Zegarek klepsydra Kwid ClaessensKids

Każdy dorosły „zna się na zegarku”. Dzieci muszą się tego nauczyć i wcale nie jest to łatwe zadanie. Jeśli maluch ma już jakieś pojęcie o liczbach można spróbować rozpocząć jego przygodę z zegarkiem.

KWID jest produktem skierowanym donajmłodszych dzieci. Posiada funkcje, które są pomocne w zrozumieniu w jaki sposób odczytujemy godziny, a więc w nauce korzystania z zegarka.

Zegarek posiada 4 przyciski, lecz tylko jeden – wyróżniający się kolorem (czerwony) – jest przeznaczony do obsługiwania przez dziecko. Prostota jego obsługi jest rzeczą, która przemawia na plus zegarka. Wszystkie najważniejsze rzeczy ukryte są pod czerwonym przyciskiem znajdującym się w prawym dolnym rogu.

Kwid posiada następujące funkcje – wskazanie godziny, daty, podświetlenie, minutniki oraz animacje.

Aktualny czas jest przedstawiony zarówno za pomocą tarczy zegara, jak i w formie cyfrowej. I to równocześnie na wyświetlaczu. Jest to dobry pomysł – dziecko poznaje oba zapisy godziny. Na tarczy zegarowej są liczby (symbole arabskie), co jest też niezwykle ważne szczególnie na początku przygody z zegarkiem.

Po ponownym naciśnięciu przycisku – zaczyna mrugać liczba przedstawiająca godziny wraz z małą wskazówką, a po jeszcze następnym – pulsują minuty i odpowiadająca im strzałka na tarczy zegarowej. Celem tych opcji jest zwrócenie uwagi dziecka na elementy wzajemnie sobie odpowiadające – ułatwia kojarzenie godzin i minut cyfrowo i wskazówkowo.

Przyciskając trzeci raz pojawia się data – dzień i miesiąc w formie numerycznej – przedstawiona jako kartka z kalendarza. Cyfry są duże i czytelne.

Kolejną opcją jest tzw. czas zabawy, czyli 6 animacji. Maluch może pooglądać sobie jadącego rowerzystę,  tańczącego króliczka, skaczącego na skakance misia, grającego w piłkę liska, żonglującego piłeczkami niedźwiadka i narciarza szusującego na stoku.

Następna funkcja jest już zarezerwowana dla rodziców – jest nią timer w formie klepsydry, która pokazuje upływający czas. Mówiąc dziecku, że ma 5 minut na posprzątanie zabawek – nastawiamy minutnik, który po upływie czasu sygnalizuje dźwiękiem, że minęła określona przez rodzica liczba minut. Funkcja piaskowego zegara pomaga dziecku zarządzać czasem.

Podświetlana tarcza nie jest za dobrze widoczna – w ciemności zielona lampka oświetla głównie zegarek cyfrowy.

Pasek zegarka jest gumowy, koperta i przyciski z plastiku. Odporność na wstrząsy nie była testowana (poza tym, że był użytkowany przez energicznego przedszkolaka).

Oceniając produkt mam mieszane uczucia – z jednaj strony duży plus za pomysłowe funkcje, z drugiej – choć dobrze dopasowuje się do małego nadgarstka (gęsto rozłożone dziurki w pasku), to koperta przytłacza swoim rozmiarem – jest duża i gruba. I z tego powodu jego wygląd mnie nie zachwycił.

Czy Kwid wart jest zainteresowania? W cenie niewiele wyższej możemy kupić wg mnie  zgrabniejsze i ładniejsze markowe zegarki, ale… Kwid jako jedyny jest zegarkiem przeznaczonym do nauki i jego użyteczność rekompensuje minus związany z wyglądem.

Basia

Serdecznie dziękuję sklepowi babymama.pl za przekazanie zegarka do recenzji.

Opis producenta:

Zegarek klepsydra KWID Szwajcarskiej firmy ClaessensKids – zarządzanie czasem dziecka NOWOŚĆ!
Propozycja dla rodziców, którzy chcą nauczyć swoje dziecko gospodarowania czasem. Zegarek z klepsydrą ułatwi np: wytłumaczenie maluchowi, kiedy minie pół godziny na oglądanie telewizji lub zabawę czy za ile czasu dojedzie do babci – dziadka samochodem. Można ustawić szeroki zakres przydzielonego mu czasu od 5 minut do kilku godzin. A w przyszłości nauczyć dziecko posługiwania się normalnym zegarkiem – możliwość przestawienia zegarka na tryb ze wskazówkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close