Przypodłogowa kropka nad i


Jeszcze do niedawna kolor listwy dobierało się do koloru podłogi. Listwa miała spełniać swoje praktyczne zadania, ale nie bardzo rzucać się w oczy. Sytuacja powoli się zmienia. W domowych aranżacjach listwy zaczynają odgrywać  coraz ważniejszą rolę. Przestały być wąskie i nijakie. Mają swój charakter, który udziela się wnętrzu. 

Listwy to swoista kropka nad i –  mogą podkreślić styl wnętrza, wzmacniając aranżacyjny efekt, ale mogą też wszystko popsuć. Dlatego warto wybrać je z głową.

Od strony praktycznej

Miejsce, w którym podłoga styka się ze ścianą wymaga bardzo starannego wykończenia. Zwłaszcza jeśli posadzka ułożona jest w systemie pływającym. Listy zakrywają nierówności, skutecznie zasłaniając szczelinę dylatacyjną, dlatego wybór listwy w dużej mierze zdeterminowany jest jej szerokością. Listwy chronią też ściany przed uszkodzeniami. Odkurzając i myjąc podłogi łatwo o zabrudzenia i obicia, a listwy są dużo bardziej odporne niż farba czy tynk. Bez zastosowania listew przypodłogowych trudno, w sposób estetyczny, rozprowadzić kable. Dzięki nim uda się uniknąć przedłużaczy oraz metrów przewodów zaburzających estetykę wnętrza. Montaż listew, choć wymaga precyzji, można przeprowadzić samodzielnie na jeden z trzech sposobów – za pomocą kleju, wkrętów lub specjalnych klamer umożliwiających wielokrotny montaż i demontaż.

Mają swój styl

Poza znaczeniem praktycznym, nie do przecenienia jest ich rola designerska. W zależności od charakteru wnętrza i sposobu jego wykończenia mamy do wyboru listwy drewniane oraz okleinowane, dostępne w  kilkudziesięciu propozycjach kolorystycznych i różnych wysokościach. Projektanci coraz częściej wybierają listwy białe, które pasują do naturalnego drewna, paneli, ale też posadzki z gresu lub terrakoty. Wykonane na bazie płyty MDF lub z klejonki sosnowej zapewniają trwałość na lata. – W kolekcji białych listew Prestige znajduje się aż sześć różnych profili, nawiązujących zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wzornictwa – tłumaczy Adam Hucz z Invado. – Wszystkie wykończone są białą okleiną przystosowaną do wielokrotnego malowania. Dzięki temu można je odświeżyć i zamalować ewentualne zabrudzenia. Listwy wykończeniowe z kolekcji Prestige dostępne są także w okleinach sztucznych typu: enduro, ryflowane, eco-fornir oraz w fornirze (materiał naturalny najlepiej oddający strukturę drewna).

Wysokość ma znaczenie

Listwy Prestige dostępne są w wysokościach od 60 do 110 mm. Najniższą z nich, P125, charakteryzuje prosta forma zwieńczona neutralną dekoracją. Płynne linie i łagodne kształty nadają listwie, a tym samym wnętrzom, w których jest zastosowana, swobody i lekkości. Model P124 to z kolei połączenie prostoty z wysmakowaną elegancją. Jej klasyczny kształt sprawia, że pasuje do różnych stylów i aranżacji. Najwyższa z listew Prestige, P127, stanowi kompromis między stylem klasycznym, a nowoczesnym. Pasuje zarówno do odważnych, minimalistycznych  aranżacji, jak i tych nieco bardziej tradycyjnych, stonowanych. Z kolei osiemdziesięciomilimetrowa P129 to pochwała minimalizmu. Geometryzujący kształt i brak zdobień czyni ją jedną z najbardziej neutralnych propozycji w kolekcji Prestige. Uniwersalizm rozwiązań reprezentuje także listwa P132. Subtelnie zaokrąglony profil i prostota formy sprawiają, że zawsze wygląda modnie. Do nowoczesnych stylizacji nawiązuje także listwa P130, która doskonale odnajduje się we wnętrzach urządzonych w duchu współczesnego designu.

listwa P124_Prestige_Invado

listwa P129_Prestige_Invado

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Modna i zorganizowana mama z torbą Beaba


Jako przyszłe mamy zastanawiamy się jak powinna wyglądać torba, która będzie towarzyszyć nam i maleństwu. Do tej pory torba, którą brałyśmy zawsze ze sobą, stanowiła odzwierciedlenie naszego stylu. Po narodzinach warto postawić na coś bardziej praktycznego, mając na względzie potrzeby malucha. Pożądana jest torba, w której niczego nie zabraknie podczas spacerów czy podróży z małym dzieckiem. Rodzi się dylemat: być modną czy praktyczną? Odpowiedzią mogą być torby dla mam firmy Beaba, przeznaczone dla kobiet, które jednocześnie cenią styl, jak i funkcjonalność.

