Boże Narodzenie 4 grudnia 2020

Gry dla przedszkolaków

Gry zamiast kolejnych zabawek, to według mnie zdecydowanie lepsza opcja i inwestycja w dziecko. Zabawki mają to do siebie, że lubią szybko się nudzić, lądować kącie i zajmować (za) dużo miejsca. 

Gry z kolei mają te istotne zalety, że pozwalają nie tylko w ciekawy sposób spędzać czas z bliskimi, ale też często mają w sobie element edukacyjny, wspierający prawidłowy rozwój naszych maluchów. 

W zależności od rodzaju gry, poprzez niewinną zabawę dziecko może uczyć się np.: nowych słów – również obcojęzycznych, liczyć, czytać, poznawać emocje, współpracować, czy zdrowo rywalizować – co też jest ważne w kontaktach społecznych. 

Dlatego poniżej przedstawimy listę godnych uwagi gier dla przedszkolaków, czyli dzieci w przedziale wiekowym od dwóch do sześciu lat. 

Gry dla maluchów 2+

Pierwsza gra. Zwierzątka i Pierwsza gra. Mniam!
Wydawnictwo: Egmont
Cena: 49,99 zł
Wiek: 2+

Krótki opis:
Pierwsze gry” powstały na wzór edukacyjnych książeczek Akademii Mądrego Dziecka.

W pozycji pt. “Zwierzątka” maluchy poznają kształty i kolory, a do tego ćwiczą motorykę swoich małych paluszków i rączek. Gra polega na tym, że każdy wybiera sobie jedno z pięciu dostępnych zwierzątek i kładzie je przed sobą. Te, które nie zostały wybrane, układamy na środku, one będą neutralne, wspólne. Następnie po kolei losujemy z woreczka jedną figurę. Sprawdzamy, jaki ma kształt oraz kolor i odpowiednio  ją dopasowujemy – tak, jak to ma miejsce w zabawkach typu sortery.

W drugiej grze z serii pt. “Mniam!” dzieciaki ćwiczą liczenie, poznają kolory, a także warzywa i owoce.

Fot. Archiwum prywatne J.Fizia

Memory na 3 sposoby
Wydawnictwo: Kapitan Nauka
Cena: 29,90 zł
Wiek: 2+

Krótki opis:
Klasyczna gra typu memory. W najprostszej opcji, czyli dla dwulatków, ćwiczymy pamięć – odkrywamy poszczególne karty, zapamiętujemy, co na nich widnieje i gdzie je odkładamy, aż w końcu zbieramy w pary. Ze starszymi dziećmi (4+) grę można rozszerzać o ćwiczenie 

spostrzegawczości – na zebranych w pary kartach musimy odnaleźć trzy różnice – a także reflekskto pierwszy znajdzie parę, a następnie wskaże trzy różnice w ilustracjach, ten lepszy!

Fot. Wydawnictwo Kapitan Nauka

Pucio. Co tu pasuje?
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena: 24,90 zł
Wiek: 2+ 

“Pucio. Co tu pasuje?” to tak naprawdę puzzle, tylko w nieco innej formie, niż klasyczne. Składają się z pięciu obrazków głównych oraz dwudziestu uzupełniających. Na obrazkach głównych jest Pucio w codziennych sytuacjach, takich jak: jedzenie posiłku, poranna toaleta, czy ubieranie się. Elementy uzupełniające natomiast przedstawiają pojedyncze obiekty np. kanapkę, szczoteczkę do zębów, czapkę. Dziecko musi przyjrzeć się danemu obrazkowi głównemu, odnaleźć pasujące do niego elementy uzupełniające i dołączyć je do obrazka. 

Zabawa ta zachęca dziecko do skupienia uwagi, myślenia, a także rozwija spostrzegawczość i mowę.

Fot. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Na jagody
Wydawnictwo: Trefl
Cena: około 49,00zł
Wiek: 2+

Krótki opis:
Bardzo prosta gra, posiadająca tak naprawdę jedną zasadę – należy rzucać kostką i przesuwać do przodu pionki, na pole zgodne z kolorem, który wypadł na kostce. Gra w sam raz dla trzylatków, dopiero rozpoczynających przygodę z planszówkami. Moje dzieciaki bardzo ją lubią. 

