Gucio i Cezar, Gapiszon i inni…


Wystawa twórczości Bohdana Butenki 

24 kwietnia 2013

11.00 – wernisaż wystawy, spotkanie dla dzieci

17.00 – spotkanie autorskie dla młodzieży i dorosłych

Bohdan Butenko zachwyca i bawi nas swoją twórczością już od ponad pięćdziesięciu lat. Chyba każdy zna przygody Gapiszona, Kwapiszona czy Gucia i Cezara – postaci, które stworzył artysta.

Bohdan Butenko jest rysownikiem, ilustratorem i grafikiem, autorem komiksów oraz książek.

W Muzeum Dobranocek zaprezentujemy oryginalne projekty Bohdana Butenki, książki w oprawie graficznej twórcy oraz liczne ilustracje z czasopism m. in. „Misia”, „Świerszczyka”, „Płomyczka” ze zbiorów Muzeum.  Będzie można obejrzeć tak znane cykle jak „Gapiszonowe                        co nieco” oraz rysowane przygody Gucia i Cezara. Nie zabraknie oczywiście oryginalnych lalek teatralnych z przedstawień „Gucio i Cezar” czy „Placek z konfiturą”, które odbyły się w Teatrze Lalka w Warszawie oraz projekcji animacji filmowych o przygodach Gapiszona.

Na otwarcie wystawy „Gucio i Cezar, Gapiszon  i inni…” oraz spotkanie autorskie z Bohdanem Butenko zapraszamy 24 kwietnia 2013 r.

Wernisaż oraz spotkanie dla dzieci odbędzie się o godz. 11.00, natomiast spotkanie autorskie z dla młodzieży i dorosłych rozpocznie się  o godz. 17.00.

Wystawie towarzyszy bogaty program edukacyjny lekcji muzealnych na ekspozycji oraz tematycznych warsztatów artystycznych.

Czas trwania wystawy: 24 kwietnia – 15 maja

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie,

ul. Mickiewicza 13, 35-064 Rzeszów

e-mail: poczta@muzeumdobranocek.com.pl

www.muzeumdobranocek.com.pl

Rezerwacje i zapisy: tel. (17) 852 57 15

cena lekcji: 4 zł bilet ulgowy + 25 zł przewodnik

cena warsztatów: 5 zł + 25 zł instruktor

wstęp indywidualny: 7 zł bilet normalny, 4 zł ulgowy

plakat-muzeum-dobranocek-butenko-bohdan

Sponsorzy: PGNiG, cukiernia-piekarnia RAK, Dwór Ostoya

Patronat medialny: RESinet.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

ZABAWY Z MAŁYM DZIECKIEM Czyli jak łatwo wspierać rozwój swojego dziecka


Każdy maluch w zupełnie naturalny sposób odczuwa potrzebę zabawy, podążanie za tymi dzielnymi odkrywcami jest dla rodziców i opiekunów nie lada wyzwaniem! Już samo nieustanne wymyślanie niezliczonych zabaw
i ćwiczeń, które zaangażują i zafascynują malucha może być próbą ognia nawet dla osób o bardzo bogatej wyobraźni. Z tego właśnie powodu powstała ta książka. Oferuje ona wartościowe pomysły na organizowanie inspirujących i kreatywnych zabaw w przestrzeni domowej i na rodzinnych wycieczkach.

Różnorodność zabaw uwzględnia zapotrzebowanie małego dziecka na urozmaicanie aktywności,
a elastyczność wskazówek zachęca rodziców do dostosowywania gier i scenariuszy do indywidualnych potrzeb dziecka, jego temperamentu, upodobań i umiejętności. Prócz tego wszystkim ćwiczeniom przyświeca filozofia „celowej zabawy” – zostały one tak pomyślane, by rozwijać pełen wachlarz umiejętności poznawczych, społecznych i motorycznych małego dziecka, a przy tym zapewnić mu maksimum wspaniałej zabawy.

Jesteśmy przekonani, że książka ta stanie się dla rodziców niewyczerpanym źródłem pomysłów i inspiracji, do których będą wielokrotnie powracać.

Odbiorcy

– rodzice i opiekunowie małych dzieci (w wieku od 1 do 3 lat), którzy w mądry i wartościowy sposób chcą zagospodarować czas swoim maluchom.

