Lifestyle 9 maja 2024

Xencelabs przedstawia pierwszy w branży 16-calowy tablet graficzny 4K OLED: doskonałe połączenie profesjonalizmu i mobilności

Ultracienki i lekki tablet graficzny OLED zapewnia wyjątkowe możliwości w zakresie mobilności, wyraziste kolory, wysokie poziomy kontrastu i precyzyjne pióra o właściwościach umożliwiających wykonywanie naturalnych ruchów.

VANCOUVER, Wash., 9 maja 2024 r. /PRNewswire/ — Xencelabs, międzynarodowy dostawca cyfrowych rozwiązań do rysowania i nowy wybór dla kreatywnych specjalistów, ogłosił premierę tabletu Xencelabs Pen Display 16, nowego rozwiązania w zakresie pisania piórem po ekranie dla specjalistów sektora kreatywnego, nauczycieli, studentów i uczniów.

Twórz gdzie, kiedy i jak chcesz

Elastyczność jest jedną z cech charakterystycznych tabletu Xencelabs Pen Display 16, a liczne zastosowania tego urządzenia są odzwierciedleniem filozofii projektowania produktów, która przyświeca marce Xencelabs. Dzięki grubości zaledwie 12 mm i niebywałej lekkości (1,21 kg), tablet może towarzyszyć ci wszędzie tam, gdzie zaprowadzi cię twoja kreatywność – do twojej ulubionej kawiarni, na prezentację u klienta lub z sali lekcyjnej do domu. Tablet Xencelabs Pen Display 16 można podłączyć do dowolnego kompatybilnego komputera stacjonarnego, laptopa Mac lub laptopa z systemem operacyjnym Linux za pośrednictwem jednego kabla USB-C. Do zestawu dołączony jest 10-bitowy hub dla tych, którzy muszą podłączyć się za pośrednictwem złącza HDMI lub Display Port. Dołączony lekki i wygodny do przenoszenia stojak Xencelabs Mobile Easel oferuje dwa kąty rysowania.

Wyświetlacz OLED dla zachwycającej jakości obrazu

Wyświetlacz tabletu graficznego 4K OLED jest odpowiedzią na głosy użytkowników z sektora kreatywnego, którzy chcieli, aby kolory ich rysunków i obrazów były bardziej żywe i realistyczne. Wyświetlacz OLED eliminuje artefakty, takie jak „wyciek” podświetlenia (backlight bleeding) i czerwone piksele. Co więcej, artyści są zachwyceni możliwością tworzenia naturalnych kolorów na głęboko czarnym tle.

Powierzchnia wyświetlacza z wytrawianego szkła oferuje bezproblemowe i naturalne odczucie pisania piórem po papierze i brak odblasków. Wyświetlając do 1,07 miliarda kolorów, tablet graficzny wyposażony jest w pięć fabrycznie skalibrowanych przestrzeni barw: Adobe® RGB (98%), P3-DCS (98%), sRGB (99%), Rec 2020 i Rec 709. Aluminiowa tylna obudowa tabletu zapewnia szybkie odprowadzanie ciepła bez rozpraszającego dźwięku wentylatora.

Płynne, precyzyjne i responsywne pióro

Tablet Xencelabs Pen Display wyposażony jest w dwa czułe na nacisk pióra, spełniające potrzeby artystów pod względem ergonomii i stylu. Pióro z trzema przyciskami ma szerszy korpus i funkcję wyboru skrótów przypisanych do przycisków, a cienkie pióro (Thin Pen) z dwoma przyciskami odpowiada na potrzeby tych, którzy poszukują odczucia i efektów rysowania ołówkiem lub cienkim pędzlem. Oba pióra mają czułą na nacisk funkcję gumki.

Quick Keys – do 40 skrótów na aplikację

Superintuicyjny w obsłudze pilot Quick Keys ma osiem przycisków skrótów z wyświetlaczem OLED oraz zmieniające kolory pokrętło do tworzenia skrótów funkcji wielu programów. Działa do 53 godzin po jednym ładowaniu.

