Zagadki Smoka Obiboka

Jeśli nie macie pomysłu na prezent dla dziecka w wieku 3 – 8 lat (celowo rozszerzyłam zakres sugerowany przez producenta, ale o tym za chwilę) to możecie z zamkniętymi oczami postawić na grę Zagadki Smoka Obiboka! Ryzykujecie jedynie tym, że solenizant (jeśli nie jest Waszym osobistym dzieckiem) może już tę zabawkę posiadać.

W czym tkwi fenomen Zagadek Smoka Obiboka?
Po pierwsze – zagadki to kapitalny sposób na dobrą zabawę z dzieckiem. Do dyspozycji mamy krótkie rymowane wierszowane teksty po jednej stronie karty, a na odwrocie ładny kolorowy rysunek – odpowiedź na pytanie. Zagadki nie tylko bawią (a robią to świetnie), ale i uczą myślenia, rozwijają umiejętność kojarzenia, wzbogacają słownictwo, doskonalą pamięć. Jest to gra, która w przypadku dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, wymaga obecności osoby dorosłej – traktuję to jako duży plus. Dzięki temu możemy spędzić czas z maluchem w sposób z jednej strony nie wiele od nas wymagający (mamy wszystko podane na talerzu), z drugiej –nas angażujący (cały czas między dzieckiem a dorosłym jest interakcja).

Po drugie – można się bawić na wiele sposobów i w różnych miejscach. Np. mój trzylatek podczas odgadywania zagadek układa na planszach ze smokiem (które zgodnie z instrukcją służą do zbierana punktów) kolorowe żetony ćwicząc nazwy kolorów i precyzję małych paluszków. Młodsze dzieci odgadują obrazki , starsze – mogą same próbować układać zagadki do ilustracji na kartach. Stąd też moja sugestia dotycząca większej rozpiętości wieku proponowanej przez producenta. Karty są poręczne i wielkości umożliwiającej schowanie ich np. do kieszeni, torebki – można je mieć zawsze pod ręką i bawić się idąc do przedszkola, w samochodzie, czy na plaży.

Po trzecie – sprawdzają się zarówno do zabawy w pojedynkę (układanie obrazków, tworzenie historyjek), jak i do zabaw grupowych z dużą ilością dzieci (to moja uwaga jako osoby pracującej w szkole ;) – myślę, że doskonale sprawdzą się jako atrakcja na kinderbalu.

Ponadto gra jest dobrze wykonana, ilustracje estetyczne i czytelne, a wierszyki napisane ładnym językiem.

Opis producenta:
Producent: Granna
Wiek graczy: 4-7
Liczba graczy: 1-6

Autor zagadek:
Marek Bartkowicz
Ilustracje:
Beata Batorska

Zawartość pudełka:
135 kart z zagadkami
6 plansz
36 żetonów
instrukcja

Gra zawiera 135 kart, na których po jednej stronie znajdują się rymowane zagadki, a po drugiej kolorowe ilustracje-odpowiedzi. W nagrodę za prawidłowo rozwiązaną zagadkę dzieci otrzymują żeton pasujący do obrazka.

Serdecznie dziękujemy sklepowi internetowemu Merlin.pl za przekazanie

egzemplarza recenzenckiego gry

Basia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close