Dlaczego warto nabyć tę książkę

– przygotowana przez specjalistów, zajmujących się rozwojem małych dzieci, opracowujących profesjonalne programy do pracy z maluchami.

– to zbiór ponad 100 zabaw i aktywności, które nie tylko sprawią rodzicom i dzieciom mnóstwo radości, ale i zadbają o integralny rozwój każdego malca.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Książka „Przygody misia Kazimierza” Pauliny Wilk jeszcze łatwiej dostępna


Na dwa miesiące przed premierą kolejnej pozycji z serii opowieści o misiu Kazimierzu, wydawca – Wilk&Król Oficyna Wydawnicza zadbał o poszerzenie sieci sprzedaży i łatwiejszy zakup książki. Książka, dotychczas dostępna wyłącznie w wybranych księgarniach dziecięcych oraz w księgarni miskazimierz.pl trafiła do szerokiej dystrybucji.

W odpowiedzi na liczne pytania czytelników i fanów misia Kazimierza o możliwość zakupu, od kwietnia książkę można kupić w zarówno w największych księgarniach internetowych, min. gandalf.com.pl, bajbuk.pl, czytam.pl, w sklepie empik.com oraz w kilkuset księgarniach na terenie całego kraju. „Przygody misia Kazimierza” trafiły także do kilkuset bibliotek.

Niezmiennie książka dostępna jest w księgarni firmowej Wilk&Król Oficyna Wydawnicza. Zakup poprzez stronę wydawnictwa gwarantuje otrzymanie książeczki z autografem i dedykacją autorki.

Od premiery w listopadzie 2012 roku, książka „Przygody misia Kazimierza” była dostępna wyłącznie  w selektywnej dystrybucji. Tytuł trafił w tym czasie do ponad dwóch tysięcy czytelników. Dzięki szerszej dostępności wydawca zdecydował się dotrzeć także do mniejszych miejscowości, w których nie ma specjalistycznych księgarni rodzinnych oraz ułatwić zakup rodzicom korzystającym z najbardziej popularnych księgarni w sieci.

Wilk&Król Oficyna Wydawnicza zadebiutowała w listopadzie zeszłego roku pierwszą książką dla dzieci autorstwa Pauliny Wilk, cenionej reportażystki, wielokrotnie nagradzanej za powieść „Lalki w ogniu”, a jednocześnie współzałożycielki wydawnictwa. Ciepłe przyjęcie pluszowego bohatera przez małych i dużych czytelników sprawiło, że powstały kolejne opowieści o jego przygodach, które niebawem ujrzą światło dzienne. Skupiające się dotąd na publikacjach „dla dzieci i niezupełnie dorosłych” wydawnictwo rozszerzy swoją ofertę także o pozycje dla dojrzałych czytelników.

Przygody misia Kazimierza

Szczegółowe informacje na temat książki znajdują się na:

Stronie książki: www.miskazimierz.pl

Stronie wydawcy: www.goculture.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Wiosna, ach to Ty! Czyli kosmetyczne rewolucje – Pielęgnacja cery…


Nie od dziś wiadomo, że WIOSNA to wspaniały czas na wielkie porządki i rewolucje w naszym życiu – gruntowne sprzątanie mieszkania – z myciem okien na czele, wymiana garderoby – z zimowej na letnią, przegląd spiżarki – co już z niej ucieka, a co jeszcze nie 🙂 wprowadzenie (kolejnej) diety i cyklu „noworocznych” postanowień –„Od dziś zaczynam ćwiczyć!” … to chyba standard o tej porze roku 🙂

Często gęsto zmęczone długą zimą,  pragniemy nieco odmienić swój wizerunek, by powitać wiosnę nową JA. W tym celu przeważnie udajemy się do fryzjera, który ma dokonać drastycznego cięcia i zmiany znudzonego już  koloru włosów…

Wszystko ładnie pięknie, ale co z wyglądem naszej cery??  Niestety, ale pomimo, iż preparaty kosmetyczne i salony urody mnożą się na rynku niczym grzyby po deszczu, wciąż jeszcze brakuje Nam – Kobietom świadomości dbania o to co widać zawsze, niezależnie od pory dnia czy roku – tj. skóry twarzy.

