5 Festiwal Gier Planszowych


Gdy nie ma prądu, pada deszcz lub oczy są już zmęczone kolejnym serialem, w długie, jesienne wieczory pojawia się ona – zaskakująca i angażująca planszówka. Bohaterka Festiwalu Gier Planszowych, który już na przełomie września i października rozegra się w dziesięciu polskich miastach w salonach sieci Empik. Wydarzenie połączy przy jednym stole osoby z różnych pokoleń, a przy okazji da masę radości oraz poczucie dobrze spędzonego czasu. W tym roku podczas już 5. edycji pojawi się również szansa dla wyjątkowo kreatywnych graczy: konkurs na rodzinną grę planszową.

 Jedna plansza, nieograniczone możliwości

 Dlaczego sięgamy po nowe tytuły gier lub wracamy do tych, które są już mocno ograne? O wpływie gier planszowych na rozwój nie trzeba chyba już nikogo przekonywać. Planszówki uczą dyscypliny, przestrzegania zasad a nawet empatii. Pomagają też kształtować umiejętności analityczne oraz logicznego myślenia. Wystarczy szybki rzut oka na półkę z grami w sklepach, by przekonać się, że ich bogactwo tematyczne jest olbrzymie. Każda dziedzina życia, wiedzy, sztuki i rozrywki została zaadaptowana na grę. Wśród nich znajdują się pozycje dla dzieci, ekonomiczne, wojenne oraz kooperacyjne. – Kiedy zapytałem znajomego z branży, co jego zdaniem powinna mieć idealna planszówka, odpowiedział, że gra składa się z trzech bardzo ważnych elementów. Są to: mechanika, ilustracje i temat – opowiada Michał Herman, redaktor prowadzący w wydawnictwie Fox Games.

Nowości, klasyki i edycje kolekcjonerskie

29 i 30 września oraz 6 i 7 października – podczas Festiwalu Gier Planszowych – w salonach Empiku w Warszawie, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Dąbrowie Górniczej oraz Katowicach będzie można zapoznać się z premierami tego sezonu, przetestować bestsellery i niszowe tytuły. Próbne partie będzie można rozegrać z osobami, które nie tylko świetnie znają reguły, ale też potrafią je wyjaśnić i zaprezentować w praktyce. Dodatkowo z okazji obchodów jubileuszu 70-lecia Empiku powstała limitowana edycja popularnej gry Dobble Kultura. Karcianka zawiera 55 kart ze specjalnie opracowanymi obrazkami kojarzącymi się z kulturą, nawiązującymi m.in. do książek, filmów czy muzyki. A już w listopadzie swoją premierę będzie miała limitowana edycja gry Monopoly.

Zaprojektuj grę rodzinną!

W warszawskiej Arkadii, w sobotę 29 września o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie z ekspertami w dziedzinie planszówek: Adamem Kwapińskim, Filipem Miłuńskim oraz Michałem Hermanem. A tydzień później, 6 października o godz. 14.00, będzie można porozmawiać z właścicielem wydawnictwa Portal Game, Ignacym Trzewiczkiem. Panowie opowiedzą o swojej pasji, zdradzą jak tworzy się gry od podstaw i odpowiedzą na wszystkie pytania, by zainspirować słuchaczy do stworzenia własnej planszówki.

Na tegorocznym festiwalu swój debiut będzie miał konkurs na rodzinną grę planszową. – Gra rodzinna powinna być uniwersalna, czyli tak skonstruowana, żeby mogły w nią zagrać dzieci, które posiadają już umiejętności czytania i liczenia; żeby mogli w nią zagrać dorośli, a także żeby wszyscy mogli zagrać razem – mówi projektant gier, Filip Miłuński. Prototypy gier, będzie można nadsyłać do 14 grudnia. Ogłoszenie wyników konkursu zapowiadane jest na 20 lutego 2019 roku. Główną nagrodą będzie wydanie zwycięskiej gry, promocja tytułu w Empiku oraz gaża autorska. Organizatorem konkursu jest Grupa Wydawnicza Foksal, której partneruje Empik. Regulamin konkursu na projekt rodzinnej gry dostępny jest na stronie: https://www.empik.com/regulaminy-empiku

Jesiennej edycji Festiwalu Gier Planszowych towarzyszy też wiele dodatkowych atrakcji, w których do zdobycia będą liczne nagrody. Do wspólnej zabawy zapraszają Empik oraz wydawcy gier planszowych: Rebel, Fox Games, Trefl, Zielona Sowa, Nasza Księgarnia, Egmont, Winning Moves, Granna, TM Toys, Mattel, Tactic, Portal Games, Hipokampus, MDR Dystrybucja, Epee.

