Warsztaty Zrelaksowana Mama

Zrelaksowana mama dwójki dzieci… Czy to w dzisiejszych, zabieganych czasach jest w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak.

Na początku grudnia rozpoczęłam internetowe warsztaty dla mam pt. Zrelaksowana Mama.

Jak zapewne wiele z Was podeszłam do tematu dość sceptycznie i na dystans. No bo w końcu jak przez internet, przekazać komuś ważne treści, pokazać co zmienić w swoim zachowaniu, jak reagować na zachowanie dziecka, nie zanudzając jednocześnie?

Jak sprawić, żeby ktoś pomyślał chwilę nad tym jak zadbać o dobre relacje z dzieckiem, mężem? Jak odpowiednio pokierować rozwojem malucha?

Mnóstwo pytań nasuwało mi się przed rozpoczęciem kursu. Staram się jednak zawsze dać szansę na przedstawienie swoich atutów. Dlatego i tym razem, schowałam moje dylematy “do kieszeni” i z otwartym umysłem zasiadłam do komputera.

Już po kilku minutach zrozumiałam dlaczego autorzy uważają, że to się może udać ;)

Kurs składa się z krótkich, kilkuminutowych wykładów do odsłuchania, wraz z pojawiającą się w trakcie grafiką, zawierającą najważniejsze zdania czy słowa, krótkie scenki przedstawiające sytuacje z życia codziennego w formie komiksu oraz szczegółowo opisane ćwiczenia do uzupełnienia a także zadania domowe wraz z plikami do pobrania. Wszystko to jest dostępne na stronie internetowej zrelaksowanamama.pl po zalogowaniu się do kursu. Ja osobiście korzystałam z kursu tylko z komputera. Próbowałam uruchomić go z telefonu ale z jakiegoś powodu nie uruchamiał się. Nie stanowiło to jednak problemu, bo raczej ciężko byłoby mi się skupić na pewnych kwestiach trzymając w ręku telefon i próbując doczytać małe literki na jego ekranie ;)

Ciekawie, na temat, krótko i zwięźle – tak można opisać to co słyszysz już od pierwszych chwil. Pojawia się mnóstwo przykładów i wyjaśnień dlaczego dziecko czy rodzic reagują tak a nie inaczej, czemu powielamy wiele niedobrych schematów. Już od pierwszych wykładów pojawiają się podpowiedzi co i jak zmieniać, żeby zobaczyć efekty tych działań.

Ma się wrażenie, jakby to było skierowane specjalnie do nas, jakby ktoś znał nasze problemy i szukał specjalnie dla nas rozwiązania.
Umiejętnie zadawane pytania pojawiające się z ćwiczeniach i zadaniach domowych pozwalają zrozumieć wiele trudnych kwestii w wychowaniu dziecka oraz nauczyć się lepiej kontrolować swoje emocje.

Warsztaty opracowała psycholog Krystyna Łukawska. Opierając się na swoim doświadczeniu i praktyce przygotowała kurs składający się z 7 modułów:

 • Przekonania,

 • Uważność,

 • Emocje,

 • Dbanie o siebie,

 • Naturalny potencjał,

 • Wymagania,

 • Szczęście rodzinne

Każdy z modułów jasno i zwięźle opisuje dane zagadnienie i wraz z kilkoma ćwiczeniami stanowi świetną bazę do dalszej pracy nad sposobem myślenia i postępowania. Wykłady, ćwiczenia i zadania domowe odnosząc się do wielu spotykanych w życiu codziennym sytuacji, pozwalają spojrzeć na siebie, rodzinę i całe swoje życie z innej perspektywy.

Po warsztatach zgodnie z zapewnieniami mama powinna potrafić:

 • rozmawiać z dzieckiem o uczuciach i pomóc mu je wyrażać

 • reagować na ataki złości i agresji u dziecka

 • wyciszyć się i przekazać tę umiejętność dziecku

 • wyrobić u dziecka postawę szacunku wobec rodziców

 • kształtować w nim odpowiedzialność i umiejętność przewidywania konsekwencji swoich zachowań

 • mówić do dziecka tak, by zrozumiało, czego od niego oczekujesz oraz uważnie go słuchać

 • wyznaczać granice nie tracąc autorytetu

 • umiejętnie zachować się w okresach buntu, gdy dziecko na wszystko reaguje słowem NIE

Wydawało mi się to niemożliwe, jednak z perspektywy czasu widzę, że jest to realne i nawet jeśli nie uda się osiągnąć 100% to naprawdę warto poświęcić czas na warsztaty.

