Samopodgrzewająca butelka do karmienia iiamo go

Tego oczy nie widziały, o tym uszy nie słyszały! A jednak jest i działa! Mowa nie o satelicie szpiegowskim, lecz o innowacyjnej samopodgrzewającej butelce do karmienia dzieci. Serdecznie zapraszam Was do odkrycia tego wyjątkowego wynalazku!

Design pełen mleka

Pierwsze wrażenie? Zdumienie, zaciekawienie i rozkosz dla oka! Czy to aby na pewno butelka do karmienia, czy może dekoracyjny gadżet z magazynu wnętrzarskiego? Projekt butelki urzeka swoją plastycznością i soczystymi barwami. Jest bardzo estetycznie wykonana, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły: zamknięcie oraz zakrętki poszczególnych części współgrają nawet pod względem „uchwytów” z całą linią. Wszystko ma miękkie kształty, bardzo harmonijne. Dla mnie butelka „płynie”, sprawia wrażenie lekko pochylonej sylwetki.

Nasz egzemplarz obserwacji cieszy oko zestawieniem koloru  pomarańczowego – w ciepłym odcieniu, z nasyconym fioletem. Jeżeli gustujecie w bardziej stonowanych barwach, możecie wybrać model w biało-różowy lub zielono-niebieski.

Bardzo cieszy mnie fakt, że od strony wizualnej butelka iiamo jest atrakcyjna dla rodziców. Jej niecodzienny wygląd z pewnością przykuje niejedno spojrzenie. Dzięki swojej estetyce nie powinna również trącić nudą dla jej „prawdziwych” użytkowników – intrygujący design i ciekawe barwy z pewnością nie umkną uwadze dzieci.

iiamo pod lupą

Oprócz niespotykanego wyglądu, samopodgrzewająca butelka ma na swoim koncie szereg praktycznych rozwiązań i ułatwień dla mamy i taty.

Butelka iiamo ma bardzo zgrabną talię – mniej więcej w 2/3 wysokości znajduje się przewężenie, bardzo poprawiające komfort stabilnego trzymania butelki podczas karmienia.  Pojemność butelki iiamo go to 170 ml. Butelka posiada obustronne okienko, w którym widać jej zawartość. Na okienku znajduje się podziałka, ułatwiające odmierzenie odpowiedniej ilości płynu. Szyjka butelki, w której znajduje się smoczek jest delikatnie nachylona ułatwiając podanie mleka maluchowi.

Zamykanie i otwieranie butelki nie sprawi trudności, nawet gdy dysponujemy tylko jedną wolną ręką. Jednocześnie zamknięcie nie zsuwa się przypadkowo.

Do butelki dołączona jest bardzo zgrabna i pomysłowa zatyczka zapobiegająca wylewaniu się płynu z butelki np. podczas transportu. Mały koreczek z uchwytem umieszczamy między szyjką butelki, a pierścieniem ze smoczkiem. Idealne dopasowanie elementów działa fantastycznie. Zdjęcie i założenie koreczka jest bardzo proste, jednak wymaga odkręcenia części ze smoczkiem.

Butelka wykonana jest z trwałego tworzywa odpornego na trudy codziennego użytkowania, nadaje się do gotowania. Po kilku tygodniach służby  i kilku niegroźnych przygodach „przewracania”, na butelce praktycznie nie ma śladów użytkowania. Butelka okazała się tak pożyteczna, że postanowiłam zaoszczędzić jej spotkania z młotkiem w imię nauki.

W podstawowym zestawie znajduje się butelka z jednym smoczkiem w rozmiarze 1 – dla dzieci w wieku 0 m+ (czyli o najmniejszym przepływie). Butelka znajduje się w bardzo estetycznym kartonowym opakowaniu – doskonale spełni rolę prezentu dla przyszłych rodziców .