Ceny i dostępność

Pakiet Xencelabs Pen Display 16 Bundle (sugerowana cena detaliczna producenta: 1249 $ w USA, 1389 € w UE i 1199 £ w Wielkiej Brytanii) i zestaw podstawowy Xencelabs Pen Display 16 Essentials (sugerowana cena detaliczna producenta: 999 $ w USA, 1129 € w UE i 969 £ w Wielkiej Brytanii) będą dostępne odpowiednio w maju i pod koniec czerwca w sklepie Xencelabs eStore i na portalu Amazon. Informacje na temat cen w innych regionach i lokalnych punktów sprzedaży na całym świecie dostępne są na stronie xencelabs.com.

Xencelabs

Xencelabs, firma o zasięgu globalnym prowadząca działalność od 2019 roku, dostarcza najlepsze w swojej klasie cyfrowe rozwiązania graficzne, umożliwiając specjalistom sektora kreatywnego poszerzenie ich inwencji twórczej i poprawę produktywności. Szczegółowe informacje na temat firmy Xencelabs znajdują się na stronie www.xencelabs.com.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2407308/Xencelabs_Pen_Display_16.jpg

Źródło: Xencelabs

 

 

Źródło informacji: PR Newswire

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dom 8 maja 2024

Dreame X40 ultra – rewolucja w sprzątaniu domu 

Odkurzanie to jedna z najmniej przyjemnych czynności. Warto zatem szukać rozwiązań, które pomogą nam ją ułatwić i przyśpieszyć. Dobrą opcją może tutaj być robot sprzątający Dreame X40 Ultra, który wyróżnia się nowoczesnymi technologiami i innowacyjną, wysuwaną szczotką boczną. Co jednak może Ci zaoferować?

Dreame X40 Ultra zaskoczy Cię swoją imponującą mocą ssania, która – za sprawą innowacyjnego systemu Vormax™ – sięgać może nawet do 12000 Pa. Dzięki temu poradzi on sobie z niemal każdym zabrudzeniem, zaczynając od włosów, sierści, a kończąc na większych cząstkach kurzu. To jednak nie wszystko! Do Twojej dyspozycji pozostają także 4 różne poziomy ssania, co sprawia, że robot sprosta wielu potrzebom. Ponadto dodatkowa szczotka TriCut tnie włosy, zapobiegając ich plątaniu się i kieruje je bezpośrednio do pojemnika na kurz. Dzięki temu sprzątanie jest jeszcze bardziej komfortowe.
Tym, co wyróżnia robota sprzątającego Dreame X40 Ultra, jest jego innowacyjna, wysuwana szczotka boczna, która bez problemu dotrze do każdego, nawet trudno dostępnego zakamarka. Ma ona także możliwość unoszenia na wysokość ok. 10 mm, co zapobiega zanieczyszczeniom krzyżowym między suchymi i mokrymi zabrudzeniami. Jest to szczególnie ważne podczas czyszczenia dywanów.
Model X40 Ultra wyposażony jest także w obrotowe i wysuwane pady mopujące. Podczas mopowania wykorzystuje technologię MopExtend™ RoboSwing, która pozwala na dokładne sprzątanie trudno dostępnych obszarów. Dzięki niej pady mają także możliwość wysuwania się do 4 cm – sprawia to, że Dreame X40 Ultra może wyczyścić podłogi wzdłuż listew przypodłogowych oraz krawędzi. Zaś zaawansowana funkcja wykrywania i czyszczenia OmniDirt gwarantuje, że proces mopowania zostaje przeprowadzony z nienaganną dokładnością.
Z funkcją CleanGenius sprzęt ten dostosowuje się do różnych typów podłóg i poziomów zabrudzenia. X40 Ultra zapewnia optymalne czyszczenie nawet na dużych powierzchniach, ponieważ zastosowano w nim takie technologie jak:
  • rozpoznawanie 360° i unikanie przeszkód;
  • szybkie mopowanie;
  • precyzyjne planowanie trasy.
Co więcej, robot ten wykorzystuje nawigację LDS, dzięki czemu bez problemu porusza się po Twoim domu.
Dreame X40 Ultra powstał z myślą o komforcie użytkowania, dlatego działa w pełni automatycznie. Po zakończonej sesji sprzątania samodzielnie wróci do swojej bazy, gdzie sam się wyczyści oraz umyje pady mopujące gorącą wodą o temperaturze 70°C, a następnie wysuszy je gorącym powietrzem. Dodatkowo wyróżnia się antybakteryjnym zbiornikiem i workiem na pył z węglem aktywnym umieszczonym w bazie, co skutecznie neutralizuje zapachy i bakterie. Wymienione wyżej technologiczne rozwiązania minimalizują konieczność ręcznej obsługi i pozwalają na radość z czystego domu bez wysiłku.
To jednak nie wszystko. Dreame X40 Ultra wykazuje kompatybilność z aplikacją Dreamehome oraz asystentami głosowymi takimi jak Amazon Alexa, Google Assistant oraz Siri. Dzięki temu obsługa robota nigdy nie była taka prosta!
odkurzacz Dreame X40
Źródło informacji: Dreame
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zdrowie 7 maja 2024

