Litecup

Od kilku dni i nocy w naszym domu testowany jest kubek Litecup. Ach jak ja lubię takie testy, gdy coś się sprawdza na 100% i gdy można chwalić na całego!

Czym jest Litecup?

Jest to kubek niekapek (po przewróceniu i przechyleniu w pozycji do góry nogami nic się nie wylewa – naprawdę!) z systemem 360 stopni (nie posiada typowego ustnika, można pić z dowolnego miejsca obręczy kubka).

Oprócz tego, że pełni funkcję naczynia, to dodatkowo gdy jest ciemno, świeci delikatnym niebieskim światłem.

litecup 3

Dla kogo?

Według mnie dla każdego! Jest to produkt zaprojektowany z myślą o dzieciach, ale z powodzeniem może być używany przez osoby dorosłe (duża pojemność i funkcjonalność). Sprawdzi się u małych dzieci, które dopiero uczą się picia ze szklanki. Mój czterolatek musiał sobie przypomnieć i odświeżyć sposób picia z niekapka. Po kilku próbach zassania wody, już wiedział na czym ta sztuka polega.

litecup

Po co?

Nie wiem, jak Wasze dzieci, ale mój syn często w nocy pije wodę. Do tej pory na jego stoliku nocnym stał tradycyjny plastikowy kubeczek z napojem. Wielokrotnie, gdy Aleks w nocy wykonał jakiś gwałtowniejszy ruch, kubek wywracał się, a woda zalewała szafkę i podłogę.

Odkąd używa Litecup ten problem już nie istnieje, bo nawet gdy zostaje przewrócony, to nic się niego nie wylewa. System niekapka pozwala na bezpieczne picie w łóżku, nawet w pozycji leżącej. Natomiast gdy dziecko się obudzi w środku nocy i chce sięgnąć po picie, to nie ma z tym żadnego kłopotu, bo przecież łatwo namierzyć świecący kubek.

Fajne jest, że świeci tylko gdy jest ciemno. Wygląda to w ten sposób, że gdy kończę wieczorne czytanie Aleksowi i gaszę lampę, przygotowany już wcześniej Litecup sam zapala się przyjemnym nocnym niebieskim światłem. Jeśli w pokoju znów zrobi się jasno, kubeczek zgaśnie.

Światełko pochodzi z zasilanej na baterie małej diody led – można też je całkowicie wyłączyć przedłużając żywotność baterii – pod spodem kubka  jest przycisk (na tyle trudny to naciskania, że raczej młodsze dziecko nie powinno poradzić sobie z manewrowaniem przy włączniku. Podobnie w przypadku wymiany baterii, by ją wyjąć należy czymś podważyć zabezpieczenie). Producent podaje, że wkład ze światełkiem wystarcza na około trzy miesiące. Potem można dokupić świecący moduł.

Jak wygląda?

Kubek wykonany jest z dobrej jakości plastiku. Producent nie podaje pojemności na opakowaniu, ale na stronie internetowej znalazłam informację, że mieści 330ml wody. Jest dosyć wysoki – 16 cm, a średnica podstawy to 6 cm, stopniowo rozszerza się ku górze (7,5 cm).

litecup 3

Litecup złożony jest z kubka, trzech części składających się na „ustnik” oraz baterii i diody na dnie. Jego składanie i rozkładanie jest proste i intuicyjne. Jest też łatwy w czyszczeniu i możemy go myć w zmywarce.

W gamie kolorystycznej kubka mamy wybór, który może doprowadzić do godzinnego rozmyślania, który kolor wybrać. Róż, czerwony, pomarańczowy, biały, zielony, fioletowy a może niebieski? Nasza decyzja padła właśnie na ten ostatni.

litecup 1

Czy zasłużył na brawa?

Tak! I to gromkie!

Basia

Serdecznie dziękujemy firmie KRA – KRA za przekazanie kubka do recenzji.

 

Opis producenta:

Prawdziwy niekapek z zamontowanymi w dnie diodami led, które świecą na niebiesko. Światło nie jest intensywne, idealne jako lampka nocna.
Idealne rozwiązanie dla maluchów i starszaków pijących w nocy, idealna przenośna lampka nocna dla wędrujących do toalety lub sypialni rodziców :).

Kubek z systemem 360 stopni, czyli można pić z niego jak ze szklanki, ale nic się nie rozleje. Uszczelka wykonana z trwałego silikonu.
Diody świecą tylko w ciemności, kiedy jest jasno – gasną. Można je również wyłączyć na stałe.

Kubeczek wolny od BPA , może być myty w zmywarce.
Pojemność 330ml.

Zasady użytkowania i pielęgnacji.
Pamiętaj aby umyć kubek przed pierwszym użyciem!
Litecup jest wolny od lateksu i BPA
Litecup spełnia normy europejskie oraz FDA
Litecup nie jest przeznaczony do napojów gazowanych ani gorących
Nie powinien być umieszczany w mikrofalówce
Wymienić przy pierwszych oznakach uszkodzenia

4 odpowiedzi na “Litecup”

 1. mirek r pisze:

  kubek beznadziejny ! dziecko miało kubek jeden dzien do pierwszego upuszczenia na podłoge,kubek pekł !!!

  • Basia Heppa-Chudy pisze:

   Nam służy już trzeci rok i nieraz stojąc na szafce nocnej obok łóżka spadał w nocy na podłogę – wciąż jest cały.

 2. Marlena pisze:

  Kupiłam kubek i nie swieci. Trzeba go jakas włączyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close