Ozdobne dynie i tykwy


Lampiony z dyń i tykw to charakterystyczny element święta Halloween obchodzonego 31 października. Świecąc wieczorem i w nocy, tworzą niepowtarzalną i magiczną atmosferę.
Używając narzędzia Dremel 3000 lub Dremel 300 Series bez trudu wytniesz w dyniach i tykwach wymyślone wzory i przygotujesz swój dom na odwiedziny „halloweenowych” łasuchów.

Potrzebne narzędzia:

narzędzie wielofunkcyjne Dremel 3000
lub (alternatywnie) narzędzie wielofunkcyjne Dremel 300 Series
frez szybkotnący (193)

Potrzebne materiały:

dynie, kabaczki lub tykwy
ołówek
świeczka lub lampka
łyżka

Krok pierwszy

Narysuj na dyni dowolny kształt (najbardziej popularne są twarze o groźnym wyrazie). Rysując wzór, najpierw przyciskaj ołówek delikatnie, a następnie popraw linie tak, aby były wyraźnie widoczne.

Krok drugi

Używając narzędzia Dremel 3000 lub Dremel 300 Series, zetnij górną część dyni tak, by odcięty kawałek utworzył pokrywkę. Odłóż ją na bok. Łyżką wybierz ostrożnie nasiona i miąższ dyni, uważając, by nie przebić dyni.

Krok trzeci

Ostrożnie wytnij wzory, ponownie używając jednego z narzędzi Dremel z frezem szybkotnącym. Powoli wycinaj rogi i łuki, t
ak aby uzyskać gładkie wykończenie. Oprócz standardowych wzorów kojarzących się z Halloween, możesz wyciąć księżyc, gwiazdy, pająki, czarownice na miotle, koty lub inne wzory, które Twoim zdaniem pasują do tego święta.

Pamiętaj, że udekorowanie okna lub ogrodu dyniowymi lampionami oznacza, że jesteś przygotowany na rozdawanie słodyczy dzieciom odwiedzającym domy.

Krok czwarty

Umieść świeczkę w środku dyni i zapal ją.

Gotowy projekt

Pomyslodajnia.pl:

Portal Pomysłodajnia.pl został stworzony z myślą o ludziach, których pasją jest majsterkowanie. Jest platformą wymiany doświadczeń i miejscem, gdzie zarówno początkujący hobbyści, jak i bardziej doświadczeni majsterkowicze mogą zaprezentować efekty swojej pracy. Przyjazna forma i proste zasady działania portalu inspirują oraz zachęcają do dzielenia się zainteresowaniami. Inicjatorem i partnerem portalu jest Dremel, marka wysokiej jakości narzędzi wielofunkcyjnych. Strona jest regularnie aktualizowana, a organizowane na niej ciekawe konkursy mają zachęcać do samodzielnego majsterkowania.

 

O marce Dremel

Firmę Dremel założył w 1932 roku Albert J. Dremel, wynalazca i twórca pierwszego na świecie narzędzia wielofunkcyjnego. Kontynuując tradycje założyciela, firma rozwija i produkuje kolejne generacje wielofunkcyjnych systemów narzędziowych przeznaczonych do różnych prac związanych z majsterkowaniem lub hobby, np. do renowacji domu, konserwacji pojazdów, obróbki różnych materiałów, modelarstwa, a także do realizacji projektów kreatywnych, np. tworzenia biżuterii czy zdobienia przedmiotów użytkowych. Asortyment narzędzi Dremel obejmuje system wielofunkcyjnych narzędzi wysokoobrotowych, narzędzia kompaktowe (m.in. Multi-Max™, TRIO™) oraz system narzędzi warsztatowych (m.in. Fortiflex™).

Do wszystkich narzędzi Dremel oferowany jest szeroki asortyment osprzętu i przystawek umożliwiających realizację nawet najbardziej złożonych projektów.

Od 1996 r. marka Dremel należy w całości do firmy Robert Bosch GmbH, wiodącego producenta elektronarzędzi i osprzętu do elektronarzędzi.

Więcej informacji o marce Dremel na stronie www.dremeleurope.com/pl w zakładce „Wirtualne biuro prasowe”.
Filmy poradnikowe dostępne są na stronie www.youtube.com/user/DremelEurope.

