Mały Książe – spektakl opowiedziany piaskiem, wodą i światłem


Zwyciężczyni programu „Mam Talent” Tetiana Galitsyna wraz z najszybszym malarzem na świecie VLODYR-em i grupą artystów, przygotowywała unikalne widowisko – historię Małego Księcia wg. Antoine de Saint-Exupéry’ego, tworzoną na oczach widzów piaskiem, połączoną ze animacją światłem, wodą oraz elementami spektaklu teatralnego i technik szybkiego malowania (tzw.speed painting).

Dopełnieniem niezapomnianego show jest przepiękna oprawa muzyczna, poruszająca najgłębsze emocje i przenosząca odbiorców na magiczną planetę Małego Księcia.

„Mały Książę” (wg. Antoine de Saint-Exupéry’ego) to cudowna, pełna poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Przetłumaczona na 160 języków historia chłopca, który swobodnie przekracza granice między światem realnym a sferą niezwykłości. Mały Książę przypomina o tym, że „wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają…”

W Roli Mamy objęło patronatem medialnym to niesamowite wydarzenie i zaprasza Państwa do magicznej krainy dzieciństwa, by zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami kilkuletniego bohatera.

Spotkamy się w Zabrzu, Warszawie i Toruniu – więcej informacji dostępnych jest na: http://pankoncert.pl/event/teatr-piasku-tetiany-galitsyny-spektakl-maly-ksiaze-opowiedziany-piaskiem-woda-i-swiatlem/

Spektakl trwa 70 minut. 


Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patrycja Kroll
8 lat temu

uwielbiam Małego Księcia.Taki spektakl to musi być coś fantastycznego

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Teatr Baniek Mydlanych ponownie wyrusza w trasę koncertową po Polsce!


W Roli Mamy po raz kolejny objęło patronem medialnym trasę koncertową Teatru Baniek Mydlanych. Tym razem zapraszamy na unikalne widowisko dla dzieci i nowy spektakl  „Tajemnica Bańki Szczęścia”, w którym znów spotkamy się ze znanymi już bohaterami: Bąbelkiem i Mydlaneczką oraz Mistrzem Bulbulasem. Czekają na nas olbrzymie bańki mydlane w nowych kształtach i kolorach!

Bajeczny karnawał baniek mydlanych oraz niesamowita dawka humoru i dobrej energii dla całej rodziny, czyli interaktywne show w wykonaniu międzynarodowych artystów, które zabierze Was w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów!

Kiedy?  O której?  W jakim mieście?

  • 06.03.2017 10:00, 18:30 Katowice, Pałac Młodzieży
  • 07.03.2017 10:00, 18:30 Kielce, Kieleckie Centrum Kultury
  • 09.03.2017 9:00, 18:30 Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury
  • 10.03.2017 9:00, 18:30 Wrocław, Sala Koncertowa Radia Wrocław
  • 11.03.2017 12:00 Szczecin, Sala Koncertowa (była Opera)
  • 12.03.2017 12:00 Poznań, Teatr Muzyczny
  • 13.03.2017 9:00, 18:30 Warszawa, Sala Koncertowa PKiN (6 piętro)
  • 14.03.2017 10:00, 18:30 Białystok, Aula Duża WSFiZ
  • 16.03.2017 9:00, 18:30 Lublin, Centrum Kongresowe UP
    (prosimy o kontakt w sprawie seansów porannych: Mariola, ‎603256149)

Uczniowie magicznej „BUL-BUL SZKOŁY” to: urocza Mydlaneczka i jedyny w swoim rodzaju Bąbelek pilnie uczą się sztuki panowania nad bańkami mydlanymi. Pomaga im nauczycielka „BUL-BUL SZKOŁY” – Dobra Wróżka: pokazuje  magiczne sztuczki i zdradza poufne sekrety tworzenia kolorowych baniek. Dzięki niej, bańki – ku wielkiemu zachwytowi widzów – dosłownie ożywają w rękach bohaterów!

Bąbelek – młody wynalazca, nie porzuca jednak próby odkrycia TAJEMNICY BAŃKI SZCZĘŚCIA, utraconej wiele, wiele lat temu…Wciąż brakuje mu jednego tajnego składnika, który – jak się okazuje – jest przechowywany
w kolbach i słoikach laboratorium Mistrza Bulbulogii Szkodliwej – Profesora Bulbulasa. Oznacza to, że Mydlaneczka i Bąbelek muszą zebrać całą zdobytą dotychczas wiedzę i udać się wraz z widzami na spotkanie z prawdziwą przygodą! Zmierzą się z Mistrzem Bulbulasem, by wszystkie stworzone przez niego smutne, markotne
i szare bańki zamienić w szczęśliwe!