W związku z tym, ja jako kosmetolog spróbuję nieco przybliżyć Wam, Drogie Panie tajniki urody i zachęcić do codziennej pielęgnacji swego naturalnego piękna, które niewątpliwie ma w sobie każda z nas!

Chcąc zachować jak najdłużej swą urodę, świadomie wybierać sposoby i  środki do pielęgnacji skóry, należy nieco ją poznać, w związku z tym dziś zaczniemy od podstaw, czyli od rodzajów cery.

Skóra twarzy nazywana jest cerą. Wyróżniamy jej cztery podstawowe rodzaje:
a) normalna,
b) sucha,
c) tłusta,
d) mieszana.

CERA NORMALNA – jest różowa, gładka, jędrna, odpowiednio odżywiona i nawilżona, dobrze reaguje na warunki atmosferyczne  (wiatr, słońce, mróz), a także na wodę i mydło. Niewidoczne są na niej żadne defekty, jak np.: rozszerzone naczynia krwionośne, plamy pigmentacyjne czy łuszczenie. Tego typu cera występuje jedynie u dzieci do okresu dojrzewania.

CERA SUCHA – ma zazwyczaj jasny kolor, jest dosyć cienka, matowa, mało elastyczna, można na niej zaobserwować rozszerzone naczynia krwionośne, rumień, przebarwienia, łuszczenie. Przeważnie źle reaguje (zaczerwienieniem) na warunki atmosferyczne, wodę i mydło. Cera sucha z reguły szybko się starzeje, już około 20 r. życia mogą się pojawiać pierwsze zmarszczki mimiczne.  Duży wpływ na jej funkcjonowanie ma pora roku, ponieważ: zimą oddaje ona więcej wilgoci do otoczenia (przez wysuszone grzejnikami powietrze), natomiast latem skórę dodatkowo wysuszają promienie słoneczne.

W codziennej pielęgnacji należy więc pamiętać o: ochronie skóry  przed mrozem, wiatrem i słońcem oraz o stosowaniu kosmetyków wykazujących działanie: nawilżające, dotleniające, natłuszczające, odżywcze i pojędrniające.

Ważne! Pamiętajcie również o tym, że wodę należy dostarczać zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz!

CERA TŁUSTA – ma kolor szarożółty, przeważnie jest dosyć gruba i błyszcząca. Widoczne są na niej rozszerzone pory z zaskórnikami. Jest słabo ukrwiona, a łój skórny wydzielany jest w nadmiernej ilości. Zazwyczaj dobrze reaguje na czynniki atmosferyczne  oraz na wodę i mydło.  Z reguły, bodźce zewnętrzne  mają słaby wpływ na cerę tłustą, dużo silniejszy natomiast wewnętrzne, takie  jak: stres, zaburzenia hormonalne i układu trawiennego. Stosunkowo późno rozpoczyna się jej okres starzenia. Jej zaletą jest fakt, iż w starszym wieku nie ulega patologicznemu wysuszeniu, wadą zaś są częste powikłania trądzikowe i nieestetyczny wygląd. Na zwiększone działanie gruczołów łojowych wpływa dysregulacja hormonalna, czyli wydzielanie hormonów o działaniu androgennym i estrogennym.

W codziennej pielęgnacji należy zwrócić uwagę na regulację wydzielniczą gruczołów oraz poprawę ukrwienia skóry. Nie powinno się stosować środków pielęgnacyjnych agresywnie działających , by nie naruszyć jej naturalnej flory bakteryjnej (nadmiernie ją odtłuścić).

W młodym wieku można ograniczyć się do zabiegów oczyszczania skóry, a między 25-30 rokiem życia wprowadzamy kosmetyki głęboko nawilżające, dotleniające i usprawniające mikrokrążenie.

Ważne! Nie wolno stosować preparatów odkażających na bazie alkoholu, które przyczyniają się do niszczenia lipidów skóry (warunkują one między innymi odpowiednie nawodnienie)!

