Japoński papier origami – duży zestaw 60 arkuszy

Origami to tradycyjna japońska (choć pochodząca z Chin) sztuka składania papieru, o której nie tylko każdy słyszał, ale większość z nas chociaż raz w życiu miała okazję spróbować. Na rynku jest też więcej książek o orgiami, a i w Internecie nie brakuje inspiracji.

Wystarczy kwadratowa kartka papieru, której nie możemy ciąć, kleić i z której poprzez odpowiednie zginanie tworzymy przestrzenne figury. Czy ze zwykłej kartki da się tworzyć orgiami? Pewnie, ale mając do wyboru oryginalny japoński papier o idealnej grubości i pięknych wzorach i kolorach – wybieram zdecydowanie drugą opcję.

Zestaw, który otrzymałam od sklepu Zanshin, jest przepiękny. Arkusze papieru są fantazyjnie ułożone – pozwala na to ich różna wielkość i kolorystyka. Całość ozdobiona jest złożoną japońską laleczką.

I może od tej laleczki zacznę – można samemu taką złożyć, gdyż w paczce znajduje się instrukcja i wszystkie potrzebne materiały – nie tylko papier, ale i czarna krepa (na włosy), tekturowe kształty (na twarz) i złoty sznureczek, którym możemy ozdobić włosy.

W zestawie oprócz papieru na japońską laleczkę znajdziemy przede wszystkim bogato zdobiony japoński papier czerpany washi w dwóch rozmiarach (17 cm x 17 cm i 12,8 cm x 12,8 cm). Papier ten ma ciekawą (lekko chropowatą) fakturę i zachwyca wzorami – każdy kwadrat posiada swój własny, unikalny wzór.

Drugą grupę stanowi gładki papier w odrobinę większym rozmiarze z kwiatowymi motywami w różnych kolorach.

Najwięcej jest arkuszy jednokolorowych w dwóch rozmiarach (17,5 cm x 17,5 cm i 15 cm x 15 cm) i we wręcz niezliczonej ilości przepięknych kolorów.

W sumie w paczce znajdziemy aż 4 różnego rodzaju arkusze papieru. Pozwoli to na stworzenie jednej figurki na 4 sposoby.

W papierze do origami bardzo ważna jest gramatura. Zbyt cienki papier może się porwać, za gruby – nie będzie dał się złożyć zbyt wiele razy i będzie za ciężki.

Ten papier jest praktycznie idealny – czuć w rękach, że jest cieńszy niż np. papier ksero i bardzo dobrze się składa.

Wadą może się wydawać cena tego papieru (59 zł), ale z drugiej strony po dokładnym przeliczeniu zestaw wcale nie jest taki drogi. Trzeba pamiętać, że paczka zawiera ręcznie czerpany papier, a wszystko jest japońskiej produkcji. Wystarczy spojrzeć na ceny kartek urodzinowych w sklepie by przekonać się, że te kilkadziesiąt sztuk arkuszy jest warte każdej złotówki.

I na koniec bardzo ważna sprawa – dopóki nasze dziecko nie będzie się bawiło złożonymi figurkami, przetrwają one… lata. Do tego można stworzyć ozdoby, jakie każdy chce mieć na swojej półce.

Basia

Serdecznie dziękujemy firmie Zanshin za przekazanie japońskiego papieru origami do testów!

Opis producenta:

Zestaw japońskich papierów do origami z laleczką.
Zestaw zawiera:

– 5 arkuszy wzorzystego papieru czerpanego washi – 12,8 cm x 12,8 cm
– 3 arkusze wzorzystego papieru czerpanego washi – 17 cm x 17 cm
– 6 arkuszy gładkiego papieru w pastelowych kolorach – 17,5 cm x 17,5 cm
– 6 arkuszy z kwiatowymi nadrukami  – 17,5 cm x 17,5 cm
– 40 arkuszy gładkiego papieru w pastelowych kolorach – 14 cm x 15 cm
Dodatkowo – japońska laleczka origami, obrazkowa instrukcja złożenia laleczki, czarna krepa na włosy i specjalny, złoty, papierowy sznureczezk mizuhiki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

„Wesołe bajki”

Tytuł: „ Wesołe bajki”

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Autor: Agnieszka Frączek

Ilustrator: Andrzej Chalecki

Format: 210 x 250 mm

Oprawa: twarda, piankowa, lakierowana

Ilość stron: 72

Średnia cena: ok. 20 zł

 

Mam właśnie przed sobą pozycję autorstwa Agnieszki Frączek z ilustracjami Andrzeja Chaleckiego. To kolejne ich wspólne dzieło, wydane przez Agencję Wydawniczą Jerzy Mostowski i spokojnie mogę powiedzieć, że kolejny sukces!

Historię Smoka Wawelskiego, Szewczyka Dratewki czy chociażby Syrenki Warszawskiej, znamy prawie wszyscy, ale uwierzcie mi nie w takiej wersji. Pani Agnieszka nadała tym legendom zupełnie inny wymiar i spokojnie mogę pokusić się o stwierdzenie, że opowiedziała je na nowo!

Znajdziemy w tej książce, zbiór niezbyt długich, wierszowanych i rymowanych historii, które czyta się z ogromną przyjemnością. Autorka z dużą dawką humoru podaje nam zbiór legend, sprawiając że stają się milsze w odbiorze. Chętniej sięgnę po tak podaną przypowiastkę, niż po długi historyczny fakt.

Dołożono starań, by książka dobrze się prezentowała i przyciągała uwagę młodych czytelników. Okładka jest gruba, twarda, lśni eksponując wyraźny czerwony kolor, który w niej przeważa. Wnętrze natomiast jest niezwykle korowe. Ilustracje są zabawne, wręcz zwariowane, zajmują całe strony, stanowiąc tło dla tekstu, który jest zwarty i wygodny w czytaniu.

Zachęcam do tej lektury, możemy się z nią udać w podróż poznając polskie legendy w nieco inny sposób:)

Magdalena

Serdecznie dziękujemy Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Opis wydawcy:

Wesołe bajki to zbiór wierszowanych legend polskich opowiedzianych na nowo przez znaną poetkę Agnieszkę Frączek. Z książki można dowiedzieć się, czy bazyliszek lubił ludzi, jak wyglądały prawdziwe losy smoka wawelskiego, jaki był na co dzień Pan Twardowski. Ciekawe i zabawne historie z ilustracjami Andrzeja Chaleckiego zainteresują każdego Czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku