Visolvit Junior

Byłam dzieckiem w latach osiemdziesiątych i jednym ze smaków dzieciństwa jest dla mnie smak Visolvitu. Zarówno prawidłowego rozpuszczanego w wodzie, jak i jedzonego na sucho palcem prosto z torebki. Zdecydowanie ten suplement diety ma swoją historię i to nostalgiczną, bo odwołującą się do wspomnień niejednego współczesnego rodzica.

Po VisolVit Junior sięgnęłam po latach jako mama, by podać go synowi. Oczywiście obecnie na próżno szukać na aptecznych półkach czerwonego pudełka z charakterystyczną rysunkową postacią z czarnymi włosami. Teraz kartonik jest kolorowy z uśmiechającym się rudowłosym bohaterem. Podobnie jak kiedyś Visolvit, ma postać proszku, który wrzucamy do połowy szklanki wody. Jest łatwy do przygotowania — dobrze i szybko się rozpuszcza.

Produkt dostępny jest w kartonowym opakowaniu, które zawiera 30 saszetek, po jednej każdego dnia. Widziałam, że są też zestawy składające się z 10 porcji. Polecałabym na początku wypróbować mniejsze opakowanie, by przekonać się, czy dziecku przypadnie do gustu smak. Do wyboru są dwa – pomarańczowy i truskawkowy. VisolVit Junior Truskawka akurat mojemu synowi nie smakował.

VisolVit Junior uzupełnia codzienną dietę dzieci od trzeciego roku życia. Dostarcza witamin i minerałów w odpowiednich ilościach i proporcjach. Codzienna porcja stanowi zestaw 9 witamin:
Witamina A – 600 ug
Tiamina (Witamina B1) – 1 mg
Ryboflawina (Witamina B2) – 1 mg
Niacyna – 10 mg
Kwas pantotenowy – 1,84 mg
Witamina B6 – 1 mg
Witamina B12- 5 ug
Witamina C – 100 mg
Witamina D – 10 ug
Producent informuje, że zestaw ten nie zawiera substancji konserwujących oraz glutenu, a barwniki w nim zawarte są pochodzenia naturalnego.

Kiedy możemy sięgnąć po suplement?
Możemy to zrobić w okresie wzmożonego zapotrzebowania na witaminy, przy spadku odporności, w okresie intensywnego wysiłku fizycznego, umysłowego. Czyli suplementy stosujemy w przypadku niedoborów, a nie na wszelki wypadek. Warto też pamiętać, że żadne preparaty witaminowe nie zastąpią zrównoważonej diety czy aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close