Fot. Wydawnictwo Trefl

Gry dla przedszkolaków 4+:

Grzybobranie
Wydawnictwo: Trefl
Cena: 34,99 zł
Wiek: 4+ 

Krótki opis:
Klasyk wśród gier dla najmłodszych. Myślę, że nikomu nie trzeba jej przedstawiać. Proste zasady – poruszanie się po planszy zgodnie z wynikiem rzutu kością. Cofamy się bądź posuwamy do przodu w zależności od pola, na którym staniemy. Gra idealnie nadaje się na pierwszą planszówkę i tym samym wprowadzenie dziecka w świat gier. 

Fot. Wydawnictwo Trefl

Kurnik

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena: 24,90 zł
Wiek: 4+
Liczba graczy: 2-5

Krótki opis:
„Kurnik” to gra, która rozwija koncentrację, spostrzegawczość i ćwiczy pamięć. Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej liczby jajek. Aby to zrobić, należy znaleźć kury wysiadujące jajka w odpowiednich kolorach – np.  jeśli spośród rozłożonych i odwróconych rewersem żetonów jajek, wylosujemy je w kolorze niebieskim, musimy odnaleźć kurę, która wysiaduje jajko w takim samym kolorze. Zadanie wydaje się być łatwe, jednak po każdym ruchu, kura zmienia gniazdo, przez co trudniej jest zapamiętać, gdzie leży kura w danym kolorze.

Pełną recenzję znajdziecie tutaj

Fot. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dobble

Wydawnictwo: Rebel
Cena: 59,95 zł
Wiek: 4+
Liczba graczy: 2-8

Krótki opis:
„Dobble” to gra na spostrzegawczość, refleks i percepcję, w której gracze ścigają się, by jak najszybciej odnaleźć na dwóch kartach takie same obrazki. Aby utrudnić zabawę mogą one być odwrócone i mieć inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji roślin, postaci i przedmiotów, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami wyłącznie jednym symbolem.

Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, każdy krzyczy, starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy.

Wydawnictwo Rebel ma w tej chwili nowe, różne wersje tej gry, tzn. z ulubionymi bohaterami takimi jak: Kraina lodu, Harry Potter, L.O.L. Suprise!, Star Wars i Gdzie jest Dory ?

Pełną recenzję gry znajdziecie tutaj

Fot. Wydawnictwo Rebel

Paszczaki

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena: 39,90 zł
Wiek: 5+
Liczba graczy:

Krótki opis:
„Paszczaki” to bardzo prosta gra karciana, którą starsi i młodsi pokochają za dynamikę. Celem gry jest łapanie paszczaków, żeby to zrobić gracz musi wyłożyć swoje karty w taki sposób, aby na początku i na końcu rzędu kart znalazł się taki sam paszczak.

Pełną recenzję znajdziecie tutaj

Fot. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Lisek urwisek – gra otrzymała nominację w konkursie Gra Roku 2020

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena: 74,90 zł
Wiek 5+
Liczba graczy:

Krótki opis:
„Lisek urwisek” to gra detektywistyczna wymagająca dedukcji i dobrej pamięci. Celem gry jest złapanie lisa, który ukradł ciasto z chatki,  jednak żeby nie było tak łatwo go schwytać, potencjalnych złodziei jest aż szesnastu. Zadaniem graczy jest odkrycie tożsamości złodzieja, nim ten dotrze do swojej nory z ukradzionym ciastem.