Niedobór hormonu wzrostu może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia 

Niskorosłość, osteoporoza oraz niekorzystne zmiany metaboliczne prowadzące do zaburzeń układu krążenia, powikłań zatorowo-zakrzepowych, a także ostrych incydentów sercowych i naczyniowych (zawałów i udarów) – to tylko niektóre skutki długotrwałego niedoboru hormonu wzrostu. Problem dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Hormon wzrostu (GH – Growth Hormone), zwany somatotropiną, wydzielany jest przez przysadkę – gruczoł wielkości ok. 1 cm, położony w jamie czaszki, w siodle tureckim kości klinowej, będącej jedną z kości podstawy mózgu. Hormon wzrostu spełnia istotną rolę w organizmie, stymulując wzrost kości, chrząstki i innych elementów tkanki łącznej, a także innych tkanek – bez niego prawidłowe procesy wzrostowe organizmu nie są możliwe. Wpływa również na gospodarkę lipidową, węglowodanową, białkową i wodno-elektrolitową. Niedobór GH jest przyczyną wielu chorób.
„Niedobór hormonu wzrostu, czyli somatotropinowa niedoczynność przysadki (SNP), może wystąpić zarówno w wieku dziecięcym, jak i u osób dorosłych” – mówi prof. dr hab. n. med. Andrzej Lewiński, konsultant krajowy w dziedzinie endokrynologii z Kliniki Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Podkreśla, że przyczyny tej choroby można podzielić na dwie grupy: wrodzone oraz nabyte. Wrodzone, ujawniające się najczęściej w wieku dziecięcym, są uwarunkowane genetycznie i zalicza do nich nieprawidłowości w budowie podwzgórza i przysadki oraz zaburzenia syntezy i wydzielania GH (a często też innych hormonów, które również produkuje przysadka). Podwzgórze jest częścią mózgu, w której wytwarzane są hormony kontrolujące czynność wydzielniczą przysadki.
„Nabyte przyczyny, które warunkują wystąpienie niedoboru hormonu wzrostu w ciągu życia, obejmują guzy i torbiele okolicy podwzgórzowo-przysadkowej, zapalenia przysadki czy też urazy mechaniczne głowy w wyniku wypadków komunikacyjnych lub uprawiania dyscyplin sportowych związanych z częstymi urazami głowy, np. boksu czy innych sztuk walki” – dodaje prof. Andrzej Lewiński.
Dr hab. Renata Stawerska, konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej z Kliniki Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi wskazuje, że objawy niedoboru hormonu wzrostu są różne u dzieci i dorosłych.
„O ile u dziecka są łatwe do zauważenia, ponieważ maluch po prostu nie rośnie, o tyle u dorosłych są mniej wyraźne i mogą wiązać się z zaburzeniami np. lipidogramu (np. z podwyższonym poziomem cholesterolu i/lub triglicerydów), metabolicznymi (ze zmniejszeniem ilości beztłuszczowej masy ciała) czy nieprawidłowościami dotyczącymi układu kostno-stawowego (osteoporoza, patologiczne złamania). Za tymi objawami może kryć się właśnie niedobór hormonu wzrostu” – tłumaczy dr hab. Renata Stawerska.
Podkreśla, że jakość życia osoby dorosłej, u której występuje niedobór GH, może ulec wyraźnemu pogorszeniu.
„Taka osoba może zgłaszać złe samopoczucie i podejmować próby wycofywania się z życia społecznego. Ponadto u takich osób wzrasta ryzyko rozwoju wielu chorób, np. układu krążenia czy osteoporozy. Dlatego tak ważne jest, by zdiagnozować niedobór hormonu wzrostu i szybko wdrożyć odpowiednie leczenie wyrównujące jego poziom” – dodaje dr hab. Renata Stawerska. Należy również pamiętać, że niedoborowi GH może towarzyszyć niedobór innych hormonów przysadkowych i wówczas obraz choroby może być nieco inny.
Wydzielanie hormonu wzrostu odbywa się głównie w nocy, podczas snu – w ciągu dnia można zauważyć jedynie nieznaczne, pulsacyjne zmiany w jego poziomie. Z tego powodu, jednorazowe oznaczenie jego poziomu w surowicy, podczas rutynowego porannego badania laboratoryjnego, jest niemiarodajne – nie wyklucza jego niedoboru, ale też nie potwierdza stanu zdrowia.
Zdaniem dr hab. Renaty Stawerskiej, żeby zdiagnozować niedobór hormonu wzrostu, należy sprawdzić, jak wydziela się on w sytuacji pobudzenia jego sekrecji przez niektóre substancje i hormony, znane generalnie jako stymulatory wydzielania GH.
„W naszej klinice od lat wykorzystujemy dwie substancje – m.in. klonidynę pobudzającą wydzielanie hormonu wzrostu, którą podajemy dzieciom w formie doustnej (tabletki). W ciągu dwóch godzin od jej podania powinien istotnie wydzielić się hormon wzrostu, wskazując, czy działanie przysadki w organizmie dziecka jest prawidłowe. Często, aby potwierdzić diagnozę lub gdy poprzedni wynik testu jest wątpliwy, w warunkach szpitalnych w godzinach porannych, wykonujemy kolejny test, tym razem z glukagonem podawanym domięśniowo. Hormon ten, poprzez swoje działanie hiperglikemizujące, pobudza wydzielanie endogennej insuliny – a ta z kolei przyczynia się do sprowokowania wydzielania GH przez przysadkę z powodu wywołanej przez nią łagodnej hipoglikemii” – tłumaczy dr hab. Renata Stawerska.
„Jeśli w obu testach nie uda się uzyskać odpowiedniego wzrostu stężenia GH (tzn. powyżej 10 ng/ml), oznacza to, że przysadka nie pracuje w sposób prawidłowy i mamy do czynienia z niedoborem hormonu wzrostu. W przypadku osób dorosłych, w celu sprawdzenia wydzielania GH wykorzystuje się test bezpośrednio z insuliną podawaną dożylnie, która indukuje istotną hipoglikemię. U osób z ciężkim niedoborem GH nie da się pobudzić wydzielania GH w tym teście do wartości powyżej 3 ng/ml. Oczywiście oprócz testów stymulacyjnych przeprowadza również badanie obrazowe – badania rezonansu magnetycznego okolicy podwzgórzowo-przysadkowej, aby wykluczyć obecność guzów lub innych mas uciskających przysadkę” – mówi dr hab. Renata Stawerska.
Z kolei prof. Andrzej Lewiński jeszcze raz podkreśla znacznie testów symulacyjnych w diagnostyce niedoboru GH. Poziom tego hormonu może być cały czas bliski zera i nie jest żadnym wykładnikiem jego niedoboru, dopóki nie przeprowadzimy testów stymulacyjnych. Cała diagnostyka endokrynologiczna w obecnych czasach oparta jest o testy dynamiczne, tzn. o sprawdzanie wydzielania poszczególnych hormonów w warunkach działania czynników pobudzających bądź hamujących a pojedyncze oznaczenia stężenia hormonów i próby stacjonarne w większości przypadków nie znajdują zastosowania.
„Należy jeszcze dodać, że przy diagnostyce deficytu GH u dzieci bierze się pod uwagę występowanie innych chorób, które mogą zaburzać wzrastanie u dziecka, np. zespół upośledzonego wchłaniania, inne choroby przewodu pokarmowego, choroby tarczycy, itd., a także aspekty psychologiczne, które mogą niekorzystnie oddziaływać na dobrostan dziecka” – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Andrzej Lewiński.
