Stena Recycling – ekologicznie na Dniu Otwartym w Ambasadzie Szwecji


Niepozorna na co dzień warszawska Bagatela zmieni się wkrótce w ulicę pełną śmiechu, muzyki i kolorów. Wszystko za sprawą Ambasady Szwecji, która już w najbliższy czwartek, 6 czerwca br. zaprasza na Dzień Otwarty. Szykuje się niezwykła wędrówka szwedzkimi szlakami. Po jednym z nich – ekologicznym – poprowadzi gości Stena Recycling – partner imprezy.

Zarówno wielbiciele Augusta Strindberga, piewcy talentu Stiega Larssona, jak i wierni fani Astrid Lindgren zgodzą się co do jednego: Szwecja to ojczyzna ekologii. Stacje recyklingu i kosze na posegregowane odpady stanowią naturalny element skandynawskiego krajobrazu. Dlatego podczas Dnia Otwartego w Ambasadzie Szwecji przy ul. Bagatela 3, organizowanego już w czwartek, 6 czerwca 2013 r. z okazji Święta Narodowego Szwecji, nie może zabraknąć kwestii codziennej troski o środowisko. Dzięki atrakcjom przygotowanym przez Stena Recycling – partnera wydarzenia, wszyscy ekologiczni dociekliwi zaspokoją swój głód wiedzy. Ponieważ za teorią musi iść praktyka, tego dnia przed budynkiem Ambasady będzie można także bezpłatnie oddać zużyty sprzęt AGD.  

Dzień Otwarty – niebagatela na Bagateli

Otwartość, kreatywność, ekologia i równouprawnienie – to cztery hasła patronujące Dniu Otwartemu. 6 czerwca, w godz. od 15.00 do 21.00 będzie można zwiedzić Rezydencję Ambasady, w tym odwiedzić Ambasadora Szwecji Staffana Herrströma w jego gabinecie, a w bibliotece, w której znajduje się prywatny księgozbiór Ambasadora, będzie można posłuchać szwedzkiej poezji. Obchody Święta Narodowego Szwecji to także okazja, żeby zapoznać się z twórczością jazzowego duetu Anny Christoffersson i Steve’a Dobrogosza, zaś dzieci, za sprawą Edyty Jungowskiej i Sambora Dudzińskiego przeniosą się w świat przygód i psot z powieści Astrid Lindgren. To jednak nie wszystko! Wśród atrakcji nie zabraknie również szansy, by poznać wartość turystyczną Szwecji i przyjrzeć się bliżej Europejskiej Stolicy Kultury, którą w 2014 roku będzie szwedzkie miasto Umea. Dodatkowo, podczas Dnia Otwartego będzie można również dowiedzieć się więcej na temat szwedzkich rozwiązań w zakresie polityki prorodzinnej.

Stena Recycling, partner Dnia Otwartego w Ambasadzie Szwecji, przenosi sprawdzone szwedzkie rozwiązania na polski grunt i zachęca do proekologicznych zachowań na co dzień. STENA EkoStacja przy ul. Chełmżyńskiej 180 w Warszawie to pierwsza w Polsce stacja recyklingu dla mieszkańców Warszawy i okolic. Można to w niej bezpłatnie zostawić ponad 40 rodzajów surowców: makulaturę, plastik, szkło, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także odpady kłopotliwe, takie jak gruz, styropian czy opony, oraz niebezpieczne – akumulatory, aerozole, farby. Wszystkie materiały zostają poddane recyklingowi i utylizacji, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami, a po przetworzeniu służą za surowiec do nowych produktów. STENA EkoStacja pełni także funkcję edukacyjną. W specjalnym showroomie można zobaczyć, jak produkty otrzymują drugie życie oraz przyjrzeć się rozwiązaniom ułatwiającym segregację odpadów w domu. Więcej informacji na stronie:http://stenaekostacja.pl/.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Zagraj w „Był sobie człowiek”


Chcesz wybrać się w podróż do epoki paleolitu? Zastanawiasz się jak radził sobie w życiu codziennym Homo habilis, inaczej zwany pierwszym człowiekiem zręcznym? Marzysz o tym, by poznać początki gatunku Homo sapiens? Dzięki grze „Był sobie człowiek” – dostępnej w salonach Empik i na Empik.com – dowiesz się jak żyli ludzie epoki średniowiecza, a jak z czasów nowożytnych. Poznasz ich obyczaje w ekscytującej i pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji wyprawie.