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Rozwiązanie zabawy na Facebooku


Kilka dni temu postanowiłyśmy obdarować jednego z czytelników zestawem kreatywnym do rysowania – Crayola kreda 3D. Planowałyśmy, że nagroda trafi do osoby, która udostępni i najciekawiej zachęci swoich znajomych na swojej tablicy na Facebooku do udział w jednym z naszych konkursów. Zabawa cieszyła się dużym powodzeniem, więc wybór najlepszego zaproszenia nie należał do najłatwiejszych.

Bardzo cieszymy się, gdy udostępniacie na Facebooku wszystkie nasze posty, a szczególnie wpisy na blogu W Roli Mamy, które tworzymy specjalnie dla Was. Wtedy dzięki Wam  nasze porady, spostrzeżenia i przemyślenia może przeczytać większa liczba mam, tatusiów, dziadków…

Kreda 3D zasponsorowana przez sklep Merlin.pl trafia do Beaty Błaucik. Gratulujemy!
Prosimy o przesłanie danych na adres redakcja@wrolimamy.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magda Kupis
8 lat temu

Gratuluję :D

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Teatr Pleciuga – Repertuar Listopad 2012


Sprawdź co Teatr Pleciuga przygotował dla swoich widzów w listopadzie 2012!

3.11 sobota, A ku ku, godzina 15:00 i 16:00

4.11 niedziela, Król Zofius i Cudowna Kura, godzina 11:00 oraz A ku ku, godzina 13:00

6.11 wtorek, Król Zofius i Cudowna Kura, godzina 9:30 i 11:30

7.11 środa, Król Zofius i Cudowna Kura, godzina 9:30 i 11:30

8.11 czwartek, Król Zofius i Cudowna Kura, godzina 9:30 i 11:30

9.11 piątek, Król Zofius i Cudowna Kura, godzina 10:00 oraz Don Juan, czyli…, godzina 19:00

10.11 sobota, A ku ku, godzina 15:00 i 16:00

13.11 wtorek, Trzy bajki o smoku, godzina 9:30

14.11 środa, Trzy bajki o smoku, godzina 9:30

15.11 czwartek, Trzy bajki o smoku, godzina 9:30

16.11 piątek, Trzy bajki o smoku, godzina 10:00

17.11 sobota, A ku ku, godzina 15:00 oraz Zuzu i Lulu, godzina 16:00

18.11 niedziela, Zuzu i Lulu, godzina 11:00 oraz A ku ku, godzina 12:30

20.11 wtorek, Kum i Plum, godzina 9:30 i 11:30

21.11 środa, Kum i Plum, godzina 9:30 i 11:30

22.11 czwartek, Kum i Plum, godzina 9:30 i 11:30

23.11 piątek, Kum i Plum, godzina 10:00 oraz Don Juan, czyli…, godzina 18:00 / finał plebiscytu teatralnego Bursztynowy Pierścień – około godziny 19:30

24.11 sobota, Afrykańska przygoda, godzina 15:00 i 16:00

25.11 niedziela, Kum i Plum, godzina 11:00

30.11 piątek, Bałwanek ratuje świat, godzina 17:00

 

Dariusz Kamiński

 „Bałwanek ratuje świat”

premiera 30 listopada 2012

Najnowszy, okołoświąteczny spektakl Teatru Lalek „Pleciuga” to urokliwa historia małego Bałwanka, który wyrusza z Bieguna Północnego z dzielnym postanowieniem, by uratować świat. W miejscu, do którego dociera, spotyka między innymi nieco gburowatego dużego Bałwana, Dziewczynkę o wrażliwym sercu, Trzygłowego Smoka, smutne Choinki,  uwięzione przez Sklepową Karpie oraz porzuconą starą Lalkę. Udzielając pomocy kolejnym postaciom, Bałwanek zupełnie nieświadomie spełnia swoje wielkie marzenie o ratowaniu świata.

 „Król Zofius i Cudowna Kura”

Czy dobrze być królem, który wszystko może, ale nie może sobie poradzić z własnym parasolem, chustką do nosa, tronem i wnuczką? Co się dzieje, gdy zostajemy sami – na królewskim zamku i w naszym codziennym życiu? Czy coś, co jest zwyczajne, może być cudowne? Na przykład kura, albo… każdy mądrze przeżyty dzień?

