Wiosenne aktywności dla dzieci


Dzieci jak nikt inny potrzebują ruchu. Ogólnie przyjęta norma dotycząca aktywności ruchowej dla dzieci przedszkolnych i szkolnych wynosi od 2 do 4 godzin dziennie. Po długim okresie jesienno-zimowym, kiedy nasze pociechy mają ograniczony dostęp do aktywności na świeżym powietrzu, w końcu nadeszła wiosna. Jak najlepiej ją wykorzystać?

Zalety systematycznego wysiłku fizycznego to między innymi: regulacja procesów metabolicznych, zapobieganie otyłości, poprawa samopoczucia, ale przede wszystkim radość i zadowolenie! Już po godzinie zabawy na świeżym powietrzu dzieci zmieniają usposobienie. Stają się weselsze i bardziej chętne do rozwijających aktywności domowych. Ruch ma również ogromny wpływ na inteligencję dziecka oraz jest czynnikiem pozwalającym na odkrywanie indywidualnych uzdolnień i talentów.

Wraz z nadejściem wiosny ilość możliwych aktywności na powietrzu jest o wiele większa niż podczas pory jesiennej i zimowej. Cieplejsza pogoda zachęca do idealnego dla całej rodziny spaceru, gier i zabaw ruchowych w parku oraz na placu zabaw, a także sportów zespołowych na pobliskich boiskach.

Dzieci możemy także zaprosić do założenia ogródka ziołowego. Kolorowe doniczki oraz angażujące wysiewanie i sadzenie roślin jest doskonałą okazją do lekcji botaniki i ekologii. Co więcej, radość z tej aktywności przedłuża się na kolejne tygodnie, a nawet miesiące. – Dziecko z ciekawością będzie sprawdzać efekty swojej uprawy. Warto również zachęcić nasze pociechy, by proces wzrostu roślin opisywały w założonych specjalnie do tego celu dzienniczkach obserwacji.

Co jeszcze pozwoli zarówno nam, jak i dzieciom czerpać radość z wiosny? Oprócz codziennej dawki sportu polecamy: mądre podjadanie, które uwzględni naturalne, nieprzetworzone produkty, systematyczne uzupełnianie płynów (niedobór wody w organizmie ma wpływ na rosnące uczucie zmęczenia) i uśmiech, dzięki któremu w naszych domach zagości wiosenna atmosfera.

Pamiętajmy, że na spadek energii mają wpływ słodycze i przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach. Już pół godziny na świeżym powietrzu pomoże nam i naszym pociechom uporać się ze zmęczeniem i odzyskać formę. Korzystajmy więc z tego jak najczęściej!

Więcej informacji na temat zdrowego odżywiania oraz aktywnego stylu życia, uwzględniających działania profilaktyczne ograniczające nadwagę i otyłość uczniów, można znaleźć na stronie programu Porcja Pozytywnej Energii – www.porcjapozytywnejenergii.pl

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

W Katowicach zmierzą się z sytuacją rodziców po stracie dziecka


24 maja br. w Katowicach odbędzie się Pierwsza Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Medyczna pt.: „Aspekt prawny, medyczny i psychologiczny rodziców po stracie dzieci”. To jedyna tego typu inicjatywa w Polsce, poświęcona sytuacji rodziców, którzy utracili nienarodzone dziecko. Organizatorem konferencji jest Fundacja Przetrwać Cierpienie.

Podczas konferencji, która będzie okazją do podsumowania kampanii „Ja też jestem dzieckiem”, eksperci, w tym m.in.: Konsultant Krajowy w dziedzinie ginekologii i położnictwa, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz lekarze i psycholodzy, poruszą trudny temat jakim jest sytuacja, w której znajdują się rodzice po stracie nienarodzonego dziecka. W ramach panelu dyskusyjnego zostaną omówione obowiązujące przepisy prawne, regulujące m.in.: świadczenia przysługujące kobietom roniącym oraz obowiązki szpitala i personelu medycznego w kontakcie z pacjentami po stracie dziecka.

W trakcie wydarzenia poruszony zostanie także problem sprzecznych informacji na temat praw rodziców, jakie można znaleźć m.in. w Internecie. Jak podkreślają przedstawiciele Fundacji Przetrwać Cierpienie, w sieci pojawia się dużo – często nieprawdziwych – komunikatów, które skłaniają cierpiących rodziców do podejmowania walki ze szpitalami. Konsekwencją takiej sytuacji mogą być liczne problemy w relacjach lekarz
– pacjent, ale przede wszystkim – silne zakłócenie przeżywania procesu żałoby i pogrążanie się rodziców w depresji.

