Komplet koszulka + spodnie WARM

Komplet dziecięcej bielizny termoaktywnej marki ODLO dotarł do nas akurat w chwili, gdy zaczęły się mrozy i spadł śnieg. Sezon zimowy został rozpoczęty – warunki idealne do testowania.

Pierwszy rzut oka

Zestaw składa się z koszulki i spodni. Komplet jest bardzo ładny – klasyczny krój i ciekawie skomponowana kolorystyka. Spodnie są jednokolorowe, górna część – we wzorek – wąskie paski ze ściągaczami i wykończeniem w kolorze spodni. Zwraca uwagę wysoka jakość wykonania, zastosowano płaskie szwy. Aż szkoda zakładać kompletu pod spód ubrania 😉 Ale jak wiadomo, aby odzież termoaktywna spełniła swoją funkcję – miejsce bielizny jest bezpośrednio przy ciele, jest to pierwsza warstwa ubrania.

Materiał

Bielizna uszyta została z poliestru z jonami srebra – „effect by ODLO”. Gramatura – 165g/m2. Zastosowane włókna spełniają wymagania określone w normie Oko-Tex Standard 100, czyli są wolne od substancji szkodliwych dla naszego zdrowia. Certyfikat ten daje nam gwarancję bezpieczeństwa, a im większy kontakt produktu ze skórą, tym ostrzejsze kryteria musi on spełnić. Materiał szybko odprowadza wilgoć i chroni przed bakteriami.

Przymiarka

Bielizna dobrze się rozciąga nie powodując żadnych problemów z założeniem. Komplet jest dobrze dopasowany do sylwetki syna – długość rękawów i nogawek idealna, a całość lekko przylega do ciała. Bielizna jest miękka, delikatna i bardzo przyjemna w dotyku (przypomina bawełnę), „nie gryzie”, jest wygodna i nie krępuje ruchów. Ściągacze nie obciskają rączek ani nóżek dziecka. Ważną informacją jest, że bielizna jest dostępna także w rozmiarach dla maluszków (od 80cm)!

Raport z terenu

Bielizna termoaktywna musi wykazywać określone właściwości. Wśród nich najważniejsza jest ochrona ciała przed zimnem oraz odprowadzanie potu. Producent podaje, że najlepiej sprawdza się w temperaturach od ok. +15 st. do ok. -25 st. C.

Przy temperaturze -10 st. syn twierdził, że nie odczuwa zimna (ubrany był w zalecane trzy warstwy odzieży). Mimo intensywnego ruchu jego skóra była sucha i nie wyczułam, by się spocił. Zakładałam małemu kilka dni pod rząd komplet bez prania, a on wciąż zachowywał świeżość.

Wytrzymałość

Bielizna pozostając w bezpośrednim kontakcie z ciałem wymaga jednak częstszego prania. Podczas prania nie straciła koloru, ani swojego początkowego wyglądu. Dużym plusem jest, że szybko schnie.

Zima jest porą roku, którą dzieci uwielbiają. Prawdziwą frajdą są dla nich zabawy na śniegu, lepienie bałwana, zjazdy na sankach czy szusowanie na nartach na górskim stoku – uważam, że warto zainwestować w bieliznę termoaktywną na codzienne zimowe zabawy naszych pociech na świeżym powietrzu.

Komplet dziecięcej bielizny termoaktywnej marki ODLO dostaje ode mnie zasłużoną piątkę z plusem 🙂 

Basia

Serdecznie dziękuję firmie ODLO  za przekazanie kompletu bielizny do recenzji.

Opis producenta:

Dostępne rozmiary: 80-176
Gramatura: 165 g/m2
Materiał: Warm Effect
Pranie: do 90°C
Skład: 100 % PES
Cena kompletu (koszulka + spodnie): 219.95 PLN z VAT

ORIGINALS WARM bielizna na każdą okazję ORIGINALS WARM – bielizna o klasycznym kroju, od wielu lat ceniona, jako najbardziej uniwersalna spośród wszystkich zimowych produktów ODLO. Utrzymuje ciało w optymalnej temperaturze, nawet w bardzo mroźne dni. Szybko schnie, efektywnie odprowadzając pot do zewnętrznych warstw odzieży. 'Drapana’ powierzchnia wewnętrzna sprawia, że bielizna, choć w pełni syntetyczna, jest delikatna i przyjemna dla skóry, w dotyku przypominając bawełnę. ORIGINALS WARM: – Klasyczny wygląd bez wydzielonych stref klimatycznych, – 'Drapana’ powierzchnia wewnętrzna – przyjemna w kontakcie ze skórą, – Płaskie, przesunięte szwy zapobiegające otarciom skóry i nakładaniu się szwów z następnych warstw odzieży, – Działanie 'effect by ODLO’ – brak nieprzyjemnego zapachu potu i ochrona skóry dzięki antybakteryjnym jonom srebra, – Wykonana z włókien najwyższej jakości, potwierdzonej certyfikatem Oko-Tex Standard 100. Zgodnie z wykresem Systemu Kontroli Temperatury ODLO, najlepiej sprawdza się w temperaturach od ok. +15 st. C [niska aktywność] do ok. -25 st. C [wysoka aktywność]. Bielizna powinna być stosowana jako pierwszy element trój warstwowego systemu odzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close