Pełną recenzję znajdziecie tutaj

Fot. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Ślimaki to mięczaki

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena: 59,90
Wiek: 5+
Liczba graczy: 2-6

Krótki opis:
„Ślimaki to mięczaki” to rodzaj nietypowego wyścigu, ponieważ rywalizację wygra najwolniejszy ślimak! Podczas rozgrywki gracze nie wiedzą, kto jaki ma kolor ślimaka – ścigają się więc trochę na oślep. Za pomocą kostek przemieszczają nie tylko swojego, lecz również pozostałe ślimaki, należące do rywali. Gra jest prosta, w sam raz dla przedszkolaków, dostarcza wiele radości i emocji, bo każdy by chciał, by ukryte pod plakietkami ślimaki zdobyły największą ilość punktów dla niego.

Pełną recenzję znajdziecie tutaj

Fot. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Kariba
Wydawnictwo: Helvetiq
Cena: około 30,00 zł
Wiek: 6+

“Kariba” to gra karciana, która przenosi nas do Afryki, gdzie wody jest, jak na lekarstwo. Zwierzęta poszukują wodopoju, przy którym mogą się orzeźwić. Jednak im więcej zwierząt tym trudniej, bo każde większe zwierzę przegania mniejsze. 

Gra polega na tym, aby zagrać z ręki jedną lub kilka kart z tym samym zwierzęciem i umieścić je przy odpowiednim numerze obok wodopoju. Jeśli w którymś momencie wokół niego znajdzie się trzy lub więcej kart właśnie zagranego zwierzęcia, to przepędza ono najbliższe słabsze zwierzę, np. słoń przegania nosorożca, a lemury myszki. Jedynym wyjątkiem jest mysz, która potrafi przegonić potężnego słonia. Karty przepędzonego zwierzęcia, gracz zbiera do swej puli zdobytych kart.

Fot. Wydawnictwo Halvetiq

Hippo
Wydawnictwo: Helvetiq
Cena: około 30,00 zł
Wiek: 6+

Krótki opis:
Gra polega na tym, by wrzucić do basenu swoje piłki, przy czym nie wszystkie się tam zmieszczą. Można jednak liczyć na pomoc Hippo pływającego w basenie, który zbierze i chwyci tyle piłek, ile wrzucimy mu do wody. Należy się spieszyć, ponieważ wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się swoich piłek.

Pełną recenzję gry Hippo i Kariba znajdziecie tutaj

Fot. Wydawnictwo Halvetiq

Super Farmer

Wydawnictwo: Granna
Cena: 49,90 zł (choć cena zależy od konkretnej edycji)
Wiek: 6+
Liczba graczy: 2-3

Krótki opis:
„Super farmer” to dosyć prosta, ale bardzo przyjemna gra, w której wcielamy się w farmera. Hodujemy zwierzęta: króliki, owce, świnie i konie. Naszym zadaniem jest rozmnażanie owych zwierząt, poprzez rzuty dwiema dwunastościennymi kostkami.  Musimy jednak uważać, bo w okolicy grasuje lis i wilk, którzy tylko czekają, by móc wykraść nam nasze zwierzaki.

Fot. Wydawnictwo Granna

Gra słów – Zabawka Roku 2020

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena: 39,90 zł
Wiek: 6+

Krótki opis:
W grze nie ma rywalizacji, wręcz przeciwnie, wspólnie staracie się osiągnąć jak najlepszy wynik. Gra podzielona jest na 3 części, podczas których wykorzystuje się umiejętność opowiadania, kojarzenia oraz dobrą pamięć.

W plebiscycie Zabawka Roku 2020. Seria  gier: Gra na emocjach, Gra pozorów i Gra słów otrzymała główną nagrodę i tytuł Zabawki Roku. To gry, które mają ogromny potencjał edukacyjny i są wykorzystywane przez pedagogów i psychologów w pracy z najmłodszymi.

Fot. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ciąża 3 grudnia 2020

Ósmy miesiąc ciąży. Co się dzieje tydzień po tygodniu u dziecka i mamy?

Ósmy miesiąc trwa od 32. tygodnia do 35. tygodnia ciąży i jest to okres w życiu ciężarnej, który wydaje się upływać coraz szybciej. Przyszłe mamy przygotowują się intensywnie na powitanie malucha, który gdyby przyszedł na świat teraz, miałby spore szanse na narodziny bez powikłań. Mimo że ciężarnej jest już coraz ciężej i bardziej niewygodnie, każda trzyma kciuki za to, by dziecko przyszło na świat bezpiecznie, w terminie. 

