Boże Narodzenie 2 grudnia 2020

GRY PLANSZOWE POD CHOINKĘ – PREZENT DLA DZIECI W WIEKU 7+

Gry planszowe obok książek oraz wszelkich artykułów zachęcających dzieci to kreatywnego myślenia, twórczej pracy, rozwoju wyobraźni, a także relaksu powinny znaleźć się na szczycie poszukiwanych prezentów dla dzieci.

Tym bardziej że żyjemy w świecie zdominowanym przez smartfony, komputery, telewizję i Internet, a odkąd szkoły przeszły na zdalne nauczanie, młode pokolenie korzysta ze sprzętów elektronicznych zdecydowanie za dużo i za często – najpierw X godzin spędzonych przed ekranem w ramach edukacji szkolnej, potem kolejnych kilka godzin spędzonych na graniu, oglądaniu bajek czy filmów.

Dlatego w naszych propozycjach prezentowych przedstawimy Wam najciekawsze gry planszowe, cieszące się dużą popularnością w sieci i w naszych domach, bo wszystkie gry, które Wam dziś pokażę, znamy bardzo dobrze, ponieważ je posiadamy. Dlatego z czystym sumieniem polecimy Wam te tytuły, które przypadły do gustu naszym dzieciom, pozostałej rodzinie, nam samym, a także przyjaciołom.

Zestawienie podzielone jest na trzy części, żeby było łatwiej szukać gier odpowiednich dla dzieci w konkretnym wieku. Jeśli szukacie planszówek dla dziesięciolatków zerknijcie tutaj.

Dziś natomiast przedstawię gry planszowe dla dzieci w wieku 7+  

Było sobie życie

Wydawnictwo: Hippocampus
Cena: 99,99 zł
Wiek: 7+
Liczba graczy: 2-4

Krótki opis:

“Było sobie życie” to edukacyjna gra planszowa, na podstawie kultowego filmu animowanego, Alberta Brille`a. Gra ma bardzo proste zasady, w zasadzie wystarczy prawidłowo odpowiadać na pytania dotyczące zdrowia, ludzkiego organizmu i zbierać żetony Hemo, które prowadzą do zwycięstwa. Trzeba tylko przy tym uważać na ataki wirusów i wyzwania rywali na pojedynek.

“Było sobie życie” to połączenie zabawy i edukacji, dzięki niej można sporo się nauczyć lub przypomnieć – dzięki temu gra jest atrakcyjna nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych 😉 

Fot. Wydawnictwo Hippocampus

Jedzie pociąg z daleka

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena: 89,90 zł|
Wiek: 7+
Liczba graczy: 1-4

Krótki opis:
„Jedzie pociąg z daleka” jest grą kafelkową, tzn. za pomocą fragmentów składających się na pole planszy do gry, budujemy dowolną sieć torów, po których przesuwamy lokomotywy. Każdy z graczy ma w swojej zajezdni cztery lokomotywy, z których każda musi dotrzeć do innego miasta. Kto pierwszy, ten bogatszy, bo im wcześniej docieramy swoją lokomotywą do danej stacji, dostajemy więcej punktów. Gra opiera się na logicznym myśleniu i spostrzegawczości.

Pełną recenzję znajdziecie tutaj

Fot. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Domek

Wydawnictwo: Rebel
Cena: 109,95 zł
Wiek: 7+
Liczba graczy: 2-4

Krótki opis:
„Domek” to prosta i przyjemna gra, która polega na urządzaniu domu. W ciągu dwunastu rund gracze zbierają tyle kart, by zapełnić swoją planszę domu pokojami, wybrać kolor dachu i znaleźć miejsce na stylowe lub praktyczne dodatki. Na koniec gracze porównują swoje dzieła i zliczają punkty za funkcjonalność, dobry projekt, jakość dachu i wykończenie całości.

Pełną recenzję znajdziecie tutaj

Fot. Wydawnictwo Rebel

PAPUA

Wydawnictwo: Egmont
Cena: 109.99
Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-4

Krótki opis:
„PAPUA” to świetna rozgrzewka dla umysłu, oparta jest na klasycznej grze pentomino. Zadaniem graczy jest budowanie mostów i łączenie wysp. Do dyspozycji są fragmenty konstrukcji o różnych kształtach i długościach. Aby rozwiązać swoją łamigłówkę, trzeba obracać, przekręcać i kombinować z ustawieniami mostów.

