NeoGlass™ 3mk – niepękające szkło ochronne na telefon

Bardzo lubię mój telefon. Mimo że to tylko przedmiot, darzę go szczególną sympatią. Dla mnie smartfon to nie tylko sposób komunikacji ze światem. To przede wszystkim narzędzie do pracy w sytuacjach niespodziewanych lub kryzysowych. 

Nie raz było tak, że leżąc już w łóżku, do głowy nagle przypłynął pomysł na kolejny tekst, a laptop już wyłączony. Co wtedy? Po prostu biorę telefon do ręki i zaczynam w nim pisać. Podobnie dzieje się w długaśnej kolejce do ortopedy, podczas podróży czy w momencie, gdy siada bateria od lapka, a ja nie chcę marnować czasu na “nicnierobienie”. Smartfon służy mi, więc o niego dbam. Lubię mieć porządek w aplikacjach i pobranych plikach, i lubię też, gdy jest on dobrze zabezpieczony przed różnymi przykrymi niespodziankami. Z tego powodu aż ręce zatarłam, gdy dotarło do mnie niepękające szkło chroniące cały ekran  NeoGlassoraz etui ochronne Armor Case marki 3mk.

NeoGlass

NeoGlass™marki 3mk – oczekiwania kontra rzeczywistość

Z ciekawością, a także z nadzieją, sięgnęłam po szkło NeoGlass™ marki 3mk, które ma zapewnić ekranowi wzmocnioną ochronę. Z ciekawością – bo niepękające brzmi niczym bajka, a z nadzieją, bo poprzednie szkło innej firmy wytrzymało niecałe dwa tygodnie. Pierwszy upadek telefonu okazał się być jednocześnie ostatnim tchnieniem poprzedniego szkiełka ochronnego. Pękło i odprysnęło w kilku miejscach. Owszem, swoje zadanie spełniło, bo ekran pozostał cały, ale odtąd jego wygląd pozostawiał wiele do życzenia. Ładny telefon i brzydkie szkło – to do siebie nie pasuje, ale to smutne szkiełko tkwiło popękane (nie miałam kiedy kupić nowego), aż do chwili, kiedy przyszło NeoGlass™. Ja już swoje zdanie na jego temat mam wyrobione.

NeoGlass™ – wyższa szkoła zakładania 

Jest jedna rzecz, która podczas przyklejania szkieł na ekran telefonu przyprawia mnie o ból głowy – fakt, że dotychczas używane przeze mnie szkła pozwalały tylko na jedno podejście do nałożenia. Jak zostało nałożone krzywo, lub z bąbelkami powietrza uwięzionymi między ekranem a szkiełkiem, to nic nie dało się z tym zrobić. NeoGlass™ pozwala w razie wpadki na odklejenie od ekranu i ponowne przyklejenie bez uszczerbku dla wyglądu telefonu i jakości zabezpieczenia. Umożliwia to zastosowanie na jego stycznej z ekranem stronie nielepkiej substancji Inviscid-Sil™. To teoria, a jak jest w praktyce?

Uważajcie –  NeoGlass™ do ekranu przyklejałam TRZY razy, bo za pierwszym – nie mogło być inaczej – skrzywiłam, a kolejny raz odkleiłam i przykleiłam dla zasady, by sprawdzić, czy dalej będzie perfekcyjnie. No i jest, choć nie polecam testowania tego do znudzenia, bo za którymś razem coś może pójść nie tak ;). 

NeoGlass

Tak czy inaczej – proces nałożenia szkła NeoGlass™ jest prosty i komfortowy. W opakowaniu, poza szkłem znajdziecie też dwie ściereczki – jedna sucha i druga nasączona (odtłuszczająca powierzchnię), plasterek do ściągnięcia drobinek kurzu, oraz tzw. Anti-Bubble Card, który pozwala usunąć ewentualne bąbelki powietrza. Co lepsze – nadrukowano w opakowaniu kod QR, który po “odczytaniu” przez aplikację, otwiera film z instrukcją montażu. Nawet dziecko sobie z tym poradzi.

NeoGlass

Aha, szkło jest skrojone tak, by jak możliwie najdokładniej pokryć cały obszar ekranu. Jego krawędzie są idealnie wygładzone, grubość to jedynie 0,3 mm, więc obecność szkła praktycznie niewyczuwalna. 