„Był sobie człowiek” to nowa gra edukacyjna stworzona na podstawie kultowego filmu Alberta Barille. By wystartować, przenosimy się aż 2 miliony lat wstecz. Gra polega na wędrówce przez historię rozwoju człowieka. Wędrujemy przez czasy prehistoryczne i starożytne do średniowiecza, potem renesansu, by przez XVIII i XIX wiek wkroczyć w czasy nam współczesne. Podczas wędrówki poznajemy zwyczaje ludzi z minionych epok, walczymy z atakującym niespodziewanie zbójem, ścieramy się w pojedynkach.

Celem edukacyjnej gry planszowej „Był sobie człowiek” jest zgromadzenie w jak najkrótszym czasie kompletu żetonów. Podczas pełnej emocji zabawy możesz liczyć na pomoc Mistrza i magiczny detektor odpowiedzi.

Gra jest przeznaczona dla graczy od 8 roku życia. Przewidziana liczba graczy to 2-4 osoby, a czas rozgrywki wynosi ok. 45 minut. Gra zalicza się do kategorii gier planszowych i towarzyskich.

Edukacyjna gra planszowa „Był sobie człowiek” jest dostępna we wszystkich salonach Empik w Polsce i w sklepie internetowym Empik.com

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

XIX „Bieg po Uśmiech” Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku


Już 8 czerwca startuje kolejna edycja imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce – „Bieg po Uśmiech”. Zabawa rozpocznie się o godzinie 11.00 w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku, ul. Gmeinera 8.

Jak co roku, na malowniczo położonych terenach zaplanowano liczne atrakcje. Oprócz standardowej formuły biegów przełajowych, będzie można zobaczyć przejazd motocyklistów,  pokaz jiu-jitsu, występ teatrzyku „Pozytywka” czy podszkolić się z kursu udzielania pierwszej pomocy i zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego. Dla dzieci przygotowano liczne konkursy, gry i zabawy takie jak np. kolorowanie motocykli przy pomocy specjalnych farb. Dodatkową atrakcją będzie specjalnie przygotowane wesołe miasteczko.

Ideą przyświecającą imprezie jest zachęcenie wszystkich pokoleń do wspólnego biegania. Organizowane wydarzenie to prawdziwe rodzinne święto, pozwalające spędzić wspólnie i aktywnie czas. „Bieg po Uśmiech” adresowany jest zarówno do małych dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. SOS Wioski Dziecięce zapraszają również do udziału w imprezie, odbywającej się w Kraśniku, wszystkich darczyńców, którzy wspomagają podopiecznych Stowarzyszenia.

Oprócz zwykłych konkurencji biegowych rozgrywany będzie również „Bieg integracyjny” dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, w tym roku po raz pierwszy, dorośli uczestnicy Biegu Głównego (2000 dla kobiet 3000 dla mężczyzn),  będą mogli zarejestrować się w Internecie na stronie:http://www.wioskisos.org/formularzbiegu.

Wszyscy uczestnicy, bez względu na zajęte miejsce, otrzymają okolicznościowy dyplom i będą mogli uczestniczyć w losowaniu atrakcyjnych nagród niespodzianek. Zwycięzcy zostaną wyróżnieni trofeami sportowymi.