CERA MIESZANA – ma cechy dwóch rodzajów skóry – suchej i tłustej. Najczęściej tłustą partią jest środkowy pas twarzy – czoło, nos i broda, natomiast policzki są suche. Bywa jednak, że sytuacja jest odwrotna. Cera mieszana wykazuje skłonność do łojotoku, nieprawidłowo reaguje na środki kosmetyczne, wodę i mydło, co może objawiać się: podrażnieniem, zaczerwienieniem, uczuciem napięcia i pieczenia. Pielęgnacja jest dosyć trudna ponieważ trzeba postępować tak, jak z dwoma rodzajami cery.

Prócz podstawowych rodzajów cery obserwujemy również: c. naczyniową oraz wrażliwą.

CERA NACZYNIOWA – czyli taka, na której widoczna jest sieć rozszerzonych naczyń krwionośnych (teleangiektazji). Na takiej cerze często widoczny jest rumień, pojawia się uczucie pieczenia i rozgrzania. Do z przyczyn nasilających to zjawisko zaliczamy: zanieczyszczenie środowiska, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, picie mocnej kawy i herbaty, spożywanie ostrych przypraw. Skóra naczyniowa  zazwyczaj źle reaguje na warunki atmosferyczne oraz różnego rodzaju preparaty kosmetyczne.

Rozszerzone naczynka mogą pojawiać się przy każdym typie cery, jednak najbardziej podatna na tę dolegliwość jest skóra cienka, delikatna i wrażliwa.

Codzienna pielęgnacja powinna polegać przede wszystkim na  stosowaniu preparatów wpływających na uszczelnienie naczyń krwionośnych, a więc takie, które zawierają:  wit. C, rutę, arnikę czy kasztanowiec.

CERA WRAŻLIWA – to pojęcie ogólne, określające sumę działania wielu czynników subiektywnych i obiektywnych. Spotyka się skórę wrażliwą nabytą lub uwarunkowaną genetycznie. Występuje często w powiązaniu  z cerą suchą, alergiczną i naczyniową. Skóra tego typu objawia się częstym uczuciem pieczenia, swędzenia, ściągania, mrowienia. Źle reaguje na czynniki atmosferyczne, wodę i mydło, a także na wiele preparatów pielęgnacyjnych.

Cera wrażliwa jest coraz częściej spotykana, a wiąże się to głównie z dużym obciążeniem środowiska naturalnego toksynami oraz z niewłaściwą pielęgnacją (stosowanie kosmetyków nieodpowiednich do danego typu cery).

Ogromny wpływ na uwrażliwienie skóry ma również nadmierna ilość promieniowania UV, przegrzanie pomieszczeń, stres, nieprawidłowe odżywianie się a także brak ruchu.

W codziennej pielęgnacji należy unikać środków silnie działających i pieniących się. Zaleca się stosowanie kosmetyków pozbawionych konserwantów i sztucznych barwników.

Na dziś to już wszystko. Następnym razem opowiem Wam o tym, CO każda z Nas powinna mieć na swej łazienkowej półce, by móc prawidłowo zadbać o CODZIENNĄ PIELĘGNACJĘ CERY.

Serdecznie zapraszam do lektury i praktykowania!

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Fizinka

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewka
Ewka
10 lat temu

Fajny tekst, ale uczciwie przyznam że już nie mogę się doczekac szczegółów 😀

Magda Kupis
10 lat temu

Moja siostra jest kosmetologiem dlatego sporo na ten temat wiem (między innymi dlatego, że przepytywałam ją na egzaminy ;P), poza tym prowadziłam kilka lat razem z nią studio urody więc i mam pojęcie praktyk w tym zawodzie i muszę przyznać (z czym pewnie zgodzi się autorka) wiele kobiet nie potrafi odpowiednio dobrać kosmetyków, co wcale nie jest obojętne dla naszej cery. Zły dobór kremu może zrobić więcej szkody niż pożytku.

Fizinka
Fizinka
10 lat temu
Reply to  Magda Kupis

Niestety to prawda, wiele kobiet nie zna dobrze swojej cery (często odczucia subiektywne bywają mylne), a co za tym idzie, nie potrafi dobrać odpowiednich kosmetyków do jej potrzeb.

Mam nadzieję, że artykuły, które będą się pojawiać na blogu W Roli Mamy, choć trochę przybliżą kobietom tajniki urody i pozwolą na dobrą pielęgnację we własnym, domowym zaciszu.. 🙂

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close