Termobutelka Pacificbaby 200 ml

Produkt: Termobutelka
Producent: Pacificbaby
Sugerowana cena: 78,70 PLN

Mam wyjątkową przyjemność korzystać z termobutelki Pacifcbaby  i chętnie podzielę się z Wami spostrzeżeniami na jej temat. Jest to butelka wyjątkowa pod wieloma względami i doświadczenia w korzystaniu z niej w 100 % pokrywają się z informacjami podanymi przez producenta.

Przede wszystkim termobutelka,  czyli zgrabne połączenie butelki do karmienia i termosu, świetnie sprawdza się przy utrzymaniu stałej temperatury wody przez wiele godzin. Producent informuje że butelka o pojemności 200 ml zachowuje temperaturę napoju nawet 10 godzin. Moją testowałam najdłużej 9 godzin i to ze znakomitym rezultatem, gdyż woda w dalszym ciągu nadawała się do podania od razu maluchowi. Szczególnie docenią to mamy niemowląt, ponieważ taka butelka to idealne rozwiązanie gdy maluszka trzeba nakarmić w nocy. Takie rozwiązanie jest również wygodne na spacerze szczególnie w chłodniejsze dni, gdy maluch zechce ugasić pragnienie.

Oszczędzamy naprawdę wiele zachodu, gdyż do wcześniej nalanej wody o wymaganej przez nas temperaturze, wystarczy dodać np. odmierzone mleko modyfikowane i od razu podać dziecku.

Ponieważ butelka jest nieprzezroczyta, wewnątrz niej znajduje się miarka, która nie jest bardzo widoczna w wąskiej przestrzeni, i posiada skalę co 50 ml, a to utrudnia idealne odmierzenie potrzebnej ilości mleka. Na to znalazłam własne rozwiązanie – zwykła butelka z miarką, w której odmierzam dokładnie ilość płynu, i przelewam do termobutelki.

Jeśli martwicie się o czyszczenie termobutelki, to żaden problem, ponieważ można ją umyć ręcznie za pomocą szczotki i wody – ale bez płynu do naczyń – wrzucić do sterylizatora lub zmywarki (choć producent zastrzega, że wzorki utrzymają się dłużej na butelce mytej ręcznie). Nie wolno natomiast podgrzewać jej w mikrofali.

Bakterie nie rozwijają się wewnątrz, gdyż termobutelka wykonana jest ze stali nierdzewnej, co dodatkowo przyspiesza jej wysychanie. Butelka jest przede wszystkim bezpieczna dla malucha, ponieważ nie zawiera bisfenolu A (BPA), ftalanu ani  PVC, oraz spełnia europejskie i północno-amerykańskie standardy bezpieczeństwa. Rodziców szczególnie dbających o środowisko ucieszy również fakt, iż nadaje się ona w 100% do powtórnego przetworzenia.

Butelka powstała ze stali nierdzewnej lecz wbrew pozorom jest lekka i wygodna w użyciu. Smoczek do niej wykonano z miękkiego silikonu.  Dodatkowo oczy cieszą piękne metaliczne kolory i wzorki na niej umieszczone, które w ciągu dwóch tygodni codziennego użytkowania nie uległy zarysowaniu czy też zatarciu.

Nie tylko najmłodsze dzieciaki mogą z niej korzystać.  Istnieje możliwość dokupienia miękkiego ustnika dla starszych maluchów wraz z uchwytem do samodzielnego trzymania, a starszakom do 5 roku życia butelka ze składanym ustnikiem  może nadal służyć jako podręczny bidon na napoje.

Podsumowując, termobutelka Pacificbaby świetnie się u nas sprawdza i szczerze polecam ją rodzicom poszukującym ciekawych i prostych rozwiązań celem ułatwienia przygotowania posiłków dla maluchów.

Serdecznie dziękuję sklepowi krainaEKOzabawek.pl za przekazanie produktu do recenzji.

Żaklina


Informacje producenta:

 

W zestawie znajduje się:

 • 1x butelka ze stali nierdzewnej

 • 1x zatyczka ze stali nierdzewnej

 • 1x nakrętka do butelki (również nie zawiera bisfenolu A)

 • 1x silikonowy smoczek o wolnym przepływie  „slow flow” (możliwość dokupienia smoczków z innymi wariantami przepływów)

Wyposażenie dodatkowe:

 • plastikowy składany ustnik

 • uchwyt z miękkim ustnikiem

 • dodatkowe smoczki  – przepływ średni i przepływ duży

 • zapasowa nakrętka do butelki

 • pasujący do termobutelek PACIFIC BABY 200 ml dwufunkcyjny pokrowiec termiczny BUILT, służący jako:

 1. pojemnik na termobutelkę – posiada poręczny zatrzask umożliwiający przymocowanie do wózka, torby na pieluchy czy torebki

 2. dodatkowa izolacja termiczna dla termobutelek


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close