Festiwal Gier Planszowych

6-7 października, godz. 12:00-18:00

empik Arkadia, Warszawa, ul. Jana Pawła II 82
empik Port Łódź, Łódź, ul. Pabianicka 245
empik Kaskada, Szczecin, ul. Niepodległości 36
empik Pasaż Grunwaldzki, Wrocław, pl. Grunwaldzki 22
empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
empik, Plaza, Lublin, ul. Lipowa 13
empik Stary Browar, Poznań, ul. Półwiejska 42 (6.10 wydarzenie Monopoly Poznań)
empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, al. Grunwaldzka 141
empik Galeria Katowicka, Katowice, ul. 3 Maja

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Muminki – gotowi na ich powrót?


Rzesze oddanych miłośników Muminków doskonale wiedzą, że te urocze stwory, które na dobre zadomowiły się w popkulturze i królują m.in. na kartach powieści oraz w kadrach animacji, to wcale nie unikatowe białe hipopotamy, ale najprawdziwsze trolle. Muminki to od ponad pół wieku jedno z najcenniejszych dóbr narodowych Finlandii, rozpoznawalne niemal na całym świecie.

Są tylko rok starsze od Empiku
Dwunożne istoty zamieszkujące fantastyczną, muminkową dolinę są bohaterami cyklu 9 książek i 22 komiksów. Pisarce Tove Jansson bestsellerową serię pomagała stworzyć jej życiowa partnerka Tuulikki Pietilä. Nie wszyscy wiedzą, że pierwowzór postaci Muminka powstał najprawdopodobniej na ścianie wygódki domku letniskowego w Pellinge i zrodził się z ostrej dyskusji, jaką prowadziło rodzeństwo Janssonów. Pierwsza książka „Małe trolle i duża powódź” została opublikowana już w 1947 roku. Dokładnie rok później powstała sieć salonów Empik, która w tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia działalności.

Powrót do Doliny Muminków
Dziś Muminki, bohaterowie, którzy rozbudzili wyobraźnię milionów czytelników i widzów od Japonii przez Koreę po Hiszpanię, powracają w stylowej kolekcji Moomin Collection by Empik. Już od 5 września kolekcja dostępna jest w salonach oraz na www.empik.com. W skład konkurencyjnej pod względem jakości i ceny kolekcji wchodzą produkty, które można zabrać ze sobą na piknik, wyposażyć nimi pokój czy szafę z ubraniami. Dzięki Moomin Collection by Empik wizerunki małych trolli przenoszą się do naszego świata i opanowują przedmioty codziennego użytku. Ruda czuprynka Małej Mi zdobi koszulki i skarpetki, a Muminek towarzyszy w porannym piciu kawy, kiedy nieśmiało zerka na nas z kubka.

Disney otrzymał odmowę
Ta bajka zawsze będzie kojarzyć się z dzieciństwem. Muminki doczekały się wersji filmowych, teatralnych, radiowych, telewizyjnych i komiksowych. W Polsce, w latach 1977-1982, powstał 78-odcinkowy serial o przygodach małych trolli zrealizowany przez Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for. By obejrzeć projekty bajkowych postaci Tove Jansson osobiście odwiedziła Łódź w 1978 roku. Wcześniej film o Muminkach planował zrobić Walt Disney. Nie spodziewał się jednak, że autorka odmówi współpracy z jego studiem.

Bajka dla dorosłych?
Książki o Muminkach można czytać w każdym wieku. Dorośli odnajdą w przygodach bohaterów bogactwo znaczeń, egzystencjalnych pytań o tożsamość, poczucie przynależności i wspólnoty. Cykl o Dolinie Muminków przyciąga młodych i starszych czytelników przede wszystkim dzięki charakterystycznym i temperamentnym postaciom. Przerażająca Buka, wredna Mała Mi, wycofany Ryjek czy Bobek, to plejada fascynujących osobowości. Nie sposób przecież zapomnieć Taty Muminka – twórcy pamiętników i sztuki teatralnej, cierpliwej i tolerancyjnej Mamusi, romantycznej Panny Migotki i oczywiście zachwyconego światem i zawsze czerpiącego przyjemność z małych rzeczy Muminka.

Dzięki Moomin Collection by Empik można przenieść się do świata bohaterów popularnej fińskiej doliny, odnajdując w salonach sieci wiele bajkowych produktów. Wyjątkowo szeroki wybór kolorów, postaci i scenek, znanych z książek i filmów o Muminkach, pozwoli każdemu na wybranie akcesoriów, których charakter i design najbardziej im odpowiada. Wśród stylowych gadżetów znajdują się m.in. bambusowe kubki, poduszki, torby płócienne czy gra memory.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Akademia Decoupage z gwiazdą Stamperii


Monica Paruta, włoska artystka, ambasadorka firmy Stamperia specjalizującej się w produkcji materiałów dekoracyjnych, poprowadzi w Polsce warsztaty decoupage! Zajęcia odbędą się 17 lipca w salonie Empik Arkadia w Warszawie.

