Warsztaty plastyczne dla przedszkolaków w Teatrze Pleciuga


Święta zbliżają się milowymi krokami. Najbliższe warsztaty dla przedszkolaków odbędą się więc w ich radosnej, magicznej atmosferze.
Dzieci, które w sobotnie południe odwiedzą nasz teatr wezmą udział w tematycznych zabawach teatralnych, nauczą się świątecznej piosenki, własnoręcznie wykonają figurkę Św. Mikołaja.

WARSZTATY DLA DZIECI

sobota 1 grudnia 2012
godzina 12.00 / dzieci 2-4 lata
godzina 13.30 / dzieci 5-6 lat


warsztaty plastyczne:
godzina 12.00 – dzieci 2-4 lata
godzina 13.30 – dzieci 5-6 lat
Informacje i zapisy
Magdalena Bogusławska
tel. 91 44 55 114
e-mail: edukacja@pleciuga.plceny biletów:

17 zł dla dziecka, 5 zł dla osoby dorosłej

www.pleciuga.pl
www.facebook.com/Teatr.Lalek.Pleciuga

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Wykład Doroty Zawadzkiej w Lublinie


W sobotę 1 grudnia br. w godz. 16:00-18:00 na Wydziale Zamiejscowym w Lublinie przy ul. Słowiczej 3 Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie odbędzie się wykład otwarty Doroty Zawadzkiej pt. „Dobra komunikacja i zabawa – naturalne kształtowanie postawy lidera”. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu wykładów otwartych pt. „Lider w społeczeństwie obywatelskim”, organizowanych przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną TWP w Warszawie w ramach projektu „Kuźnia Liderów – Szkoła Mentorów” (od 2010 roku). Wykłady są prowadzone przez osoby, które są liderami lub zajmują się tematyką przywództwa i wyróżniają się szczególnymi dokonaniami na polu działalności politycznej, komercyjnej lub społecznej. Tym razem gościem projektu i Uczelni będzie Dorota Zawadzka, która opowie o tym, w jaki sposób kreować i rozwijać postawy liderskie u dzieci. Pozostałe tematy wykładu dotyczyć będą m.in.: znaczenia komunikacji w zabawie i poza nią, naturalnych mechanizmów regulujących relacje w grupie, cech przywódczych oraz sposobów wychowywania menadżera.

Dorota Zawadzka – znana bardziej jako Superniania – jest psychologiem rozwojowym oraz ekspertem ds. rozwoju dziecka. Po ukończeniu studiów na wydziale psychologii psychologii rozwoju, a następnie psychologii wychowawczej Uniwersytetu Warszawskiegooraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Oprócz zajęć kursowych prowadziła autorskie fakultety „Telewizja dla dziecka” i „Świat według dziecka”. Jest redaktorem naczelnym serwisu internetowego dla rodziców Parenting.pl. Występuje w roli eksperta w wiodących stacjach telewizyjnych i radiowych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi m. in. Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Jako członek Zespołu Doradców Rzecznika Praw Dziecka wspiera bieżące prace Biura Rzecznika Praw Dziecka.

Osoby zainteresowane wykładem prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa poprzez przesłanie zgłoszenia na adres: j.minkiewicz@wsptwp.eu. Projekt „Kuźnia Liderów – Szkoła Mentorów” oraz spotkanie są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej informacji na www.kuznia.wsptwp.eu

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Trafiony prezent dla Taty? Nosidło Tonga


Dobra wiadomość dla wszystkich ojców, którzy lubią nosić swoje dzieci. Już nie ma potrzeby owijać się w bawełnę, ani plątać w szelki. Od niedawna na polskim rynku jest dostępne małe, ergonomiczne, lekkie, francuskie nosidło Tonga.

Nosidło Tonga zakłada się przez ramię jak torbę listonoszkę. Dziecko siedzi bezpiecznie w siatce – hamaku nad biodrem, obejmując nóżkami noszącego. Asekurujesz je jedną ręką, a druga jest wolna. Prosto, wygodnie i funkcjonalnie.

Złożona Tonga zmieści się bez trudu w kieszeni dżinsów lub kurtki. Nosidło jest dostępne w typowo męskich kolorach m. in. khaki, czarnym lub niebieskim.

Nosidełko jest atestowane, ma nośność do 15 kg. Pozycja na biodrze przeznaczona jest dla dzieci od ok 5-6 miesiąca życia do ok. 3 lat.

Polskim dystrybutorem nosidełka Tonga jest sklep internetowy Sklep w kropki.

Zapraszamy do odwiedzenia:

 

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Tajemnica Bożego Narodzenia dla najmłodszych


Wolnymi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Coraz szybciej witryny sklepowe są zarzucane tematyką świąteczną, wszędzie pełno choinek, bombek, światełek, z megafonów docierają do nas kolędy, jednym słowem – przesyt. Czy także Wy odnosicie wrażenie, że kiedy przychodzi czas by wspólnie usiąść przy stole, człowiek ma już serdecznie dość świąt, że gdzieś ta świąteczna atmosfera uciekła?

Wkrótce rozpocznie się Adwent, czas poprzedzający Boże Narodzenie. To także czas przygotowania, nie tylko pod względem kulinarnym, estetycznym, prezentowym, lecz przygotowania nas i naszych dzieci na szczególny czas, jakim jest Boże Narodzenie.

Jak przygotować nasze dzieci do Świąt, jak wytłumaczyć im czym jest Adwent, na czym polega czas oczekiwania? Zacznijmy może od zrozumienia, czym tak naprawdę on jest.

W IV wieku ustalono, że pierwszy dzień Adwentu przypada w niedzielę, dokładnie cztery tygodnie przed 25 grudnia. Adwent pochodzi od łacińskiego słowa „adventus” oznaczającego przyjście, nadejście króla. To przede wszystkim czas refleksji i wewnętrznego skupienia, czas oczekiwania, przygotowania się na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.

W wielu kościołach praktykowane są różne tradycje pełne symboli i znaków.
W Kościele rzymskokatolickim odbywają się o świcie msze zwane Roratami, w  Kościele luterańskim i innych Kościołach ewangelickich wraz z pierwszą niedzielą adwentową na nabożeństwach pojawią  się wieńce adwentowe z czterema świecami, kolejno zapalanymi w następne niedziele adwentowe. Tak, wieniec adwentowy jest tradycją protestancką, która przyjęła się także w Kościele rzymskokatolickim w latach 20-tych ubiegłego stulecia, a później podbił także Europę i świat. Pierwszy wieniec adwentowy zawisł w Hamburgu w grudniu 1839 roku w ewangelickim ośrodku dla sierot, prowadzonym przez ks. Johanna H. Wicherna.

Kalendarzyk adwentowy to rzecz, którą pamięta chyba każdy z nas. Kiczowaty, przesłodzony obrazek, 24 okienka ukrywające małą czekoladkę. W pewien sposób sprawiał, że oczekiwaliśmy na kolejny dzień, by móc odkryć, jaki kształt będzie kolejnej czekoladki, a tym bardziej by szybciej ją zjeść. Dziś także możemy je znaleźć na sklepowych półkach, choć moim zdaniem nie przygotowują naszych dzieci do Świąt Bożego Narodzenia, jeśli nie łączą się z rozmową dlaczego ten  czas oczekiwania jest tak ważny.

W jaki sposób pomóc naszym skarbom przybliżyć czas Adwentu?

Po pierwsze sami możemy przygotować, kalendarzyk adwentowy dla naszych dzieci. Jeśli brak Wam wyobraźni, wystarczy wyszukać pomysłów u Wujka Google. Z mojej strony gorąco polecam wykonanie kalendarzyka z prostych i najtańszych produktów np.:

Kalendarzyk adwentowy  z pudełek po zapałkach:

Będziecie potrzebować:
24 pudełka po zapałkach, klej, kolorowy lub ozdobny papier, nożyczki, marker lub mazak.

Puste pudelka po zapałkach sklejamy ze sobą – np. w  w cztery rzędy i sześć kolumn, lub osiem rzędów i trzy kolumny. Boki i tył sklejonych pudełek obklejamy kolorowym papierem. Z przodu pozostało nam tylko narysowanie świątecznego motywu tj. choinki, bombki, śnieżki i ponumerowanie pudełek po kolei. Do każdego włóżmy drobny prezencik, np. fragmenty lego, życzenia, zadania, kolorowanki – decyzję pozostawiam Wam.

Co zrobić z zapałkami, które zostaną po opróżnieniu pudełek? Każdą zapałkę wystarczy trochę nadpalić i uruchomić wyobraźnię, by stworzyć np. taki wzór z zapałek.

Kalendarzyk adwentowy dla najmłodszych

Wraz z mężem w tym roku postawiliśmy na symbolikę. W widocznym miejscu w domu ustawimy 24 małe świeczki – podgrzewacze. Codziennie popołudniu będziemy zapalać odpowiednią ilość świeczek, które będą paliły się aż do wieczora. W ten sposób możemy wyjaśniać naszemu maluchowi, że kiedy zapalimy wszystkie lampki obudzi się ten szczególny czas Bożego Narodzenia.

Dla trochę starszych dzieci i rodziców

Proponuję Wam lekturę „Tajemnica Bożego Narodzenia” Jostein’a  Gaarder’a, autora bestselleru „Świat Zofii”. Na każdy dzień – począwszy od 1 grudnia do 24 grudnia – czekają na nas historie, w których wędrujemy z orszakiem podążającym do Betlejem, aby zdążyć na narodziny Chrystusa.

Świetną zabawą dla dzieci jest przygotowanie wspólnych ozdób świątecznych na choinkę. Każdego dnia wraz dzieckiem wykonajmy własnoręcznie ozdobę – to może być łańcuch, malowana bombka ze styropianu, piernikowy ludzik, suszone pomarańcze, itp. Wierzcie mi nikt nie będzie miał tak przyozdobionej choinki jak Wasza.

Jakie są Wasze zwyczaje, tradycje związane z Adwentem, które są obecne w Waszych domach?

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Agnieszka Jelinek

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia Kowalska
11 lat temu

A my mamy w tym roku taki kalendarz adwentowy 🙂

Edyta Golonka
11 lat temu

Oj ten czas tak naprawdę ucieka a święta nie są takie jak dawniej gdy było się dzieckiem

Anna Stefanek
9 lat temu

U mnie od zawsze tradycją jest kalendarz adwentowy… I mimo, że mam prawie 30lat to w tym roku też będzie 😉

Roksana Krysa
9 lat temu

U mnie też kalendarz adwentowy! Lat 27 i już wiem, że mi Mikołaj przyniesie hehe 😀

Maria Ciahotna
7 lat temu

Widziałam fajny pomysł na skarpetkowy kalendarz adwentowy, a że po domu plącze się kilka takich skarpetkowych sierotek, to może właśnie taki zrobimy w tym roku. Starsza córka pewnie będzie chodziła z babcią na roraty – ja jestem gdzieś za dwa tygodnie mam termin rozwiązania, więc będę bardziej udomowiona… Ale chętnie spędzę ten czas z młodszymi dziećmi, są ciekawe świata, więc będziemy sobie opowiadać tak, jak podpowiadacie w artykule 🙂

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close