Butelka zdaje się być dość dużych gabarytów, całkowita wysokość z zamknięciem wynosi ok. 20 cm. Nie można jednak zapominać o jej niecodziennej zdolności do podgrzewania pokarmu! A w takim kontekście zajmuje o niebo mniej miejsca niż butelka w termoopakowaniu czy przenośny podgrzewacz. Razem z wkładem iiamo go nabiera nieco ciężaru, jednak w moim odczuciu nie powoduje to dyskomfortu dla mamy.
Sugerowana cena: ok. 89 zł

Bezpieczeństwo dla dziecka i matki ziemi 

Produkty iiamo wykonane są z bezpiecznych surowców, w 100% ulegających rozkładowi. W trosce o zdrowie dziecka tworzywo jest wolne od BPA (bisfenolu A).
Wszystkie elementy w postaci zakrętek, koreczków i tym podobnych części są wykonane w sposób na tyle finezyjny, aby maluch nie mógł samodzielnie rozłożyć butelki na części pierwsze.

Królik z kapelusza

Samopodgrzewająca? Jak to możliwe? W swoim wnętrzu butelka iiamo go wygospodarowała specjalne wgłębienie na wkłady podgrzewające. Jest to swego rodzaju kieszeń do umieszczenia wkładu w kształcie stożka. Na dnie butelki znajduje się zakrętka, za nią kryje się miejsce do umieszczenia podgrzewacza w butelce. Wkłady nie mają bezpośredniego kontaktu z zawartością butelki, kieszeń wykonana jest ze stali szybko przewodzącej ciepło. Wkłady podgrzewające iiamo warm zawierają jedynie wodę i sól – nie wymagają użycia energii elektrycznej i są w 100% bezpieczne dla środowiska. Podgrzewacze są jednorazowego użytku, a po wykorzystaniu można je wyrzucić do kosza ze zwykłymi domowymi odpadami. Fenomen jak „woda i sól” zamieniają się w „ciepło” pozostaje tajemnicą producenta, jednak dla rodziców oznacza to poszerzenie granic niezależności! Wkłady iiamo warm sprzedawane są oddzielnie w opakowaniach zawierających 5 sztuk podgrzewaczy. Sugerowana cena podgrzewaczy: ok. 25 zł/ opakowanie

W pełnej gotowości

Po umieszczeniu wkładu w butelce, należy mocno założyć zakrętkę na dno butelki. Podgrzewacz pozwoli wyczuć nam delikatny opór przy zakręcaniu wieczka (wkład został zabezpieczony przed przypadkową aktywacją). Po cichym „kliknięciu” wkład będzie gotowy do „aktywacji” – teraz wystarczy kilka razy lekko wstrząsnąć butelką i zaczekać na efekt czarów. Po około 4 minutach pokarm jest gotowy do podania. Czas podgrzewania zależy od wyjściowej temperatury oraz ilości płynu. 4 minuty to czas optymalny dla wyjściowej temperatury ok. 18-20 stopni Celsjusza i pełnej butelki, w warunkach domowych w temp. ok. 25 stopni – pokarm podgrzany został do 37 stopniu (przy pełnej butelce) w 3 minuty. Temperatura utrzymuje się przez około 20 minut, również w zależności od temperatury środowiska (i znów w warunkach domowych ciepło utrzymywało się o wiele dłużej, a na spacerze przy temp ok. 13-15 stopni około 16 minut). Pamiętajcie aby zawsze przed podaniem  butelki dziecku sprawdzić temperaturę pokarmu!

Czysta na wylot

Jedną z najważniejszych miar „dobrej” butelki do karmienia jest łatwość jej wyczyszczenia. Ten egzamin zdany został nad wyraz dobrze. Dotychczas nie spotkałam się z butelką taką przyjazną zmywającej mamie. Butelkę można przejrzeć dosłownie „na wylot”.  Wszystkie części są łatwe do czyszczenia, doskonale można poradzić sobie bez używania szczotki.

iiamo go składa się z:
Kieszeni na wkład z zakrętką,
Zatyczki zapobiegającej wyciekaniu płynu podczas transportu,
Smoczka,
Pierścienia, w którym umieszcza się smoczek,
Korpusu butelki
oraz Zamknięcia.