„Bieg po Uśmiech” to impreza zapoczątkowana w 1994 roku, której oprócz  sportowej rywalizacji zawsze towarzyszy dobra zabawa i miła atmosfera. Tegoroczna edycja łączy formułę biegów przełajowych i pikniku rodzinnego.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj: http://www.wioskisos.org/biegpousmiech

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

„Oszukany” biszkopt, czyli ciasto o stu twarzach


Niezapowiedziani goście, cukierniczy pech lub stuletni piekarnik z „humorami” – to doskonałe powody, żeby zostać fanem tego ciasta! Przepis cioci Lusi ratował życie już kilku pokoleniom w naszej rodzinie. To jedno z tych ciast, które zawsze wychodzą – no, chyba że zaśniemy i spali się na popiół 😉

Można je przyrządzać na wiele różnych sposobów – jako spód pod owoce i galaretkę lub krem oraz jako dobrze nadziane owocami ciacho. Śmiało można no niego wrzucić każde owoce, nadające się do pieczenia. Można dopieścić je orzechami lub rodzynkami. To ciasto kocha wręcz eksperymenty i jest bardzo cierpliwe! A najmłodsi wręcz za nim przepadają!

Kolejny plus, oprócz czasu oszczędza zasoby naszego portfela – do wykonania nie trzeba wiele, dosłownie podstawowe produkty!

Składniki:
1/2 kostki masła roślinnego/ margaryny do pieczenia
3 jaja
1/2 szklanki cukru
1 szklanka mąki
2 łyżeczki proszku  do pieczenia
trochę mleka 3-5 łyżek

Dodatki:
2-3 jabłka lub inne ulubione owoce
ewentualnie cukier waniliowy lub migdałowy

Przygotowanie:

Ciasto
W misce rozcieramy miękki tłuszcz za pomocą miksera. Następnie dodajemy jaja i cukier. Miksujemy na wysokich obrotach, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Dodajemy resztę składników. Dodajemy mleko, można dodać nieco więcej, aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji – ciasto ma przypominać bardzo gęstą śmietanę i z lekkim oporem wylewać się z miski.

Jeżeli chcemy upiec biszkopt pod owoce, na tym kończy się nasza praca – wlewamy ciasto do formy (warto wyłożyć dno papierem do pieczenia).

Pieczemy w 180-200oC przez około 30 minut – najlepsza będzie próba patyczkiem (doskonałe są patyczki do szaszłyków, nakłuwamy ciasto i sprawdzamy, czy na wyciągniętym patyczku zostały resztki lepkiego ciasta. Gdy wyciągniemy suchy patyczek, ciasto jest gotowe)

Wersja z owocami
Jeżeli chcemy dodać do ciasta owoce, najlepiej dorzucić je przed wlaniem do formy i dokładnie wymieszać — wtedy ciasto dobrze i równomiernie pokryje owoce.

Na jedną średnią blachę wystarczą 2-3 jabłka – obrane i pokrojone w kostkę. Jednym z moich eksperymentów było dodanie do ciasta jednego małego opakowania cukru migdałowego, oraz wspomnianych już jabłuszek. Ta wersja pojawia się najczęściej na naszym stole i jest faworytem znajomych 🙂

Możemy dodawać rozmaite owoce – np. porzeczki, jagody, gruszki, brzoskwinie itd. W zależności od humoru! Jeżeli owoce są bardzo soczyste i wilgotne, ciasto pieczemy 5-10 minut dłużej.

A jaka wersja będzie Waszą ulubioną?

Smacznego!

oszukany-biszkopt-ciasto-polbiszkoptowe

Zdjęcia: Hanna Szczygieł
Źródło zdjęcia tytułowego:Zdjęcie dodane przez Taryn Elliott: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/jedzenie-drewno-stol-cukier-4099123/

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimiera Woźniak
8 lat temu

Ciasta kruche lubię z jabłuszkami i wczoraj zrobiłam takie różyczki. Nie są najpiękniejsze bo pierwszy raz je wykonywałam, ale są smaczne 🙂

Kazimiera Woźniak
8 lat temu

Przyrządzam najzwyklejsze kruche ciasto a samo wykonanie różyczek tutaj proszę zerknąć :)https://www.facebook.com/tiphero/videos/10154254771298761/

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close