 NeoGlass™ w zderzeniu z codziennością

NeoGlass™ to szkło, o którym producent pisze, że jest niepękającym szkłem chroniącym cały ekran. Przy upadku NeoGlass™ nie rozpada się na wiele ostrych kawałków, nie ma mowy o wyszczerbionych krawędziach i pęknięciach, które irytują nieprzeciętnie. Odkąd użytkuję wspomniane szkło, mój telefon zaliczył dwa upadki – jeden “lajtowy”, z biurka, drugi bardziej “hardkorowy” – spotkanie z kostką na parkingu. O ile za pierwszym razem wzruszyłam ramionami, to w przypadku trzaśnięcia o bruk, zrobiło mi się gorąco. Gdy podniosłam telefon stwierdziłam z ulgą, że nic zupełnie mu nie dolega. Być może na plus dodatkowo zadziało etui ochronne Armor Case™ 3mk (tej samej marki), i szkło jest jeszcze bardziej odporne na skutki wstrząsów. Producent informuje, że NeoGlass™ amortyzuje energię uderzenia i wzmacnia ekran do 350%. Zwykłe hartowane szkła nie mogą się z nim równać – moje poprzednie szkło, mimo posiadania etui, pękło spadając z wysokości metra na panele…. 

Zobaczcie film, w którym szkło NeoGlass™ poddawane jest ekstremalnym testom, czyli rzutami do kosza telefonem, z odległości kilku metrów.  

I jest jeszcze coś, o czym muszę obowiązkowo wspomnieć. NeoGlass™ wykazuje odporność na zarysowania na poziomie 8H. To sprawia, że skutecznie zabezpiecza telefon przed niechcianymi rysami. No cóż, jak wiecie damska torebka żyje własnym życiem, ale ani obecne w mojej torebce spinki, ani klucze, nie zaszkodziły szkłu. A musicie wiedzieć, że bez pardonu wrzucam telefon do jednej zbiorczej kieszeni w mojej wielkiej torbie, gdzie mam przysłowiowe wszystko. 

NeoGlass

 

Etui Armor Case™

NeoGlass

Jestem zadowolona z jakości szkła NeoGlass™, więc chcę jeszcze podrzucić Wam informacje na temat etui ochronnego Armor Case™. Jest rewelacyjne i szkoda o nim choć nie wspomnieć. To porządne, dość masywne (nie oznacza ciężkie) etui, które chroni nie tylko przed skutkami upadku, ale i wzmacnia chwyt telefonu – mogę określić to mianem “antypoślizgu”. Etui jest idealnie wyprofilowane, łatwo się je zakłada i przylega perfekcyjnie do telefonu, a wytłoczony na nim delikatny wzór pomaga “trzymać się” dłoni.

NeoGlass

Testy pokazały, że po 26 upadkach nowego telefonu z etui z wysokości 175cm nie stwierdzono wgnieceń, pęknięć ani zadrapań. Ja swoim nie zamierzam celowo rzucać, więc moje etui (szkło też!) posłuży bez uszczerbku znacznie dłużej.

Produkty marki 3mk bezpieczne dla zdrowia

No cóż, bywa, że z telefonu niekiedy muszą skorzystać moje dzieci. Nie do końca mam zaufanie do ich przezorności, więc tym bardziej cieszy mnie pewność, że telefon jest właściwie zabezpieczony przed wstrząsami i upadkiem. A przy okazji tematu sprzętu elektronicznego w ręku dzieci, chcę wspomnieć o jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii – bezpieczeństwa dla zdrowia. 

Produkty 3mk pozytywnie przeszły testy RoHS sprzętu elektronicznego i elektrycznego wg Dyrektywy 2011/65/UE. Przyznany certyfikat potwierdza, że produkt nie zawiera metali ciężkich i jest zgodny z dyrektywami UE. Produkty 3mk posiadają także atest PZH, który potwierdza, że są one bezpieczne dla zdrowia człowieka. 

Dla mnie zarówno szkło NeoGlass™, jak i etui Armor Case™, to nowoczesne produkty z najwyższej półki – coś, co obowiązkowo trzeba mieć, by dobrze zabezpieczyć telefon. Oczywiście powodzenie zagwarantuje także dobranie produktu do konkretnego modelu telefonu. 

Osobiście stwierdzam, że producent, 3mk, znajdzie we mnie zdecydowanego klienta, gdy przyjdzie mi kupować kolejne etui i szkło na nowy telefon.

 

Dziękuję marce 3mk za przekazanie produktów do przetestowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close