Pixar Carrera GO! Porto Corsa

Każdy mały chłopiec (oraz jego ojciec) zapewne marzy o tym, by wziąć udział w wyścigach samochodowych i oczywiście – wygrać. O ile dorośli mężczyźni mogą zasiąść za kierownicą prawdziwego auta, o tyle naszym małym rajdowcom na początek musi wystarczyć tor do samodzielnego złożenia we własnym pokoju. Ma to tę zaletę, że pościgać można się w każdej chwili niezależnie od warunków atmosferycznych. Wystarczy chwila cierpliwości, odrobina pomocy taty i już można świetnie się bawić.

Tor wyścigowy „Pixar Carrera GO! Porto Corsa” to zestaw dwóch samochodów i toru, sterowany za pomocą kontrolerów. Jest to produkt znanej firmy Carrera, która od lat słynie z produkcji torów wyścigowych dla chłopców. Model ten został stworzony na licencji filmu animowanego AUTA, dlatego też każdy fan Zygzaka McQueen będzie chciał wcielić się w swojego bohatera i zmierzyć się z rywalem – Francesco Paltegumi.

Firma Carrera od lat niezmiennie tworzy produkty bardzo wysokiej jakości. Tor jest wykonany z dobrej jakości tworzyw sztucznych, a całość jest łatwa i szybka w montażu. Wystarczy kilka minut i można ustawiać samochody na torze. Dołączona jest czytelna instrukcja.

Jedynym minusem są zaczepy poszczególnych części jezdni – nie jest to mankament tego konkretnego toru, a raczej wada tego typu produktów niezmienna od lat. Zaczepy montażowe mogą się po prostu wyłamać w sytuacji, gdy dziecko będzie próbowało krzywo lub na siłę złożyć lub zdemontować tor. Duży plus dla producenta, który dołączył część elementów zastępczych.

W zestawie są dwa pojazdy – można się ścigać we dwóch lub ćwiczyć samemu.
Oczywiście największe emocje wyzwala pojedynek dwóch samochodów. Młodsi zawodnicy będą musieli poświęcić trochę czasu na indywidualną naukę i opanowanie płynnej jazdy. Szczególnej wprawy wymaga odcinek po wyjściu z zakrętu na prostą, by rozpędzonym autem nie wylecieć z toru. Szkoda, że brakuje możliwości zmniejszenia mocy prądu tak, żeby auta mogły jeździć trochę wolniej. Pomogło by to młodszym dzieciom w nauce jazdy – mogą mieć problem ze spokojnym naciskaniem kontrolera prędkości. Jednakże jest to kwestia techniczna, która nie psuje radości z zabawy, a tej do tej pory pozytywnych emocji było już bardzo dużo!

Cały tor po złożeniu ma 174 cm x 148 cm, a długość toru to prawie 5,5 metra!

Z jednej strony to ogromna zaleta gdyż tor zapewnia mnóstwo zabawy na długi czas, z drugiej pewien minus – jeśli dziecko nie ma za dużego pokoju tor trzeba za każdym razem składać i rozkładać.

Jak już wspomniałem tor zawiera dwa pojazdy czyli również dwa kontrolery do sterowania z przyciskami turbo. Powolne naciskanie gazu powoduje przyspieszanie pojazdu, można również nacisnąć przycisk turbo, który dodatkowo zwiększa prędkość auta. Jednak tę opcję polecam tylko doświadczonym zawodnikom, gdyż łatwo można wylecieć z toru.

Ogólnie rzecz ujmując warunkiem dobrej zabawy jest zapoznanie się z samym torem jak i sposobem prowadzenia samochodów. Starsze dzieci docenią to, że nie wystarczy tylko siedzieć i wciskać gaz na siłę, bo to nic nie da. Trzeba nabrać doświadczenia, by móc wygrywać ze wszystkimi kolegami!

Do toru są dołączenie elementy dekoracyjne – tekturowe bandy na zakrętach, flagi, barierki nad torem, grafika mostu czy tunelu. Wszystko to jest wykonane bardzo starannie, z dużą dbałością o szczegóły. Wspomniane bandy pomagają mniej doświadczonym zawodnikom nie wypaść z toru od razu, ale jeśli dziecku znudzi się ściganie, można je zdemontować – to zapewni zupełnie nowy poziom rozrywki.

Oczywiście czym byłby wyścig bez zwycięzcy – jeden z elementów toru jest wyposażony w licznik okrążeń. To wystarczy, by poznać czy tata czy może syn jest lepszy!

Polecam – fajna zabawa łącząca pokolenia 🙂

Igor

Serdecznie dziękujemy za przekazanie zabawki do recenzji.

 

Opis producenta:

Samochody:
Lightning McQueen Zygzak
Francesco Bernoulli Paltegumi
Skala toru: 1:43
Skala pojazdów: 1:43
Wymiary toru po rozłożeniu: 174 x 148 cm
Długość toru: 5,4 m

Dodatkowo: 7 prostych (342 mm),  3 proste (114 mm), 9 zakrętów 1/90°, 2 zakręty 1/45°,  4 zakręty 2/45°, dekoracje: prosta z licznikiem, szyna przyłączeniowa, transformator, dwa kontrolery, zestaw wsporników, zatrzaski elementów toru, podkłady prowadzące, wymienne szczotki stykowe, zapasowe prowadnice.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close