Ósmy miesiąc ciąży – co się dzieje tydzień po tygodniu u dziecka?

32. tydzień ciąży

W tym czasie maluch osiąga wagę ok. 1700 g, a długość ciała wynosi ok. 25 cm. Jego organy, takie jak mózg, czy płuca, stale się rozwijają. W przypadku ryzyka przedwczesnego porodu przyszłej mamie w tym czasie podawany jest steryd, który przyspieszy dojrzewanie płuc malucha. 

33. tydzień ciąży

Dziecko osiąga masę ciała ok. 2 kg oraz długość ok. 30 cm. Jego organy dojrzewają coraz bardziej, zwiększa się również ilość tkanki tłuszczowej, ciało się zaokrągla. Gdyby miało się teraz urodzić, jest duża szansa na to, że nie potrzebowałoby po porodzie intensywnego wsparcia aparatury medycznej. 

34. tydzień ciąży

W tym okresie życia prenatalnego maluch osiąga wagę ok. 2000 g, a długość jego ciała wynosi ok. 30 cm. Skóra malca staje się grubsza, przestaje prześwitywać i coraz bardziej przypomina skórę donoszonego noworodka. Mniej więcej w tym tygodniu u chłopców jąderka schodzą do moszny.

35. tydzień ciąży

Układ odpornościowy malucha jest już praktycznie wykształcony — maluch buduje jego siłę pobierając przeciwciała z organizmu matki. W jelicie grubym powoli gromadzi się smółka. Przybiera ona charakterystyczny czarny kolor, który jest efektem odkładania się żółci i martwych komórek przewodu pokarmowego w jelicie. Dziecko m.in. doskonali ruchy, np. ssanie kciuka, choć przede wszystkim śpi i tyje. W 35 tygodniu ciąży waży ok. 2400 g.

Ósmy miesiąc ciąży — o czym przyszła mama powinna wiedzieć?

Przyszłe mamy są już zmęczone ciążą, czują się ociężałe, niezgrabne, szybko się męczą. Brzuch przyszłej mamy jest już naprawdę duży, co sprawia, że ciężarne miewają problemy ze swobodnym, głębokim oddechem, częściej łapią zadyszkę. Pojawiają się kłopoty z czynnościami związanymi ze schylaniem, jak np. zawiązywanie butów. Nasilają się bóle kręgosłupa, dokuczają obrzęki dolnych kończyn. Ucisk macicy na organy wewnętrzne powoduje dyskomfort i kłopoty z trawieniem — utrapieniem staje się zgaga i zaparcia. Ciężarna zdecydowanie częściej odwiedza toaletę, ponieważ ucisk macicy na pęcherz moczowy powoduje częstszą potrzebę oddania moczu. Problem sprawiają także krwawiące dziąsła. W wyniku zmian hormonalnych pojawiają się obrzęki i krwawienia, wrażliwość na skrajne temperatury pokarmu, czy bolesność dziąseł, a przez to zwiększona podatność na stany zapalne.  

Coraz częściej i intensywniej przyszła mama odczuwa skurcze Braxtona-Hicksa. Skurcze te powodują niepokój i często mylone są ze skurczami porodowymi. Można je jednak od siebie odróżnić — w przypadku skurczy Braxtona-Hicksa ciepły prysznic lub zmiana pozycji uspakajają macicę. Niepokoić powinny skurcze nieustępujące, bolesne — w tym przypadku warto zgłosić się na izbę przyjęć, by wykluczyć ryzyko wystąpienia przedwczesnego porodu.

Warto także wiedzieć, że zazwyczaj od 33 tygodnia ciąży zaleca się ciężarnym liczenie ruchów płodu. Warto robić to podczas odpoczynku, wygodnie się układając. Wyniki z każdego dnia należy zapisywać na kartce bądź w odpowiednim dzienniczku. W ciągu godziny maluch powinien poruszyć się co najmniej 5 razy. Jeśli jest ruchów jest o wiele mniej, lub nie są wyczuwalne, należy powiadomić o tej sytuacji lekarza.   