Podkreśla, że jeśli u dziecka bądź osoby dorosłej zostanie rozpoznany niedobór GH, to po wykluczeniu przyczyny organicznej wymagającej czasami interwencji neurochirurgicznej, pacjenci zostają poddani leczeniu farmakologicznemu, które polega na podawaniu hormonu wzrostu w dawkach substytucyjnych tzn. wyrównujących ten niedobór.
„Hormon wzrostu stosowany do terapii jest identyczny z fizjologicznym, to znaczy występującym naturalnie w naszym organizmie. Podaje się go w postaci codziennych, wieczornych iniekcji podskórnych. U dzieci leczenie kontynuowane jest do momentu zakończenia wzrastania, a u osób dorosłych ma charakter przewlekły, długotrwały, co oznacza, że dorośli przyjmują go do końca życia” – podsumowuje prof. dr hab. n. med. Andrzej Lewiński.
W Polsce leczenie niedoboru hormonu wzrostu jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach programów lekowych Ministerstwa Zdrowia. Programy leczenia skierowane są do osób w wieku dziecięcym (B19) i dorosłym (B111). Osoby te muszą spełniać wymagania i kryteria programu lekowego.
Objawy mogące sugerować niedobór hormonu wzrostu u dorosłych:
  • uczucie stałego zmęczenia
  • obniżenie nastroju
  • pogorszenie energii życiowej
  • pogorszenie kontaktów społecznych/izolacja
  • poczucie pogorszenia jakości życia
  • zaburzenie reakcji emocjonalnych
  • osłabienie
  • mniejsza wydolność fizyczna
  • obniżenie masy mięśniowej
  • wzrost masy tłuszczowej (szczególnie w okolicach brzucha)
  • blada, sucha, cienka i mało elastyczna skóra na twarzy
  • przerzedzone włosy na skórze głowy\
  • przerzedzone owłosienie dołów pachowych i okolicy łonowej
  • meszek (lanugo) na przedramionach
  • wyraźnie zmniejszona potliwość ciała
  • nadciśnienie tętnicze i cechy niewydolności krążenia
  • zaburzenia gospodarki lipidowej sprzyjające rozwojowi miażdżycy (wzrost stężenia cholesterolu całkowitego, frakcji LDL-cholesterolu i triglicerydów, obniżenie frakcji HDL-cholesterolu)
  • zmiany zanikowe mięśnia lewej komory serca
  • obniżenie gęstości mineralnej kości (osteoporoza)
  • zaburzenia funkcji nerek
Objawy, mogące sugerować niedobór hormonu wzrostu u dzieci:
Noworodki/niemowlęta
  • hipoglikemia – zbyt niski poziom glukozy we krwi
  • przedłuająca się żółtaczka
  • mikropenis wraz z towarzyszącym wnętrostwem (jedno lub dwa jądra pozostają poza moszną) u chłopców
  • małogłowie
Dzieci starsze
  • niski wzrost (< 3 centyle na referencyjnych siatkach centylowych w odniesieniu do wieku i płci dziecka)
  • pogarszające się tempo wzrastania
  • zwiększenie ilości tkanki tłuszczowej trzewnej
  • tendencja do hipoglikemii (zbyt niskiego poziomu glukozy we krwi)
  • trudności z pamięcią, koncentracją, nauką
„Sprawdź HGH!” to ogólnopolska kampania edukacyjna, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie niedoboru hormonu wzrostu i jego leczenia. Kampania została objęta patronatem merytorycznym prof. dr hab. n. med. Andrzeja Lewińskiego, konsultanta krajowego w dziedzinie endokrynologii i prezesa Polskiego Towarzystwa Endokrynologii Onkologicznej. Więcej informacji: www.hormonwzrostu.info.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close