Koszyczki na przyprawy

To zdecydowanie bardzo fajny i fukcjonalny gadżet! Silikonowe koszyczki na przyprawy Beaba, idealnie umiejscowić możemy w kategorii “Mała rzecz, a cieszy”.

Świetnie sprawdzą się w kuchni nie tylko dla dzieci. Docelowo koszyczki są akcesoriami zaprojektowanymi do używania w urządzeniach Babycook. Myślę jednak, że doskonale wykażą się w każdej kuchni ze względu na użyty materiał, czyli silikon. Tenże świetnie znosi wysokie i niskie temperatury, jest plastyczny i łatwy w utrzymaniu czystości.

2014-09-07 12.39.46

Koszyczki mają kształt krążka z uchwytem oraz nacięciem umożliwiającym umieszczenie wewnątrz przypraw.

Jak działają?

We wnętrzu należy umieścić ulubioną przyprawę (możemy użyć ziół świeżych lub suszonych) i włożyć koszyczek pomiędzy składniki posiłku w dzbanku Babycook’a. Choć nie znalazłam na opakowaniu informacji o innych opcjach używania produktu, pokusiłam się na mały eksperyment  i użyłam koszyczków podczas tradycyjnego gotowania zupy – bardzo ułatwiło mi to życie, ponieważ z łatwością wyłowiłam je z aromatycznego wywaru (koniec z polowaniem na nieśmiertelne kulki ziela angielskiego).

2014-09-07 12.37.52

To doskonały gadżet podczas gotowania dzieciom – dzieci często zrażają się do “zielonego” w zupce lub zwyczajnie twarde zioła wpływają na ich komfort spożywania posiłku.

Pojemniczki są bardzo wygodne, otwierają się szeroko i są łatwe w czyszczeniu. Można myć je ręcznie lub w zmywarce.

2014-09-07 12.36.38

Szczególnie warte polecenia do gotowania dla niemowląt – dzięki gęsto rozmieszonym otworom aromat ziół doskonale przenika do potrawy, eliminując jednocześnie twarde liście lub gałązki wewnątrz jedzenia. Po ugotowaniu posiłku wystarczy usnąć koszyczek wraz zawartością.

2014-09-07 12.43.44

Cena nie jest wygórowana. Za zestaw składający się z dwóch koszyczków zapłacimy około 40-45 zł, czyli tyle, ile kosztują wszelakie akcesoria kuchenne tego typu.

Zdecydowanie kciuk w górę! Polecam!

Zobacz inne produkty z linii Babycook:

Babycook Pastel Blue – urządzenie do gotowania na parze dla niemowląt 4w1

Koszyczek do gotowania makaronu “Babycook Original”

Serdecznie dziękuję firmie Beaba za przekazanie koszyczków na przyprawy do testów

Opis producenta:

Koszyczki na przyprawy 2szt Pastel, Beaba
Zestaw dwóch pojemniczków na przyprawy, dzięki którym twoje dziecko będzie mogło poznawać nowe smaki, ale żadne kawałki przypraw będą pływać w jedzeniu.

Szerokie otwarcie dla łatwego uzupełnienia przypraw.
Łatwe do wyjęcia.
Możliwość mycia w zmywarce.

  1. (nie)Magda(lena)

    To jest coś czego mi brakowało w kuchni! Zastanawiałam się kiedy ktoś na to wpadnie :D Nie lubię trafiać na ziarenka przypraw w zupach czy sosach

  2. Asia Woźniak

    Super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Koszyczek do gotowania makaronu “Babycook Original”

Jeżeli jesteś fanem szybkiego i łatwego gotowania dla niemowląt, z pewnością znasz już dobrze urządzenie Babycook. Pora więc dobrać odpowiednie akcesoria i wykorzystać jego możliwości do maksimum!

Fantastyczny pomysł i wykonanie, to główne cechy koszyczka do gotowania  na parze ryżu, makaronu i innych produktów tego typu. Jest idealnie dopasowany do urządzenia Babycook i dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Co ważne każdy model urządzenia posiada kompatybilny rodzaj koszyczka w gamie swoich akcesoriów. Koszyczek jest skonstruowany w sposób umożliwiający podgrzewanie i gotowanie zawartości przez penetrację pary wodnej.

Zdjęcie 20.08.2014, 11 42 51

Produkt jest łatwy w użyciu i czyszczeniu (można go myć ręcznie lub w zmywarce), a zasada jego działania jest bardzo prosta. Koszyczek posiada komorę, którą wypełniamy makaronem lub ryżem i zalewamy odpowiednią ilością wody (szczegółowa instrukcja jest dołączona do opakowania), do urządzenia wlewamy zalecaną ilość wody, umieszczamy koszyczek w dzbanku (pasuje idealnie) i włączamy. Od tego momentu gotujący się dodatek do obiadu przestaje  zwyczajnie nas interesować! Nic się nie przypala, nie ucieka z garnka i nie rozgotuje!

Zdjęcie 30.08.2014, 10 49 35

Ugotowane na parze produkty – nawet bez dodatku soli (co jest szczególnie ważne dla małych smakoszy) są  świeże, jędrne i pełne smaku! Czy może być coś lepszego?

Zdjęcie 30.08.2014, 10 51 31Zdjęcie 30.08.2014, 10 51 07

 

Seria Babycook to bardzo starannie dobrane produkty, dzięki którym można przygotować praktycznie każdy posiłek dla niemowląt i dzieci metodą gotowania na parze. Zdecydowanie warto przyjrzeć im się bliżej! Koszyczek to bardzo sprytny pomysł, który się sprawdza! Wciąż mile zadziwiona – zachwalam :)

Zobacz inne produkty z linii Babycook:

Babycook Pastel Blue – urządzenie do gotowania na parze dla niemowląt 4w1

Koszyczki na przyprawy

Serdecznie dziękuję firmie Beaba za przekazanie koszyczka do testów

Opis producenta:
Koszyczek do gotowania ryżu, kaszy mannej, soczewicy, makaronu i wielu innych w Babycook.
Szybkie gotowanie bez konieczności doglądania.

  1. Fajna sprawa, ale cena mogłaby być nieco niższa. Choć za jakość trzeba zapłacić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku