Podróż w foteliku, a spacer w gondoli


Rozwój technologiczny, jaki nastąpił w branży dziecięcej,stworzył nowe możliwości wygodnego użytkowania wózków dziecięcych. Dzięki specjalnym adapterom możliwe jest zamontowanie na ramie wózka zarówno spacerówki, gondoli jak i fotelika samochodowego. Powyższe ułatwienia należy stosować jednak z umiarem. Dotyczy to szczególnie fotelików samochodowych, w których dzieci powinny być przewożone jedynie podczas podróży w aucie, a nie, jak się czasami zdarza, w foteliku zamontowanym na ramie wózka.

Kwestia użytkowania fotelików samochodowych przez rodziców w różnych sytuacjach codziennych okazuje się kontrowersyjnym tematem. Z jednej strony zapewniają one dziecku bezpieczną podróż samochodem. Z drugiej – nieprawidłowe korzystanie z fotelika może się negatywnie odbić na zdrowiu malucha.W ramach Akademii Navingtona, której celem jest edukowanie rodziców w zakresie zapewniania bezpieczeństwa i wygody dzieciom, próbujemy znaleźć złoty środek w tej kwestii.

Po co nam fotelik?

Powszechnie wiadomo, że na rodziców został nałożony obowiązek przewożenia dzieci w samochodzie w fotelikach ochronnych. Z przepisów o ruchu drogowym wynika, że obowiązek ten dotyczy dzieci do 12 roku życia, nie przekraczających 150 cm wzrostu. Fotelik służy temu, by zapewnićdziecku maksimum bezpieczeństwa, ale głównie podczas podróży samochodem. Jego konstrukcja pozwala na zminimalizowanie ewentualnych urazów podczas stłuczki czy zderzenia. Z czego zatem wynikają kontrowersje? –Zauważyliśmy, że niektórzy rodziceużywają fotelika samochodowego niezgodnie z jego przeznaczeniem – mówi Ewa Machura, projektantka z firmy Deltim produkującej wózki i akcesoria dziecięce marki X-lander i Navington.-Zamontowanie fotelika na ramie wózka jest niewątpliwie bardzo przydatną funkcją, gdy w grę wchodzi szybkie przetransportowanie dziecka np. do żłobka czy przychodni. Niepokojącą tendencją jest jednak to, że coraz częściej można zauważyć rodziców, którzy wożą maluchy w foteliku podczas wielogodzinnych spacerów po parku lub zakupów w centrum handlowym – dodaje Ewa Machura.

Najważniejsze zdrowie dziecka

Osoby na co dzień zajmujące się dbaniem o prawidłowy rozwój maluchów nie mają wątpliwości co do negatywnego wpływu takich praktyk na zdrowie dziecka.Sugestią wielu lekarzy dziecięcych jest to, aby noworodek przebywał w foteliku maksymalnie 2 godziny w ciągu doby.

Długie, nieraz wielogodzinne przebywanie niemowlęcia w foteliku samochodowym źle wpływa na dopiero rozwijające się ruchowo dziecko – mówi Elżbieta Szeliga, fizjoterapeuta i certyfikowany terapeuta metody NDT-Bobath z 35 letnim doświadczeniem w pracy z niemowlętami i dziećmi. – Nie ma ono możliwości rozwijania prawidłowej aktywności ruchowej całego ciała przeciw grawitacji.Niemowlę nie siedzi w nim prosto. Układa głowę i ciało asymetrycznie, co może utrudniać budowanie symetrii ciała i  rozwój symetrycznego wodzenia wzrokiem. Nogi dziecka w foteliku rozkładają się na boki, co powoduje napięcie odgięciowe w odcinku lędźwiowym, a to z kolei powoduje obniżenie napięcia w mięśniach brzucha – dodaje Elżbieta Szeliga.

Pamiętaj o gondoli i spacerówce

Kiedy już wiemy, że długotrwałe przesiadywanie dziecka w foteliku nie wpływa za dobrze na jego komfort i rozwój, warto zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem. Najprościej będzie po prostu odpowiednio się przygotować do długiego spaceru lub zakupów. Wystarczy zabrać ze sobą gondolę albo spacerówkę, w której bezpiecznie i wygodnie położymy malucha. Korzystajmy zatem ze wszelkich udogodnień, ale z głową, mając na uwadze głównie zdrowie dziecka.

wozek

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maria Ciahotna
11 lat temu

Zgadzam się z powyższym artykułem – już podczas kupna wózka (z pierwszym fotelikiem w komplecie) pani w sklepie zwracała nam uwagę, że nie należy dziecka trzymać zbyt długo w foteliku, mówiła wprawdzie o dwóch godzinach bez przerwy jako okresie maksymalnym, nie o dwóch godzinach na dobę, ale już dało nam to do myślenia. Zresztą tak samo napisane było w instrukcji obsługi. Przyznam się, że nam zdarzyło się raz być na zakupach w centrum handlowym z dwumiesięczną córeczką, która siedziała w foteliku. Cały czas spała, zdążyliśmy między karmieniem, całość (razem z podróżą) trwała chyba z 2,5 godziny, a i tak miałam… Czytaj więcej »

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Mamo bądź fit na wiosnę – 3w1!


Pierwsze promienie słońca to znak, że najwyższy czas zrzucić zimowe ubrania i zbędne kilogramy. Ciepłe dni dodają energii oraz zachęcają do rozpoczęcia przygody ze sportem, a aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to dobra okazja, by powrócić do formy.

Każdy rodzic doskonale wie, jak napięty jest harmonogram dnia mamy opiekującej się małym dzieckiem. Jak pogodzić bycie fit z opieką nad maluchem? Odpowiedzią jest wózek Croozer Kid, który pozwoli wrócić do formy, zadbać o zdrowie i cieszyć się doskonałą kondycją, podczas biegów, jazdy na rowerze i spacerów.

Wiosenną aktywność należy wprowadzać stopniowo. Dobrze zacząć od mniej forsownych czynności fizycznych, takich jak spacery, lekkie biegi czy rowerowe wycieczki. Wózek Croozer Kid fantastycznie sprawdzi się w każdej z tych dziedzin. Dzięki niemu nawet opiekując się pociechami będziemy mogli uprawiać sport.

Ten prosty i funkcjonalny model może być używany jako spacerówka, przyczepka do roweru czy wózek do joggingu, a dodatkowo jego transformacje nie wymagają dużej siły. Każda kobieta może w bardzo łatwy sposób przeobrazić swojego Croozera zgodnie ze swoimi preferencjami, aby móc swobodnie uprawiać ulubioną czynność ruchową – mówi Dariusz Marcisz, ekspert ze sklepu internetowego DwaPlusDwa.pl.

Croozer Kid – 3w1

Croozer Kid jest rozwiązaniem, które umożliwia uprawianie aż trzech dyscyplin:
jazda na rowerze, bieganie i spacery. Na dodatek możemy to robić wspólnie ze swoimi pociechami. Croozer Kid doskonale sprawdza się w codziennej eksploatacji. Można z nim bez problemu przemierzać parkowe alejki czy miejskie uliczki. Dzięki tej przyczepce nawet najzwyklejsze czynności, takie jak zakupy, można zamienić w atrakcyjną dla malucha podróż. Zamiana czasu spędzonego przed telewizorem czy komputerem na budowanie więzi rodzicielskiej podczas ruchu zaowocuje mnóstwem radości oraz zdrowym ciałem.