– Celem konferencji „Aspekt prawny, medyczny i psychologiczny rodziców po stracie dzieci” jest pokazanie prawdy o sytuacji, nie tylko prawnej, w jakiej znajdują się rodzice po stracie nienarodzonego dziecka. Nie wszyscy wiedzą, że istnieją procedury prawne, opracowane przez specjalistów, które regulują cały ten proces. Trzeba obalić mity na ten temat, przypomnieć rodzicom, że mają swoje prawa i przekonać ich, że nie są pozostawieni sami sobie – mówi Małgorzata Ostrowska-Czaja, Prezes Fundacji Przetrwać Cierpienie.

W konferencji wezmą udział m.in.:

prof. dr hab. med. Stanisław Radowicki, Konsultant Krajowy w Dziedzinie Ginekologii i Położnictwa,
Krystyna Czaplicka-Trojanowska, Naczelnik Wydziału Opieki nad Matką
i Dzieckiem w Departamencie Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia,
Magdalena Stolarczyk, psycholog kliniczny,
Bolesław Gębarski, Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich,
lek. med. Jerzy Świtała, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala im. Leszczyńskiego w Katowicach,
ks. Ryszard Halwa,
Małgorzata Ostrowska-Czaja, Prezes Fundacji Przetrwać Cierpienie.
Więcej informacji o konferencji „Aspekt prawny, medyczny i psychologiczny rodziców po stracie dzieci” można znaleźć tutaj: www.konferencjapc.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Bezpieczne słońce dla dzieci – jak zadbać o zdrowe oczy?


Po długich miesiącach jesieni i zimy, wyczekujemy na ciepło wiosennego słońca.  Wybierając się na spacer, zabierzmy dla dzieci krem z filtrem i dobre okulary przeciwsłoneczne. Soczewki oczu dzieci nie są w pełni ukształtowane, dlatego ich oczy są bardziej podatne na promieniowanie ultrafioletowe niż oczy u dorosłych.

Słońce mają bardzo pozytywny wpływ na nasze ciało i samopoczucie. Ale uwaga, jeśli go nadużywamy lub opalamy się bez ochrony, może być szkodliwe. Niektóre typy promieni słonecznych, takie jak promienie UVA i UVB, są wyjątkowo niebezpieczne. To właśnie przed nimi należy się chronić, pamiętając, że są obecne nawet gdy słońce nie grzeje mocno. Śnieg, woda, ale również piasek i beton odbijają promienie UV i w ten sposób potęgują jego działanie.

Jakie jest ryzyko przebywania na słońcu bez odpowiedniej ochrony?

Dzisiaj wszyscy już wiemy, że promienie UV są groźne dla naszej skóry. Dlatego używamy kremów z wysokim filtrem. Musimy pamiętać jednocześnie, że słońce może zniszczyć również nasze oczy. Nadmiar promieni UV sprzyja powstawaniu zaćmy (główna przyczyna ślepoty na świecie). Światło ultrafioletowe wpływa niekorzystnie na siatkówkę, powodując jej przedwczesne starzenie się, co w konsekwencji prowadzić może do ograniczenia widzenia a nawet częściowej ślepoty. Dzieci nie posiadają naturalnej ochrony przeciwsłonecznej, ponieważ soczewki oczu nie są w pełni ukształtowane. Ich oczy są bardziej podatne na promieniowanie ultrafioletowe niż oczy u dorosłych. Niezbędne jest przyzwyczajanie dzieci do noszenia okularów przeciwsłonecznych od najmłodszych lat. Jest to najlepsza profilaktyka.

Jak wybrać najlepsze okularki dla dzieci?

Podczas wyboru okularów dla najmłodszych warto pamiętać, że tylko szkła kategorii 4 chronią oczy przed najmocniejszymi nawet promieniami słonecznymi występującymi np. na morzu, w górach czy na śniegu. Przyciemnienie szkieł kategorii 4, takie jak we wszystkich okularkach przeciwsłonecznych Beaba, jest bardzo mocne i dzięki temu doskonale chroni nawet najbardziej wrażliwe oczy. Bardzo istotny jest również materiał, z którego wykonane są same szkła. Tylko najlepsze szkła gwarantują bezpieczeństwo np. podczas upadku dziecka. Szkło nie powinno się tłuc a jedynie pękać. Szukając okularów dla dziecka, zwróćmy również uwagę na ich rozmiar – za duże nie będą spełniały swojego zadania a za małe nie będą wygodne dla Maluszka. W ofercie Beaba znajdziemy 3 rozmiary okularków: Baby, Kid oraz Junior, a w każdym rozmiarze znajdziemy różne modele i kolory.