Praktycznie i wygodnie

Torby Beaba wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. Posiadają wiele kieszeni i przegródek, które idealnie uporządkują osobiste rzeczy mamy, takie jak telefon, portfel i jednocześnie pomieszczą wszystkie potrzebne rzeczy dla maluszka. Torby wyposażone są w przewijak wykonany z antybakteryjnego materiału frotte, dzięki któremu można przewinąć swoje maleństwo w każdych warunkach. Zaopatrzone są w niezbędne akcesoria, między innymi antybakteryjne etui na smoczek i duże, termoizolacyjne opakowanie na przekąski, słoiczki czy butelki, a także saszetkę na brudne ubranka.

Modnie w każdej sytuacji

Torbę Beaba można nosić na różne sposoby: powieszoną na ramieniu (posiada dwa miękkie ucha), przewieszoną przez ramię (posiada odpinany, regulowany pasek) oraz przewieszoną na wózku dzięki dołączonym specjalnym zaczepom. Sprawdzi się także idealne w podróży, ponieważ z tyłu torby umieszczony jest specjalny pas, który pozwala na umieszczenie jej na rączce od walizki. Torby Beaba są z pewnością idealnym produktem dla nowoczesnej mamy, troszczącej się o swoją pociechę, a zarazem dzięki mnogości modeli i kolorów każda kobieta pozostaje modna i atrakcyjna.

Torba_Beaba_Geneve

Sugerowana cena od 245 pln
Produkt dostępny w sklepach internetowych.
Miejsc sprzedaży szukaj na: www.beaba-polska.pl

 

O BEABA

Marka Beaba powstała w 1989 roku w celu zaspokojenia potrzeb mam poszukujących produktów wysokiej jakości, prostych, użytecznych i innowacyjnych, które cechuje nowoczesny design. Beaba zatrudnia ekspertów od nowatorskich, jeszcze niewykorzystanych rozwiązań, produkujących ergonomiczne akcesoria w żywych oraz spokojnych kolorach. Każdy produkt marki Beaba jest uwielbiany przez mamy, ponieważ dzięki nim wreszcie czują się one rozumiane.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Szampony organiczne – co one nam dają?


Na sklepowych półkach, a także w drogeriach internetowych możemy coraz częściej spotkać się z kosmetykami, które nazywane są naturalnymi i organicznymi. Można takie odnaleźć również wśród kosmetyków do pielęgnacji włosów – powstają całe serie szamponów i odżywek bazujących na organicznych składnikach. Ale co to właściwie oznacza dla konsumenta, czyli dla nas i czy jest jakaś różnica pomiędzy kosmetykami naturalnymi i organicznymi?

Okazuje się, że wiele osób nieświadomie używa zamiennie określeń kosmetyki naturalne i kosmetyki organiczne. Jednak różnią się one bardzo. Oczywiście w kosmetykach naturalnych większość składników musi być pozyskiwana z roślin, minerałów lub zwierząt – są to wszelkiego rodzaju tłoczone oleje, glinki lub wydzieliny zwierzęce (ambra, piżmo itp.) Warunki, jakie musi spełnić kosmetyk naturalny są jasno określone przez światowe organizacje. Powstał nawet system certyfikatów, które uwiarygodniają to, że wybierany przez nas kosmetyk jest naturalnym. Jednakże trzeba uważnie czytać skład takich kosmetyków, gdyż mogą niekiedy zawierać drażniące substancje pochodzenia petrochemicznego, parabeny a także często stosowane w kosmetykach do włosów detergenty sles i sls, czyli substancje powodujące pienienie się szamponu. Substancje te mogą uczulać i wywoływać podrażnienia. Również niektóre olejki eteryczne mogą powodować uczulenia. Dlatego ważnie jest, aby wybierać kosmetyki certyfikowane, w składzie, których nie ma wyżej wspomnianych substancji.

