Zegarek klepsydra Kwid ClaessensKids

Każdy dorosły „zna się na zegarku”. Dzieci muszą się tego nauczyć i wcale nie jest to łatwe zadanie. Jeśli maluch ma już jakieś pojęcie o liczbach można spróbować rozpocząć jego przygodę z zegarkiem.

KWID jest produktem skierowanym donajmłodszych dzieci. Posiada funkcje, które są pomocne w zrozumieniu w jaki sposób odczytujemy godziny, a więc w nauce korzystania z zegarka.

Zegarek posiada 4 przyciski, lecz tylko jeden – wyróżniający się kolorem (czerwony) – jest przeznaczony do obsługiwania przez dziecko. Prostota jego obsługi jest rzeczą, która przemawia na plus zegarka. Wszystkie najważniejsze rzeczy ukryte są pod czerwonym przyciskiem znajdującym się w prawym dolnym rogu.

Kwid posiada następujące funkcje – wskazanie godziny, daty, podświetlenie, minutniki oraz animacje.

Aktualny czas jest przedstawiony zarówno za pomocą tarczy zegara, jak i w formie cyfrowej. I to równocześnie na wyświetlaczu. Jest to dobry pomysł – dziecko poznaje oba zapisy godziny. Na tarczy zegarowej są liczby (symbole arabskie), co jest też niezwykle ważne szczególnie na początku przygody z zegarkiem.

Po ponownym naciśnięciu przycisku – zaczyna mrugać liczba przedstawiająca godziny wraz z małą wskazówką, a po jeszcze następnym – pulsują minuty i odpowiadająca im strzałka na tarczy zegarowej. Celem tych opcji jest zwrócenie uwagi dziecka na elementy wzajemnie sobie odpowiadające – ułatwia kojarzenie godzin i minut cyfrowo i wskazówkowo.

Przyciskając trzeci raz pojawia się data – dzień i miesiąc w formie numerycznej – przedstawiona jako kartka z kalendarza. Cyfry są duże i czytelne.

Kolejną opcją jest tzw. czas zabawy, czyli 6 animacji. Maluch może pooglądać sobie jadącego rowerzystę,  tańczącego króliczka, skaczącego na skakance misia, grającego w piłkę liska, żonglującego piłeczkami niedźwiadka i narciarza szusującego na stoku.

Następna funkcja jest już zarezerwowana dla rodziców – jest nią timer w formie klepsydry, która pokazuje upływający czas. Mówiąc dziecku, że ma 5 minut na posprzątanie zabawek – nastawiamy minutnik, który po upływie czasu sygnalizuje dźwiękiem, że minęła określona przez rodzica liczba minut. Funkcja piaskowego zegara pomaga dziecku zarządzać czasem.

Podświetlana tarcza nie jest za dobrze widoczna – w ciemności zielona lampka oświetla głównie zegarek cyfrowy.

Pasek zegarka jest gumowy, koperta i przyciski z plastiku. Odporność na wstrząsy nie była testowana (poza tym, że był użytkowany przez energicznego przedszkolaka).

Oceniając produkt mam mieszane uczucia – z jednaj strony duży plus za pomysłowe funkcje, z drugiej – choć dobrze dopasowuje się do małego nadgarstka (gęsto rozłożone dziurki w pasku), to koperta przytłacza swoim rozmiarem – jest duża i gruba. I z tego powodu jego wygląd mnie nie zachwycił.

Czy Kwid wart jest zainteresowania? W cenie niewiele wyższej możemy kupić wg mnie  zgrabniejsze i ładniejsze markowe zegarki, ale… Kwid jako jedyny jest zegarkiem przeznaczonym do nauki i jego użyteczność rekompensuje minus związany z wyglądem.

Basia

Serdecznie dziękuję sklepowi babymama.pl za przekazanie zegarka do recenzji.

