Vibovit® Junior

Należę do tych szczęśliwych rodziców, którzy posiadają dziecko lubiące jeść owoce i większość warzyw. A jak wiadomo, są one głównym źródłem witamin ważnych dla prawidłowego rozwoju małego organizmu. Staram się więc tak komponować jadłospis syna, by zapewnić mu idealną porcję witamin.

Ze względu na to, że organizm mojego dziecka był osłabiony po zimie, a jego odporność zachwiana, co objawiło się przeziębieniem, zdecydowałam się w okresie wiosennym podawać witaminy w saszetkach Vibovit Junior.

Vibovit® Junior (saszetki) uzupełnia codzienną dietę dzieci od czwartego roku życia. Dostarcza witamin i minerałów w odpowiednich ilościach i proporcjach. Codzienna porcja stanowi zestaw 10 witamin:

Witamina C – 25 mg (31%*)
Niacyna – 7 mg (44%*)
Witamina E – 3,2 mg (26,6%*)
Kwas pantotenowy – 1,5 mg (25%*)
Ryboflawina – 0,7 mg (50%*)
Witamina B6 – 0,7 mg (50%*)
Tiamina – 0,6 mg (55%*)
Witamina A – 163,8 μg (20,4%*)
Witamina D – 2,5 μg (50%*)
Witamina B12 – 0,5 μg (20%*)

Producent informuje, że zestaw ten nie zawiera substancji konserwujących, laktozy i sztucznych aromatów.

Proszek łatwo i szybko rozpuszcza się w połowie szklanki wody i raz dziennie podaje się dziecku. Jeśli tylko oranżadka będzie smakowała, maluch nie będzie miał problemu z przyjęciem suplementów. Tym bardziej że Vibovit zawiera w swoim składzie cukier, więc jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko samo będzie się dopominało witaminek. W kartoniku znajduje się 30 saszetek suplementów, więc opakowanie wystarcza dla jednego dziecka na miesiąc.

I chciałam tylko przypomnieć ważną zasadę podawania suplementów, żeby stosować je w przypadku niedoborów, a nie na wszelki wypadek. Pamiętajcie, że żadne preparaty witaminowe nie zastąpią zrównoważonej diety czy aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close