Puzzle Żyrafy

Puzzle Żyrafy zapakowane są w przeźroczystą folię – widzimy, jaki obrazek wybieramy i na jaką jakość produktu się decydujemy – nie bierzemy kota w worku. Zza przejrzystego opakowania spoglądają dwie żyrafy stojące w cieniu baobabu – intensywne kolory zachęcają nas (mnie i córkę) do zabawy.

Po rozpakowaniu pojawia się miła niespodzianka – puzzle są polakierowane, przyjemne w dotyku, a obrazek widniejący na ich powierzchni jest pokryty jakby cienką warstwą  perłowej masy. Producent przeznaczył układankę dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, zwracając przy tym uwagę na występowanie ostrych krawędzi. Córci jeszcze dużo brakuje do osiągnięcia dozwolonego wieku, ale w naszym zestawie wszystkie boki i krawędzie są oszlifowane z dużą starannością.

Puzzle składają się z sześciu elementów, które dopasowuje się na zasadzie przyłożenia, bez potrzeby wczepiania jednego w drugi. Jest to pewnego rodzaju ułatwienie i zachęta do układania dla najmłodszych dzieci, dla których dopasowanie na zasadzie zaczepienia byłoby jeszcze zbyt trudne dla ich małych rączek. Dzieci nie tak łatwo się zniechęcą. W naszym przypadku – zabawa trwa znacznie dłużej w porównaniu do innych puzzli.

Brak ilustracji do odwzorowania na deseczce, na której układa się puzzle, jest utrudnieniem, dzięki któremu dzieci dodatkowo ćwiczą pamięć. Podpowiedzią do utworzenia obrazka są jego fragmenty wystające poza obszar pola, na którym układa się poszczególne elementy.

Odkryciem siedemnastomiesięcznej dziewczynki jest fakt, że można dopasować wszystkie puzzle do siebie, być z tego zadowolonym, choć powstały obrazek niekoniecznie przypomina ten pierwotny.

Zabawka jest wytrzymała – nie mamy jeszcze na niej oznak pogryzienia, czy też obić po dalekosiężnych rzutach, a deseczkę do układania można wykorzystać jako tacę do podawania herbatki lalkom 🙂


Ola

Serdecznie dziękujemy firmie sklep.pilchr.pl za przekazanie produktu do recenzji.


Opis producenta:
Drewniane puzzle z kolorowym nadrukiem w ramce o wymiarach 23 x 16 x 0,5 cm.
Możliwość umieszczenia własnej grafiki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close