Pełną recenzję znajdziecie tutaj

Fot. Wydawnictwo Egmont

Ubongo

Wydawnictwo: Egmont
Cena: 109.90
Wiek: 8+
Liczba graczy: 1-4

Krótki opis (od wydawcy):
„Ubongo” to światowy bestseller, który zdobył popularność dzięki bardzo prostym zasadom i błyskawicznej rozgrywce.

Każdy gracz dostaje planszę i 12 elementów układanki. Każda plansza ma inny wzór. Jeden z graczy przekręca klepsydrę i rzuca kostką, wskazując, z których elementów gracze będą korzystać w tej rundzie. Wszyscy gracze jednocześnie starają się jak najszybciej zasłonić puste pola na swoich planszach. Każdy, kto zdąży to zrobić, zanim skończy się czas, zdobywa klejnot. Wygrywa gracz, który w ciągu dziewięciu rund zbierze najcenniejsze klejnoty!

Fot. Wydawnictwo Egmont

Polowanie na robale

Wydawnictwo: Egmont
Cena: 79.90
Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-7

Krótki opis:
Gracze wcielają się w role kurczaków walczących o robale znajdujące się na ruszcie. Celem gry jest zdobycie jak największej ich liczby, aby to zrobić, gracze rzucając kostkami – im więcej oczek zgromadzą na kostkach, tym więcej robali zdobędą

Zaletą gry jest to, że w przyjemny sposób pozwala dzieciom utrwalać umiejętności dodawania i odejmowania.

Fot. Wydawnictwo Egmont

Wsiąść do pociągu: Europa i Wsiąść do pociągu: Polska

Wydawnictwo: Rebel
Cena oscyluje pomiędzy 130.00 a 170,00 zł
Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-5

Krótki opis:
„Wsiąść do pociągu” to gra familijna o wielkiej, kolejowej przygodzie. Uczestnicy zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów, które można zdobyć poprzez utworzenie połączeń między miastami, realizację biletu, czy niewykorzystanie dworców. Dodatkowe punkty można otrzymać za najdłuższą trasę.

Pełną recenzję znajdziecie tutaj

Fot. Wydawnictwo Rebel

Jednym słowem

Wydawnictwo: Rebel
Cena: 79,95 zł
Wiek: 8+
Liczba graczy: 3-7

Krótki opis:
„Jednym słowem” to gra oparta na skojarzeniach. Podczas zabawy gracze losują hasło, które wybrana osoba będzie musiała odgadnąć, bazując jedynie na podpowiedziach pozostałych uczestników. Ale uwaga: każdy osoba podpowiadająca będzie mogła użyć tylko jednego słowa.

Ten rodzaj gry idealnie sprawdza się podczas spotkań w większej grupie, np. na imprezach. Emocje, śmiech i dobra zabawa gwarantowane!

Fot. Wydawnictwo Rebel

Time`s Up!

Wydawnictwo: Rebel
Cena: 99,95 zł
Wiek: 8+
Liczba graczy: 4-12

Krótki opis:
„Time`s Up!” to świetna gra rodzinna, idealna na spotkania w gronie przyjaciół. Celem jest odgadnięcie nazw przedmiotów, zwierząt oraz zawodów, znajdujących się na kartach. Rozgrywka toczy się pomiędzy (co najmniej) dwiema drużynami.  Wygrywa ta ekipa, która po trzech rundach zgromadzi najwięcej punktów. Dla urozmaicenia zabawy każda runda ma inne zasady: w pierwszej wybrana z drużyny osoba stara się opisać hasła z kart – w dowolny sposób, nieograniczoną liczbą słów – tak, by w 40 sekund odgadli ich jak najwięcej. W drugiej rundzie animator przedstawia hasła, opisując je tylko jednym słowem, w trzeciej natomiast nie wolno używać słów, podpowiadać można jedynie, gestykulując, bawiąc się w pantomimę.

