala fakt, że jej ubrania pozostają czyste i suche. Po twórczej pracy (malowaniu farbami, rysowaniu kredkami, mazakami, czy klejeniu), plamy na fartuszku wystarczy zmyć mydłem i ciepłą wodą. Niestety nasz model ma jasne, bo żółte obszycie z którego zabrudzenia nie schodzą – ale w końcu służy do ochrony ubrań. Dla perfekcyjnych mam, którym zależy także na jego estetyce i ogólnym dobrym wrażeniu, polecam modele z ciemniejszymi wykończeniami. Po solidniejszym praniu fartuszek można pozostawić do okapania zapinając go na sznurze lub suszarce za pomocą rzepu, a proces schnięcia przyśpieszyć wycierając do sucha, np. ręcznikiem papierowym. Gdyby w sklepie fartuszek wisiałby na plastikowym, zamiast kartonowym wieszaku z dołączoną instrukcją obsługi, można by wykorzystać go także do suszenia lub zawieszenia już suchego fartuszka w szafie.  Mała pętelka też mogłaby być jakimś rozwiązaniem. Firma BabyOno proponuje również wykorzystanie fartuszka do ochrony odzieży dziecka przed zabrudzeniem podczas jedzenia.

Dla potrzeb domowych, aby zachować całkowitą swobodę ruchów podczas prac plastycznych wolałabym wykorzystać fartuszek ochronny bez rękawków (takie również dostępne są w ofercie BabyOno). Jednak do przedszkola zabieramy ze sobą model z długimi rękawkami, z którego jesteśmy  jak najbardziej zadowolone.

 Dziękuję firmie BabyOno za przekazanie zabawki do testów

Opis producenta:

Fartuszek dziecięcy z rękawkami skutecznie ochroni ubranka Twojego dziecka przed zabrudzeniem w trakcie jedzenia i podczas zabaw. Wykonany z lekkiego, miękkiego oraz łatwo – zmywalnego tworzywa. Fartuszek posiada także wygodne zapięcie na rzep oraz długie rękawki.

FARTUSZEK DZIECIĘCY Z RĘKAWKAMI:

  • wodoodporny
  • wykonany z miękkiego, lekkiego i łatwo-zmywalnego tworzywa
  • posiada wygodne zapięcie na rzep
  • zabezpiecza ubranie przed zabrudzeniem podczas posiłków i zabawy dziecka
  • idealny jako fartuszek przedszkolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close