Muszę wspomnieć jeszcze o jednej niezwykle ważnej rzeczy. Warsztaty zostały opracowane tak, że spokojnie nawet najbardziej zapracowana mama przy odrobinie dobrych chęci zdąży je ukończyć.

Jeśli w danym momencie uda nam się przerobić jedynie część danego modułu następnym razem kurs uruchomi nam się w tym miejscu na którym zakończyliśmy. W każdej chwili możemy powrócić do przerabianych już tematów i ponownie je przesłuchać, aby utrwalić sobie omawiane kwestie. Najistotniejsze rzeczy otrzymamy w formie pliku pdf do zapisania na dysku, aby móc potem do tego wrócić.

To od nas zależy czy na warsztaty przeznaczymy 7 tygodni (jeden moduł tygodniowo) czyli czas w którym mamy dostęp do kursu czy też ukończymy go w tydzień przerabiając codziennie jedno zagadnienie.

Najważniejsze, aby spokojnie w swoim tempie “rozpracować” każdy z modułów tak, aby jak najwięcej wynieść z warsztatów – w końcu to przełoży się na nasze relacje z dziećmi.

Gorąco polecam skorzystanie z tej propozycji wszystkim mamom, które jak ja chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, ale że są w końcu tylko ludźmi, to czasem popełniają błędy.

Dzięki radom otrzymanym w trakcie kursu z pewnością uda się te błędy zminimalizować.

Paulina

Serdecznie dziękujemy firmie Positive Life Sp. z o.o. za udostępnienie warsztatów do recenzji


  Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wrm_comment' not found or invalid function name in /home/klient.dhosting.pl/vellkan/wrolimamy.pl/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 174

  Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wrm_comment' not found or invalid function name in /home/klient.dhosting.pl/vellkan/wrolimamy.pl/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 174
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Zestaw książek: MIKO (8 książek)

Autor: Brigitte Weninger
Ilustracje: Stephanie Roehe
Wydawnictwo: Wydawnictwo MD Monika Duda
wydania: 2009
Format: 215×235 mm
Okładka: twarda
Ilość stron: 32
Cena sugerowana: 59,99

Coraz częściej za oknem wita nas szarobury, pochmurny dzień. Niebo bez przebłysku promieni słonecznych, niekiedy deszcz. W czasie takiej pogody dzieci się w domu nudzą. Dobrym sposobem na wypełnienie wolnego czasu jest czytanie książek. Maluchy uwielbiają, gdy im się czyta a starsze dzieci samodzielnie zanurzają się w lekturze.  To, że warto i należy czytać dzieciom, wiedzą już chyba wszyscy. Cudownie zresztą mieć ulubionego bohatera, z którym można się identyfikować, czy książkę, do której wraca się po latach.

Seria książeczek z przygodami myszki MIKO to idealny prezent na jesienne dni i zimowe długie wieczory. W skład serii wchodzi 8 książeczek, opisujących codzienne perypetie Miko i jego przyjaciela Mimiki. Każda z pozycji sprzedawana oddzielnie lub w zestawie.

Całość tworzy estetyczny i ładny komplet w biblioteczce synka. Okładka twarda, odporna na urazy mechaniczne i łatwo dającej się wyczyścić po bliskim spotkaniu z kredką. Kartki są cienkie, wykonane z kredowego papieru. Naprawdę świetne wykonanie, jednak do samodzielnego oglądana przez dzieci, które nie mają nawyku rwania kartek.

Każdą stronę zdobią piękne, kolorowe rysunki. Ładna kreska, stonowane kolory przypadną do gustu każdemu małemu czytelnikowi. Idealnie odwzorowują opisywane sytuacje i cieszą oko malucha. Autorem ilustracji jest Stephanie Roehe.

Krótkie historie opisane prostym językiem, bez problemu zrozumiałym nawet dla małego dziecka. Wiernie oddają rzeczywistość i uczą pozytywnych wzorców. Każda historia posiada jakiś morał.

W serii ukazały się::

MIKO ma urodziny – Wspaniale mieć urodziny i dostawać mnóstwo prezentów. Któż tego nie lubi. Miko też świętuje i szuka sposobu jak podzielić się swoimi upominkami z małym przyjacielem… Historia obrazuje dziecku że każdą rzeczą, która z pozoru nie pasuje drugiej osobie można wspólnie się świetnie bawić. Wystarczy pomysł i chęć do dzielenie się swoimi rzeczami.

MIKO i Mimiki razem – Ta część z pewnością przypadnie do gustu małym plażowiczom. Morskie klimaty i mały problem z przyjacielem, którego nie ma, z kim zostać, gdy Miko i mama chcą popływać. W końcu przyjaciela nie można zostawić samemu sobie. Gdy nie może z nami uczestniczyć w zabawie trzeba zapewnić mu nowe towarzystwo. Mądry Miko znajduje rozwiązanie a przy okazji poznaje nowych kolegów.

