Wybierz swój wzorzec do naśladowania. Czekamy na wasze nominacje!


Jeśli ten świat zmienia się dzięki wzorcom to Panache chce pokazać kto je wytycza. Silne, odważne kobiety. Kobiety, które wytyczają własne ścieżki. Zmieniają bieg historii. Kobiety, które inspirują.

Kobiety będące wzorcami do naśladowania wywierają wpływ na innych. Nie rywalizują. To bohaterki, które udowadniają światu, że bariery przed nimi stawiane można pokonać. Teraz nadchodzi czas, by je docenić.

W 2015 roku Panache przeprowadził swoją pierwszą, cyfrową kampanię „Modelled by Role Models – Nowy Wymiar Piękna” poświęconą inspirującym kobietom z całego świata. W kampanii wzięły udział: znana na całym świecie modelka, Marquita Pring, terapeutka sportowa, Amy Hughes, brytyjska paraolimpijka, Hannah Cockroft, pielęgniarka, Rachel Elliot, brytyjska piosenkarka, Micę Paris oraz polska propagatorka krwio- i organodawstwa, Martyna Kaczmarek. Kampania „Modelled by Role Models – Nowy Wymiar Piękna” obecna była na całym świecie poprzez kanały social media oraz virale na YouTube.

W kolejnej edycji „Modelled by Role Models – Nowy Wymiar Piękna” każdy z nas może nominować osoby, które są dla nas inspiracją. Mogą to być zwyczajne kobiety robiące niezwykłe rzeczy, mogą to być kobiety zupełnie nam obce lub będące osobami publicznymi, sławnymi, których praca nas inspiruje.

Proces nominacji rozpocznie się w Dniu Kobiet – 8 marca 2016  na stronie www.modelledbyrolemodels.com/nomintations oraz na www.nowywymiarpiekna.pl.  Nominacje będzie można przesyłać do 3 kwietnia.

I co dalej?

Międzynarodowe jury, w którego skład wchodzi Beata Sadowska będąca inspiracją dla wielu kobiet chcących żyć zdrowo i aktywnie, bardzo dokładnie rozważy wszystkie nominacje, a następnie opublikuje listę 15 finalistek, z których to głosujący wspólnie z jury wyłonią ostateczną szóstkę zwycięskich wzorców do naśladowania. Zwyciężczynie wezmą udział w sesji zdjęciowej „Modelled by Role Models – Nowy Wymiar Piękna”, która zostanie opublikowana na stronie internetowej Panache, w prasie internetowej oraz drukowanej, a także w kanałach social media i na materiałach reklamowych dostarczanych do sklepów branżowych. Laureatki kampanii Modelled by Role Models – Nowy wymiar Piękna 2016 dodatkowo otrzymają:

  • Roczny zapas bielizny Panache (łącznie 12 kompletów)
  • Udział w sesji zdjęciowej Modelled by Role Models w Londynie, dwa bilety na show na West Endzie, podróż i zakwaterowanie dla dwóch osób
  • Wydrukowane zdjęcia z sesji fotograficznej.

Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronach www.modelledbyrolemodels.com, www.nowywymiarpiekna.pl oraz www.panache.pl.

W 2015 roku jedną z laureatek w kampanii międzynarodowej była Polka Martyna Kaczmarek!

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
9 lat temu

Ale super!! Mam całą listę kobiet 😀

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Agi Bagi Meadow Flyer – mobilna przygoda dla najmłodszych


Badi Games, producent gier mobilnych, właśnie wypuściło swoją nową grę Agi Bagi Meadow Flyer z serii gier pod marką Agi Bagi. Gra dedykowana jest dzieciom w wieku 2-4 i dostępna na AppStore.

Agi Bagi Meadow Flyer jest kolorową i wesołą grą dla najmłodszych. To pierwsza gra z serii przygodowych gier pod marką Agi Bagi. Główną osią akcji są przygody latającego Zibiego, który na każdym poziomie ma przed sobą do wykonania proste, ale często zaskakujące zadania. Zibi lubi pomagać i… czarować! Gracz może użyć magii Zibiego i aktywnie uczestniczyć w przygodach, np. pomóc Zibiemu zaczarować Grzybka, aby rósł zdrowo; użyć magii Zibiego, żeby wykluć małego Pisklaka z jajka; uwolnić Latajączki z Drzewa Bąbelkowego i pozwolić im swobodnie latać; pomóc Siłaczowi naprawić drzewa; zagrać koncert z zespołem Agi Bagi oraz wiele, wiele innych działań.

“Meadow Flyer to typ miłej, spokojnej gry. To podróż jednym z bohaterów serialu Agi Bagi przez pobliską łąkę i przygody, które się z tym wiążą. Przyjazne środowisko, wesołe postaci oraz zaskakujące zdarzenia. Ta gra relaksuje, uspokaja, wciąga.” – Producent kreatywny gry Tomek Niedźwiedź.

