MOVE Łyżworolki TGM – 3

Model: TGM-3
Producent: Move
Rozmiar: L (38-41)
Kolor: Biało-niebieske 

Małym testerem łyżworolek Move TGM – 3 został 12 – letni Kamil i była to jego pierwsza, ale niezwykle udana przygoda z rolkami – okazało się, że takie spędzanie czasu sprawia mu dużą frajdę. Ale po kolei…

Pierwszy rzut oka na łyżworolki…
Wygląd rolek z pewnością przypadnie do gustu każdemu chłopcu – są spokojne kolorystycznie, w kolorach typowo męskich: czarnym, niebieskim, szarym z niewielkimi białymi elementami.

Przymiarka…
Łyżworolki posiadają regulację rozmiaru, co jest bardzo istotne w przypadku rolek dla dzieci. Nie bez znaczenia dla portfela rodzica jest by sprzęt posłużył nie tylko przez jeden sezon. Jednocześnie należy dodać, że dla bezpieczeństwa naszej pociechy nie możemy kupować rolek za dużych – idealnym więc rozwiązaniem jest but rosnący wraz z dzieckiem – tak jak w przypadku Move TGM – 3. System ustawienia rozmiaru buta jest prosty w obsłudze – zwalniamy rzep ściągający but, wciskamy przycisk przy podeszwie i rozciągamy but do rozmiaru, który chcemy uzyskać.

But jest półmiękki i sięga ponad kostkę. Zapięcie w postaci sznurowadeł z dodatkowymi zabezpieczeniami – rzepem i klamrą powyżej kostki – sprawia że dobrze dopasowuje się do stopy dziecka. Łyżworolki zakłada się szybko, łatwo i przyjemnie – należy zwolnić wszystkie zaczepy i głęboko rozsznurować. Dobrze trzyma stopę i jest wygodny. Kamil po założeniu buta nie wyczuwał żadnych elementów konstrukcyjnych.

Jazda…
Żeby przetestować łyżworolki potrzebna była odrobina czasu, aby znaleźć odpowiednią pozycją, uchwycić równowagę i pojechać…
Kółka PCV 64 x 24mm  – nie za duże, dobrze się rozpędzają i jadą z dosyć bezpieczną prędkością (kółka im większe, tym szybsze – a w przypadku dzieci nie zależy nam przecież na zbyt dużej szybkości). Kółka toczą się sprawnie i lekko.
Łożyska, które wpływają na szybkość i płynność jazdy posiadają parametr ABEC5. (Nie mając na ten temat zielonego pojęcia znalazłam w Internecie informację, że lepsze są ABEC7, jednak podobno różnica ta jest niewyczuwalna dla człowieka).
Płoza (przytwierdzona do buta, na niej trzymają się kółka) najlepsza jest – aluminiowa i taką właśnie posiadają testowane łyżworolki.
Hamulec, standardowo mocowany do prawego buta. Kamil najczęściej hamuje innym technikami.

Wrażenia…
Szóstoklasista jednoznacznie stwierdził, że w te wakacje nie będzie rozstawał się z łyżworolkami. Opanował już podstaw jazdy i każdego dnia doskonali swoje umiejętności szukając coraz to nowych tras z gładkimi powierzchniami. Mimo częstego użytkowania (przez 3 tygodnie) łyżworolki w ogóle nie zniszczyły się. Ogólnie wrażenie jest bardzo pozytywne i MOVE Łyżworolki TGM – 3 powinny świetnie sprawdzić się jako rolki dla starszych dzieci. Nasz ocena jest pozytywna.

Bezpieczeństwo…
Rodzice pamiętajcie by wyposażyć swoje dziecko w ochraniacze i kask – wywrotki są nieuniknione.

Basia

Serdecznie dziękujemy sklepowi Merlin.pl za przekazanie produktu do recenzji.

Informacje producenta:
Łyżworolki z regulowanym rozmiarem buta, przeznaczone do użytkowania rekreacyjnego. Posiadają potrójny system zapinania poprawiający usztywnienie stopy i stawu skokowego: wiązania na sznurowadła, pasek Velcro na rzep pod kątem 45 stopni, oraz klamrę. But półmiękki

  • Płoza wykonana ze wzmocnionego Aluminium
  • Koła PCV 64 x 24mm.
  • Łozyska ABEC – 5 Carbon
  • Rozmiar: L(38-41)
  • Kolor: Biało-niebieske

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close