Jak ułatwić sobie poród?


Czy do porodu można się dobrze przygotować? Oczywiście, że można. A nawet trzeba. Im większa jest świadomość rodzącej, tym lżejszy i krótszy jest poród. O czym powinna pamiętać przyszła mama? Jakie kroki powinna podjąć, aby być w czasie porodu w dobrej formie? I jak przygotować swoje ciało i umysł na jego trudy? Oto rady ekspertów.

Przed porodem

Ginekolodzy pytani o to, jak rodząca może ułatwić sobie poród, zgodnie przyznają, że najlepszą, najskuteczniejszą i najbardziej sprawdzoną metodą przygotowującą ciało przyszłej mamy do porodu jest masaż krocza. Rozpoczęty odpowiednio wcześniej- najlepiej około 34. tygodnia ciąży, wykonywany regularnie kilka razy w tygodniu (przez około 10 minut), zmniejsza ryzyko pęknięcia krocza lub konieczności jego nacinania. Dzięki temu młoda mama unika dyskomfortu powodowanego raną poporodową, a jej poród jest krótszy, lżejszy i niemal zawsze obywa się bez komplikacji.

Masaż krocza należy wykonywać po wieczornej kąpieli, używając do tego specjalnego płynu do masażu krocza przed porodem NATALIS PHYTO. Właściwa kompozycja składników zawarta w płynie nie podrażnia delikatnych okolic intymnych i zdecydowanie poprawia komfort przyszłej mamy.

W czasie porodu

Większość ciężarnych deklaruje chęć stosowania środków uśmierzających ból porodowy. Myśląc o własnym komforcie, a przede wszystkim o zdrowiu rodzącego się dziecka, przyszłe mamy poszukują takich metod, które będą i bezpieczne, i skuteczne. Co rekomendują eksperci z zakresu ginekologii i położnictwa? Stosowanie żelu położniczego NATALIS 1. Zaaplikowany już w pierwszej fazie porodu pozwala skutecznie zredukować dyskomfort i dolegliwości bólowe, istotnie skraca czas porodu, sprawia, że poród jest lżejszy, a dziecko rodzi się w lepszej kondycji. Jak to możliwe? Po zastosowaniu żelu położniczego NATALIS 1 w kanale rodnym tworzy się „warstwa poślizgowa”, dzięki  której zmniejsza się tarcie płodu o ściany kanału rodnego, a tym samym dziecko, pochwa, dno miednicy i narządy rodne mamy zyskują dodatkową ochronę- wyjaśniają eksperci.

Po porodzie

Przygotowując się do porodu, warto podejść do niego kompleksowo. Oczywiste? Wcale nie. Okazuje się bowiem, że zdecydowana większość przyszłych mam nie sięga myślami poza moment przyjścia na świat maluszka. A to błąd. Świeżo upieczona mama musi borykać się z ogromem najrozmaitszych emocji, obaw i lęków i z … bolącym ciałem. Aby sobie pomóc i szybko dojść do formy, ginekolodzy zalecają, aby do szpitalnej torby spakować  żel dopochwowy do stosowania w okresie poporodowym NATALIS PHYTO HA. Jak działa NATALIS PHYTO HA? Szybko i wielokierunkowo- przyspiesza proces gojenia się ran, nawilża i wspomaga odbudowę flory bakteryjnej pochwy.

Współczesne młode mamy chcą o porodzie wiedzieć wszystko. To bardzo dobry trend- podkreślają lekarze i podkreślają, że im bardziej świadoma jest przyszła mama i im lepiej jest ona przygotowana, tym łatwiejszy jest poród.

Seria NATALIS dostępna jest w dobrych aptekach na terenie całego kraju. Więcej informacji znajduje się  na stronie: www.delauer.pl

l

Kontakt:

Pawłowska Media
ul. Belgradzka 14 m. 74
02-793 Warszawa
tel. 0 602 178 731
www.pawlowskamedia.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

Mi bardzo dużo dała szkoła rodzenia. Co prawda samego parcia to dopiero w praktyce się nauczyłam ale mniej więcej wiedziałam co mnie czeka i co może się wydarzyć.

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Maria i ja, o autyzmie inaczej


10 października br. ukazuje się niezwykła książka autorstwa Miguela Gallardo „Maria i ja”. Inspiracją do napisania opowieści była córka autora: Maria ma 12 lat, zaraźliwy śmiech, unikalne poczucie humoru i ma autyzm.