Gra podobnie do „Jednym słowem” gwarantuje kupę śmiechu i dobrej zabawy!

Pełną recenzję znajdziecie tutaj

Fot. Wydawnictwo Rebel

Monopoly

Wydawnictwo: Hasbro
Cena oscyluje w zależności od wydania – od 80,00 zł wzwyż
Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-6

Krótki opis:
„Monopoly”, to klasyk, najbardziej znana gra na świecie, nie trzeba więc (chyba) nikomu jej przedstawiać…?  Kupowanie i sprzedawanie ulic, budowanie domów i hoteli! Targowanie się, licytowanie, chęć wygrania i zostania milionerem – to gwarancja dobrej zabawy na wiele godzin. 

Gra dostępna jest w wielu różnych wydaniach, z ulubionymi bohaterami, a także w wersji dla młodszych (wiek: 5+) – Monopoly Junior.

Fot. Wydawnictwo Hasbro

5 sekund

Wydawnictwo: Trefl
Cena: 79,99 zł
Wiek: 8+
Liczba graczy: 3-6

Krótki opis:
„5 sekund” to bardzo prosta gra, w której należy jedynie odpowiadać na pytania, nic więcej. Utrudnieniem jest jednak czas – na odpowiedzi mamy raptem 5 sekund. I właśnie ten element podkręca nie tylko tempo rozgrywki, ale i emocje. Gra świetnie nadaje się na rodzinne spotkania, czy imprezy w gronie przyjaciół. Odpowiedzi udzielane na szybko, bywają bardzo śmieszne, co daje niezły ubaw podczas zabawy. 

Fot. Wydawnictwo Trefl

Zamek – Gra Roku 2020 

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena: 79,90 zł
Wiek: 8+
Liczba graczy: 2

Krótki opis:
„Zamek”  to polska edycja światowego bestsellera – „The Castle”. Gra polega na tworzeniu kafelków w obrębie murów zamku, budowaniu dróg, kreowania łąk, domów i chlewów, nad którymi gracze starają się przejąć kontrolę. 

Gra „Zamek” uznawana jest za jedną z najlepszych gier strategicznych dla dwóch osób. Jest również świeżo upieczonym laureatem konkursu Planszowa Gra Roku, w którym zdobyła zaszczytną nagrodę: Gra Roku dla 2 osób. 

Fot. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Natomiast w plebiscycie Zabawka Roku nagrodę główną i tytuł Zabawki Roku 2020 otrzymałaGra pozorów” wydawnictwa Nasza Księgarnia

Z tą grą niestety żadna z nas nie miała jeszcze do czynienia, tak więc po opis i instrukcję odsyłam Was na stronę Naszej Księgarni.

Fot. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dom 1 grudnia 2020

Pralka slim – kiedy sprawdzi się najlepiej

Pralka to sprzęt, bez którego nie obejdzie się żadne gospodarstwo domowe. Tym samym stanowi jeden z kluczowych zakupów podczas urządzania nowego mieszkania lub przeprowadzania remontu łazienki. Niekiedy układ pomieszczenia lub niewielki metraż wymuszają wybór konkretnego modelu. Jeżeli i ty jesteś właścicielem mieszkania z małą łazienką, to pomyśl o pralce slim. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu rodzajowi sprzętu.

1. Co znaczy, że pralka jest slim? Wymiary pralek slim

2. Pojemność pralki i sposób załadunku

3. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pralki?

– prędkość wirowania

– zużycie wody

– klasa energetyczna

4. Gdzie sprawdzą się wąskie pralki?

5. Jakie programy powinna mieć dobra pralka slim?

Co znaczy, że pralka jest slim? Wymiary pralek slim

Pralki silim to takie modele urządzenia, które mają mniejszą niż standardowa głębokość. Należy podkreślić fakt, że pralka slim nie jest węższa, lecz płytsza. Jeżeli zatem bardzo zależy ci na wąskim modelu, a jednocześnie nie masz miejsca na otwieranie drzwiczek, to zdecyduj się na pralkę ładowaną od góry. W innym wypadku dobrym rozwiązaniem będzie właśnie pralka slim, która potrafi idealnie wpasować się na przykład w łazienkową wnękę. Wybór takiej pralki pozwala także na optymalne wykorzystanie miejsca w łazience. Jak już wspomnieliśmy – szerokość pralki slim nie odbiega od jej standardowych wariantów, natomiast głębokość wynosi od 30 do 40 cm. Warto wiedzieć, że niestandardowe wymiary nie ujmują pralce funkcjonalności. Sprzęt nadal może być wyposażony w funkcjonalne programy oraz mieć satysfakcjonującą ładowność.

