Odkrywanie świata z FISHER-PRICE®


Każde dziecko to Mały Odkrywca, który poznaje świat poprzez zabawę, w której jest niekwestionowanym ekspertem.Jako rodzice powinniśmy pamiętać o tym, że istotą zabawy jest jej spontaniczność. Fisher-Price®, zgodnie z filozofią „Masz Tyle Do Odkrycia” zachęca, by pozwolić maluchom rozwijać się „po swojemu” i odkrywać świat we własnym, indywidualnym tempie. Ekspert marki Fisher-Price®, dr.n.hum. Justyna Korzeniewska wyjaśnia dlaczego powinniśmy „wrzucić na luz” i radzi jak sprawić, by nasze dziecko zostało prawdziwym Małym Odkrywcą.

ODKRYWANIE TO PODRÓŻ – JAK SPRAWIĆ, BY MAŁY ODKRYWCA DOTARŁ DO CELU?

Zasada pierwsza: wyluzuj. Nie trzymaj się kurczowo dat zaznaczonych w kalendarzach rozwojowych i pamiętaj, że na osiągnięcie konkretnych kamieni milowych Twoje dziecko ma pewien przedział czasu. Drobna różnica ilościowa nie stanowi odmienności jakościowej. – podkreśla Korzeniewska. Ważniejszy jest styl, w jakim dziecko to zrobi i okoliczności towarzyszące tym przełomowym wydarzeniom rozwojowym. Dla jednego malucha impulsem do postawienia pierwszych kroków będzie uśmiech mamy, dla innego tocząca się kolorowa piłeczka, a jeszcze inne ruszy w pościg za domowym kotem umykającym przed jego pieszczotami. Te odmienności pokazują prawdziwe różnice indywidualne, którymi powinno zainteresować się otoczenie, ponieważ są wyrazem niepowtarzalnej osobowości dziecka, którą należy wspierać i rozwijać.

Zasada druga: respektuj indywidualność swojego Małego Odkrywcy. Wybierając zabawki dla swojej pociechy nie myśl o płci i wieku. To wszystko, owszem jest ważne, ale niewystarczające, ponieważ zabawa dziecka powinna być wyrazem jego indywidualnych zainteresowań i temperamentu. Jako rodzic bądź przyjacielem, partnerem, a nie przewodnikiem stosującym ścisłe reguły i wyznaczającym terminy kolejnych etapów rozwojowych. Kiedy się wspólnie bawicie, pozwól, żeby to dziecko było reżyserem zabawy.

Zasada trzecia: zrozum potrzebę zabawy Małego Odkrywcy. To zabawa jest najważniejszym motorem rozwoju dziecka! Dając maluchowi zabawkę, nie oczekuj, że spełni Twoje oczekiwania! Pozwól mu na bycie sobą.

Autentyczny rozwój dla dziecka to zabawa i przyjemność. To ekscytacja, eksperymentowanie, zdobywanie. – tłumaczydr. n. hum. Justyna Korzeniewska, ekspert marki Fisher-Price®. Próbowanie i eksperymentowanie na swój własny, niepowtarzalny sposób buduje umiejętności, odkrywa cechy osobowości, kształtuje charakter, czyli rozwija wszechstronnie i harmonijnie. Dodatkowo formułuje orientację we własnych preferencjach i zdolność organizowania własnej aktywności, co w przyszłości przerodzi się w samodzielność, zaradność, niezależność.

Misją marki Fisher-Price®, której misją jest tworzenie takich zabawek i produktów dla dzieci, które wspierają spontaniczną i niczym nieskrępowaną podróż przez wszystkie kamienie milowe na mapie rozwoju Małego Odkrywcy.

Mapa malego odkrywcy

Wśród nowości na mapie Małych Odkrywców znajdują się innowacyjne produkty, które zapewniając komfort i wspaniałą zabawę, ułatwią życie zarówno maluszkom, jak i rodzicom:

WYGODNY NOCNICZEK DLA MALUCHÓW

Sprawą oczywistą jest, że ten „mebel” musi zapewnić spokój, bezpieczeństwo oraz wygodę. Komfortowy Nocniczek (6m+) zaprojektowany został w taki sposób, aby dzięki podłokietnikom i wygodnemu, regulowanemu oparciu pomagać maluchom pewnie wstawać i siadać. Wersja dla dziewczynek (CGY50) posiada delikatne, różowe wykończenie i smukłe kształty.

