Butelka Biboz 210 ml

Butelka Biboz 210 ml
producent: BEABA
seria: Baby Bottles
cena: ok 52 zl

W ostatnim czasie miałam możliwość przetestowania butelki dla niemowląt i dzieci, francuskiej firmy Beaba. Moje dziecko co prawda “piersiowe”, jednak je często z butelki, ponieważ muszę ściągać pokarm, a grzechem byłoby go marnować.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to dość nietypowy wygląd produktu. Pastelowe kolory oraz wykonanie z miękkiego silikonu daje wrażenie delikatności i nadaje lekkość. Zresztą dzięki swojemu kształtowi świetnie leży ona w dłoni i się z niej nie wyślizguje. A to jest  dla mnie istotne, ponieważ zakładam, że synek z biegiem czasu będzie sam chciał z niej jeść, więc powinien bez problemu utrzymać ją w małych

Butelka dzięki szerszej podstawie jest stabilna, bez problemu mieści się w standardowym podgrzewaczu. Jej pojemność, czyli 210 ml dla mnie jest optymalna, ponieważ posłuży dziecku przez długi czas, bez konieczności dokupienia kolejnej, większej.

Przezroczysty silikon sprawia, że dokładnie widać co i w jakiej ilości znajduje się w butelce, a wyraźna wytłoczona miarka z łatwością pozwala na odmierzenie i kontrolowanie ilości płynu. Smoczek z delikatnego silikonu pomyślany został jako niekapek, czyli żeby zawartość z niego popłynęła, dziecko musi go zassać. W dodatku picie przez niego przypomina jedzenie z piersi, gdy maluszek wypija mleko w swoim tempie. Różne rozmiary (tu w zestawie rozmiar 1 dla najmłodszych) pozwalają dostosować go do wieku dziecka, mleko nie zalewa więc buzi malucha, a ryzyko zachłyśnięcia się nadmiarem pokarmu jest mniejsze. Kształt smoczka ma również na celu zmniejszenie ilości zasysanego powietrza a przez to niwelowanie możliwości wystąpienia kolki u niemowlęcia.

Brak zawartości BPA w materiale z którego wykonano produkt sprawia, że jest on w pełni bezpieczny.

Butelkę łatwo utrzymać w czystości, można myć ją w zmywarce oraz podgrzewać w mikrofalówce. Zatyczka nakładana na smoczek utrudnia zabrudzenie tego elementu, co szczególnie ważne jest podczas wyjścia z domu i konieczności nakarmienia smyka poza nim.

Butelkę Biboz 210 ml  mogę polecić rodzicom, jako produkt mający nowoczesny wygląd, oraz spełniający kryteria bezpiecznego i wygodnego karmienia

Dziękuję firmie Solution Baby Care, wyłącznemu dystrybutorowi marki Beaba w Polsce, za przekazanie butelki do testów.

Żaklina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close