Ręcznik z kapturkiem

Każdy rodzic zaczyna przygodę z ręcznikiem kąpielowym dla maluszka już na samym początku – obowiązkowo przy kompletowaniu wyprawki. Większość z nas decyduje się na okrycia z kapturkiem, lecz często popełniamy błąd i kupujemy małe ręczniczki dla noworodków. Tym czasem okrycie kąpielowe będzie służyć długo naszemu dziecku, jeśli wybierzemy je w odpowiednio dużym rozmiarze i dobrej jakości.

Firma Ceba Baby posiada w swojej ofercie duży, kwadratowy ręcznik z kapturkiem w rogu – o wymiarach 100cm x 100cm. Otulamy nim dziecko zaraz po wyjęciu z wanny nakładając na główkę kapturek – dotyczy to zarówno niemowlaka, jak i czterolatka – odpowiednia wielkość umożliwia okrycie go od czubka głowy po pięty. Maluszka natomiast można zawinąć tworząc kokon – tak dobrze owinięte niemowlę niełatwo się odkryje.

Ręcznik wykonany jest z grubej bawełny frotte, która jest miękka i przyjemna dla delikatnej dziecięcej skóry. Ma Kapturek od wewnętrznej strony obszyty jest bawełną i chroni głowę i uszka dziecka przed chłodem po kąpieli. Materiał nie stracił swoich plusów po kilku praniach (ale chciałam dodać, że nie używam zmiękczaczy i płynów do płukania, gdyż zmniejszają chłonność tkaniny i powodują szorstkość ręczników). Ręcznik dobrze wchłania wodę – oczywiście należy przed pierwszym użyciem go wyprać. Schnie stosunkowo długo, ale to raczej jest nieuniknione przy tak grubej frottee.

Okrycie kąpielowe Ceba Baby jest starannie i estetycznie wykonane, całe obszyte bawełnianą lamówką dopasowaną kolorystycznie do frotte i zakończone sznureczkiem do zawieszania na haczyk. Aplikacja jest ładna i niewielka (na kapturku), nie drażni dziecka, gdyż od spodu jest druga warstwa materiału.

Polecam zarówno rodzicom przedszkolaków, jak i maluszków. Szczególnie wszystkim, którzy zastanawiają się nad upominkiem dla nowonarodzonego dzidziusia. Osobiście uważam, że ręczników nigdy za dużo, a ładne opakowanie ręcznika i bardzo przyzwoita cena są dodatkowym atutem, by sięgnąć po okrycie kąpielowe Ceba Baby jako trafiony upominek.  

Basia

Serdecznie dziękujemy firmie Ceba Baby za przekazanie nosidełka do recenzji.

Opis producenta:

Ręcznik z kapturkiem pozwala na dokładne osuszenie i otulenie ciała maluszka. Gruba frota zapewnia wysoką chłonność, a bawełna, którą podszyty jest kapturek, nie podrażnia delikatnej skóry na główce dziecka. Całość wykończona jest subtelną lamówką i haftowaną aplikacją. Kolory i aplikacje pasują do innych elementów kolekcji.

Wymiary: 100×100 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close