Pixar Carrera GO! Porto Corsa

Każdy mały chłopiec (oraz jego ojciec) zapewne marzy o tym, by wziąć udział w wyścigach samochodowych i oczywiście – wygrać. O ile dorośli mężczyźni mogą zasiąść za kierownicą prawdziwego auta, o tyle naszym małym rajdowcom na początek musi wystarczyć tor do samodzielnego złożenia we własnym pokoju. Ma to tę zaletę, że pościgać można się w każdej chwili niezależnie od warunków atmosferycznych. Wystarczy chwila cierpliwości, odrobina pomocy taty i już można świetnie się bawić.

Tor wyścigowy „Pixar Carrera GO! Porto Corsa” to zestaw dwóch samochodów i toru, sterowany za pomocą kontrolerów. Jest to produkt znanej firmy Carrera, która od lat słynie z produkcji torów wyścigowych dla chłopców. Model ten został stworzony na licencji filmu animowanego AUTA, dlatego też każdy fan Zygzaka McQueen będzie chciał wcielić się w swojego bohatera i zmierzyć się z rywalem – Francesco Paltegumi.

Firma Carrera od lat niezmiennie tworzy produkty bardzo wysokiej jakości. Tor jest wykonany z dobrej jakości tworzyw sztucznych, a całość jest łatwa i szybka w montażu. Wystarczy kilka minut i można ustawiać samochody na torze. Dołączona jest czytelna instrukcja.

Jedynym minusem są zaczepy poszczególnych części jezdni – nie jest to mankament tego konkretnego toru, a raczej wada tego typu produktów niezmienna od lat. Zaczepy montażowe mogą się po prostu wyłamać w sytuacji, gdy dziecko będzie próbowało krzywo lub na siłę złożyć lub zdemontować tor. Duży plus dla producenta, który dołączył część elementów zastępczych.

W zestawie są dwa pojazdy – można się ścigać we dwóch lub ćwiczyć samemu.
Oczywiście największe emocje wyzwala pojedynek dwóch samochodów. Młodsi zawodnicy będą musieli poświęcić trochę czasu na indywidualną naukę i opanowanie płynnej jazdy. Szczególnej wprawy wymaga odcinek po wyjściu z zakrętu na prostą, by rozpędzonym autem nie wylecieć z toru. Szkoda, że brakuje możliwości zmniejszenia mocy prądu tak, żeby auta mogły jeździć trochę wolniej. Pomogło by to młodszym dzieciom w nauce jazdy – mogą mieć problem ze spokojnym naciskaniem kontrolera prędkości. Jednakże jest to kwestia techniczna, która nie psuje radości z zabawy, a tej do tej pory pozytywnych emocji było już bardzo dużo!

Cały tor po złożeniu ma 174 cm x 148 cm, a długość toru to prawie 5,5 metra!

Z jednej strony to ogromna zaleta gdyż tor zapewnia mnóstwo zabawy na długi czas, z drugiej pewien minus – jeśli dziecko nie ma za dużego pokoju tor trzeba za każdym razem składać i rozkładać.

Jak już wspomniałem tor zawiera dwa pojazdy czyli również dwa kontrolery do sterowania z przyciskami turbo. Powolne naciskanie gazu powoduje przyspieszanie pojazdu, można również nacisnąć przycisk turbo, który dodatkowo zwiększa prędkość auta. Jednak tę opcję polecam tylko doświadczonym zawodnikom, gdyż łatwo można wylecieć z toru.

Ogólnie rzecz ujmując warunkiem dobrej zabawy jest zapoznanie się z samym torem jak i sposobem prowadzenia samochodów. Starsze dzieci docenią to, że nie wystarczy tylko siedzieć i wciskać gaz na siłę, bo to nic nie da. Trzeba nabrać doświadczenia, by móc wygrywać ze wszystkimi kolegami!

Do toru są dołączenie elementy dekoracyjne – tekturowe bandy na zakrętach, flagi, barierki nad torem, grafika mostu czy tunelu. Wszystko to jest wykonane bardzo starannie, z dużą dbałością o szczegóły. Wspomniane bandy pomagają mniej doświadczonym zawodnikom nie wypaść z toru od razu, ale jeśli dziecku znudzi się ściganie, można je zdemontować – to zapewni zupełnie nowy poziom rozrywki.

Oczywiście czym byłby wyścig bez zwycięzcy – jeden z elementów toru jest wyposażony w licznik okrążeń. To wystarczy, by poznać czy tata czy może syn jest lepszy!

Polecam – fajna zabawa łącząca pokolenia :)

Igor

Serdecznie dziękujemy za przekazanie zabawki do recenzji.

 

Opis producenta:

Samochody:
Lightning McQueen Zygzak
Francesco Bernoulli Paltegumi
Skala toru: 1:43
Skala pojazdów: 1:43
Wymiary toru po rozłożeniu: 174 x 148 cm
Długość toru: 5,4 m

Dodatkowo: 7 prostych (342 mm),  3 proste (114 mm), 9 zakrętów 1/90°, 2 zakręty 1/45°,  4 zakręty 2/45°, dekoracje: prosta z licznikiem, szyna przyłączeniowa, transformator, dwa kontrolery, zestaw wsporników, zatrzaski elementów toru, podkłady prowadzące, wymienne szczotki stykowe, zapasowe prowadnice.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close