Okularki najmniejsze Baby, stworzone z myślą o niemowlętach od pierwszych dni życia, posiadają elastyczną, materiałową opaskę, która zabezpiecza je przed zsunięciem i utrzymuje na główce w odpowiednim miejscu. Obły kształt oprawki chroni oczy Twojego dziecka przed wpadającymi z boku promieniami słonecznymi.
Rozmiar Kid to wygodne i bezpieczne okularki z długimi zausznikami z elastycznego i odpornego na uszkodzenia plastiku.
Okularki największe, czyli Junior, posiadają elastyczną gumkę, która zabezpieczy je przez zgubieniem.

Wszystkie okulary Beaba posiadają ergonomiczny kształt dopasowany do główki dziecka, są wygodne
i bezpieczne. W komplecie dostaniemy również etui zabezpieczające okularki przed zarysowaniami i uszkodzeniem. Okularki Beaba posiadają certyfikat CE oraz są wolne od szkodliwych substancji BPA.

Poznaj wszystkie modele okularków Beaba:
www.beaba-polska.pl

mask kid

kid360

little pilot

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Milena Kamińska
Milena Kamińska
10 lat temu

ja muszę w szczególny sposób chronić moje dzieci przed słońcem ponieważ mają bielactwo , używam kremu la roche posai 50+ używamy okularów, chowamy się w samo południe do domu , okularki super naprawdę zachęcają, bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Domowe SPA – oliwa z oliwek


W sztuce kulinarnej oliwkę spożywa się głównie na surowo. Jednak najważniejszym jej zastosowaniem jest produkcja oleju, potocznie zwanego – oliwą z oliwek. Otrzymuje się go z dojrzałych owoców i nasion, poprzez tzw. tłoczenie na zimno.

W świecie kosmetyki, oliwa z oliwek, tak samo jak, olej migdałowy czy awokadowy, używana jest w stanie surowym, a także przetworzona, jako dodatek do tłustych kremów, balsamów do ciała, maseczek, szamponów, odżywek do włosów oraz płynów do kąpieli.

W farmaceutyce oliwa z oliwek jest powszechnie stosowana jako środek przeczyszczający oraz wspomagający wydalanie niedużych kamieni żółciowych. Może być również używana przeciw kolkom.

Liść oliwny wykazuje także silne właściwości antygrzybiczne (wykorzystywany do walki z grzybicą stóp i paznokci). Zwiększa przepływ krwi w naczyniach wieńcowych, zapewnia obniżenie poziomu złego cholesterolu, normalizuje ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru.

Owoce oliwki bogate są w związki mineralne, przede wszystkim fosfor, potas i żelazo, kwas oleinowy, a także witaminy z grupy B, prowitaminę A, oraz witaminę C, D, E, F i K.

Olej oliwkowy, stosowany zewnętrznie wykazuje działanie:

  • kojące,
  • przeciwzapalne,
  • nawilżające,
  • natłuszczające,
  • spowalniające procesy starzenia,
  • wzmacniające (bariery obronne naskórka),
  • wygładzające.

Ze względu na swe właściwości, stosowany jest głównie do mycia, ochrony i pielęgnacji cery wrażliwej,  suchej oraz zwiotczałej, a także do ochrony skóry i włosów przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Oliwę z oliwek możesz spokojnie wykorzystywać jako naturalny kosmetyk, w swym domowym SPA!

Balsam do suchej skóry

Wmasuj oliwę w (suchą) skórę twarzy bądź ciała, tak jak to robisz zazwyczaj z kupionym w drogerii produktem. Pozostaw do wyschnięcia. Skóra będzie promienna, rozświetlona, gładka i nawilżona.

Kompres na zmęczoną twarz

Delikatnie podgrzej oliwę, zamocz w niej gazę, a następnie rozłóż ją sobie na twarzy. Przykryj twarz ręcznikiem by utrzymać ciepło. Pozostaw kompres na około 15 minut.

Po zabiegu skóra jest wygładzona, odświeżona, natłuszczona, nawilżona i ukojona po całym dniu działania na nią niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz stresu.

Odżywka do zniszczonych włosów

Wetrzyj oliwę w umyte, wilgotne włosy. Zawiń w ręcznik by utrzymać ciepło i pozwolić substancjom czynnym lepiej penetrować. Pozostaw na 15-20 minut, zmyj.

Kąpiel dłoni i paznokci

Wlej oliwę do miseczki, możesz ją uprzednio delikatnie podgrzać. Mocz dłonie przez kilka minut, dwa razy dziennie.

Ponadto sięgaj po oliwę z oliwek podczas gotowania / smażenia, przyrządzaj z jej udziałem sałatki bądź sosy (np. vinegret).

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Fizinka

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Milena Kamińska
Milena Kamińska
10 lat temu

dziękujemy za tak obszerne informacje o właściwościach oliwki, przydadzą się planuje wykorzystać rady 😉

Iza
Iza
9 lat temu

Na pewno wypróbuję 🙂

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close