Japoński papier origami – duży zestaw 60 arkuszy

Origami to tradycyjna japońska (choć pochodząca z Chin) sztuka składania papieru, o której nie tylko każdy słyszał, ale większość z nas chociaż raz w życiu miała okazję spróbować. Na rynku jest też więcej książek o orgiami, a i w Internecie nie brakuje inspiracji.

Wystarczy kwadratowa kartka papieru, której nie możemy ciąć, kleić i z której poprzez odpowiednie zginanie tworzymy przestrzenne figury. Czy ze zwykłej kartki da się tworzyć orgiami? Pewnie, ale mając do wyboru oryginalny japoński papier o idealnej grubości i pięknych wzorach i kolorach – wybieram zdecydowanie drugą opcję.

Zestaw, który otrzymałam od sklepu Zanshin, jest przepiękny. Arkusze papieru są fantazyjnie ułożone – pozwala na to ich różna wielkość i kolorystyka. Całość ozdobiona jest złożoną japońską laleczką.

I może od tej laleczki zacznę – można samemu taką złożyć, gdyż w paczce znajduje się instrukcja i wszystkie potrzebne materiały – nie tylko papier, ale i czarna krepa (na włosy), tekturowe kształty (na twarz) i złoty sznureczek, którym możemy ozdobić włosy.

W zestawie oprócz papieru na japońską laleczkę znajdziemy przede wszystkim bogato zdobiony japoński papier czerpany washi w dwóch rozmiarach (17 cm x 17 cm i 12,8 cm x 12,8 cm). Papier ten ma ciekawą (lekko chropowatą) fakturę i zachwyca wzorami – każdy kwadrat posiada swój własny, unikalny wzór.

Drugą grupę stanowi gładki papier w odrobinę większym rozmiarze z kwiatowymi motywami w różnych kolorach.

Najwięcej jest arkuszy jednokolorowych w dwóch rozmiarach (17,5 cm x 17,5 cm i 15 cm x 15 cm) i we wręcz niezliczonej ilości przepięknych kolorów.

W sumie w paczce znajdziemy aż 4 różnego rodzaju arkusze papieru. Pozwoli to na stworzenie jednej figurki na 4 sposoby.

W papierze do origami bardzo ważna jest gramatura. Zbyt cienki papier może się porwać, za gruby – nie będzie dał się złożyć zbyt wiele razy i będzie za ciężki.

Ten papier jest praktycznie idealny – czuć w rękach, że jest cieńszy niż np. papier ksero i bardzo dobrze się składa.

Wadą może się wydawać cena tego papieru (59 zł), ale z drugiej strony po dokładnym przeliczeniu zestaw wcale nie jest taki drogi. Trzeba pamiętać, że paczka zawiera ręcznie czerpany papier, a wszystko jest japońskiej produkcji. Wystarczy spojrzeć na ceny kartek urodzinowych w sklepie by przekonać się, że te kilkadziesiąt sztuk arkuszy jest warte każdej złotówki.

I na koniec bardzo ważna sprawa – dopóki nasze dziecko nie będzie się bawiło złożonymi figurkami, przetrwają one… lata. Do tego można stworzyć ozdoby, jakie każdy chce mieć na swojej półce.

Basia

Serdecznie dziękujemy firmie Zanshin za przekazanie japońskiego papieru origami do testów!

Opis producenta:

Zestaw japońskich papierów do origami z laleczką.
Zestaw zawiera:

– 5 arkuszy wzorzystego papieru czerpanego washi – 12,8 cm x 12,8 cm
– 3 arkusze wzorzystego papieru czerpanego washi – 17 cm x 17 cm
– 6 arkuszy gładkiego papieru w pastelowych kolorach – 17,5 cm x 17,5 cm
– 6 arkuszy z kwiatowymi nadrukami  – 17,5 cm x 17,5 cm
– 40 arkuszy gładkiego papieru w pastelowych kolorach – 14 cm x 15 cm
Dodatkowo – japońska laleczka origami, obrazkowa instrukcja złożenia laleczki, czarna krepa na włosy i specjalny, złoty, papierowy sznureczezk mizuhiki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close