Publikacja została wydana z inicjatywy Fundacji Orange przy wsparciu merytorycznym Fundacji SYNAPSIS, ukazuje się nakładem Literackiego Egmontu.

„Maria i ja” jest książką, ale nie klasyczną, ani też typową. To ilustrowana historia kilku ostatnich dni lata, które autor spędził ze swoją córką Marią w jednym z kurortów wakacyjnych. Komunikacja Miguela i Marii opiera się na rysunkach, co stanowi jedną z alternatywnych form porozumiewania się z osobami z autyzmem. Taka też jest książka, pełna obrazów, które są naturalną formą ekspresji dla profesjonalnego ilustratora Miguela Gallardo.To subtelna, obiektywna, ale przede wszystkim pełna ciepła i humoru opowieść, która wprowadza nas w świat osoby z autyzmem i pomaga ten świat odkrywać. Patrzymy na Marię oczami ojca, próbujemy zrozumieć jej potrzeby, lęki, niepokoje. Założeniem publikacji jest szerzenie wiedzy o autyzmie, a tym samym – ułatwianie osobom z tym zaburzeniem pełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym.

Osobista opowieść autora o wyjątkowej relacji jego i Marii to także próba przełamania stereotypów. – Chciałem, żeby ludzie ją poznali, żeby odkryli, że niepełnosprawność jest czymś innym niż myśleli dotychczas – powiedział w jednym z wywiadów udzielonych hiszpańskiemu dziennikowi „El País”. – Ta książka jest dobrą lekturą dla całej rodziny – dodaje.

Ojciec, córka i ich inność, rzecz godna uwagi i lektura dla wszystkich. Przede wszystkim dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje otoczenie. – Wszyscy jesteśmy RÓŻNI i zarazem wszyscy jesteśmy WAŻNI – podkreśla Miguel Gallardo.

W dniach 12-13 października odbędzie się konferencja „Autyzm z klasą”, największe spotkanie profesjonalistów i rodziców zainteresowanych tematyką autyzmu oraz edukacji, której gościem specjalnym będzie Miguel Gallardo.

Podczas kolejnych dni na terenie Polski będą odbywały się też spotkania otwarte dla rodziców i osób, które interesują się problematyką autyzmu.

12 października 2012 – Warszawa – Instytut Cervantesa, godz. 11.00

27 października 2012 – Gdańsk – Cafe Fikcja

7 listopada 2012 – Katowice – Biblioteka Śląska godz. 14.00

9 listopada 2012 – Kraków – Księgarnia Hiszpańska „Elite”, godz. 17.00.

Więcej informacji o książce i spotkaniach w innych miastach www.facebook.com/mariaijapl.

W ramach Egmont Polska pod logotypem Literacki Egmont wydawane są książki dla dzieci i młodzieży znanych autorów polskich i zagranicznych, a także debiuty.

 

Fundacje Orange na świecie od wielu lat angażują się w działania na rzecz osób z autyzmem i ich rodzin. Jako strategiczny partner Fundacji SYNAPSIS, Fundacja Orange w Polsce  kompleksowo wspiera wczesną diagnozę i terapię osób dotkniętych tym zaburzeniem.  Prowadzi  też programy w zakresie nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży: pokazuje młodym, jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii do zdobywania wiedzy, poznawania świata i budowania społeczności.


Od 1989 roku realizuje misję pomocy dzieciom i osobom dorosłym z autyzmem oraz ich rodzinom. Fundacja prowadzi ośrodek diagnozy, terapii i rehabilitacji, przedszkole terapeutyczne dla dzieci z autyzmem, przedsiębiorstwo społeczne, w którym zatrudnione są dorosłe osoby z autyzmem, oraz ośrodek informacyjno-prawny. Fundacja SYNAPSIS jest organizacją pożytku publicznego. Dowiedz się więcej o Fundacji i jej działaniach na www.synapsis.org.pl

 

 

 

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

Fajnie, że o takich rzeczach coraz głośniej i częściej się mówi. Ludzie niewiele wiedzą zarówno o chorobach jak i tym na czym one właściwie polegają i moim zdaniem chyba nie chcą wiedzieć. Chyba łatwiej udawać, że czegoś nie ma….

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Przestawiamy zegary


Chociaż ze zmianą czasu mamy do czynienia dwa razy do roku i zawsze jest odpowiednio wcześniej zapowiadana, bywa że zapominamy o przestawieniu zegarków. Na szczęście zawsze jest to weekend, choć i tak wynikają z tego różne nieporozumienia. Po co nam więc to całe zamieszanie ze zmianą czasu?

Nie do końca wiadomo kto pierwszy wypowiedział się głośno o potrzebie stosowania czasu letniego i zimowego. Na pewno pionierami byli Niemcy, którzy przestawianie zegarków zaczęli praktykować już w czasie I wojny światowej, a wkrótce w ich ślady poszli Brytyjczycy. Obecnie taki podział stosowany jest w siedemdziesięciu krajach na świecie, w tym prawie we wszystkich państwach Europy – wyjątek stanowią tu Islandia, Białoruś i Rosja.

W zgodzie ze słońcem…

Stosowanie czasu letniego pozwala na optymalne dostosowanie aktywności ludzi do czasu kiedy słońce znajduje się nad horyzontem. Optymalne wykorzystanie dziennego światła umożliwia oszczędzanie prądu, zwłaszcza latem. Zimą podczas pięciu najbardziej ciemnych miesięcy, a więc od listopada do marca później włączamy światło wieczorem, ale za to wcześniej rano. Dlatego właśnie zimą wracamy do tzw. czasu podstawowego – w Polsce środkowoeuropejskiego, zwanego również zimowym. Zwykle potrzebujemy kilku dni, aby nasz zegar biologiczny zaadoptował się do nowych warunków. Niektórzy z nas wyjątkowo kiepsko odczuwają tę „rewolucję”; mają migreny i potrzebują znacznie więcej czasu, aby się wprawić w inny rytm dnia. Gorsza jakość snu bywa wiązana z depresjami i incydentami sercowymi. Dlatego bez względu na ilość pracy i obowiązków, starajmy się wysypiać i dbajmy o higieniczny, zdrowy tryb życia – zachęca Tomasz Goc z Fabryki Materacy Janpol. Jeżeli cierpimy na problemy z bezsennością warto przed snem dokładnie wywietrzyć pokój, wypić ziołową herbatę, poczytać odprężającą książkę. – Przyjrzyjmy się również naszemu otoczeniu, zwłaszcza temu na czym śpimy. Wielu bezsennych nocy i porannych bólów kręgosłupa dałoby się uniknąć, gdybyśmy kładli się spać na dobrze dobranym materacu – dodaje T. Goc z Janpolu.

Czy to się opłaca?

Przeprowadzana dwa razy w roku w Polsce zmiana czasu jest kosztowna i dość skomplikowana. Z przestawieniem się na nowy czas nie radzi sobie wiele systemów informatycznych. W transporcie kolejowym przy zmianie czasu z letniego na zimowy pociągi, które są na trasie od godziny drugiej muszą wydłużyć postój o co najmniej godzinę na najbliższym posterunku ruchu, na którym mają postój handlowy, aby jechać dalej zgodnie z rozkładem jazdy. Natomiast przy zmianie czasu z zimowego na letni wszystkie pociągi, które są na trasie od godziny drugiej mają opóźnienie o co najwyżej godzinę. Pracujący w systemie zmianowym w nocy muszą pracować de facto o godzinę dłużej, co nie zawsze jest uwzględnianie przy naliczaniu wynagrodzenia. Optymiści uważają jednak, że zmiana czasu na zimowy owocuje większym bezpieczeństwem na drogach oraz ogólnie lepszym dostosowaniem człowieka do rytmu natury, aktywności słońca itd. Bez względu na to jakie jest nasze zdanie pamiętajmy żeby 28 października przestawić zegar o godzinę do tyłu, a w czasie adaptacji do nowych warunków szczególnie dbać o jakość nocnego wypoczynku.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

Dobrze, że o tym piszecie bo ja jak zwykle nie wiem kiedy przestawic zegarek:)

Hanna Szczygieł
11 lat temu

Będziemy przypominać:) Ale bez tego zapominania nie byłoby zabawy 😛

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Dziecko, biuro podroży i wakacyjny wyjazd


Bogacenie się naszego społeczeństwa spowodowało, że coraz dostępniejsze są dla nas zagraniczne wycieczki i coraz chętniej z tego korzystamy. Czasem możemy nawet taniej spędzić wakacje w ciepłych krajach niż w polskich górach czy nad morzem. Wszystko to sprawia, że wiele osób decyduje się właśnie na taki sposób spędzania wolnego czasu.

Niektóre z wycieczek lotniczych możemy zakupić nawet za kwotę niższą niż tysiąc złotych od osoby. Lecz jak jest w przypadku młodych rodziców z dzieckiem? Większość biur podróży nie ma problemów z obsługiwaniem tego typu klientów. Przeważnie przy zamówieniu wycieczki dla obojga rodziców wyjazd dziecka jest albo bezpłatny albo kosztuje niewielkie pieniądze – oczywiście do pewnego wieku.

Na miejscu przeważnie dostajemy specjalne łóżko dla niemowlaka lub tak zwaną przystawkę – jeśli dziecko jest nieco większe. O swoich klientach pamiętają też często hotelarze. O ile animator potrafi świetnie zabawiać dorosłych niemalże każdego wieczoru to również i dzieciaki nie są same.

Gry dla dzieci organizowane są tak samo często i nie musimy się martwić o to, że nasza pociecha zanudzi się na takim wyjeździe. Profesjonalna kadra potrafi bardzo umilić im wyjazd. Często możemy też zostawić dziecko pod opieką, dzięki czemu zwiedzanie czy wieczorne imprezowanie też jest możliwe raz na jakiś czas. Współcześnie biura podróży starają się bardzo mocno dbać o swoich klientów oferując niemalże wszystko, czego możemy oczekiwać.

Oczywiście, nie każdy hotel spełni nasze wszystkie wymagania jednak tu z pomocą służyć będą pracownicy biura podróży. Jeśli poinformujemy ich o chęci zabrania na wyjazd dzieciaka – z pewnością pomogą nam wybrać jedną z ofert które są specjalnie przygotowane pod takich klientów jak my. Da nam to o wiele większy komfort wyjazdu choć czasem będziemy musieli zapłacić nieco więcej niż w przypadku samodzielnego wylotu. Warto jednak unikać wycieczek zawierających transport autokarowy. W przypadku niewielkiego dziecka może to być bardzo ciężkie i męczące przeżycie, lepiej więc wybrać szybsze połączenia lotnicze lub jak już to przejazdy autokarowe na krótkich trasach.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

My chcielibyśmy w przyszłym roku pojechać „gdzieś dalej” ale zobaczymy co nam z tego wyjdzie:)

Hanna Szczygieł
11 lat temu

Trzymam kciuki 🙂

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

Dziękuję! Juz kilka lat nigdzie nie byłam bo a to pracę zmieniłam, a to mała za mała ale w przyszłym roku nie odpuszczę:)

Agnieszka Danielewicz
11 lat temu

My byliśmy w tym roku na Krecie z dwójką dzieci jedno 2 lata drugie 5 lat 🙂 Było super 🙂 Pojechaliśmy z biura Sky Clab na szczęście nam udało się wróci bez problemu bo biuro zbankrutowała tydzień po naszym przyjeździe do Polski. Wybrałam specjalnie takie miejsce żeby dzieci się nie nudziły były różne baseny, zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych, mini przedszkole a nawet wieczorem Disko dla dzieci. W restauracja były krzesełka do karmienia dzieci, w hotelu można było wypożyczyć rower z fotelikiem dla maluch. Ogólnie było bardzo dużo rodzin z dziećmi 🙂 My mieliśmy dużo szczęścia bo hotelu i miejsca… Czytaj więcej »

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

dobrze że się wam udało przed tym bankructwem, aż strach z tymi biurami jeździć

Guest
Guest
11 lat temu

Byliśmy w tym roku z rodzinką w Sharm El Seikh, , fakt, że za osiemnastomiesięczne dziecko zapłaciliśmy chyba ok 100 zł, ale za to za starszego syna (5 lat) o 100 zł więcej niż za osobę dorosłą, wiec są czasami haczyki, trzeba uważać w ofertach. Myślę, że to nie zależy czy biuro jest markowe czy „firma krzak”, trzeba zwracać uwagę na wszystko, bo można się zdziwić.My wiedzieliśmy wcześniej o takich numerach z cenami, ale jak ktoś nie wie, to może się niemile zaskoczyć.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close