Jeśli zaś chodzi o kosmetyki organiczne, to przy ich produkcji stosowane są bardziej restrykcyjne reguły. Większość ich składników musi pochodzić z upraw ekologicznych – na takich uprawach, często prowadzonych specjalnie na zlecenie zakładów kosmetycznych nie używa się nawozów sztucznych, organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO). Czyli można powiedzieć, że kosmetyki organiczne są kosmetykami ekologicznymi. Jakość takich składników jest o wiele wyższa, niż tych pochodzących z upraw standardowych. Kosmetyki nie zawierają substancji sztucznych – między innymi dla tego kosmetyki organiczne słabiej się pienią lub nie pienią się w ogóle. Ważne, aby w składzie kosmetyku było jak najwięcej elementów pochodzenia organicznego. Przykładowo w kosmetykach takich jak szampon do codziennego stosowania z pomarańczą, grejpfrutem, cytryną i rumiankiem oraz szampon do włosów normalnych i suchych z lawendą, aloesem i jojobą firmy Bentley Organic aż 70% składników pochodzi z ekologicznych upraw. Wśród najważniejszych składników organicznych wymienić tu należy ekstrakt z aloesu, olejek lawendowy czy olej z jojoby.

Szampony organiczne, zatem nie obciążają naszych włosów zbędnymi substancjami chemicznymi. Dzięki dużej zawartości składników odżywczych i w zależności od kompozycji sprawiają, że włosy odzyskują swoją witalność, są bardziej sprężyste i elastyczne. Ich struktura zostaje odbudowana, przez co stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych.

Szampon-Bentley-Organic-2
Szampon do włosów normalnych i suchych z lawendą, aloesem i jojobą Bentley Organic; cena: 29,90 pln www.ekodrogeria.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Sernikowe muffiny


Sobotnie popołudnie, na dworze upalnie, dziecko przed chwilką zasnęło. Z ulgą i radością zagnieżdżam się w fotelu na balkonie. Nareszcie chwila dla mnie. Nie trwała długo, bo z pokoju słyszę dzwoniący telefon. Podbiegam czym prędzej po telefon, co by dzwonek nie zbudził dziecka i odbieram: Halo? Cześć Rachela? Wiesz właśnie jesteśmy w pobliżu i chętnie się zjawimy. Może być za ok. godzinkę?

Moje plany już się ulotniły, a w głowie nurtowało mnie tylko pytanie: Czym ich ugościć? Z szybkim i lekkim szelestem przejrzałam zawartość lodówki, szafek kuchennych i ze smutkiem stwierdziłam, że nie mam nic gotowego. Więc sięgam po mój zeszyt z przepisami i kartkuję, to nie – bo nie mam wszystkich składników, to nie – bo nie wyrobię się w godzinkę. Trafiam na przegródkę muffiny – to jest to. Teraz tylko, które? Czym zaskoczyć moich gości?

Zdecydowałam się na połączenie muffinów i sernika. Wyszło obłędnie 🙂 Nie było nawet okruszków! Przepis szybki, łatwy nawet dla laika kulinarnego, a efekt jest piorunujący.

Składniki na 12 sernikowe muffiny:

12-15  pełnoziarnistych herbatników
80g masła
400g zmielonego białego sera twarogowego (np. z kubełka)
6 łyżek cukru
laska wanilii, lub cukier z prawdziwą wanilią
2 jajka
2 łyżki mąki pszennej
100g truskawek lub innych owoców

Sposób przygotowania:

Masło rozpuśćcie na małym ogniu. Następnie musicie pokruszyć herbartniki. Najlepszym na to sposobem jest włożenie całych herbatników do foliówki, lub zawinięcie w folię spożywczą i następnie wałkowanie do momentu skruszenia ich. W dalszej kolejności dodajecie do nich roztopione ostudzone masło. Małą łyżeczką nabieracie masę i przekładacie do silikonowych foremek typu muffin – niestety jest to konieczne, bo przy użyciu papierowych wasze muffiny po wyjęciu z piekarnika bardzo się skurczą i nie będą już tak efektownie wyglądać.  Masę ugniatajcie łyżeczką na dnie foremki i wstawcie do lodówki.

Do dużej miski włóżcie ser, jajka, cukier, mąkę, ziarenka z laski wanilii lub cukier z domieszką wanilii – ilość na oko i wg upodobań. Dobrze wymieszajcie całą masę mikserem.

Teraz przygotujcie owoce, np truskawki pokrójcie na mniejsze kawałki, lub dodajcie maliny, jagody itp.

Foremki z masą herbartnikową wyjmijcie z lodówki, nałóżcie masę serową do wysokości ¾ scianki foremki, dodajcie kawałki owoców i znów przełóżcie masą serową. Tak gotowe muffiny wstawcie do nagrzanego piekarnika – temp. 180C, pieczcie ok 20 min. – zawsze upewniajcie się patyczkiem drewnianym, czy ciasto jest już gotowe. Po ostygnięciu możecie przełożyć je do papierowych foremek, udekorować owocami, bitą śmietaną, miętą – czyli co wam w duszy gra!

Smacznego!

muffiny2

 Zdjęcia: Rachela

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Agnieszka Jelinek

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close