Gra Agi Bagi Meadow Flyer jest bardzo intuicyjna, z uproszczoną do minimum motoryką. Kontrolujesz bohatera poprzez wskazywanie mu kierunku oraz działań. Każdy poziom zawiera akcję główną i kilka akcji pobocznych. Akcje główne pozwalają graczowi zakończyć poziom, akcje poboczne wymagają od gracza odnalezienia aktywności, ale nie wpływają na ukończenie poziomu. Każdy poziom kończy się krótkim filmem podsumowującym zadanie i zamykającym poziom. Gra zawiera trzy pełne barw i miłych dźwięków poziomy.

O Badi Games
Badi Games rozpoczęło swoją działalność w 2014 roku, został wtedy utworzony oddział spółki Badi Badi. Badi Badi zostało założone w 2003 roku przez: Tomasza Paziewskiego (dyrektor zarządzający), Arkadiusza Paziewskiego (dyrektor finansowy) i Tomasza Niedźwiedzia (dyrektor zarządzający). Badi Games zebrało nowy zespół ludzi, których zadaniem było testować odpowiednie narzędzia pracy i dobrać najlepszy silnik pozwalający na perfekcyjne wykorzystanie wielu lat tworzenia animacji oraz wszystkich elementów graficznych związanych z markami Badi Badi.

Cechy gry:
√ Idealne dla dzieci od 2. roku życia.
√ Unikatowe postaci, kolorowy i interaktywny świat!
√ 3 poziomy niesamowitej zabawy, ponad 20 animacji do odkrycia.
√ Bez przemocy, przyjazny dzieciom interfejs!
√ Brak mikroopłat oraz reklam wewnątrz aplikacji!
√ Motoryka oraz treść uproszczone do minimum.

Dostępna od 11 lutego 2016 na App Store!

Linki do pobrania gry:
PEŁNA WERSJA:
https://itunes.apple.com/pl/app/agi-bagi-meadow-flyer/id1073418773?mt=8
DARMOWA DEMO WERSJA:
https://itunes.apple.com/pl/app/agi-bagi-meadow-flyer-free/id1076546948?mt=8

Oficjalna strona gry: www.agibagi.com

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AGI BAGI
9 lat temu

<3

Maria Ciahotna
9 lat temu

Nasze dzieciaki uwielbiają bajki Agi Bagi, kupiliśmy nawet płytę do przedszkola 🙂 a na czekanie w kolejce u lekarza mamy swój sposób – książkę i samochodziki 🙂 mam na tyle małe dzieci, że nie wyobrażam sobie zabawiania ich grami na telefonie, tym bardziej że mój to nie należy do najnowszych i musiałabym mieć czasami nawet 3 telefony, by wszystkie dzieci zabawić 🙂

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Zośka i ptaki


Warszawska Grupa Wydawnicza informuje, że na dzień 1 grudnia 2015 roku zaplanowana jest premiera książki Teresy Płonki „Zośka i ptaki”.

O książce:

Chcecie wiedzieć z czego jaskółki budują gniazda? Kiedy poluje sowa? Gdzie można spotkać dudka? Jaki ptak leczy drzewa, a jaki jest amatorem czereśni? Razem z wesołą Zośką ruszajcie po przygodę. Poznacie ciekawy świat ptaków. Świat jakiego nie znacie!

O Autorce:

Teresa Płonka – w swoich utworach przybliża dzieciom piękno otaczającej nas natury. Uczy wrażliwości i zachęca do obserwacji przyrody. Debiutowała książką „Wiatr w konarach cicho śpiewa, czy chcesz poznać nasze drzewa”. „Zośka i ptaki cz. I i II” to początek cyklu o wakacyjnych przygodach z naturą. Już wkrótce „Zośka i zwierzęta leśne” oraz „Zośka w Afryce”.

Zośka i ptaki

Wybrane wiersze:

KUKUŁKA

Ku-ku, ku-ku – słychać z dala, odgłos ten spać nie pozwala.

Zosia błogo sobie śniła, gdy kukułka ją zbudziła.

Siadła na gałęzi drzewa, kuka głośno – wszak nie śpiewa.

Inne ptaki dziś pracują, one gniazda swe budują.

A kukułka – leniuchuje, gniazda swego nie buduje.

Budzi Zosię co dzień z rana. Dosyć już tego kukania!

Gdzie bez gniazda jajka złoży? Innym ptakom je podłoży.

I znów czas ma na kukanie, za nic ma Zosine spanie.

KURY I KOGUT

Jak to ptaki skrzydła mają, ale jakoś nie latają.

Po podwórku chodzą, gdaczą, a przestworzy nie zobaczą.

Czasem tylko podfruwają, lecz się w niebo nie wzbijają.

Grzebią w ziemi – ziarno dziobią. Gdacząc – zamieszanie robią.

Na podwórku się panoszą, za to pyszne jajka znoszą.

Z jaj tych same są zalety, naleśniczki i omlety.

No a kogut? – zapytacie. Już odpowiedź na to macie.

Kogut królem jest podwórka, kolorowe stroszy piórka.

Zamiast rano spać w kurniku, robi głośno „Kukuryku!”.

Jest jak budzik – spać nie daje, więc chcąc nie chcąc… Zosia wstaje.

No cóż, skoro wcześnie wstała, za grabienie się zabrała.