Niebiesko – zielone transformacje

Croozer Kid dostępny jest w wersji jednoosobowej lub dla dwójki dzieci, odpowiednio w kolorach: niebieskim i zielonym. Wersja rozbudowana posiada oddzielne miejsce do siedzenia dla każdego dziecka, co gwarantuje maluchom najwyższy komfort. W obu wariantach zapewniona jest stabilizacja głowy i ramion małego pasażera, także podczas snu, dzięki czemu mogą bezpiecznie z nich korzystać dzieci już od 6 miesiąca życia. Croozer Kid posiada pojemne miejsce na bagaż, w którym można przechowywać jedzenie, picie, zabawki małego podróżnika czy inne niezbędne przy opiece nad dzieckiem akcesoria. Ponadto system szybkiego składania przyczepki do małych rozmiarów umożliwia jej łatwe przechowywanie w niewielkich mieszkaniach lub przewożenie w bagażnikach samochodowych.

Bezpiecznie dla mamy i dziecka

Solidna konstrukcja klatki przeciwkapotażowej i obniżony środek ciężkości umożliwią stabilną oraz płynną jazdę. Wózki Croozer Kid posiadają niemiecki certyfikat TÜV, który jest poświadczeniem stosowania najwyższej jakości materiałów, niegroźnych dla dzieci. Pięciopunktowe pasy, a także mocne aluminiowe zderzaki zapewniają bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa. Regulowana rączka, którą można dostosować do wzrostu rodzica dodatkowo pełni funkcję „ramy zabezpieczającej przy wywrotce”. Croozer Kid posiada również hamulec postojowy, umożliwiający szybkie reagowanie w niebezpiecznych sytuacjach. Dodatkowo wielofunkcyjna osłona chroni dziecko przed owadami, deszczem i wiatrem. Odblaskowe znaczniki, reflektory oraz chorągiewka sygnalizacyjna sprawiają, że maluch i rodzic są dobrze widoczni nawet z daleka.

DwaPlusDwa.pl_Croozer_Kid for 1_m

­­­­­­­­­­DwaPlusDwa.pl – to sklep internetowy wózków i przyczepek do rowerów dla dzieci, kanadyjskiej firmy Chariot Carriers Inc oraz niemieckiej marki Croozer.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aktywna mama
aktywna mama
11 lat temu

Zdecydowanie popieram inicjatywę sportu z maluchem. Z roku na rok coraz więcej widać rodziców z przyczepkami,jeszcze dwa lata temu wydawało mi się to dziwne a dziś sama przemierzam szlaki z przyczepką Croozer 🙂

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Porozmawiaj z ekspertem o problemach ze snem


Coraz więcej Polaków ma problemy z zaśnięciem. Wielu z nas regularnie przebudza się w nocy i nie może powtórnie zapaść w sen. Lekarze alarmują, że już ponad połowa dorosłych Polaków cierpi na bezsenność. Niestety problem ten może wpływać negatywnie na nasze zdrowie. Co zrobić, by mieć dobry, spokojny sen? Z okazji Światowego Dnia Snu, który przypada w tym roku 15 marca, zostanie uruchomiona bezpłatna infolinia „Czas na spokojny sen”.Ekspert dostępny pod numerem 801 066 366 odpowie na wszelkie pytania związane ze snem.

O bezsenności mówi się wtedy, gdy pojawiają się problemy z zaśnięciem, w nocy następują kilkukrotne przerwy we śnie, a po przebudzeniu organizm nie jest wyspany i wypoczęty.

Gdy przemęczenie postępuje, a żadne metody walki z bezsennością nie przynoszą pozytywnych efektówwarto porozmawiać ze specjalistą.Taką możliwość oferuje producent leku Melatonina LEK-AM, który w trosce o zdrowy i spokojny sen Polaków zaprasza osoby cierpiące na bezsenność do skorzystania z porady specjalisty.

Konsultacje telefoniczne odbywają się w następujące dni:

  • 22 marca (piątek), w godzinach 16.00-19.00
  • 26 marca (wtorek), w godzinach 16.00-19.00
  • 2 kwietnia (wtorek), w godzinach 16.00-19.00
  • 9 kwietnia (wtorek), w godzinach 16.00-19.00
  • 12 kwietnia (piątek), w godzinach 16.00-19.00

Pod bezpłatnym numeremtelefonu: 801 066 366, na pytanie czeka lek. med. Michał Frybes, internista, endokrynolog.