Wersja dla chłopców (CBV06) w kolorze zielonym ma wbudowaną osłonę, która zapobiega wylewaniu zawartości. Oba modele wyposażone są w wyjmowane pojemniki, które sprawiają, że utrzymanie nocnika w czystości jest banalnie proste.

pol_pl_Fisher-Price-KOMFORTOWY-NOCNIK-treningowy-ROZOWY--1800219486_1

STYLOWY LEŻACZEK DLA NAJMŁODSZYCH

Komfortowy Leżaczek (CJJ79) zapewni dziecku odpoczynek i możliwość zabawy jednocześnie, a rodziców zachwyci nowoczesną konstrukcją. Miękkie, wygodne obszycie w kolorach tropikalnego lasu nadaje się do prania w pralce, co z pewnością spodoba się mamom. Funkcja kojących wibracji pomoże uspokoić i utulić maluszka do snu, a dwójka przyjacielskich zwierzątek umieszczonych na zdejmowanym pałąku zachęci dziecko do ćwiczeń manualnych.

Leżaczek wyposażony jest w trzypunktowy, regulowany pas bezpieczeństwa. Dzięki temu rozwiązaniu maluszek znajduje się w stabilnej pozycji nie krępującej możliwości zabawy, a rodzic może w tym czasie zająć się czynnościami domowymi bez obaw o jego bezpieczeństwo.

Przeznaczony dla dzieci już od pierwszego dnia życia.

0002082_fisher-price-komfortowy-lezaczek-cjj79

WSZECHSTRONNA ZABAWKA, KTÓRA ROŚNIE RAZEM Z DZIECKIEM

Przyrząd Gimnastyczny 3w1 (CCB70) – to absolutna nowość w ofercie Fisher-Price®! Mata, która zapewnia zabawę w trzech pozycjach: na leżąco, na siedząco oraz na stojąco. Przyrząd zawiera 12 aktywizujących elementów i zabawek, w tym światełka oraz sympatyczne zwierzątka.

W pozycji leżącej dziecko może samo uruchamiać krótkie melodyjki, ale istnieje także możliwość włączenia trybu długogrającego, w którym zabawka odtwarza muzykę przez 5 minut! Mata może także zostać błyskawicznie zmieniona w taki sposób, aby w pozycji siedzącej rodzic mógł wraz z dzieckiem bawić się we wkładanie i wyjmowanie piłeczek. Gdy dziecko potrafi już stać, przyrząd zapewnia mnóstwo zabawy pełniąc rolę zjeżdżalni dla kolorowych piłeczek.

Przyrząd przeznaczony dla dzieci od 3M+.

1427921051_A2763

 

Przeczytaj także wpis: Mały odkrywca w każdym dziecku

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Premiera książki – Prawdziwa miłość


Któż z nas nie chciałby, żeby jego małe obecnie pociechy były za kilkanaście lat odpowiedzialnymi i dojrzałymi do budowania zdrowych relacji ludźmi?

24 sierpnia ukazała się na nowa książka dla dzieci z serii „Budowanie charakterów” – Prawdziwa miłość. Znajdziemy w niej opowieść o zwierzętach z bambusowego lasu, która pomoże wytłumaczyć dziecku, że postawa prawdziwej miłości to nie uczucie, a decyzja do bycia dobrym dla tych, którzy może nawet na to nie zasługują.

Seria „Budowanie charakterów” to książki dla dzieci, ale także dla ich rodziców i opiekunów, które w ciekawy i bajkowy sposób przedstawiają poważne tematy i podstawowe prawdy o ludzkiej naturze. Obok pouczającej historii z życia zwierząt, każda książeczka zawiera praktyczny przewodnik dla dorosłych, w którym mogą oni znaleźć dobrze przemyślane pytania nawiązujące do tematu danej książeczki. Wszystkie strony książeczek wypełnione są kolorowymi ilustracjami.

Pozostałe tytuły z serii to: Ważne zadanie, Prawdziwy przyjaciel, Nieuchronne konsekwencje, Odważny Hipcio i Mądre oszczędzanie.

Książeczki mają po 32 strony, format 225 x 225 mm, twardą lakierowaną okładkę, a cena detaliczna każdej z nich to 19,90 zł.

