Koszyczki na przyprawy

To zdecydowanie bardzo fajny i fukcjonalny gadżet! Silikonowe koszyczki na przyprawy Beaba, idealnie umiejscowić możemy w kategorii “Mała rzecz, a cieszy”.

Świetnie sprawdzą się w kuchni nie tylko dla dzieci. Docelowo koszyczki są akcesoriami zaprojektowanymi do używania w urządzeniach Babycook. Myślę jednak, że doskonale wykażą się w każdej kuchni ze względu na użyty materiał, czyli silikon. Tenże świetnie znosi wysokie i niskie temperatury, jest plastyczny i łatwy w utrzymaniu czystości.

2014-09-07 12.39.46

Koszyczki mają kształt krążka z uchwytem oraz nacięciem umożliwiającym umieszczenie wewnątrz przypraw.

Jak działają?

We wnętrzu należy umieścić ulubioną przyprawę (możemy użyć ziół świeżych lub suszonych) i włożyć koszyczek pomiędzy składniki posiłku w dzbanku Babycook’a. Choć nie znalazłam na opakowaniu informacji o innych opcjach używania produktu, pokusiłam się na mały eksperyment  i użyłam koszyczków podczas tradycyjnego gotowania zupy – bardzo ułatwiło mi to życie, ponieważ z łatwością wyłowiłam je z aromatycznego wywaru (koniec z polowaniem na nieśmiertelne kulki ziela angielskiego).

2014-09-07 12.37.52

To doskonały gadżet podczas gotowania dzieciom – dzieci często zrażają się do “zielonego” w zupce lub zwyczajnie twarde zioła wpływają na ich komfort spożywania posiłku.

Pojemniczki są bardzo wygodne, otwierają się szeroko i są łatwe w czyszczeniu. Można myć je ręcznie lub w zmywarce.

2014-09-07 12.36.38

Szczególnie warte polecenia do gotowania dla niemowląt – dzięki gęsto rozmieszonym otworom aromat ziół doskonale przenika do potrawy, eliminując jednocześnie twarde liście lub gałązki wewnątrz jedzenia. Po ugotowaniu posiłku wystarczy usnąć koszyczek wraz zawartością.

2014-09-07 12.43.44

Cena nie jest wygórowana. Za zestaw składający się z dwóch koszyczków zapłacimy około 40-45 zł, czyli tyle, ile kosztują wszelakie akcesoria kuchenne tego typu.

Zdecydowanie kciuk w górę! Polecam!

Zobacz inne produkty z linii Babycook:

Babycook Pastel Blue – urządzenie do gotowania na parze dla niemowląt 4w1

Koszyczek do gotowania makaronu „Babycook Original”

Serdecznie dziękuję firmie Beaba za przekazanie koszyczków na przyprawy do testów

Opis producenta:

Koszyczki na przyprawy 2szt Pastel, Beaba
Zestaw dwóch pojemniczków na przyprawy, dzięki którym twoje dziecko będzie mogło poznawać nowe smaki, ale żadne kawałki przypraw będą pływać w jedzeniu.

Szerokie otwarcie dla łatwego uzupełnienia przypraw.
Łatwe do wyjęcia.
Możliwość mycia w zmywarce.

2 odpowiedzi na “Koszyczki na przyprawy”

  1. (nie)Magda(lena) pisze:

    To jest coś czego mi brakowało w kuchni! Zastanawiałam się kiedy ktoś na to wpadnie :D Nie lubię trafiać na ziarenka przypraw w zupach czy sosach

  2. Asia Woźniak pisze:

    Super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close