Po rozłożeniu oprócz kilku prostych w czyszczeniu zakrętek i stalowego stożka, w którym umieszcza się podgrzewacz, zamiast tradycyjnej butelki, zostaje otwarta z obydwu stron rurka – nic tylko wypłukać i umyć gąbką! Idealny dostęp do przewężenia i wszelkich zakamarków (rada dla mam ;) sekretem udanego mycia butelek po mleku jest ich uprzednie wypłukanie zimną wodą, wtedy resztki „mleka” się nie zetną i nie przywrą do ścianek butelki)! Ponowne złożenie butelki jest bardzo proste, odbywa się dość intuicyjnie. Butelkę iiamo go można w myć w zmywarkach.

Smoczek, Smok i Smoczysko…

Do butelek zaprojektowane zostały smoczki iiamo flow. Są to silikonowe smoczki symetryczne. Wykonane są z materiałów wolnych od BPA oraz ftalanów . Są wytrzymałe, wygotowanie smoczka nie wpłynęło na jego kształt. Dobrze przylegają do butelki i nie przeciekają. Smoczki iiamo flow to smoczki antykolkowe, dostępne są w 4 rozmiarach (0m+, 1m+, 3m+, 6m+) 1-4 otwory. Smoczki sprzedawane są oddzielnie w opakowaniach po 3 sztuki. Bardzo miłym wariantem jest opakowanie zawierające 3 różne smoczki: 0m/3m/6m – to świetna propozycja, jeśli butelki do karmienia używamy okazjonalnie i większe zapasy smoczków nie są nam potrzebne. Sugerowana cena: ok. 45zł /opakowanie.

Wygoda i nowoczesność, dbałość o szczegóły i komfort użytkowania butelki są jej olbrzymim atutem. Samopodgrzewająca butelka iiamo go jest pierwszą na świecie butelką podgrzewającą mleko bez zewnętrznego zasilania. Ojczyzną iiamo jest Dania, a butelka spełnia wymagania EN 14350.

Ja serdecznie polecam Wam ten produkt! Absolutnie wart swojej ceny – jakość tworzyw, z których wykonana jest butelka jest bezdyskusyjna, z pewnością długo posłuży mamie, tacie i dziecku. To dobry pomysł na prezent – praktyczny i piękny. iiamo go to idealny towarzysz niezależnych wypraw do lasu, w góry lub na nadmorskie plażowanie –  dzięki podgrzewaczom uwolnicie się od elektrycznego gniazdka, aby swobodnie pokazać dziecku świat. Jedynym przykrym „elementem” jest cena podgrzewaczy, w obecnych realiach ich codzienne używanie dla wielu osób może być nieosiągalne, jednak gdy będziemy z nich korzystać od czasu do czasu „na szlaku” czy w podróży – ich koszt przestaje mieć tak duże znaczenie.

Życzę Wam, aby wszystkie przedmioty codziennego użytku były piękne i tak przemyślane jak produkty iiamostworzone by ich używać!

Hanna

Serdecznie dziękujemy dystrybutorowi marki iiamo – firmie Security Consulting za przekazanie zestawu produktów do zrecenzowania.

 

 

4 odpowiedzi na “Samopodgrzewająca butelka do karmienia iiamo go”

  1. aga pisze:

    podgrzewanie za pomocą roztworu wody i soli to żadna tajemnica i innowacyjność. Przecież to działa jak te podgrzewacze do rąk z blaszką wewnątrz. Cena dość wysoka za te wymienne wkłady. Podgrzewacze do rąk wystarczy wygotować w wodzie i można nadal używać. Tu producent chce zarobić i zrobił jednorazowe.

  2. edyta pisze:

    świetne rozwiązanie dla aktywnych rodziców,i cena jest już dużo niższa tylko 89zł

  3. Ciekawa sprawa. Chyba poszperam w porównywarkach.. Nie słyszałam jeszcze o tych butelkach, dzięki :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close