Majteczki kąpielowe Swim Nappies – BambinoMio

Niedawno otrzymaliśmy z synkiem majteczki kąpielowe „Swim Nappies” firmy Bambino Mio. Z przyjemnością przystąpiliśmy do testowania. Na początek w warunkach domowych a następnie na basenie.

Majteczki wykonane są z dwóch warstw tkaniny – zewnętrznej – nieprzemakalnej, a od środka – delikatna frotka. Wyglądają jak zwykłe kąpielówki, zakłada się je zatem jak normalne majtki. Są uszyte bardzo starannie, przy nóżkach i w pasie jest gumka ,która sprawia, że dokładnie przylegają i nie pozwalają zawartości wydostać się na zewnątrz. Gumka nie jest zbyt ciasna, więc nie uciska delikatnej skóry dziecka. W pasie jest też dodatkowo sznureczek ułatwiający dopasowanie. Osobiście uważam, że wygodniej byłoby gdyby sznureczek był bardziej elastyczny, ale tak też jest dobrze. Dzięki temu, że materiał zewnętrzny jest nieprzemakalny to majteczki nie nasiąkają wodą, więc nie stanowią dodatkowego obciążenia dla malucha.

Majteczki występują w kilku rozmiarach więc zależnie od wagi można wybrać odpowiednie tak aby spełniały dobrze swoje zadanie. Majteczki można normalnie prać z resztą dzieży w pralce. Po kilku naszych praniach nie odbarwiły się  i nie puściły koloru. Wysychały dość szybko.

Testy moje i synka wykazały, że całkiem nieźle spełniają swoje zadanie, zawartość pozostaje w większości w środku, niestety przy ilości napojów pochłanianych przez synka potrzebny jest dodatkowy wkład aby mocz nie wydostał się na zewnątrz. Podsumowując – polecam te majteczki, bo to co mogłoby zanieczyścić znacząco basen ,zdecydowanie pozostaje w majteczkach i nie wydostaje się na zewnątrz.

Paulina

Serdecznie dziękujemy firmie Merlin za przekazanie majteczek do recenzji.

Informacje producenta:
Z powodów higienicznych, pływalnie wprowadziły wymóg by najmłodsze dzieci nie kąpały się bez odpowiednich majteczek. Typowe kąpielówki nie chronią dziecka, a tradycyjne pieluszki nie tylko wchłaniają wodę ale stają się balastem ściągającym dziecko na dno basenu. Nasze majteczki kąpielowe „SWIM NAPPIES” posiadają wodoodporną warstwę wewnętrzną, uszczelniające wykończenia w okolicy pasa i nóżek, dzięki którym ich zawartość nie wydostanie się do wody w basenie. Miękka bawełnopodobna podszewka jest delikatna i przyjemna dla skóry dziecka. Właściwości: Nieprzemakalne i szczelne. Wygodne. Przyjemne dla skóry dziecka. Można je prać w pralce. Uwaga: Idealne również na plaży. Maluch czuje się w nich swobodnie i lekko, a jego delikatna pupa chroniona jest przed bakteriami i piaskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close