Termobutelka Pacificbaby 200 ml

Produkt: Termobutelka
Producent: Pacificbaby
Sugerowana cena: 78,70 PLN

Mam wyjątkową przyjemność korzystać z termobutelki Pacifcbaby  i chętnie podzielę się z Wami spostrzeżeniami na jej temat. Jest to butelka wyjątkowa pod wieloma względami i doświadczenia w korzystaniu z niej w 100 % pokrywają się z informacjami podanymi przez producenta.

Przede wszystkim termobutelka,  czyli zgrabne połączenie butelki do karmienia i termosu, świetnie sprawdza się przy utrzymaniu stałej temperatury wody przez wiele godzin. Producent informuje że butelka o pojemności 200 ml zachowuje temperaturę napoju nawet 10 godzin. Moją testowałam najdłużej 9 godzin i to ze znakomitym rezultatem, gdyż woda w dalszym ciągu nadawała się do podania od razu maluchowi. Szczególnie docenią to mamy niemowląt, ponieważ taka butelka to idealne rozwiązanie gdy maluszka trzeba nakarmić w nocy. Takie rozwiązanie jest również wygodne na spacerze szczególnie w chłodniejsze dni, gdy maluch zechce ugasić pragnienie.

Oszczędzamy naprawdę wiele zachodu, gdyż do wcześniej nalanej wody o wymaganej przez nas temperaturze, wystarczy dodać np. odmierzone mleko modyfikowane i od razu podać dziecku.

Ponieważ butelka jest nieprzezroczyta, wewnątrz niej znajduje się miarka, która nie jest bardzo widoczna w wąskiej przestrzeni, i posiada skalę co 50 ml, a to utrudnia idealne odmierzenie potrzebnej ilości mleka. Na to znalazłam własne rozwiązanie – zwykła butelka z miarką, w której odmierzam dokładnie ilość płynu, i przelewam do termobutelki.

Jeśli martwicie się o czyszczenie termobutelki, to żaden problem, ponieważ można ją umyć ręcznie za pomocą szczotki i wody – ale bez płynu do naczyń – wrzucić do sterylizatora lub zmywarki (choć producent zastrzega, że wzorki utrzymają się dłużej na butelce mytej ręcznie). Nie wolno natomiast podgrzewać jej w mikrofali.

Bakterie nie rozwijają się wewnątrz, gdyż termobutelka wykonana jest ze stali nierdzewnej, co dodatkowo przyspiesza jej wysychanie. Butelka jest przede wszystkim bezpieczna dla malucha, ponieważ nie zawiera bisfenolu A (BPA), ftalanu ani  PVC, oraz spełnia europejskie i północno-amerykańskie standardy bezpieczeństwa. Rodziców szczególnie dbających o środowisko ucieszy również fakt, iż nadaje się ona w 100% do powtórnego przetworzenia.

Butelka powstała ze stali nierdzewnej lecz wbrew pozorom jest lekka i wygodna w użyciu. Smoczek do niej wykonano z miękkiego silikonu.  Dodatkowo oczy cieszą piękne metaliczne kolory i wzorki na niej umieszczone, które w ciągu dwóch tygodni codziennego użytkowania nie uległy zarysowaniu czy też zatarciu.

Nie tylko najmłodsze dzieciaki mogą z niej korzystać.  Istnieje możliwość dokupienia miękkiego ustnika dla starszych maluchów wraz z uchwytem do samodzielnego trzymania, a starszakom do 5 roku życia butelka ze składanym ustnikiem  może nadal służyć jako podręczny bidon na napoje.

Podsumowując, termobutelka Pacificbaby świetnie się u nas sprawdza i szczerze polecam ją rodzicom poszukującym ciekawych i prostych rozwiązań celem ułatwienia przygotowania posiłków dla maluchów.

Serdecznie dziękuję sklepowi krainaEKOzabawek.pl za przekazanie produktu do recenzji.

Żaklina


Informacje producenta:

 

W zestawie znajduje się:

 • 1x butelka ze stali nierdzewnej

 • 1x zatyczka ze stali nierdzewnej

 • 1x nakrętka do butelki (również nie zawiera bisfenolu A)

 • 1x silikonowy smoczek o wolnym przepływie  „slow flow” (możliwość dokupienia smoczków z innymi wariantami przepływów)

Wyposażenie dodatkowe:

 • plastikowy składany ustnik

 • uchwyt z miękkim ustnikiem

 • dodatkowe smoczki  – przepływ średni i przepływ duży

 • zapasowa nakrętka do butelki

 • pasujący do termobutelek PACIFIC BABY 200 ml dwufunkcyjny pokrowiec termiczny BUILT, służący jako:

 1. pojemnik na termobutelkę – posiada poręczny zatrzask umożliwiający przymocowanie do wózka, torby na pieluchy czy torebki

 2. dodatkowa izolacja termiczna dla termobutelek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close