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Boże Narodzenie 3 grudnia 2020

Pomysły na świąteczne upominki dla najmłodszych

Już za niedługo zasiądziemy do wspólnego stołu, podzielimy się opłatkiem i zgromadzimy przy najpiękniej przystrojonej choince pod którą, szczególnie dzieci, będą szukać wymarzonych prezentów. Dlatego warto już teraz rozpocząć poszukiwania podarunków, które przyniosą radość i uśmiech na twarzach najmłodszych. Poniżej prezentujemy listę, z którą bez problemu znajdziecie odpowiednie prezenty dla Waszych najbliższych. Zostańcie najwspanialszymi pomocnikami Świętego Mikołaja!

Pierwsze święta z maluszkiem, czyli prezenty dla niemowlaka

Duża mata edukacyjna Wesołe miasteczko  

To wspaniały pomysł na pierwszy prezent dla noworodka. Mata posłuży bardzo długo, ponieważ będzie „rosła” wraz z maluszkiem. Mata edukacyjna Wesołe miasteczko zapewnia mnóstwo zabawy podczas odkrywania jej różnych elementów. Dodatkowo jest funkcjonalna na kolejnych etapach rozwoju małego człowieka.mata fisher price wesołe miasteczko Początkowo maluch może z niej korzystać leżąc na pleckach, na brzuszku. Świetnie spisze się również dla siedzącego już malucha, a później także, gdy zacznie on raczkować i stawiać pierwsze kroki. Kolorowa mata kryje w sobie wiele niespodzianek i zawieszek a wszystko to  wykonane zostało z materiałów najwyższej jakości i dopieszczone pięknymi kolorami. Wśród dodatków znajduje się tam m.in. lusterko oraz ciężarówka z „lodami”, która odtwarza muzykę ze światełkami.

Wiek: 0+

Cena: ok. 200 zł

 

Senna chmurka Usypiacz do łóżeczka dla niemowlaka

Będzie wspaniałym pomocnikiem podczas usypianie niemowląt. Dla wielu młodych rodziców to jedno z najbardziej wymagających zadań. Dlatego warto sięgnąć po pomoc, dzięki której maluszek słodko zaśnie i będzie mógł spokojnie wypocząć, dając wytchnienie rodzicom. Ta wyjątkowa  Senna chmurka Usypiacz pomaga uspokoić nawet najbardziej energiczne szkraby za pomocą delikatnej muzyki i efektów świetlnych. Po przymocowaniu do łóżeczka urocza senna chmurka  zadba o spokojniejszy odpoczynek maleństwa, dzięki w pełni skonfigurowanemu systemowi, za pomocą którego dostosujesz dźwięk, kolor światełek i głośność usypiacza do indywidualnych potrzeb maluszka.

Wiek: 0+

Cena: ok. 140 zł

 

Wydra Usypianka Przytulanka Oddychający uspokajacz

Innym sprawdzonym usypiaczem dla dziecka jest mięciutka i urocza wydra. To zabawka, która będzie mogła towarzyszyć maluchowi już od pierwszych dni jego życia. Jej miękki brzuszek podnosi się i opada imitując oddychanie, co w naturalny sposób uspokaja maluszka. Wydra posiada możliwość odtwarzania bardzo delikatnej muzyki i innych dźwięków, takich jak bicie serca, pochrapywanie czy biały szum. Dodatkowo świeci łagodnym światełkiem. Wydra Usypianka Przytulanka jest świąteczną propozycją prezentu, który wpływa na rozwój zmysłu dotyku, wzroku i słuchu. Przytulanka stanie się najlepszym przyjacielem, który utuli maluszka do kojącego snu.