Jak tak z rana popracuje, jajecznica jej smakuje.

DUDEK

Zosia biegnie zadyszana, zobaczyła coś dziś z rana.

W opuszczonej szopie była, ptaka stamtąd wypłoszyła.

Siadł na płocie wystraszony, dziwnie czub miał nastroszony.

Bacznie mu się przyglądała. „Udududu” – usłyszała.

Udududu” się odzywa, stąd też dudek się nazywa.

Czyżby Zosi się przedstawił? Lecz dlaczego czub postawił?

Bo gdy on jest wystraszony, piękny czub ma rozłożony.

Gdy ma spokój, czubek chowa, pozostaje gładka głowa.

W szopach mieszka, a nie w lesie, „Udududu” – tam się niesie.

Lubi łąki i pastwiska, trudno go zobaczyć z bliska.

© Teresa Płonka 2015

Zośka i ptaki

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimiera Woźniak
9 lat temu

Wróbelek Ćwirk(urywek) Młodziutki wróbelek co Ćwirk ma na imię nie ubierał płaszcza gdy wychodził w zimie, Nie słuchał swej mamy puszystej Ćwirkini, a ona zaś babcię o to zajście wini. Babcia zezwalała Ćwirkowi na wszystko, był ciągle zbrudzony choć z domu szedł czysto, Mógł szaleć i pluskać się w kałuży błocie, a potem skruszony suszył się na płocie. Mieszkali w dzielnicy o nazwie Polana, domek był na lipie obok szpaka pana, …… Pajączek(urywek) W doniczce na parapecie pająk domek ma, tutaj w cieple przy okienku pajęczynę tka. Do zimy mieszkał w ogródku pośród malw stokrotek, zachwycał się pięknem kwiatów, prządł… Czytaj więcej »

Maria Ciahotna
9 lat temu

Zapowiada się wspaniale 🙂

Sylwia Kotewicz
9 lat temu

Świetne 🙂

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Syrop z cebuli


Pamiętam jego smak, słodki i zarazem ostry. Jako dziecko bardzo go lubiłam, wręcz uwielbiałam mimo intensywnego zapachu (wiem, że niektórzy mają inne odczucia). Ile razy przygotowuję ten syrop przypomina mi się okres dzieciństwa. Mowa o syropie z cebuli, naturalnym tanim domowym leku na przeziębienie, z racji swoich wykrztuśnych właściwości niezastąpionym także przy kaszlu.

Cebula jako warzywo, tak samo jak jej „brat” czosnek, jest naturalnym antybiotykiem. Swoją skuteczność w walce z przeziębieniem zawdzięcza wielu składnikom. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim związki siarki, glikozyty, pektynę i glukokininy o działaniu bakteriobójczym. A także bogate zasoby potasu i jodu zapewniające działanie przeciwinfekcyjne. Podstawą leczniczego sukcesu cebuli jest jednak zawartość witamin: A, B1, B2, PP, C i fitoncydy.

Tak wszechstronne działanie antybakteryjne i wzmacniające cebuli zostało dostrzeżone wiele lat temu. Dlatego też przepis na syrop z cebuli, przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Syrop ten to najpopularniejsza, wywodząca się z medycyny ludowej, metoda walki z przeziębieniem. Jest na tyle łagodny dla organizmu, że może być podawany również małym dzieciom. Lekarze zalecają podawanie syropu dzieciom powyżej 1 roku życia.

Sposób przyrządzenia syropu jest bardzo prosty. Wystarczy pokroić na talarki lub w kostkę cebulę i warstwowo ułożyć w słoiku naprzemiennie z cukrem lub miodem (o ile dziecko nie jest alergikiem). Zakręcić szczelnie słoik i zostawić na noc w ciepłym miejscu by cebula puściła drogocenny nektar. Następnego dnia otrzymany sok wystarczy odsączyć (za pomocą sitka lub gazy) od pokrojonej cebuli. Uzyskany w ten sposób syrop jest gotowy do podania.

Dawkowanie:

Syrop podajemy 2-3 razy dziennie po jednej łyżce.

Przechowywanie:

Lek można przechowywać nawet 2 tygodnie, pod warunkiem, że będzie stał w chłodnym miejscu. Syrop stojący w temperaturze pokojowej najlepiej spożyć w przeciągu  2 – 3 dni.

Syrop z cebuli

Syrop z cebuli

Przepisy na inne leki z domowej apteki:

Syrop z kwiatów dzikiego bzu

Syrop z czosnku, miodu i cytryny 

Syrop z pędów sosny

Miód z mlecza 

Zdjęcia: Sylwia

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Milena Kamińska
9 lat temu

polecam

Mamusia Lolusia
Mamusia Lolusia
9 lat temu

Uwielbiałam go w dzieciństwie.. ale z tego co pamiętam mój tato przygotowywał go w trochę inny sposób. I kurczę nie pamiętam jaki.. muszę to o to zapytać.

Dominika Jaśkowiak
Dominika Jaśkowiak
9 lat temu

Pamiętam go z dzieciństwa. Zapach mnie odrzucał, ale skuteczny był.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close