„Król Zofius i Cudowna kura” to baśniowa przypowieść, w której tradycyjne postaci i sytuacje znajdują dla siebie zupełnie nowy kształt i wymiar sceniczny. To historia zapatrzonego w siebie władcy, który nie dostrzega wokół siebie innych, na szczęście ci inni potrafią dostrzec w porę, jak niebezpieczne jest królewskie spojrzenie na świat…

Sztuka Tankreda Dorsta jest historią opowiedzianą prosto, ale niezwykle pojemną – znajdą w niej coś dla siebie i najmłodsi, i dorośli.

Stawia ważne, wyraźne pytania, ale nie wymusza na nas oczywistych odpowiedzi. Pozwala lepiej zrozumieć otaczający nas świat, a przede wszystkim – dostrzec go i docenić.

Ceny biletów:

spektakle dla dzieci

bilet normalny – dla widzów indywidualnych: 30 zł
bilet zbiorowy dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli: 14 zł
bilet ulgowy A – dla rodzica/opiekuna dziecka: 20 zł
bilet ulgowy B – dla dziecka: 15 zł

ceny biletów ze Szczecińską Kartą Rodzinną
2 dzieci w rodzinie: 13,50 zł
3 dzieci w rodzinie: 10,50 zł
4 dzieci w rodzinie: 7,50 zł
5 dzieci w rodzinie: 4,50 zł
6 i więcej dzieci w rodzinie: 1,50 zł 

spektakle dla dorosłych

bilet normalny – dla widzów indywidualnych: 30 zł
bilet ulgowy – dla minimum 4 osób: 25 zł
bilet zbiorowy – dla grup zorganizowanych: 20 zł

Rezerwacje:

w Biurze Obsługi Widzów i kasie biletowej teatru: wtorek-czwartek godz. 8.30-15.30, piątek godz. 9.00-17.00; sobota-niedziela na godzinę przed spektaklem.

Biuro Obsługi Widzów: tel. 91 433 58 04, kasa: tel. 91 44 55 111

TEATR LALEK „PLECIUGA”: plac Teatralny 1, 71-405 Szczecin

centrala: (+48 91) 44 55 100, sekretariat: 091 44 55 101, 091 433 28 21:  fax:  091 488 31 71

e-mail: sekretariat@pleciuga.pl, www: www.pleciuga.pl

 

Źródło: Informacja prasowa

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Kartki decoupage w 5 krokach


Są takie chwile, kiedy za oknem ciągle pada deszcz. Nasze dzieciaki już prawie rozniosły nasz dom, mieszkanie, a my stajemy na głowie, aby znaleźć im i sobie ciekawe zajęcie. Decoupage to świetny pomysł, który zainteresuje nie tylko dorosłych, ale także i dzieci.

Drodzy Rodzice chciałam Wam pokazać w 5 krokach, jak można wykonać własnoręcznie kartki na różne okazje metodą decoupage; święta, zaproszenia a nawet do ozdobienia zeszytu szkolnego. Nie bójcie się, że zabawa w decoupage jest trudna i droga. Poniżej znajdziecie listę przedmiotów, które znajdują się na wyposażeniu prawie każdego domu. Zachęcam do wybrówbowania moich 5 zasad na udaną i praktyczną zabawę. Powodzenia!

Będziecie potrzebować:

– serwetki
– folia spożywcza
– papier do pieczenia
– kartka papieru A4 (gramatura pow. 100)
– nożyczki
– żelazko

Krok 1

Na początku musimy wybrać motyw z serwetki, który chcielibyśmy zamieścić na kartce, czy to ma być karta świąteczna, czy zaproszenie na urodziny dziecka, czy ma być pionowa, czy pozioma. Warto już na samym początku zaplanować naszą pracę, bo później już idzie jak z górki.

Kartkę papieru formatu A4 (w kolorze o jasnym odcieniu – od bieli po beże, jasne zielenie, żółcie) dzielimy na pół, przecinamy za pomocą nożyczek, otrzymane dwie kartki ponownie zaginamy na pół i otrzymujemy dwie kartki, które możemy ozdobić za pomocą decoupage.