Wiek: 0+

Cena: ok. 120 zł

 

Coś dla małych odkrywców

Interaktywny turlaczek Rovee

Rovee to przesympatyczny turlaczek, który przyciąga uwagę malucha i zachęca ge do raczkowania. Wesoły turlaczek natychmiast przyciąga uwagę dziecka, jego kolorowa buzia, wielkie oczy i szerokie ramiona czekają na wspólną zabawę.  Maluch będzie mógł razem z nim raczkować, odkrywać zakamarki pokoju,  rzucać piłeczką oraz poznawać literki, cyfry i kolory zgodnie z jednym z czterech edukacyjnych trybów, które można włączyć. Interaktywny turlaczek Rovee posiada wspaniałe funkcje, które wspomagają rozwój malucha. Turlaczek potrafi samodzielnie się turlać  w różnych kierunkach a do tego klaskać, mówić i śpiewać. Posiada miękkie włosy, ruchome ramiona, duże ufne oczka, które rozweselą nawet najbardziej nieśmiałego szkraba. Rovee zapewni dziecku mnóstwo aktywnej zabawy, a przy tym nauczy go wielu przydatnych rzeczy.

Cena: ok. 230 zł

Wiek: 6 mies.+

 

Dla roczniaka stawiającego pierwsze kroki

Szczeniaczek Uczniaczek i Siostrzyczka Szczeniaczka 

Szczeniaczek i jego Siostrzyczka to jedne z najbardziej lubianych zabawek. Te psiaki to zgrane rodzeństwo, które pomoże nauczyć Twoje dziecko ponad 100 pierwszych słów! Jednak to dopiero wierzchołek góry niespodzianek, jakie oferują maluchom. Te kolorowe  i mięciutkie maskotki pomagają ćwiczyć zręczność, która potrzebna jest do naciskania ich poszczególnych części ciała — łapki, stopy i uszka. Szczeniaczek Uczniaczek i Siostrzyczka Szczeniaczka  działają w trzech poziomach nauki, które są dostosowane do wieku i etapu rozwoju dziecka. Potrafią śpiewać edukacyjne piosenki, zachęcają do wspólnego liczenia czy znajdowania kolorów, a także odgrywania ról, dzięki którym dziecko buduje swoje słownictwo. Gdy Szczeniaczek spyta „Gdzie mam czerwoną rękę?” – a szkrab naciśnie na prawidłową część ciała, pluszowy przyjaciel entuzjastycznie pochwali brzdąca, zachęcając do dalszej zabawy. Szczeniaczek i jego Siostrzyczka szybko staną się najlepszymi przyjaciółmi twojego dziecka zostaną z nimi na długo, ponieważ zakres możliwości zabawy z misiami jest tak duży.

Cena: ok. 120 zł za jedną zabawkę

Wiek: 6–36 mies.

 

Linia Linkimals

Linkimals to najbardziej zgrana paczka interaktywnych przyjaciół, które wprowadzają malucha w świat kształtów, liczb, powitań i dobrych manier za pomocą rozmówek, muzyki i światełek. Zwierzątka są ze sobą zintegrowane, gdy jedno  znajdzie się blisko drugiego, automatycznie zacznie się z nim komunikować.  Zabawki zawierają różnorodne elementy – takie jak obrotowe kuleczki, kręciołki z kształtami czy przyciski, które pomagają wzmacniać zręczność maluszka. Każde zwierzątko posiada inne funkcje, ale dla wszystkich największą radością jest moment, w którym znajdą się blisko siebie.  Do gromadki leniwca, jeża, łosia, lamy i wydry dołączyły — panda i koala. Razem, linia Linkimals liczy siedmioro uroczych stworzonek, które będą idealną propozycją dla rodzeństwa lub małych kuzynów, którzy uwielbiają bawić się ze sobą.