O śnie na forum światowym

O problemach ze snem należy rozmawiać, gdyż konsekwencje zdrowotne bezsenności mogą prowadzić do poważnych zaburzeń psychofizycznych[1]. Dlatego Światowa Organizacja Medycyny Snu przekonuje w tegorocznej kampanii, że zdrowy sen jest równie istotny dla dobrego rozwoju w dzieciństwie jak i w życiu dorosłym, co zdrowe odżywianie i regularna aktywność sportowa.[2]

Człowiek ponad 1/3 swojego życia przesypia. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o właściwą higienę snu, walczyć z bezsennością, znaleźć jej źródło i wyeliminować przyczynę problemów.

Światowa Organizacja Medycyny Snu podkreśla, że brak snu, bądź zła jakość nocnego odpoczynku może wpływać na otyłość, cukrzycę bądźosłabić system odpornościowy, a nawet doprowadzić do depresji.[3]

Bezsenność w Polsce

Z różnych badań wynika, że w Polsce problemy z bezsennością oraz zaburzenia rytmu dobowego dotyczą już nawet połowy dorosłych mieszkańców, w tym młodych, aktywnych zawodowo osób. Wiąże się to zwykle z trybem życia, jaki prowadzimy, intensywnością pracy zawodowej, stresem i brakiem aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Taki styl życia prowadzi często do rozregulowania zegara biologicznego.

W grupie osób po 40. roku życia, za stan ten może odpowiadać spadek poziomu melatoniny.

Dodatkowo, na przełomie zimy i wiosny problemy ze snem może zintensyfikować przejście z czasu zimowego na letni. Nie wszyscy potrafią przyzwyczaić się do wcześniejszego wstawania. Doraźne środki nasenne pozwalają zasnąć, ale nie dają dobrej jakości snu. Rano budzimy się otępiali i nie odczuwamy całkowitej regeneracji.

6 zalet Melatoniny LEK-AM

Uzupełnienie tej substancji w organizmie w naturalny sposób reguluje pracę wewnętrznego zegara, przywracając właściwe rozpoznanie dnia i nocy.

 Melatonina LEK-AM:

  • Działa przyczynowo a nie objawowo[4]
  • Poprawia jakość snu[5]
  • Jestbezpieczna[6],[7], skuteczna i nie uzależnia[8]
  • Nie upośledza zdolności psychomotorycznych[9].

Melatonina LEK-AM tabletki. Skład: 1 tabletka zawiera 1 mg, 3 mg lub 5 mg melatoniny (Melatoninum). Wskazania: Melatonina LEK-AM jest wskazana jako środek pomocniczy w leczeniu zaburzeń rytmu snu i czuwania np. związanych ze zmianą stref czasowych lub w związku z pracą zmianową. Lek ułatwia także regulację zaburzeń dobowego rytmu snu i czuwania u pacjentów niewidomych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na melatoninę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Melatoniny LEK-AM nie należy stosować po spożyciu alkoholu oraz w okresie ciąży lub laktacji.

Podmiot odpowiedzialny: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o., ul. Ostrzykowizna 14A, 05-170 Zakroczym.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Melatonina packshot



[1] http://www.worldsleepday.org

[2]tamże.

[3]tamże.

[4] Award R et al. Effects of traditionally used anxiolytic botanicals on enzymes of the γ-aminobutyric acid (GABA) system. Cna J. Pysio. Pharmacol. 200, str 939; Ardent Josephine. Melatonin and the pineal gland: influence on mammalian seasonal circadian physiology. Reviews of Reproduction, str 20.

[5] Karasek M AT al. Melatonina: znaczenie kliniczne i zastosowanie terapeutyczne. EndokrynologiaPolska 200, str 14; Kunz Dieter at al. Melatonin in Patients with Reduced REM Sleep. The Journal of Endocrinology and Metabolism 2004, str 130; Taibi D. et al. A systemic review of valerian as a sleep aid: Safe but not effective.Sleep Medicine Review 2007.

