Recenzja dzbanek Dafi atri classic mi

Producent: DAFI
Pojemność: 2,4 l
Cena: ok. 43,25 zł

 Na spotkaniu B(L)OGiń w Warszawie otrzymałyśmy wiele naprawdę ciekawych i wartościowych prezentów, m.in. dzbanek DAFI do filtrowania wody. Dzisiaj chciałabym Wam przybliżyć ten produkt bo uważam, że warto poświęcić mu czas. Dlaczego?

Na rynku mamy dostęp do wielu podobnych produktów. Dlaczego warto zwrócić uwagę właśnie na ten dzbanek? Dzbanek do filtrowania wody firmy DAFI nie tylko posiada wszelkie możliwe certyfikaty, jak również jest wolny od Bisfenoli typu A i B. Czym tak naprawdę się różni?

Dla mnie osobiście funkcjonalnością.

Dzbanek posiada wbudowany wskaźnik manualny, dzięki któremu łatwo zapamiętasz, kiedy masz wymienić filtr na nowy – czas wykorzystania filtra to 30 dni. Filtry przed zapakowaniem są poddawane sterylizacji parą wodną, by zapewnić czystość mikrobiologiczną. Ponadto jego opływowy kształt sprawia, że mieści się on w bocznej szufladzie na drzwiach mojej lodówki, oraz można go myć w zmywarce.

Jeśli nie korzystaliście nigdy z filtrów do wody, to tak naprawdę trudno sobie wyobrazić co zyskacie. Wierzcie mi, jeśli skosztujecie przefiltrowanej wody, nie będziecie chcieli wrócić do zwykłej kranówki. Mija już pierwszy miesiąc testów i genialnym przykładem będzie ukazanie braku garbników w herbacie. Garbiniki w wielkim skrócie to brązowy osad pozostający na ściankach kubków, filiżanek po zaparzeniu herbaty. Cóż, nie wygląda to estetycznie. I tu mam dla was niespodziankę – kiedy przygotujecie herbatę z przefiltrowanej wody nie dostrzeżecie żadnego osadu. Tak, tak kochani, a smak herbaty jest zupełnie inny. My na nowo odkrywamy smaki różnych herbat.

Dzbanek DAFI przefiltruje Wam wodę naprawdę szybko, w krótkim czasie staje się także niezastąpionym wyposażeniem kuchni. Przefiltrowaną wodę możecie wykorzystać przygotowując posiłki dla dzieci, zimne napoje, kawę i herbatę, jak również w gotowaniu.

Od strony praktycznej jest łatwy i wygodny w obsłudze, jak również  problemów nie stwarza jego dokładne mycie. Montaż wkładu filtra nie wymaga także dodatkowych manualnych wymogów. Jednym słowem obsługa tego sprzętu można określić jak: łatwo, jak po maśle.

Ostatni najważniejszy plus dla domowego budżetu. Dzbanek można zakupić w bardzo przystępnych cenach – teraz nawet promocyjnych. Ceny wkładów  także nie zrujnują domowego budżetu.

Minusem jest fakt wymiany filtra co 30 dni. Może wkrótce powstaną filtry regenerujące się, to zdecydowanie podbiłoby nie tylko polski rynek.

Dziękuję firmie DAFI za przekazanie dzbanka do testów


Informacje od producenta:

Działanie:

 • usuwanie z wody kranowej chloru, niektórych metali ciężkich oraz innych szkodliwych substancji, mogących się w niej znajdować
 • usuwanie nadmiaru związków odpowiedzialnych za powstawanie w sprzęcie AGD kamienia kotłowego

Po pierwsze OSZCZĘDNOŚĆ
Stosowanie filtrów Dafi jest ekonomiczne ze względu na ich przystępną cenę. Ale nie tylko! Dzbanek z filtrem umożliwia uzyskanie czystej i smacznej wody w kilka minut, w ilości potrzebnej w danym momencie. Jeden wymienny co miesiąc filtr Dafi może zastąpić ponad 100 butelek z wodą ze sklepu, których nie musisz już kupować!

Po drugie EKOLOGIA
Używając dzbanka filtrującego Dafi, zużywasz miesięcznie tylko jeden wymienny filtr zamiast kilku „zgrzewek” wody w plastikowych butelkach, dbasz dzięki temu o środowisko naturalne, ograniczając odpady PET.

Po trzecie ESTETYKA
Nowoczesne dzbanki filtrujące są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Opływowy i delikatny kształt wraz z wysokiej jakości technologią działania tworzą produkt, który w kuchni jest przydatnym wyposażeniem, a także prawdziwą ozdobą.

9 odpowiedzi na “Recenzja dzbanek Dafi atri classic mi”

 1. Planuje zakup. Dafi sa teraz w Carfur w promocji. Po wypłacie mężowej sie wybierzemy 🙂

 2. Ja tez mam Zelmera i super sprawa

 3. Ja mam z firmy której nazwy nie mogę zapamiętać 😉 a już powoli musze filtr kupić.

 4. My mamy dzbanek Lanci, rewelacja

 5. Mamy dafi – rewelacja! Polecam kazdemu. Mam taki na okragle filtry – tanszy w eksploatacji:)

 6. Piję wodę z kranu 🙂 Piję wodę z kranu 🙂 Wodociągom w swoim mieście ufam, nie wiem, jak jest gdzie indziej.

 7. Pamietam ze studiów. Dwa lata temu skończyłam. Dietetyka. Ze nie ma za bardzo badań. Jedno jest pewne woda po nich jest gola bez minerałów. A szkoda

 8. Agnieszka W pisze:

  Ja też z kranu, ale filtrowaną, te dzbanki to przydatna rzecz w kuchni, mam Dafi tylko inny model i różnica jest w smaku i czystości wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close