Cena jednej zabawek od 50 zł do 150 zł

Wiek: 9 mies.+

 

Dla energicznego dwulatka

Króliczek Usypianka „Zaśnij ze mną”

Jak sprawić żeby dziecko łatwo zasypiało? Znaleźć mu przyjaciela w postaci Króliczka Usypianki. Ta bardzo mięciutka przytulanka wydaje cztery kojące dźwięki, w tym m.in. biały szum, który pozwala maluchowi szybko i bezstresowo odpłynąć w głęboki sen. 20 minut wyciszających dźwięków została opracowana we współpracy z ekspertami w dziedzinie snu. Brzuszek Króliczka podświetla się na czerwono lub zielono,  podpowiadając maluchowi, kiedy jest pora zasypiania, a kiedy można wstać. Dzięki intuicyjnej aplikacji Smart Connect, rodzice mogą sterować usypianką za pomocą swoich telefonów, nie zakłócając snu dziecka.  Króliczek Usypianka „Zaśnij ze mną” stanie się wiernym towarzyszem dziecka w jego podróży w świat sennych marzeń.

Cena: ok. 170 zł

Wiek: 18 mies.+

 

Little People Szopka bożonarodzeniowa

Święta to wyjątkowy czas w roku, w którym tradycje są bardzo ważne. Najmłodszym członkom rodziny, te tradycje przekazywane są w formie opowieści. Jedną z tych najważniejszych jest opowieść o narodzinach Jezusa, którą co roku przeżywamy na nowo dzięki szopce bożonarodzeniowej. Otrzymując zestaw z linii Little People, maluch będzie mógł odkrywać piękno tej świątecznej historii odgrywając scenki za pomocą uroczych figurek. Zestaw Little People Szopka bożonarodzeniowa zawiera stajenkę, 12 figurek i 5 dodatkowych akcesoriów, w tym m.in. aniołka, którego naciśnięcie włącza muzykę i świecącą gwiazdę.

Cena: ok. 130 zł

Wiek: 1-5 lat

 

Little People Wesołe przedszkole 

To wyjątkowy zestaw, dzięki któremu dziecko będzie mogło bawić się samo lub w towarzystwie. Dowie się jak to jest troszczyć się o innych, bawić i układać do snu figurki bobaski, które stanowią zestaw Wesołe przedszkole Little People. Zabawie towarzyszyć będą wesołe piosenki i opowiastki. Konstrukcja zestawu zachęca malucha do naciskania i przekręcania poszczególnych elementów, które w efekcie będą się podświetlać i odgrywać różne dźwięki, dzięki którym w prosty i przyjemny sposób nauczy się liczenia czy nazywania kolorów. Dzięki technologii “Poziomy nauki”, zabawka „rośnie” razem z dzieckiem, dostosowując jej funkcje do wieku malucha. Zestaw jest składany co oznacza, że dziecko może go ze sobą zabrać w odwiedziny do babci, kolegów i koleżanek, ucząc się dzielenia.

Cena: ok. 190 zł

Wiek: 1.5-5 lat

 

Dla przedszkolaka żądnego przygód

IMX Statek piracki rekin

Zestaw piracki Imaginext w kształcie wielkiego rekina pozwoli małemu odkrywcy wypłynąć na szerokie wody i doświadczyć niezapomnianych wrażeń. Ten fantastyczny wodny wehikuł posiada mnóstwo ciekawych funkcji, które pozwolą jego kapitanowi strzelać z działa, bronić skarbu czy przestraszyć napastników za pomocą ugryzienia rekina. Zestaw posiada dyski mocy, które można przekręcać, by poznać dodatkowe funkcje statku a także wprawić go w ruch sprawiając, że płetwy rekina zaczną się poruszać. Zestaw obejmuje statek, dwie figurki, miecze, kule armatnią, pociski oraz lunetę i skarb. Ahoj wszyscy młodzi odkrywcy — morska przygoda czeka!

Wiek: 3-8 lat

Cena: ok. 300 zł

Zachęcam do przeczytania naszych recenzji oraz wpisów na blogu dotyczących produktów marki Fisher Price:

https://wrolimamy.pl/?s=fisher+price

Więcej o marce Fisher-Price® można znaleźć na stronie www oraz w serwisach Facebook i YouTube:

www.fisher-price.com/pl

https://www.youtube.com/user/fisherpricebrand

https://www.facebook.com/FisherPricePolska?fref=ts

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close