Oczywiście, nie obejdą się bez pomocy dorosłych: genialny wykładowca Akademii Bańkowej Magii – Profesor Dziwadło czuwa nad nimi na Mydło-Skype i wspiera w najtrudniejszych zadaniach, a Dobra Wróżka zaskakuje wszystkich swoim magicznym bańkowym deszczem.

Ten spektakl otworzy przed widzami świat prawdziwych czarów i baśni, którą artyści stworzą na scenie…

Polecamy dla dzieci od 4 do 10 roku życia!

Więcej informacji dostępnych na: http://www.teatrbaniek.pl oraz https://www.facebook.com/teatrbaniek

 

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Więcej soku i więcej jakości dzięki Muke Mu-2G


Wyciskarka wolnoobrotowa Muke Mu-2G to nowy model na polskim rynku. Przeznaczona jest do przyrządzania soków z warzyw, owoców, korzeni np. imbiru, traw, liści i ziół. Soki wyciska zarówno z miękkich jak i twardych składników oraz mrożonych czy gotowanych. Jest urządzeniem wielofunkcyjnym, pozwoli przyrządzić także smoothie, shake’i, dżemy, sorbety, babyfoody, mleka roślinne czy masła. Skruszy nawet lód.

Muke Mu-2G to najwolniejszy model na rynku. Silnik pracuje z szybkością 30 obrotów na minutę. To gwarantuje większą ilość soku i sok lepszej jakości. Składniki podczas wyciskania nie podgrzewają się, a co za tym idzie, nie tracą właściwości odżywczych. Przemyślana konstrukcja sprawia, że są bardzo dokładnie wyciskane, przez co pulpa jest sucha. Podczas dwóch minut swojej pracy Muke Mu-2G zapełni cały zbiornik.

muke5

Wyciskarkę wyposażono w najmniejszy i najlżejszy silnik. Jest energooszczędny i generuje niewiele ciepła za sprawą indukcyjnej konstrukcji. Gabarytowo jest również najmniejsza i zajmuje niewiele miejsca na kuchennym blacie dzięki prostokątnemu kształtowi podstawy. Po złożeniu mieści się w standardowej szafce, czym różni się na tle konkurencji. Dodatkowo jest cichsza od innych modeli (około 40-50 dB, wartość odpowiadająca szmerowi biura). Łatwo się ją czyści (posiada funkcję samoczyszczenia, czyli mycia wstępnego) i intuicyjnie użytkuje. Dzięki korkowi „niekapkowi” gromadzone w misie soki mieszają się ze sobą, by powstał jednorodny, wieloowocowy lub wielowarzywny napój.

Jako produkt premium szczyci się japońską jakością wykonania i dbałością o estetykę. Urządzenie wyprodukowano z trwałych, odpornych na zrysowania i bezpiecznych dla zdrowia komponentów. Ze względu na kontakt z żywnością pozbawione są Bisfenolu A (BPA). Zastosowano materiały najwyższej jakości i trwałości takie jak Ultem™ czy Tritan™. Model jest bezpieczny dla dzieci – zachowuje standardy norm unijnych.

W zestawie znajdują się 3 sita. Każde z nich można wykorzystać w innym celu kulinarnym.

  • Sito z małymi otworami przeznaczone jest do twardych warzyw i owoców (buraki, jabłka) oraz soczystych takich jak pomarańcze czy gruszki. Wytwarza klarowne soki z niewielką ilością miąższu. Dodatkowo można przygotować mleka roślinne np. z migdałów czy soi. Mleko sojowe możemy następnie użyć do zrobienia tofu.
  • Sito z większymi otworami do miękkich owoców takich jak truskawki, banany, kiwi. Pozwala przygotować gęste i sycące koktajle z większą ilością włókien. Ponadto wykonamy placki ziemniaczane, sos do spaghetti czy desery takie jak mus bananowy z czekoladą. Z pulpy można wykonać peelingi i maseczki do naturalnych zabiegów kosmetycznych.
  • Trzecie sito, tak zwane ślepe, nie posiada żadnych otworów. Miażdży owoce na mus o gładkiej konsystencji. Oprócz tego przyrządzi bazy do zup-kremów, lody i sorbety, masła orzechowe.

Dane techniczne:

Model: Muke MU-2G
Typ urządzenia: Wyciskarka wolnoobrotowa do soków
Prędkość (ilość obrotów na minutę): 30 obrotów na minutę
Typ silnika: Indukcyjny bezszczotkowy, 150 W
Poziom hałasu [dB]: 40-50 dB
Wymiary: po rozłożeniu: 15x15x43 cm; po złożeniu: 15x15x23 cm
Waga [kg]: 5,2 kg
Sita do wyciskania: PEI Ultem™ + stal szlachetna
Ślimak: PEI Ultem™
Misa do soków: TRITAN PCTG 500 ml
Obudowa: Światłoutwardzona UV
Otwór wlotowy: 2 x 3,5 x 4,5 cm
Pojemność misy: 500 ml
Automatyczna blokada: Tak
Certyfikaty: CB, CE/LVD, EMC, LFGB, Rohs
BPA FREE: Tak

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Bałwanek ze skarpetki w kilka minut!


