Boże Narodzenie 21 grudnia 2018

Prezent last minute dla dziecka

To nie jest lista prezentów dla Waszych dzieci, bo te na pewno już dawno kupiliście. Raczej nie znajdziecie tu nic oryginalnego. To jest lista na wypadek, gdyby nagle, wręcz w ostatniej chwili, okazało się, że odwiedzi Was dziecko, którego kompletnie nie braliście pod uwagę. Myślicie, że to niemożliwe? Mnie to spotkało trzy lata temu.

  1. Klocki

Obojętnie jakie. Klocki nie wyjdą z mody chyba nigdy. Nie musi to być od razu mega duży zestaw Lego, który do najtańszych nie należy. W każdym przyzwoitym sklepie z zabawkami znajdziemy przynajmniej jedną półkę, na której królują klocki. Bezpieczniejszym wyborem są klocki drewniane, ale to te plastikowe dają większe możliwości budowy zaawansowanych konstrukcji. Z drugiej strony – drewniane dopasują się do każdego zestawu, jakie dziecko ewentualnie już ma, z plastikowymi może być gorzej.

  1. Tablica magnetyczna z literkami

Idealny prezent dla przedszkolaka. Magnetyczne literki zachęcą dziecko do nauki, wprowadzą w tajniki budowania słów, manipulowania drobnymi przedmiotami i dadzą masę frajdy. Nawet jeśli dziecko ma już coś takiego, to z literkami jest tak, że im więcej, tym lepiej. Jak nie będą się mieścić na jednej tablicy, zawsze można się przenieść na lodówkę.

  1. Książka

Książki są wieczne. Jeśli kompletnie nic nie wiemy o zainteresowaniach dziecka, najbezpieczniej postawić na klasykę. Brzechwa i Tuwim zawsze w modzie. Innym dobrym rozwiązaniem jest celowanie w nowości, których przed świętami wychodzi całkiem sporo. Przynajmniej będziemy mieć pewność, że nie zdublujemy żadnej pozycji.

  1. Puzzle

Coś, z czego się nie wyrasta. Ja tam skakałabym do góry, gdyby ktoś mi podarował mega duże puzzle i do tego ze dwa tygodnie wolnego. Z dziećmi bywa różnie, nie wszystkie kochają układanki, ale puzzle mają w sobie jakąś magię. Jeśli nie tradycyjne, to świetnie sprawdzą się puzzle 3D. Każda dziewczynka chętnie złoży domek dla lalek, a chłopiec nie pogardzi samochodem. Trójwymiarowe puzzle lepiej sprawdzą się w przypadku dzieci, które już chodzą do szkoły.

  1. Lampka-projektor

Nawet jeśli dziecko już ma lampkę nocną, to lampka, która potrafi wyczarować na suficie gwiazdki, serduszka albo bohatera bajki na pewno skradnie jego serce. Rodzice też będą nam wdzięczni. Zachwycone efektami dziecko szybciej i chętniej będzie kładło się spać.

  1. Duży ręcznik kąpielowy z bohaterem bajki

Zamiast bajkowego bohatera może być inny uniwersalny wzór. Psy kochają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Z ręcznikami jest jak ze szklankami, nigdy za dużo.

  1. Koraliki do nawlekania

Prezent dla dziewczynki powyżej pięciu lat. Żadna nie oprze się koralikom i możliwościom, jakie one dają. Naszyjniki i bransoletki będą produkowane wręcz taśmowo! Nie tylko wszystkie kobiety w rodzinie, ale nawet lalki zostaną obdarowane! Koraliki sprzedawane są w bardzo różnych kolorach i kształtach. Mnie na przykład zachwyciły stópki, które Duśka dostała przy jakiejś okazji.

  1. Kolejka

Prezent dla chłopca do dziesięciu lat. Nie wiem, na czym to polega, ale nie ma chłopca, który oprze się urokowi kolejki. No po prostu nie ma. Tory można łączyć w dowolny sposób i dzięki temu zabawa nigdy się nie nudzi. Pole do popisu dla dziecięcej kreatywności. A i tatuś dziecka będzie Wam wdzięczny. Z miłości do kolejek dziwnym trafem się nie wyrasta.

  1. Robot solarny

Stosunkowo nowa, ale na pewno zachwycająca zabawka. Klocki, jakich nie znacie. Najpierw trzeba złożyć robota z klocków, następnie poczekać, aż silnik naładuje się za pomocą panelu solarnego. Potem robot zacznie się ruszać, jak prawdziwy. Robot to pojęcie umowne, raz będzie człekokształtny, innym razem będzie przypominał samochód albo pojazd kosmiczny. Z jednego zestawu klocków można stworzyć różne modele robota.

 

Powyższe propozycje mają dwie wspólne cechy, dostaniecie je bez trudu i są względnie tanie. Nie zapłacicie więcej niż kilkadziesiąt złotych.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close