O autorze: Justyna Wacławik to młoda pisarka urodzona w Warszawie. Dzięki szczególnej wrażliwości umiejętnie wchodzi w świat wyobraźni dziecięcej. W swych publikacjach przedstawia tradycyjne wartości biblijne i wskazuje, jak pomagać dziecku w nauce dokonywania właściwych wyborów. Obecnie mieszka w Phoenix w Arizonie.

Serdecznie zapraszamy Was do lektury w imieniu Oficyny Wydawnictwa VOCATIO oraz całej naszej Redakcji!

Prawdziwa_milosc_okladka

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Basia Heppa-Chudy
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Mądre oszczędzanie – zapraszamy do lektury!


Właśnie w księgarniach ukazała się książeczka pt. „Mądre oszczędzanie”, która została wydana pod naszym patronatem – Bloga W Roli Mamy. To kolejna pozycja autorstwa Justyny Wacławik, młodej pisarki, której książki recenzowałyśmy już wielokrotnie. Z ogromną przyjemnością zapraszamy Was do lektury!

Książeczka Mądre oszczędzanie to piąta publikacja z serii „Budowanie charakterów”. Jest przeznaczona dla rodziców, dziadków lub wychowawców do wspólnego czytania z dziećmi. Celem serii jest udostępnienie opiekunom dobrego narzędzia, którym mogliby się posługiwać w procesie kształtowania silnych i zdrowych charakterów swoich dzieci. Któż z nas bowiem nie chciałby, aby jego małe obecnie pociechy były za dwadzieścia lat mądrymi, odpowiedzialnymi i umiejącymi oszczędzać ludźmi? A to nie dzieje się przypadkiem. By tak się stało, już dziś trzeba odpowiednio przygotować grunt i starannie pielęgnować wzrost, formując osobowość dziecka.

Książeczka, obok pouczającej historii z życia australijskich zwierząt, zawiera przewodnik dla rodziców i wychowawców, w którym znajdą Państwo pytania nawiązujące do tekstu. Pozwolą one dziecku zrozumieć, że wyrobienie w sobie nawyku oszczędzania jest jedną z bardzo ważnych kompetencji życiowych. Umiejętność oszczędzania już w tak młodym wieku będzie także nauką wytrwałości w dążeniu do celu. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia sukcesu dziecka nie tylko na etapie szkolnym, ale także później w pracy zawodowej. Zachęcamy rodziców do rozpoczęcia lektury od tych wskazówek.

Życzymy wielu pięknych chwil ze swymi dziećmi, chwil spędzonych na wspólnym czytaniu i na rozmowach, do których pretekstem staną się poszukiwania odpowiedzi na zamieszczone w książeczce pytania.

Madre_oszczedzanie

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Basia Heppa-Chudy
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Milena Kamińska
5 lat temu

Brzmi ciekawie

Sprawdź nasz kolejny artykuł

All inclusive, czyli 8 porad jak zostać Januszem wczasowania


Kiedy wykupujesz wakacje do tak zwanych ciepłych krajów nie masz pojęcia, że taka sama oferta spodobała się również Grażynie i Januszowi. Oni – jak przystało na rasowych podróżników – wiedzą jak zachować się na wakacjach „all inclusive”. Poniżej dekalog polskiego wczasowicza za granicą.

1. Restauracja: darmo jest więc jedz!

Z gracją poruszaj się po restauracji, dumnie pokazując swoją kolorową opaskę na nadgarstku. Prawdopodobnie jako jedyny pozwoliłeś sobie na odrobinę luksusu, więc pamiętaj żeby zawsze stawać przed innymi gośćmi przy bufecie – niech plebs czeka, a co! Nie zapomnij nałożyć więcej niż pomieści talerz (nie sugeruj się też wielkością swojego żołądka), połowę przecież zgubisz idąc do stolika.

2. Basen: popłyń grubo!

Po pierwsze – złóż rezerwację na leżaki. Konkretnie, rzuć ręcznik i nie zabieraj go do ostatnich minut swojego pobytu. Nie przejmuj się, że skorzystasz z niego 3 razy w ciągu całego urlopu – leżak jest Twój i nie daj sobie wmówić, że w tym czasie inni ludzie mogliby skorzystać z tego miejsca (patrz: parawanowa rezerwacja na polskiej plaży). Pamiętaj – jeśli ktoś odważy się choćby spojrzeć w tamtą stronę – zrób marchewkę z uprzednio zamoczonego, rzeczonego ręcznika i pogoń wieśniaka.

