Plastry opatrunkowe dla dzieci

Niezbędne wyposażenie każdej “mamowej” torebki, torby do wózka, apteczki czy nawet kieszeni to… plasterki opatrunkowe. Kiedy nasza pociecha zaczyna zwiedzać świat na własnych nogach – czy to za pomocą kolan czy stóp, zaczynają się pierwsze „bliskie spotkania” i drobne zranienia.

Tym razem dzięki uprzejmości firmy Cederroth, wzięłyśmy pod lupę plastry Salvequick dla dzieci. Plasterki opatrunkowe dostępne są w dwóch wersjach:

Plastry opatrunkowe dla dzieci z wizerunkiem Hello Kitty, Opakowanie – 14 szt. (4 x 60 mm x 40 mm, 10 x 19 mm x 72 mm) , Cena –  ok. 8 zł

Plastry opatrunkowe dla dzieci z wizerunkiem Sponge Boba, Opakowanie – 20 szt. (4 x 25 mm x 72 mm, 8 x 19 mm x 72 mm, 8 x 16 mm x 55 mm), Cena –  ok. 8 zł

Plasterki okazały się bardzo wdzięcznym obiektem badań – mimo, że zazwyczaj używa się ich w przykrych okolicznościach.

Bardzo często naklejenie plastra  ma dla dziecka działanie „terapeutyczne” i uspokajające. Jest swego rodzaju znakiem opanowania sytuacji i sygnałem, że „już wszystko w porządku”. Nic więc dziwnego, że kolorowe opatrunki ozdobione wizerunkami ulubionych postaci bardzo pozytywnie wpływają na „dzielność” małego pacjenta.

Jednak nie zapominajmy o najważniejszym, nie oceniaj książki po okładce. Na rynku dostępnych jest wiele plastrów dla dzieci, jednak bardzo rzadko w parze z estetyką idzie jakość produktu. Marka Salvequick może poszczycić się długa tradycją i bogatym doświadczeniem i również w tym wypadku daje tego świadectwo.

Zalety plastrów dla dzieci Salvequick:

– opatrunki są wodoodporne – nie odklejają się podczas codziennego kontaktu z wodą (np. podczas mycia rąk itp.),

– są odporne na zabrudzenia – zewnętrzna powłoka jest gładka, brud nie przywiera do niej łatwo,

– same się nie odklejają przypadkowo,

– łatwo usunąć plaster ze skóry, bez traumy dla dziecka,

– nie powodują podrażnień i zaczerwienień wokół miejsca przyklejenia plasterka,

– plasterek przepuszcza powietrze, co jest istotnie dla prawidłowego gojenia się rany,

– nie zostawiają śladów z kleju.

Dzięki produktowi wysokiej jakości, dziecko nie zrazi się do plasterków. To bardzo ważne, bo często zrywanie plastra lub szorowanie z kleju skóry wokół wciąż bolącej rany – potrafi zafundować prawdziwy „koszmar z dzieciństwa”. Wystarczy, aby następnym razem na widok plasterka dziecko wpadło w płacz. My używałyśmy plasterków kilkukrotnie (w tym kilka razy placebo – moja córka czasem potrzebuje takiego wsparcia z powodu lekkiego otarcia i choć skóra nie wymaga opatrunku, naklejenie plasterka działa uzdrawiająco na jej samopoczucie). Za każdym razem, plastry sprawowały się bardzo dobrze i były przyjazne dla skóry (również tej zranionej). Zrobiłam również mały teścik na sobie, żeby zobaczyć jak plaster zniesie nieco większą eksploatację i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Cena nie jest wygórowana i według mnie nie warto oszczędzać kilka procent ceny, na tanich plasterkach – bo komfort używania jest nieporównywalny.

Pamiętajcie, nawet jeżeli plaster jest nienaruszony, opatrunek należy zmieniać minimum raz dziennie!!!

Polecam do domowej apteczki malucha i nie tylko!

Hanna

Serdecznie dziękujemy firmie Cederroth za przekazanie produktu do testów

Jedna odpowiedź do “Plastry opatrunkowe dla dzieci”

  1. flame pisze:

    A ja polecam plastry Viscoplast wodoodporne plus na skaleczone kolana bądź łokcie. Znakomicie przylegają i szybko pozwalają o sobie zapomnieć podczas dalszej zabawy – szczególnie jeżeli dziecko nie lubi przyklejania plastrów (a i tak bywa, co wiem z autopsji).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close