Będzie to jedyna okazja, by poznać sekrety innowacyjnych technik artystycznego rzemiosła od specjalistki światowej klasy, która od kilkunastu lat prowadzi warsztaty decoupage i scrapbookingu, a jako córka artysty malarza chętnie włącza do zajęć zabawę kolorem i farbami. Jest też fanką mieszania mediów, dlatego wykorzystuje różnorodne materiały, na przykład modelinę czy filc. Lubi również testowanie nowych produktów dekoracyjnych Stamperii i włącza je do zajęć swojej artystycznej akademii.

Podczas warsztatów w warszawskim salonie Empik pokaże, jak przy pomocy technik scrapbookingu i decoupage stworzyć dzieła w stylu obrazów Klimta. Uczestnicy zajęć będą mogli skorzystać w trakcie warsztatów z produktów Stamperii: szablonów, metalicznego proszku, błyszczącego żelu i specjalnego atramentu.

To jedyna taka okazja, a liczba miejsc jest ograniczona, dlatego na warsztaty (bezpłatne!) obowiązują zapisy pod numerem tel. 605 110 819.

Akademia Decoupage z Monicą Parutą

17 lipca, godz. 12:00 – 16:00 – Empik Arkadia, Warszawa, ul. Jana Pawła II 82

Kontakt dla mediów:

Martyna Antecka

Business & Culture

kom: 791 919 409

e-mail: m.antecka@businessandculture.pl

Empik to największa sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku, istnieje od 70 lat. To jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek i niekwestionowany lider w kategoriach wydawniczych (książki, muzyka, film). W 250 salonach Empik oferuje dziesiątki tysięcy książek, płyt z muzyką, filmów, gier multimedialnych, czasopism, artykułów artystyczno-kreatywnych i papierniczych, zabawek edukacyjnych, gier planszowych, a także bilety na różnorodne wydarzenia. Empik to także jeden z największych sklepów internetowych w Polsce i lider e-commerce w naszym kraju. Empik organizuje ponad 1500 wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych rocznie, które gromadzą łącznie ponad 100 tysięcy uczestników. Są to przede wszystkim spotkania autorskie (w tym ponad 600 spotkań z autorami książek i 300 spotkań z muzykami), a także koncerty, wystawy i warsztaty kreatywne.

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Ulubione teksty każdej matki. Znasz je z autopsji?


Wiecie co? Dziś kumpela podesłała mi link do piosenki na YT. Przyjrzałam się podejrzliwie, bo szkoda mi czasu na głupoty, ale mimo ryzyka odpaliłam i  … umarłam ze śmiechu i wzruszenia. Zwyczajnie się spłakałam mając przed oczami moja mamę i mnie samą, kiedy psioczę w kierunku dzieci. Ale po kolei.

Piosenka składa się wyłącznie z tekstów rzuconych przez matki do dzieci. Każda z nas słyszała od swojej rodzicielki zgryźliwą uwagę, przemyconą złośliwostkę, gdy mamy miały nas i naszego cudowania powyżej kokardy. Słuchałam tego i poczułam się jak mała dziewczynka, od razu wróciły do mnie wszystkie takie wspomnienia. No choćby nie wiem co, nie zapomnę widoku mamy z rękoma opartymi na biodrach i tym jej karcącym wzrokiem. Następnie, z zależności od winy, słyszałam inną formułkę:

  • taki tu burdel, że tylko dać kółka, pchnąć i samo pojedzie;
  • ubierz się ciepło, bo nie będę znowu jeździła z tobą po lekarzach (to akurat do mojej siostry ;);
  • załóż kapcie, nie dopiorę skarpet;
  • na lampę te nogi jeszcze połóż;
  • nie zjesz obiadu, nie dostaniesz słodkiego;
  • a Bozia to rączek nie dała?;
  • dopóki mieszkasz pod moim dachem (…);
  • nie jestem twoją koleżanką, hamuj się;
  • charakterek po tatusiu;
  • nie jestem twoją służącą;
  • nie, bo nie;
  • kiedy obiad? Jak się ziemniaki ugotują 🙂 ….

Część tych powiedzonek przypomniała mi ta piosenka, inne wróciły wraz z pamięcią, ale ich nie zacytuję, bo nie ma jeszcze 22.00 😉

I wiecie co? Ja też mam swoje ulubione hasła. Standardzikiem jest stwierdzenie faktu, że mi nie płacą za bycie służącą, więc proszę się samemu obsłużyć… Albo – jak będziesz w moim wieku …

A Wy też macie swoje powiedzonka? Pamiętacie, czym raczyły Was mamy? Koniecznie się podzielcie, pośmiejemy się razem.

A oto piosenka: 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close