[6]Karasek M AT al. Melatonina: znaczenie kliniczne i zastosowanie terapeutyczne. EndokrynologiaPolska 200, str 96.

[7]Nelson Michael. Sedative Hypnotic Drugs. Pharmacy 725: Principle of Drug Mechanisms 2006, str 8-9, DamnjanovicIvana et al. Contemporary Aspects of Using ValerianaeOfficinalis. Acta Medica Medianae 2010, str 19.

[8] Boguszewska A. Pol Merkur Lekarski 2004, str 525.

[9] Paul Michel et al. Sleep Inducing Pharmaceutical:A Comparison of Melatonin, Zaleplon, Zopiclone and Temazepam. Aviation, Space and Environmental Medicine 2004, str 8-9; Salzman Carl. Pharmacological Treatment of Distrubed Sleep in the Elderly. Harv Rev Psychiatry 2008, str 276; Valerian. Dietary Supplement Fact Sheet. Office of Dietary Supplements.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grażyna
Grażyna
11 lat temu

Na mnie Melatonina nie działa. Lepszy jest Forsen.

milena
milena
11 lat temu

ja mogę spać na siedząco, kucając w pociągu, przy głośnej muzyce, po prostu wszędzie, uwielbiam spać jak się kładę, 3 min i odpływam, czasami tylko gdy coś mnie marti, coś przeżywam nie mogę usnąć . snu mi bardzo brakuje od momentu gdy zostałam mamą 🙂 bo mogłam przespać całą noc do 11 stać umyć się zjeść pójść spać do 15 trochę życia i 20, góra 21 szłam spać, oczywiście nie codziennie tylko od czasu do czasu, no może co miesiąc tych ciężkich dniach

hamczyk
hamczyk
11 lat temu

A jak wygląda następny dzień po tym Forsenie? Dzięki!

Kinga
Kinga
11 lat temu

Ja po forsenie czuje się fatalnie. Cały dzien jestem śnięta, nie mogę się skupić na pracy i właściwie to mam cały dzień z bańki…

Wojtek
Wojtek
11 lat temu
Reply to  Kinga

Doskonale wiem, o czym piszesz. Z tym, że ja tak mam po Melatoninie. Po Forsenie nigdy.

hamczyk
hamczyk
11 lat temu

Hmm… Zgoła skrajne opinie, chyba będę musiał spróbować obu, bo ciągle chodzę niewyspany.

Hanka
Hanka
8 lat temu

Zaburzenia snu to chyba problem, który dotyka nie jednej mamy. Ja poradziłam sobie z problemem, dosyć prosto, bo poszłam do apteki po lek, który działa kojąco i uspokajająco. Brałam Forsen forte z melatoniną, dzięki temu mogłam normalnie zasypiać, a jednocześnie nie czułam się otumaniona.

Sprawdź nasz kolejny artykuł

[Wpis konkursowy] Dzieci, stwory i inne przyjemności


Wiele mam w Polsce zajmuje się prowadzeniem blogów i z roku na rok przybywa blogujących matek. Ideą konkursu jest promowanie blogów pisanych przez mamy oraz uhonorowanie i nagrodzenie autorki najciekawszego wpisu.

Oto praca konkursowa jednej z mam blogerek.

Autorka: Matka Kotka
Blog: Dzieci, stwory i inne przyjemności

Kurtyna nigdy nie opada

Kiedyś, za czasów studenckich, grałam w amatorskim teatrze.

Przygotowania do premiery trwały długo. Próby, próby i jeszcze raz próby. Praca nad rolą. Nad wejściem w skórę mojej postaci. Kim jestem? Dla kogo gram? Jaka powinnam być?

Wejście w rolę. Wejście na scenę. Na scenie stół, krzesła, rower. Reflektory. Gra. Oklaski. Kurtyna.