Opis producenta:

Zegarek klepsydra KWID Szwajcarskiej firmy ClaessensKids – zarządzanie czasem dziecka NOWOŚĆ!
Propozycja dla rodziców, którzy chcą nauczyć swoje dziecko gospodarowania czasem. Zegarek z klepsydrą ułatwi np: wytłumaczenie maluchowi, kiedy minie pół godziny na oglądanie telewizji lub zabawę czy za ile czasu dojedzie do babci – dziadka samochodem. Można ustawić szeroki zakres przydzielonego mu czasu od 5 minut do kilku godzin. A w przyszłości nauczyć dziecko posługiwania się normalnym zegarkiem – możliwość przestawienia zegarka na tryb ze wskazówkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

koszulka WARM TREND 150411 ODLO

Producent: ODLO
Model: koszulka WARM TREND 150411
Cena: 229.95 PLN

Po raz kolejny miałam przyjemność testować termoaktywny produkt znanej marki ODLO, koszulkę WARM TREND 150411. Z założenia jest to pierwszy element trójwarstwowego ubioru od ODLO (bielizna termoaktywna – bluzy techniczne – kurtki i spodnie techniczne), przylegający bezpośrednio do ciała i chroniący je przed utratą ciepła. Już wcześniej miałam możliwość z sukcesem testować czapkę z tej serii, więc równie wielkie oczekiwania miałam względem koszulki.

Pierwsze co zwróciło moją uwagę, to wygląd i jej wykonanie. Bardzo kobieca, z kwiatowym motywem (dostępny tak jak przy czapce w trzech wariantach kolorystycznych) w niczym nie przypomina innych ubrań termoaktywnych, które pieczołowicie chowa się pod bluzę. Ładnie wykrojona, starannie uszyta i w pięknym kolorze, aż żal zakładać pod spód!

Oczywiście na przyjemność noszenia tej koszulki nie złożył się jedynie jej wygląd, ale przede wszystkim jej walory termoaktywne. Wykonana została ona z materiału Warm Effect którego włókna mają potwierdzenie certyfikatu Oko-Tex Standard 100. Brzmi to skomplikowanie, ale dla laika najważniejsze jest to, że naprawdę rewelacyjnie utrzymuje on ciepło, odprowadzając wilgoć ze skóry na zewnątrz. Dodatkowo działanie ‘effect by ODLO’, czyli zawartość w tkaninie antybakteryjnych jonów srebra niweluje przy dłuższym użytkowaniu nieprzyjemny zapach i zapewnia skórze ochronę.

Koszulka wygląda na bardzo delikatną, ale to jedynie pozory, nie udało mi się w niej zmarznąć, nawet gdy na mrozy zakładałam jedynie ją pod zimową kurtkę na spacer z psem. Producent podaje, że zgodnie z wykresem Systemu Kontroli Temperatury ODLO, najlepiej sprawdza się ona w temperaturach od ok. +15 st. C [niska aktywność] do ok. -25 st. C [wysoka aktywność]. Ja nosiłam ją w temperaturze do – 10 st. (większe mrozy mnie nie zaszczyciły)  z bardzo dobrym rezultatem.

Świetnym rozwiązaniem jest jej przedłużony tył, który nie tylko estetycznie wygląda, ale przed wszystkim chroni przed podciąganiem na ciele i przemarznięciem. Szczególnie doceniłam to przy moich ukochanych spodniach biodrówkach, chyba każda kobieta schylając się w zbyt  krótkiej koszulce miała plecy (i nie tylko  ;) na wierzchu, a tutaj ten problem nie istnieje.

Po wewnętrznej stronie jest “drapana” miękka warstwa materiału, który gwarantuje delikatne potraktowanie naszego ciała. Dodatkowo płaskie szwy zapobiegają otarciom i podrażnieniom, co sprawia że  przyjemnie jest czuć ubranie na ciele.

Mimo noszenia koszulki czasem dzień po dniu, nic jej nie “dolegało”, nie zmechaciła się, nawet stopień jej przybrudzenia (koszulka jest biała ze wzorem) nie był wielki, a  spodziewałam się że będzie szybko szarzała. Choć należy wziąć pod uwagę to, że w kopalni w niej nie pracowałam ;)

Koszulka WARM TREND 150411 bez problemu przetrwała pranie w pralce oraz ekspresowe suszenie na grzejniku, ponieważ potrzebowałam jej na już i teraz. Schnie naprawdę szybko!

W mojej opinii sprawdziła się nawet na 6+, bo 5 serduszek którymi dysponuję to zbyt mało, żeby ją ocenić! Zdecydowanie polecam koszulkę  WARM TREND 15041 i czapkę z tej serii (w poprzedniej recenzji) bo to są produkty które zdecydowanie zadowolą osoby ceniące pewne działanie i wygodę.

 

Dziękuję firmie ODLO za przekazanie produktu do recenzji.

Żaklina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku