Jak walczyć z otyłością u dzieci


Światowa Organizacja Zdrowia nie ma złudzeń- problem otyłości u dzieci istnieje naprawdę.  Blisko 12% polskich przedszkolaków i uczniów cierpi z powodu dodatkowych kilogramów. A wystarczy tak niewiele, aby skutecznie przeciwdziałać nadwadze i otyłości.

Od małego

Specjaliści ds. żywienia najmłodszych nie mają wątpliwości – dobre nawyki żywieniowe trzeba wpajać od początku. To właśnie one gwarantują zdrowy     i zrównoważony rozwój fizyczny i emocjonalny. Ale pamiętajmy – największy wpływ na to, co jedzą nasze dzieci, mamy my- rodzice. To właśnie mama  i tata odgrywają decydującą rolę. Na nic zdadzą się więc godziny tłumaczeń i wykładów o zdrowej żywności, jeśli my sami zamiast po wodę mineralną sięgamy po słodki, gazowany napój.

Zdrowe przekąski

Podstawą zdrowej diety są trzy dobrze zbilansowane posiłki – śniadanie, obiad i kolacja. Ale- jak przekonują dietetycy- to przekąski mają decydujący wpływ na to,  w jakiej formie jesteśmy. Dlatego o jakość przekąsek warto zadbać od małego i zamiast podawać dziecku słodycze, chipsy, frytki, smakowe chrupki i inne wysokokaloryczne i niezdrowe produkty, zaproponuj maluchowi warzywa i owoce.

Poza domem

Badania nie pozostawiają złudzeń- najczęstszy kontakt dziecka z niezdrową żywnością (m.in. jedzeniem typu fast food) ma miejsce poza domem. Gdy podróżujemy, często zaglądamy do punktów serwujących jedzenie, którego sami nigdy nie podalibyśmy swojemu maluchowi. Powód jest banalnie prosty- chcemy szybko zapewnić dziecku ciepły posiłek. A to- jak mogłoby nam się wydawać – jest jedyne wyjście. Tymczasem okazuje się, że istnieją dobre   i sprawdzone rozwiązania, dzięki którym dziecko może zjeść ciepły, zdrowy, pełnowartościowy, odpowiednio zbilansowany posiłek przygotowywany w domu, choć… właśnie jest w podróży.

Na małe i duże podróże

Nieważne, dokąd się wybieracie. Ważne, aby zawsze i wszędzie, niezależnie od okoliczności zapewnić dziecku smaczny, zdrowy i ciepły obiad. Wszystkim fanom podróżowania, pikników i spędzania czasu poza domem, ale także i tym, którym zależy, aby pociecha miała na talerzu zawsze ciepły posiłek pomimo upływu czasu, rekomenduje się lunchbox Bento Beaba ze sklepu www.babymama.pl. Lunchbox pozwala na długo utrzymać odpowiednią temperaturę posiłku, a dodatkowo jest bardzo praktyczny i funkcjonalny. Dzięki temu, że posiada m.in. komplet sztućców, talerz z wysokimi brzegami czy organiczną wkładkę, może zostać użyty wszędzie. Dzięki lunchbox’owi Bento beaba dziecko zjada smaczny obiad, ucząc się zdrowych nawyków żywieniowych.To  doskonała inwestycja w przyszłość pociechy.

Lunchbox Bento Beaba-1a

Lunchbox Bento Beaba cena: 105 pln www.babymama.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

  1. świetna sprawa. pracy miałam ogromny problem z tym iż dzieci nie zawsze chciały zjadać obiad szkole. Marudziły ze tego nie lubią, to za słone lepsze mamy itp. Zależało mi na tym jako nauczycielowi aby dziecko będąc szkole od 7:30 do 16 a nawet do 17 zjadło ciepły posiłek. Dyżurując na stołówce byłam świadkiem iz dzieci odnosiły całe porcje obiadowe. Niedosyć iz jest to marnacja pieniędzy rodziców to co najważniejsze dziecko cały dzień bez ciepłego posiłku. Nie mogłam ich zmuszać bo iem sama ze jakby ktoś kazał mi zjeść wątróbkę to bym sie zwymiotowała. Taki Lunchbox jest dobrym rozwiązaniem Rodzic czytając poniedziałek menu na cały tydzień wie którego dnia jest cos czego dziecko nie zje i tego dnia daje swój obiadek. Taki pomocny sprzęt możemy wykorzystać również podróży . Uważam iż zakup takiego sprzętu nie jest marnacją pieniędzy i dobra inwestycja zdrowie dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

TopW Roli Mamy na Facebooku