Jubileuszowa gala pierwszy raz pod szyldem Fundacji Urtica Dzieciom


Już 16 listopada 2017 r. (czwartek) we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się 20. Gala Urtica Dzieciom, połączona z aukcją prac plastycznych wykonanych przez dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi. Organizatorem jubileuszowego wydarzenia jest nowo powołana Fundacja Urtica Dzieciom.

Gala niezwykłości

W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele świata kultury i biznesu, a wylicytowana przez nich kwota zostanie przekazana na wsparcie 18. dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce. Program przewiduje tzw. dużą aukcję prowadzoną przez konferansjera ze sceny, obejmującą 35 obrazów, a także małą aukcję z 90. malowanymi z pasją pracami, pokazującymi prawdziwe talenty i moc wyobraźni.

Są wśród nich barwne krajobrazy, niezwykłe zwierzęta, postaci bajkowe czy portrety. Co roku zachwycają gości poziomem wykonania. Obrazy wyrażają to, czego doświadczają mali pacjenci podczas pobytu w szpitalu. Jest to strach i tęsknota za beztroskim dzieciństwem, ale i radość
z każdego kolejnego dnia dającego nadzieję na powrót do zdrowia
– opowiada Katarzyna Cabaj, Członek Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom. Katalog wszystkich prac zobaczyć można na: http://www.urticadzieciom.pl/#n_331-katalog-prac–urtica-dzieciom-2017 Warto dodać, że najmłodszy autor ma 4 lata.

Nie zabraknie także części artystycznej wieczoru, który uświetni swoją obecnością wrocławska Orkiestra Kameralna Camerata pod batutą dyrygenta Jana Pogany’ego, z repertuarem muzyki filmowej, musicalowej oraz klasycznej. Wśród wykonawców będzie można usłyszeć takie sławy jak: Leo Gardę, kontratenora, solistę mediolańskiej La Scali czy grającą na rożku angielskim Monikę Pietruszewską. Rolę gospodarza tradycyjnie już obejmie Paweł Krupski, producent, reżyser i aktor, któremu podczas licytacji towarzyszyć będzie także kilka znanych i lubianych przez publiczność osobowości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak, Wojewoda Dolnośląski – Paweł Hreniak, Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski oraz Prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz.

Szczypta historii

Pierwsza edycja projektu odbyła się dokładnie 20 lat temu w siedzibie firmy PGF Urtica, angażując przede wszystkim jej pracowników. Inicjatorem akcji był ówczesny zarząd firmy, będącej obecnie największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym. Jak mówi Prezes Zarządu PGF Urtica Sp.
z o.o., Tomisław Bensari: miarą sukcesu jest odpowiedzialność, a najlepszym jej potwierdzeniem, tegoroczny jubileusz. Od 2003 roku galę organizowano w wyjątkowych miejscach stolicy Dolnego Śląska związanych z kulturą i sztuką: w Filharmonii Wrocławskiej, Teatrze Lalek, Muzeum Architektury czy Narodowym Forum Muzyki. W 2009 roku partnerem projektu została DOZ Fundacja Dbam
o Zdrowie, a działalność rozszerzono o warsztaty połączone z czytaniem bajek na terenie współpracujących szpitali. Kolejne edycje cieszyły się coraz większym zainteresowaniem i gromadziły wciąż rosnącą ilość gości. W ubiegłym roku 120 dzieł młodych artystów zostało wylicytowanych za rekordową kwotę 418 500 zł. Dwa najdroższe obrazy znalazły swoich nowych właścicieli za 20 000 zł każdy. Autorem jednego z nich jest 11-letni Piotr Turek ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii
w Kielcach, drugą namalowali: Igor Bioniok (lat 8) i Paulina Procek (lat 15) ze Szkoły Podstawowej nr 38 Specjalnej, działającej przy SPSK nr 1 im. Prof. S. Szyszko w Zabrzu. Tym razem organizatorzy spodziewają się ok. 250 uczestników.

Fundacja Urtica Dzieciom

Tegoroczna edycja odbędzie się 16 listopada 2017 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym. To nie tylko kolejna aukcja niezwykłych prac małych artystów, ale również idealny moment na podsumowanie 20 lat funkcjonowania projektu:

 • To 20 lat intensywnej pracy całego zespołu ludzi o wielkich sercach, którzy od początku wierzyli w sens niesienia dobra do szpitali onkologicznych i hematologicznych.

 • To około 600 małych artystów z całej Polski corocznie zaangażowanych w projekt warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria”.

 • To ponad 5 tys. użytych kredek i niezliczona ilość papieru, dzięki którym na twarzach najmłodszych zagościł uśmiech.

 • To wreszcie 2,5 miliona złotych, które na przestrzeni lat trafiły tam, gdzie były naprawdę potrzebne, umożliwiając tym samym powrót do zdrowia kolejnym maluchom.

Organizatorem uroczystości jest założona niedawno Fundacja Urtica Dzieciom.

