Zagadki Smoka Obiboka

Jeśli nie macie pomysłu na prezent dla dziecka w wieku 3 – 8 lat (celowo rozszerzyłam zakres sugerowany przez producenta, ale o tym za chwilę) to możecie z zamkniętymi oczami postawić na grę Zagadki Smoka Obiboka! Ryzykujecie jedynie tym, że solenizant (jeśli nie jest Waszym osobistym dzieckiem) może już tę zabawkę posiadać.

W czym tkwi fenomen Zagadek Smoka Obiboka?
Po pierwsze – zagadki to kapitalny sposób na dobrą zabawę z dzieckiem. Do dyspozycji mamy krótkie rymowane wierszowane teksty po jednej stronie karty, a na odwrocie ładny kolorowy rysunek – odpowiedź na pytanie. Zagadki nie tylko bawią (a robią to świetnie), ale i uczą myślenia, rozwijają umiejętność kojarzenia, wzbogacają słownictwo, doskonalą pamięć. Jest to gra, która w przypadku dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, wymaga obecności osoby dorosłej – traktuję to jako duży plus. Dzięki temu możemy spędzić czas z maluchem w sposób z jednej strony nie wiele od nas wymagający (mamy wszystko podane na talerzu), z drugiej –nas angażujący (cały czas między dzieckiem a dorosłym jest interakcja).

Po drugie – można się bawić na wiele sposobów i w różnych miejscach. Np. mój trzylatek podczas odgadywania zagadek układa na planszach ze smokiem (które zgodnie z instrukcją służą do zbierana punktów) kolorowe żetony ćwicząc nazwy kolorów i precyzję małych paluszków. Młodsze dzieci odgadują obrazki , starsze – mogą same próbować układać zagadki do ilustracji na kartach. Stąd też moja sugestia dotycząca większej rozpiętości wieku proponowanej przez producenta. Karty są poręczne i wielkości umożliwiającej schowanie ich np. do kieszeni, torebki – można je mieć zawsze pod ręką i bawić się idąc do przedszkola, w samochodzie, czy na plaży.

Po trzecie – sprawdzają się zarówno do zabawy w pojedynkę (układanie obrazków, tworzenie historyjek), jak i do zabaw grupowych z dużą ilością dzieci (to moja uwaga jako osoby pracującej w szkole 😉 – myślę, że doskonale sprawdzą się jako atrakcja na kinderbalu.

Ponadto gra jest dobrze wykonana, ilustracje estetyczne i czytelne, a wierszyki napisane ładnym językiem.

Opis producenta:
Producent: Granna
Wiek graczy: 4-7
Liczba graczy: 1-6

Autor zagadek:
Marek Bartkowicz
Ilustracje:
Beata Batorska

Zawartość pudełka:
135 kart z zagadkami
6 plansz
36 żetonów
instrukcja

Gra zawiera 135 kart, na których po jednej stronie znajdują się rymowane zagadki, a po drugiej kolorowe ilustracje-odpowiedzi. W nagrodę za prawidłowo rozwiązaną zagadkę dzieci otrzymują żeton pasujący do obrazka.

Serdecznie dziękujemy sklepowi internetowemu Merlin.pl za przekazanie

egzemplarza recenzenckiego gry

Basia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close