MIKO szuka przyjaciela – miły i sympatyczny Mimiki zaginął! Smutny Miko szuka go wszędzie. Zastanawia się gdzie on się schował? Gdy mały przyjaciel się odnajduje mama wpada na pomysł jak zapobiec w przyszłości takim wypadkom. Jeden z naszych ulubionych tytułów. Poprzez historię z zaginięciem przyjaciela uczy dzieci porządku i odkładania wszystkich zabawek na swoje miejsce. Wtedy nic nie zginie.

MIKO i pies – Oj, kto by nie chciał mieć psa?! Miko i Mimiki tez o nim marzyli, ale mama się nie zgadzała. Ale od czego ma się sąsiadkę, która ma … psa. Co prawda my mamy własnego psa, który jest towarzyszem zabaw, ale synek nie pogardził głaskaniem ilustrowanego psiaka. Nie każdy może mieć swojego kudłatego przyjaciela, wtedy można pomóc w opiece nad czworonogiem sąsiada- jak zrobił to Miko. Pies po części stał się własnością Miko i Mimikiego a  on mogli zobaczyć jakie obowiązki wiążą  się z posiadaniem zwierzaka.

MIKO przyznaje się do winy – Ciężko przyznać się do winy, gdy się nabroiło. W głowie kłębią się pomysły, co powiedzieć, by tylko nie wyszło na jaw, że to my nabroiliśmy. Miko też miał ten problem, Bał się, że mama będzie zła i smutna. Na szczęście, od czego ma się małego przyjaciela, który wytłumaczy że powiedzenie prawdy jest najlepszym rozwiązaniem. Historia uczy, że prawdomówność popłaca a przyznanie sie do winy nie jest złe. W końcu nikt specjalnie nie tłucze mamie wazonu, ot chwila nieuwagi w czasie zabawy.

MIKO nie chce się myć – Nadchodzi pora kąpieli, po ekscytującym dniu. Brudny Miko nie chce się jednak kąpać, bo szkoda mu zmywać z siebie wszystkie wrażenia. Ale brudny nie pójdzie spać w czystej pościeli… mama znajduje świetne rozwiązanie. Która mama tego nie zna. Czasem nawet największy czyścioch zbuntuje się na widok przygotowanej kąpieli. Prośba ani groźba nie pomaga? Wiec drogi rodzicu ta opowieść jest dla Ciebie. Pokaże wyjście z sytuacji, które zadowoli i Ciebie i Twoją pociechę. Jedna z moich ulubionych przygód Miko i jego pomysłowej mamy.

MIKO chce się bawić – Nastaje poranek, za oknem jeszcze szaro. Miko wstaje rześki i skory do zabawy. Chce się pobawić z mamą a ona jeszcze smacznie by pospała. Znacie to? Co Miko i Mimiki mogą robić do czasu aż zadzwoni budzik mamy? Jak to co wymyślić ciekawe zabawy by czas szybciej płynął. Miko zaczął… od dłubania w nosie, ale to nie pomogło wskazówka tylko tyci drgnęła. Jako kolejne w ruch poszły książeczki, ale lekturę przerwało burczenie brzuszka. W kuchni zjadł pół jabłka i poszedł bawić się pionkami aż wpada na pomysł przygotowania dla mamy małej niespodzianki.

MIKO się wyprowadza – Miko możesz wynieść śmieci – woła mama. Miko posprzątaj w pokoju… Miko nie ma na to ochoty, woli się bawić w spokoju. Mama chce czegoś od niego! Miko i Mimiki mają dość, wyprowadzają się. Każdy rodzic i dziecko to zna. Życie to nie sama zabawa, obowiązki też są ważne i warto od małego zaszczepić tę zasadę. Opowiadanie ukazuje, że życie bez obowiązków na własny rachunek i chęć bycia “dorosłym” nie zawsze jest fajne. Lepiej wspólnymi siłami dbać o dom w którym zawsze jest najlepiej.

Książeczki z przygodami Miko i Mimiki są kapitalnym pomysłem na prezent – na 100% każdy maluch się ucieszy. Książki są niepowtarzalne i fantastyczne! W prosty sposób przekazują ponad czasowe reguły jak: obowiązkowość, odpowiedzialność, empatia, upodobanie porządku, chęć niesienia pomocy. Polecam dzieciom w każdym wieku i rodzicom.

Sylwia

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu MD Monika Duda za przekazanie książeczek do recenzji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku