Zestaw do ozdabiania kiełbasek (parówek)

Mała rzecz a cieszy! Tak w jednym zdaniu można streścić zestaw do ozdabiania kiełbasek firmy Torune.  Jednak zbrodnią byłoby tylko na tym poprzestać!

Kiedy w moje ręce trafiło małe niepozorne opakowanie zawierające 4 tajemnicze, plastikowe „pudełeczka” uśmiech na zmianę ze zdziwieniem malowały się na mojej twarzy. Dziś jestem wierną fanką świetnego pomysłu i wierzcie mi, jak nikt wiem co to znaczy zachęcać dziecko do jedzenia!

Zestaw składa się z 4 foremek do nacinania mini-kiełbasek: dwa wzory królik i żółw – każdy w 2 rozmiarach (niewiele się od siebie różniących). Mała foremka ma wymiary 5 x 2 cm duża ok. 6 x 2 cm – swoim wyglądem przypominają nieco kolorowe pendrive’y. Każda foremka składa się z dwóch części: jedna zawiera wypukły ”wzorek” wycinający się w kiełbasce, druga jest pokrywką – służy do przyciśnięcia kiełbaski. Do zestawy dołączony jest patyczek, służący do wyjęcia kiełbaski z formy (jednak podczas naszego użytkowania nie musiałyśmy z niego korzystać).

W pierwszym momencie zdziwiona byłam rozmiarem tych cudeniek – przez moją głowę przebiegło pytanie: czy są takie małe kiełbaski? Jednak już następnego dnia w lodówce babci znalazłyśmy piękny sznur korali z paróweczek w idealnym rozmiarze! Okazało się że są i to wcale nie są trudno dostępne, drugą możliwością jest użycie zwykłej kiełbaski lub parówki – wystarczy pociąć ją na odpowiednie kawałki (ze standardowej parówki wychodzą ok. 3 króliki lub żółwie).

Jak to działa? Bardzo prosto i szybko! Wkładamy kiełbaskę do foremki, przyciskamy (na kiełbasce pojawiają się nacięcia w danym wzorze), a następnie poddajemy kiełbaskę działaniu temperatury – zgodnie z instrukcją na opakowaniu podsmażałam parówki na patelni (w przypadku parówek wystarczy krótka chwila). Mechanizm działania polega na „rozszerzeniu” się nacięć zupełnie jak przy grillowaniu. Efekt piorunujący! Króliki jak żywe, żółwie też bardzo ładnie się prezentują – jednak u nas na pierwszym miejscu zostały zajęczaki!

Świetna zabawa – dziecko może pomagać w przygotowaniach. Całość wykonana jest z tworzywa, nie ma ryzyka skaleczenia. Moja 2 letnia córeczka z powodzeniem pomaga przygotować taką kolację.

Tworzywo, z którego został wykonany zestaw do wycinania kiełbasek jest solidny i łatwy do utrzymania w czystości. Pięknie się prezentuje!

Gorąco polecam Wam taki zwierzyniec na talerzu, to prosty i niedrogi sposób na zaczarowanie nieśmiertelnej parówki. Cena zestawu w wysokości 28 zł jest jak najbardziej rozsądna i osiągalna dla budżetu rodzinnego! Wesołe śniadanie lub udana przekąska na urodzinowym przyjęciu dla najmłodszych murowane!

Hanna

Serdecznie dziękuję sklepowi Bentomania za przekazanie zestawu do recenzji.

Opis produktu

Zestaw do ozdabiania kiełbasek (parówek)
4 elementowy zestaw do wycinania kształtów z kiełbasek lub parówek. Już nigdy parówki nie będą takie same. Doskonałe dla niejadków.

Materiał: ABS
Temperatura: do 70 stopni Celsjusza
Kraj pochodzenia: Japonia

* produkt nie nadaje się dla dzieci poniżej 3-go roku życia- możliwość połknięcia małych elementów

Cena: 28 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close