No to się zaczęło. Gdzie nie spojrzeć bombki, lampki, sztuczny śnieg i na około ten sam zestaw kolęd. Do tego codzienne marudzenie o to kiedy wreszcie spadnie śnieg, kiedy mogą iść na sanki, i to wieczne: Mama ja chcę ulepić bałwana, o, choć, patrz pada śnieg. Tak pada, trzy płatki na krzyż, heh. A może tak bałwanek ze skarpetki?

Na ten pomysł wpadłam dosłownie w trakcie wieszania prania, bo to jeden z tych momentów kiedy nikt mnie nie rozprasza. Otóż pojawiła się kolejna skarpetka bez pary. W zwyczaju ich nie wyrzucam, ale odkładam na bok. W końcu się przydały. Bałwanek ze skarpetki okazał się numer jeden przez kilka dni, w końcu powstała cała kolekcja.

Do wykonania jednego bałwanka  ze skarpetki będą potrzebne

  • 1 biała skarpetka (np. rozmiar 35-38, lub 39-42)
  • 2-3 kolorowe guziki
  • ryż biały (z 1kg zrobiłam 3 bałwanki)
  • wstążka, lub stara kolorowa skarpeta
  • szpilki z łebkiem (2x czarne, 1 x pomarańczowy)
  • biała nitka, lub gumki recepturki
  • klej, nożyczki

img_2385

Krok pierwszy

Skarpetkę przecinam w miejscu wskazanym na zdjęciu (pomiędzy piętą a palcami). Można także teraz odciąć ściągacz, choć przy pracy z młodszymi dziećmi jest pomocny w założeniu skarpetki na szklankę.

img_2389

Krok drugi

Przeciętą skarpetkę (część z piętą) odwracam na lewą stronę i z jednej strony związuję nitką lub wykorzystuję gumkę recepturkę.

img_2390

Krok trzeci

Ponownie wywijam skarpetkę i napełniam ją ryżem (w moim przypadku było to około półtorej szklanki). Jeśli nie ucięliście ściągacza, można skarpetkę włożyć do środka szklanki, a ściągacz założyć na jej zewnętrzne ścianki.

img_2396

Krok czwarty

Po wypełnieniu skarpetki związuję ją z drugiej strony za pomocą nitki, lub gumki recepturki. Następnie kolejną gumką recepturką dzielę bałwana na dwie nierówne części.

img_2398

img_2400

Krok piąty

Bałwanek ze skarpetki jest już prawie gotowy, brakuje tylko parę szczegółów. Powracam do tej części skarpetki z palcami odciętej na początku. Stanie się ona czapeczką, wystarczy lekko zawinąć i włożyć na mniejszą część bałwanka. Teraz wbijam szpilki z czarnymi łebkami (oczy) i pomarańczowym łebkiem (nos). Szalik można zrobić z innej skarpetki, lub wykorzystać wstążkę. Wiąże go pomiędzy częściami, zasłaniając gumkę recepturkę.

img_2403

Krok szósty

Następnie za pomocą kleju w pistolecie mocuję guziczki na większej części.

img_2409

 

I to wszystko, jedynie czego wymaga jeszcze bałwanek ze skarpetki to innych bałwanów do towarzystwa.  Pobawcie się różnymi skarpetkami, materiałami, guzikami.

Życzę udanej zabawy!

Zapraszam Was także do zakładki Boże Narodzenie, gdzie znajdziecie wiele ciekawych pomysłów!

img_2431

Zdjęcia: A. Jelinek

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jola Sikora
8 lat temu

Warszawa 🙂

Dorota Michalak
8 lat temu

I Lublin zasypany przez co oczywiście paraliz wszystkiego 😉

Paulina Garbień
8 lat temu

Idę jutro ryżu dokupić i tez „lepimy”

Patrycja Arent
8 lat temu

Moj mały robił bałwanki ze skarpetki w tamtym roku w przedszkolu 😀 super zabawa

Anna Stachowicz
8 lat temu

A tak na południu Polski 🙂

W roli mamy - wrolimamy.pl

Pięknie!

Anna Stachowicz
8 lat temu

Bajka ❤
Tylko gorzej z odśnieżaniem i posypywaniem dróg ?

Magda Zielińska
8 lat temu

Tak jest w Zamościu

W roli mamy - wrolimamy.pl

To jest niesprawiedliwe! Ja też chcę tak 🙂

Monia
Monia
6 lat temu

Super.Bardzo fajnie i w prosty sposób napisane

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close