Powołanie Fundacji jest naturalnym etapem funkcjonowania projektu – przyznaje Anna Marusia, Prezes Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom. ­ Od wielu lat podejmujemy działania, których celem jest wspieranie dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. A ten wyjątkowy jubileusz stanowi doskonałą okazję, by założyć organizację pozarządową i powiedzieć głośno naszym podopiecznym, że jesteśmy z nimi i będziemy ich wspierać w jeszcze szerszym wymiarze, niż dotychczas – dodaje Prezes Fundacji.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Akademia Duckie Deck – nowa edycja we Wrocławiu – ruszają zapisy


W weekend, 28-29 października Akademia Duckie Deck – największe w Polsce cykliczne wydarzenie dla dzieci i rodziców – ponownie zawita do Wrocławia. Wszystkie rodziny spragnione nowych przeżyć i doświadczeń, zapraszamy do Wrocławskiego Parku Technologicznego. Dziś, 16 października ruszają zapisy na warsztaty, które są jedną z aktywności przygotowanych dla odwiedzających Akademię Duckie Deck.

Czekają na Was wyjątkowe atrakcje:

 • 2 dni pełne wspólnego doświadczania, twórczej zabawy i inspirujących technologii
 • 7 kreatywnych warsztatów (fotografia, animacja poklatkowa, druk 3D, programowanie), w tym aż 3 nowe propozycje warsztatowe: „Jak powstaje dźwięk?” i „Co świeci na niebie?” przygotowane przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik oraz „Finansowa rozgrywka dla bystrzaków”
 •  kilkadziesiąt gier i interaktywnych zabaw dla wszystkich
 •  630 metrów kwadratowych strefy otwartej i strefy malucha zlokalizowanych we Wrocławskim Parku Technologicznym
 •  spodziewane minimum 2,5 tysiąca odwiedzających
 
Akademia Duckie Deck to popularny wśród dzieci i rodziców cykl wydarzeń, będący połączeniem nowoczesnych technologii z twórczą i radosną zabawą. Akademia Duckie Deck, którą dotychczas odwiedziło ponad 100 tysięcy dzieci i rodziców, ponownie rusza w Polskę.
Akademia Duckie Deck to miejsce pełne roześmianych dzieciaków, które bawią się bez ograniczeń, rozwijają w sobie ciekawość świata i pobudzają kreatywność. A wszystko pod okiem przeszkolonych animatorów z najlepszym podejściem do najmłodszych.

Program Akademii Duckie Deck obejmuje:

– oparte na autorskich scenariuszach, różnorodne tematycznie warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Uwaga! Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji, a liczba miejsc jest ograniczona: www.akademia.duckiedeck.com

– strefę otwartą – wypełnioną interaktywnymi stanowiskami i obiektami przestrzeń do twórczej zabawy i nauki poza regularnymi warsztatami. Wszystkie atrakcje odbywają się przez cały dzień, a dzieci mogą dołączać o dowolnej porze

– strefę malucha – pełną klocków, kolejek i kredek przestrzeń, gdzie najmłodsi spędzają czas z rodzicami, kiedy ich starsze rodzeństwo uczestniczy w warsztatach.

Wszystkie aktywności odbędą się w sobotę i niedzielę, 28-29 października między 11:00 a 17:00 we Wrocławskim Parku Technologicznym, ul. Duńska 9, budynek DELTA. Tym samym budząca wielką sympatię dzieciaków i powszechne zaciekawienie tysięcy wrocławian wielka żółta kaczka Duckie Deck ponownie zawita do Wrocławia.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Żaklina Kańczucka
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Duckie Deck
3 lat temu

Serdecznie zapraszamy, także do udziału w naszym konkursie forograficznym: facebook.com/events/1961824164099189

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Targi Mamaville vol. 1 Gdańsk


Był Wrocław, była Warszawa, pora na Gdańsk. Miło nam poinformować, że 7 października Targi Mamaville zawitają właśnie do Gdańska. Mieszkańcy Trójmiasta i okolic mogą liczyć na wiele atrakcji i niecodzienne okazje do zakupów.

Targi Mamaville od innych tego typu imprez różnią się przede wszystkim oferowanym asortymentem. Nie znajdziemy tu masowej tandety, jakiej pełno na bazarach i marketach. Znajdziemy za to nietuzinkową, oryginalną odzież, akcesoria i zabawki dla dzieci. Nie brak także akcesoriów i ubrań dla kobiet w ciąży. Wyprodukowane w Polsce, z naturalnych materiałów, cieszą nie tylko oko, ale i zmysł dotyku, szczególnie u dzieci. To okazja do poznania wielu nowatorskich i autorskich produktów, których próżno szukać gdzie indziej. Na Targach Mamaville bez trudu uda się skompletować wyprawkę dla nowego członka rodziny.

Mamaville to niezwykła inicjatywa skupiająca mamy, które nie chcą się koncentrować wyłącznie na macierzyństwie. Poszukując kompromisu między nieustanną opieką nad dzieckiem a chęcią powrotu do pracy, tworzą oryginalne ubranka i akcesoria dla dzieci, realizują się w nowych wyzwaniach, wykazują się kreatywnością i przede wszystkim udowadniają, że macierzyństwo nie zamyka drzwi do pracy i własnego biznesu. Ono je otwiera!