Potem wyszłam za mąż. Pod moim sercem pojawiła się nasza córeczka. Dziewięć miesięcy na wejście w rolę. Kupowanie łóżeczka, wybieranie ubranek, urządzanie pokoju. Czytanie, czytanie, czytanie: gazet dla mam. Książek dla mam. Portali dla mam. Próby w wyobraźni.

Potem poród – bez próby generalnej.

Jeden reflektor na sali porodowej.

Już nie gra. Życie.

Oklaski bliskich.

Żadnej kurtyny.

Moje dotychczasowe życie stanęło na głowie.

Niedługo po premierze odegrałam rolę jeszcze raz. Inaczej, bo za każdym razem jest inaczej. Z synkiem w roli głównej. Spokojniejsza, bo tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono. Moje życie po raz drugi stanęło na głowie. Ale – wbrew logice – nie wróciło na dawne nogi. Jest zupełnie nowe.

I to jest fantastyczna perspektywa – bycie matką. Wszystko wygląda inaczej – trochę jak wtedy, kiedy zwisało się z trzepaka głową w dół.

Tak, to też rola matki: zwisanie z trzepaka. Czołganie się po dywanie. Opowiadanie bajek na każdą okazję. Przytulanie i pocieszanie. Wyjaśnianie i pokazywanie. Kochanie i wychowywanie. Wielkie opowiadanie świata. Opisywanie go; zwięźle i zrozumiale.

Przed porodem żyłam z pisania.

Teraz – matka dwójki dzieci – piszę z życia. Spomiędzy pieluch, prania, sprzątania, czytania bajek, rysowania małych i dużych kotów, martwienia się o pokarm, zachwycania pierwszym uśmiechem, pierwszą samodzielnie opowiedzianą bajką: był sobie kot. Poszedł na spacer.

I cały czas pracuję nad rolą. Nad jeszcze lepszym, intensywniejszym wejściem w skórę mojej postaci. Nad byciem matką – najlepszą, jaką mogę być. Kim jestem? Dla kogo? Jaka powinnam być?

Weszłam w rolę. Weszłam na scenę. Na scenie łóżeczka, pralka, laptop, rozsypane kolorowe zabawki. Światło kuchennej lampy. Radio gra. Uczymy się klaskać: kosi, kosi. Chowamy się za zasłoną.

Czasem zasypiam razem z dziećmi i nie da się mnie dobudzić. Czasem pranie czeka długo na swoją kolej. Podłoga bywa brudna częściej, niż powinna. Talerze wciąż nie myją się same, a jeszcze bardziej – garnki. A ja przewijam, karmię, opowiadam, przytulam, buduję wieże z klocków i grzechoczę żyrafą. I piszę. Teraz. Wszystko trzeba robić teraz, bo jutro już nie będzie tak samo. Jeden dzień to bardzo dużo, kiedy się ma ich na liczniku osiemdziesiąt. Tydzień – to mnóstwo nowych osiągnięć. Miesiąc – tyle zmian. Więc trzeba wszystko od razu, cierpliwie, konsekwentnie, z miłością. Dawać miłość, uwagę, skupienie teraz, zaraz, odpowiadać na potrzeby, gdy się pojawiają, bo za chwilę dzieci urosną. I będą odchodzić coraz bardziej, dalej. Pójdą do przedszkola, szkoły, pracy. Same będą miały dzieci. Ale nawet wtedy nie wyjdę z roli mamy. Mojej najlepszej roli życia. Kurtyna nigdy nie opada. Bycie matką nigdy się nie kończy.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zagłosuj na niego! Głosować możesz klikając “Lubię to” lub “Google +” pod wpisem.

Weź udział w konkursie
Przeczytaj pozostałe prace biorące udział w konkursie

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Wpis Gościnny

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hanna Szczygieł
11 lat temu

Piękne. Wzruszyłam się, choć wydawać by się mogło, że to takie oczywiste:)

ewka
ewka
11 lat temu

super tekst!

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close