Uroda 24 stycznia 2020

Kiedy sięgnąć po kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Cera kobiety w każdym wieku wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie warto przyzwyczajać się do jednego, uniwersalnego kremu przez całe życie. Współcześnie w drogeriach jest do wyboru tak ogromna ilość najwyższej klasy kosmetyków, że dobry krem nawilżający lub napinający, a do tego serum hialuronowe, to absolutne minimum, jakie każda z pań powinna mieć w swojej łazience – by zawsze prezentować się nienagannie!

Serum hialuronowe – ekspert nawilżania

Ten kosmetyk jest ekspertem do spraw nawilżania skóry, ponieważ zawiera skoncentrowany kwas hialuronowy. Jest to wysokiej jakości składnik wytwarzany przez nasz organizm, którego wytwarzanie jednak z biegiem czasu zanika – trzeba go więc uzupełniać. Jedna cząsteczka hialuronianu sodu jest w stanie wchłonąć i zatrzymać w sobie wielokrotnie więcej wody, niż sama waży! Dlatego też podczas stosowania kremów nawilżających warto zwrócić uwagę na kwas hialuronowy w swoich kosmetykach – pomoże on sprawić, aby nawilżanie było bardziej skuteczne – bo na dłużej! Dzięki temu, że kwas hialuronowy absorbuje cząsteczki wody w swoim wnętrzu, nie dopuszcza do ich wyparowania z powierzchni skóry, więc stale utrzymuje odpowiednią jędrność komórek.

Kiedy używać kosmetyków z kwasem hialuronowym?  

Już w wieku 20 lat warto zacząć używać kosmetyków, choć ich działanie powinno się skupiać przede wszystkim na nawilżaniu – aby jak najdłużej utrzymać skórę w dobrej kondycji. Z biegiem czasu można przerzucić się na stosowanie kremów zawierających kwas hialuronowy – pomogą one zatrzymywać wilgoć i zapobiegną przedwczesnemu starzeniu się skóry. Gdy skóra jest już wiotka i wysuszona, dobrze jest zafundować sobie koktajl witaminowo-nawilżający w postaci dobrego serum nawilżającego, a następnego dnia zaaplikować sobie serum hialuronowe, które pomoże utrzymać ten wysoki poziom nawilżenia. Ten kosmetyk ma za zadanie natychmiastowo, w ciągu kilku godzin, wyraźnie wygładzić i napiąć skórę, sprawiając, by wyglądała lepiej. Można więc stosować serum hialuronowe na dzień, przed nałożeniem makijażu, aby lepiej się on prezentował na wygładzonej, świeżej twarzy. Można także użyć serum na oczyszczoną skórę twarzy na noc, aby mógł osiągnąć pełnię swoich możliwości i rano zaprezentował nowe, gładsze oblicze! Kwas hialuronowy jest dedykowany głównie skórze dojrzałej, z uwagi na stopniowe jego zanikanie w organizmie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć go stosować już wcześniej – to w końcu czysta, naturalna substancja, którą nasza skóra wprost uwielbia!

Materiał przesłany przez partnera

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close