Ale Targi Mamaville to nie tylko zakupy. To także okazja do wzięcia udziału w warsztatach dotyczących macierzyństwa i rodzicielstwa. Dzieci na pewno chętnie skorzystają z warsztatów muzycznych dla nich oraz ze strefy rozrywkowej dla najmłodszych. Wszystkie atrakcje w strefie warsztatowo-rozrywkowej dostępne są bezpłatnie. Na warsztaty obowiązują zapisy. Więcej można dowiedzieć się tutaj: https://www.facebook.com/events/1472837842738448

Cały dzień na Targach to nie tylko przyjemnie spędzony czas, to także konieczność rozprawienia się z głodem. Na szczęście prężnie działa strefa gastronomiczna, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś pysznego. Także weganie i wegetarianie nie wyjdą z Targów Mamaville głodni.

Targi Mamaville vol. 1 Gdańsk odbędą się 7 października 2017 roku w Centrum Stocznia Gdańska ul. Wałowa 27a, wjazd od ul. Lisia Grobla. Centrum dysponuje własnym parkingiem.

Blog W Roli Mamy po raz kolejny obejmuje tę wartościową inicjatywę patronatem medialnym.

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Mirella
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Nietrzymanie moczu to problem wielu kobiet. Przestań się wstydzić i działaj jak najszybciej


Nietrzymanie moczu spędza sen z powiek zbyt wielu kobietom. Ta przykra dolegliwość wyjątkowo utrudnia życie, bo w najmniej oczekiwanych momentach pojawia się niekontrolowany wyciek moczu. To bardzo zawstydzające i wiele z nas wycofuje się z aktywności towarzyskiej w obawie przed publicznym zmoczeniem. Co więcej, kobiety tak bardzo się tego wstydzą, że nie mówią o tym nawet swojemu lekarzowi, a przecież problem sam się nie rozwiąże.

Na początek trochę statystyki – nietrzymanie moczu występuje częściej u kobiet (10–15% kobiet w wieku 20–30 lat, 1 na 5 kobiet po 40 rż.), a powyżej 80. roku życia na nietrzymanie moczu cierpi połowa kobiet i jedna trzecia mężczyzn. Im więcej przebytych ciąż i porodów, operacji ginekologicznych oraz towarzysząca otyłość, menopauza, przewlekłe zaparcia, tym częstszy jest problem.

Najczęściej cierpimy z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu (NTM), spowodowanego osłabieniem mięśni dna miednicy. Wyciek występuje zazwyczaj podczas ataku kaszlu czy kichania, śmiechu, wysiłku fizycznego.

Innym rodzajem dolegliwości jest także nietrzymanie moczu z nagłym parciem (spowodowane nieprawidłową i nadmierną aktywnością mięśni pęcherza, podczas zmiany pozycji ciała, orgazmu, na dźwięk lejącej się wody), a także dotyczący najczęściej mężczyzn nietrzymanie moczu z przepełnienia (związane z powiększonym gruczołem krokowym).

Najczęściej radzimy sobie poprzez stosowanie chłonnych wkładek lub podpasek, ale to nie poprawia komfortu życia. Co gorsze, rezygnujemy ze sportu, różnorodnych aktywności i planów z kolejnej ciąży, w obawie przed pogłębieniem problemu. Uciekanie od tego nie przyniesie rozwiązania problemu. Nietrzymanie moczu, w zależności od przyczyny można skutecznie leczyć. Przede wszystkim trzeba iść do lekarza, aby specjalista stwierdził typ schorzenia. Lekarz może wdrożyć farmaceutyki, stymulację nerwów krzyżowych, wstrzykiwanie botuliny do mięśni pęcherza, zastosowanie specjalnego tamponu podtrzymującego cewkę moczową, a w ostateczności zalecić leczenie chirurgiczne. Najczęściej zalecane jest wzmocnienie mięśni dna miednicy, czyli ćwiczenia mięśni Kegla, które przynoszą znakomitą poprawę, a nawet ustąpienie dolegliwości.

Ćwiczenia są proste i jeśli wykonywane są poprawnie i regularnie dłuższy czas, dają znakomite rezultaty. Polegają one na zaciskaniu i puszczaniu mięśni zwieraczy cewki moczowej, krocza i odbytu w następujące sposoby:

 1. W rytm oddechu: wdech – napnij mięśnie Kegla i wciągnij je w kierunku macicy, wydech – rozluźnij mięśnie. Powtórz ten cykl 10 razy.
 2. Zrób wdech i napnij mięśnie Kegla. Utrzymaj je w napięciu przez 10 sekund, potem puść. Powtórz 10 razy.
 3. Szybko zaciskaj i puszczaj mięśnie podczas wykonywania trzech długich wdechów i wydechów.

Ćwicz codziennie po kilka razy, a po kilku miesiącach zauważysz znaczną poprawę.

P.S. Poprawę odczujesz także w łóżku, bo dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla są istotne w osiągnięciu orgazmu pochwowego, więc warto o nich pamiętać także po ustąpieniu problemu.

Powodzenia!

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Żaklina Kańczucka
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Niepoprawna Optymistka

Dziękuję za ten tekst!

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close