Pojemność pralki i sposób załadunku

Pojemność pralki to istotny parametr. To od niego zależy bowiem, ile możemy zrobić prania jednorazowo. Rozstrzał jest tutaj dosyć spory, bo od 3 do 13 kg. Pojemność pralki powinna być dostosowana do liczby członków rodziny, a także do osobistych preferencji kupującego – zastanów się zatem, czy wolisz jednorazowo zrobić większe pranie, czy robić je częściej małymi partiami. Jeżeli nie posiadasz suszarki, to z pewnością warto rozważyć tę drugą opcję. Częstsze wykonywanie prania sprawdzi się zwłaszcza zimą, gdy warunki atmosferyczne nie pozwalają na wysuszenie ubrań na balkonie czy w ogródku. Pojemność należy także wybierać pod względem sposobu użytkowania pralki. Czasem zdarza się tak, że jedno gospodarstwo domowe dzieli kilka dorosłych osób, które piorą swoje ubrania oddzielnie, a więc spokojnie można się wówczas zdecydować na pralkę o mniejszej ładowności. Z kolei w przypadku rodziny z dwojgiem lub więcej małych dzieci, lepiej wybrać model o większej ładowności – nawet jeżeli pranie będzie się odbywać stosunkowo często, to ciuszków będzie dużo (dzieci często się bowiem przebiera).

Omawiane pralki slim są ładowane od przodu, a zatem należy wygospodarować tyle miejsce, aby swobodnie otwierać drzwiczki i wyjmować pranie. Jeżeli może to być kłopotliwe, to warto rozważyć raczej pralkę, ładowaną od góry. Nie ma wówczas problemu z otwieraniem drzwiczek, a pralki te są z reguły wąskie i ustawne. Pralka ładowana od góry może się sprawdzić w przypadku rodzin z małymi dziećmi, by ograniczyć im dostęp do panelu sterowania. To dobre rozwiązanie także dla osób starszych, gdyż nie wymaga schylania się.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pralki?

  • Prędkość wirowania – to parametr, na który z pewnością warto zwrócić uwagę. Oznaczony liczbami, które informują o ilości obrotów na minutę informuje nas o maksymalnej prędkości wirowania. Wskaźnik ten może wynosić od 800 do 1600 obr/min. Nietrudno się domyślić, że im wyższy ów parametr, tym suchsze otrzymamy pranie. Na większe obroty warto się zdecydować, gdy często używamy pralki.

  • Zużycie wody jest to kolejna kwestia, którą należy rozważyć podczas dokonywania wyboru pralki. Zużycie wody może wynosić od ok. 24 do 60 litrów wody. Oczywiście lepiej decydować się na urządzenie o niskim zużyciu wody, co pozwoli zmniejszyć rachunki.

  • Klasa energetyczna klasa energetyczna to parametr, który informuje użytkownika o zużyciu prądu, które to zużycie zgodne jest z unijnymi dyrektywami. Jeżeli zależy ci na mniejszym zużyciu prądu, a tym samym niższych rachunkach, to szukaj pralki, oznaczonej A+++.

Gdzie sprawdzą się wąskie pralki?

Wąskie pralki sprawdzą się w łazienkach o niewielkim metrażu, ale także w tych nieustawnych pomieszczeniach. Z reguły mieszkania w starym budownictwie mają pozornie nieprzydatne wnęki czy dziwny układ pomieszczeń. Jednakże taka wnęka może niekiedy posłużyć jako miejsce na pralkę – należy jednak przy tym pamiętać, że urządzenie nie może idealnie przylegać do otaczających je ścian.

Jakie programy powinna mieć dobra pralka slim?

Pralka slim – jak i każda inna – powinna posiadać funkcjonalne programy, które będą odpowiadały na potrzeby rodziny. Można jednak wymienić uniwersalne programy, które przydadzą się każdemu użytkownikowi. Są to na przykład: program skróconego prania, program oszczędny ECO, program przeznaczony do prania delikatnych tkanin, a także specjalny program do prania swetrów, dżinsów oraz obuwia, dodatkowe płukanie, ochrona przed zagnieceniami, ustawianie opóźnionego startu. We współczesnym świecie niemal obowiązkowym programem jest program antyalergiczny.

 

Tekst jest materiałem zewnętrznym, pochodzącym od partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Boże Narodzenie 1 grudnia 2020

GRY PLANSZOWE POD CHOINKĘ – PREZENTY DLA DZIECI W WIEKU 10+

Gry planszowe obok książek oraz wszelkich artykułów zachęcających dzieci do kreatywnego myślenia, twórczej pracy, rozwoju wyobraźni, a także relaksu powinny znaleźć się na szczycie poszukiwanych prezentów dla dzieci.

Tym bardziej że żyjemy w świecie zdominowanym przez smartfony, komputery, telewizję i Internet, a odkąd szkoły przeszły na zdalne nauczanie, młode pokolenie korzysta ze sprzętów elektronicznych zdecydowanie za dużo i za często – najpierw X godzin spędzonych przed ekranem w ramach edukacji szkolnej, potem kolejnych kilka godzin spędzonych na graniu, oglądaniu bajek czy filmów.

Dlatego w naszych propozycjach prezentowych przedstawimy Wam najciekawsze gry planszowe, cieszące się dużą popularnością w sieci i w naszych domach, bo wszystkie gry, które Wam dziś pokażę, znamy bardzo dobrze, ponieważ je posiadamy. Dlatego z czystym sumieniem polecimy Wam te tytuły, które przypadły do gustu naszym dzieciom, pozostałej rodzinie, nam samym, a także przyjaciołom.

Zestawienie podzieliłam na trzy części, żeby było łatwiej szukać gier odpowiednich dla dzieci w konkretnym wieku. Jeden wpis będzie poświęcony maluchom i przedszkolakom, czyli dzieciom do 6 roku życia. Drugi wpis będzie dotyczył dzieci w wieku 7+, a trzeci 10+. 

Dziś zaczniemy od ostatniej kategorii, czyli weźmiemy na tapet…

Gry planszowe dla dzieci 10+

Z kwiatka na kwiatek

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena: 69,90 zł
Wiek 10+
Liczba graczy: 2-4

Krótki opis:
Celem gry „Z kwiatka na kwiatek” jest tworzenie pięknych i dużych rabatek, które przyciągną jak najwięcej motyli. Na potrzeby tej zabawy wcielamy się więc w rolę ogrodników, wyobrażamy sobie, że jesteśmy właścicielami działki, drewnianej altany i próbujemy wokół niej zasadzić kwieciste grządki. Za stworzenie rabaty i zwabienie do niej motyli, dostajemy punkty – im więcej ich przyleci, tym więcej punktów zdobędziemy.

Pełną recenzję przeczytacie tutaj

Fot. Archiwum prywatne J.Fizia

Idzie fala

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena: 49,90 zł
Wiek 10+
Liczba graczy: 3-5

Krótki opis:
„Idzie fala!” to prosta gra karciana. Jej celem jest zagrywanie kart pogody tak, by niskie fale burzowe docierały do nas, a wysokie do rywali. Osoba, której przypadnie przypływ z najwyższą wartością, traci swoje koło ratunkowe. Jeśli pozbędzie się wszystkich, odpada z danej rundy. Pod koniec każdej rundy (rozgrywamy ich tyle, ilu jest graczy) zdobywamy punkty: za nieutracone koła ratunkowe i za posiadanie karty z najniższym poziomem wody przy latarni.

Pełną recenzję znajdziecie tutaj

Fot. Archiwum prywatne J.Fizia

Epoka kamienia

Wydawnictwo: Bard
Cena: 149,90 zł
Wiek: 10+
Liczba graczy: 2-4

Krótki opis:
„Epoka kamienia” to typowa gra ekonomiczna. Zadaniem graczy jest zbieranie drewna, odłupywanie kamienia w kamieniołomach, wymywania złota z rzeki, gromadzenie gliny, a także polowanie w celu zdobycia pożywienia. Wszystko po to, aby rozwijać swoje wioski i świetnie się bawić rywalizując z innymi graczami.

Pełną recenzję znajdziecie tutaj

Fot. Wydawnictwo Bard

Wyprawa do El Dorado

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena: 119,90 zł
Wiek: 10+
Liczba graczy: 2-4 graczy

Krótki opis: |
„Wyprawa do El Dorado” ma proste zasady, daje możliwość, obrania różnych strategii i układania wielu tras.  Celem każdego gracza jest jak najszybsze dotarcie do legendarnego miasta El Dorado, do którego trzeba dostać się przez dżunglę. Po drodze na poszukiwaczy będą czyhać najróżniejsze przeszkody, jak rwące rzeki, rumowiska, obozy tubylców, czy groźna, mroczna dżungla, której nie pokona się bez maczety.

Pełną recenzję znajdziecie tutaj

Fot. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Europa w 10 dni

Wydawnictwo Rebel
Cena: 79,95 zł
Wiek: 10+
Liczba graczy: 2-4

Krótki opis:
„Europa w 10 dni” to gra, w której gracze mają za zadanie ułożyć plan dziesięciodniowej wycieczki. Mogą podróżować pieszo, promami lub samolotami. Jest tylko jeden warunek. Swoją podróż należy rozpocząć i skończyć na państwie, a wybrane kartoniki muszą odzwierciedlać naszą podróż po Europie, krok po kroku, dzień po dniu. Wygrywa ten, komu pierwszemu uda się ułożyć całą trasę.

Pełną recenzję znajdziecie tutaj

Fot. Wydawnictwo Rebel

 

Spacer po Burano

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena: 49,90 zł
Wiek: 10+
Liczba graczy: 1-4 graczy

Krótki opis:
„Spacer po Burano” to prosta i szybka gra karciana. Polega na tym, aby budować kamienice, zgodnie z panującymi w rzeczywistości (we włoskim Burano) zasadami, to znaczy – obok siebie nie mogą stać dwa budynki w tym samym kolorze. Ma być pstrokato, mówiąc wprost, a przy tym na tyle atrakcyjnie, by przyciągnąć jak najwięcej turystów. Oni natomiast mają pewne swoje upodobania – jedni lubią koty, inni kwiaty, jeszcze inni kolorowe markizy zdobiące budynki. Trzeba więc wziąć te aspekty  pod uwagę i tak projektować uliczki Burano, by zwiedzający chcieli spacerować przy naszych kamienicach.

Pełną recenzję znajdziecie tutaj

Fot. Archiwum prywatne J.Fizia

 

Osadnicy z Catanu

Wydawnictwo: Rebel
Cena: 119,95 zł
Wieka: 10+
Liczba graczy: 3-4

„Osadnicy z Catanu” to bardzo popularna na całym świecie gra rodzinno-ekonomiczna. Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją, stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli. Gracz musi rozważnie stawiać nowe osiedla i drogi, aby zapewnić sobie dostateczny, ale zrównoważony dopływ zasobów, a jeśli ma ich nadmiar – prowadzić handel z innymi graczami sprzedając im owce, drewno, cegły, zboże lub żelazo a pozyskując od nich te zasoby, których ciągle mu brakuje. Pierwszy z graczy, który uzyska dziesięć punktów z wybudowanych przez siebie dróg, osiedli i specjalnych kart – wygrywa.

Fot. Wydawnictwo Rebel

Scrabble

Wydawnictwo: Mattel
Cena: około 100,00 zł
Wiek: 10+
Liczba graczy: 2-4

Krótki opis:
„Scrabble” to kultowa, najpopularniejsza słowna gra na świecie. Zasady są niezwykle proste i polegają na układaniu słów ze specjalnie punktowanych liter na kwadratowej planszy.  Wielką jej zaletą jest to, że pozwala wzbogacać słownictwo, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Dla jednych Scrabble to pasjonujący pojedynek, dla innych forma relaksu.  

Fot. Wydawnictwo Mattel

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close