Krok 2

Wybrany motyw z serwetki oraz folię spożywczą przycinamy do wielkości złożonej karki pozostawiająć ok. 1 cm nadmiaru z każdej strony. Pamiętajmy, że prawie każda serwetka składa się z trzech warstw i przed rozpoczęciem dalszej pracy należy delikatnie oddzielić pozostałe dwie warstwy serwetki od motywu, którym przyozdobimy kartkę.

Krok 3

Na desce do prasowania, lub ręczniku kładziemy papier do pieczenia. Kolejno układamy na nim; złożoną kartkę, folię spożywczą, motyw z serwetki oraz drugi arkusz papieru do pieczenia.  Dzięki temu papierowi nie będziemy mieli folii na desce lub ręczniku.

Krok 4

Nagrzewamy żelazko na najwyższy poziom i prasujemy naszą kartkę przez papier do pieczenia przez ok. 1 min. dociskając na krawędziach. Folia spożywcza jest świetnym klejem, który scementuje kartkę z serwetką. Prasując kartkę wygładzimy ją i nie będziemy mieli problemów ze źle przyklejającą się serwetką, brudnymi rączkami od kleju, itp.

Po wyprasowaniu naszej kartki, warto chwilkę zaczekać przed jej wyciagnięciem, gdyż będzie bardzo ciepła. Nożyczkami docinamy fragmenty serwetki i folii, które wystają poza ramę naszej nowo ozdobionej kartki.

Krok 5

Teraz już tylko wystarczy wypisać życzenia, lub zaproszenie i gotowa oryginalna kartka. Myślę, że każdy doceni Waszą ręczną pracę.

Jak się Wam podoba pomysł?

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Agnieszka Jelinek
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara Heppa-Chudy
8 lat temu

Dla mnie jest to inspiracja – spróbuję :)
I z niecierpliwością czekam na kolejne tajniki decoupage’u.

Magda Kupis
8 lat temu

Bomba!! i jakie to proste, a efekt..! Teraz będzie sporo okazji, u nas urodziny, święta :D już nie mogę się doczekać jak coś sama zrobię

MagDecore
MagDecore
8 lat temu

Wspaniały pomysł na długie jesienne wieczory. Uważam, że decoupage w całości jest bardzo wdzięczną techniką ozdabiania przeróżnych przedmiotów. Metody z kartką jeszcze nie znałam, ale po tak świetnej instrukcji sama niebawem zabiorę się do pracy.
Gdyby jednak ktoś zapragnął innych inspiracji decoupage, lub w zupełności nie miał pomysłu na upominki dla bliskiej osoby, zapraszam na moją stronę: http://www.facebook.com/pages/Mag-decore/177144859087108

Pozdrawiam
MagDecore

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
8 lat temu

Oryginalne a jakie proste:)

Żaklina Kańczucka
8 lat temu

Nie mam zdolności plastycznych, ale na pewno spróbuję, miłe będzie wysłać bliskim własną osobistą kartkę:)

Marta mama Nikusia
Marta mama Nikusia
8 lat temu

Serdecznie zapraszamy na Halloweenowy konkurs gdzie do wygrania jest bon o wartości 40zł do zrealizowania w księgarni Gandalf :)
http://babylandiaa.blogspot.com/2012/10/halloweenowa-niespodzianka.html

Z góry bardzo przepraszam za spam…

Ania Stanczak
8 lat temu

ale pięknie wyszło;)! musze spróbować ;)

milena
milena
7 lat temu

niesamowite, na pewno wypróbuję

Dorota Agnieszka Grześ
Dorota Agnieszka Grześ
7 lat temu

Ja podobnie ozdabiam świece: serwetka, rękaw do pieczenia, zapalniczka.

Rachela
Rachela
7 lat temu

O rękawie do pieczenia nie pomyślałam! Dzięki za podpowiedź.
Już chyba wiem, co zrobię na dzień Babci i Dziadka ;p

Dominika Żur
Dominika Żur
4 lat temu

Witam a folie ktora strona przylozyc??

Dominika Żur
Dominika Żur
4 lat temu

Acha dziekuje za szybka odpowiedz. Ja zastosowalam folie nie w tej kolejnosci stad to pytanie. Dziekuje i pozdrawiam ;)

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close