Po drugie – podczas pływania na materacu nie zapomnij zabrać ze sobą czegoś do picia – drinka, piwa, kawy. Odwodnić się nie trudno, a przecież woda w basenie jest filtrowana, więc nie musisz się przejmować kiedy połowa trunku również skorzysta z kąpieli.

3. Toaleta: dla kobiety i faceta…

… dzieci się tu nie liczą, więc nie wysyłaj ich tych kilku metrów do WC, bo się spocą. Niech załatwią to tam gdzie stoją. Co z tego, że w szkole uczą czego innego – teraz mają przerwę od nauki, również tej dotyczących dobrych manier. Pochwal Smyka – niech widzą, żeś nie burak.

4. Plażowanie: Adam wzorem dla Twoich dzieci

Każdy wie, że taki wyjazd nie kosztuje tyle co wypad nad pobliskie jezioro więc nie narażaj się na koszta kupując strój kąpielowy dla dziecka. Niech lata jak Bóg go stworzył, w końcu co komu przeszkadza kilkulatek wypinający swoje cztery litery tuż przy twarzy sąsiada. Przybij piątkę z Rosjaninem, w końcu to kompan nie tylko do kieliszka.

5. Rekreacja: król imprezy

Pokaż się z najlepszej strony i bądź pierwszy przy wódopoju. Bierz ile obejmiesz w ramionach (patrz: zasada nr 1). Nie zapomnij pokazać dzikości jak prawdziwy król dżungli – rycz i broń swojego stada.

6. Ponglisz: nauka nie poszła w las…

… ale została zatrzymana przy odprawie na lotnisku. Zresztą – klient nasz pan, więc nie strzęp języka i żądaj znajomości polskiego!

7. Dzieci: wszystko albo nic

Należy wybrać jedną z dwóch wersji egzystowania z dziećmi podczas wakacji:

Rób wszytko – nie pozwól dziecku chodzić (do tej wersji potrzebny jest wózek dziecięcy), woź jaśnie Pana nawet jeśli z pokoju wybieracie się tylko do restauracji. Karm go, pój, wycieraj, smaruj, noś i nie pozwalaj mu stąpać po obcej ziemi. Nie sugeruj się tym, że od września syn zaczyna zerówkę.

Nie rób nic – jesteście na wakacjach więc nie strofuj dziecka, niech używa dłoni do nakładania lodów, jemu na pewno będą smakowały. Niech się wykrzyczy, lepiej będzie mu się spało i nie martw się jeśli bile pomyli z kulą do kręgli.

8.Sprzątanie: czysta sytuacja

Mam nadzieję, że nie przyszło Ci do głowy zostawić po sobie porządku w miejscu do ogólnego użytku? Jeśli tak – nigdy więcej tego nie rób! Kosz jest dla koszykarzy, a śmieci dla śmieciarzy.

 

* Powyższe punkty spisane zostały na bazie obserwacji zachowań Polaków, szczególnie wyróżniających się na tle wczasujących obcokrajowców (w tym: Rosjan, Holendrów, Bułgarów, Niemców, Włochów i Francuzów).

** Przytoczone sytuacje wydarzyły się naprawdę.

*** Imiona zostały zmienione.  

**** Nie wszyscy Polacy to Janusze. Na szczęście.

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
(nie)Magda(lena)
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
Radek
1 rok temu

Miało być zabawnie, ironicznie, niby to z lekkim piórkiem, a wyszło płytko, z nagromadzeniem takiej szydery z rodaków, że półki się uginają od metafor, że nie sposób nie uznać, że należy zagranicę jeździć tylko z Pani macierzyńską perspektywą, w Pani towarzystwie, bywać w miejscach tam, gdzie Pani bywa i stołować się na Pani warunkach, oczywiście w odzieży, którą Pani zaleci do wdziania. To prawda, że zdarza się, iż nasi rodacy nie są powodem do dumy, a często wręcz przynoszą wstyd całej ludzkości, ale to stronnicze pseudoblogerskie 8 porad to jakieś czytelnicze fee, idę umyć ręce i przemyję oczy.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close