Laboratorium Szalonych Naukowców, czyli naukowe show dla dzieci w wieku 8-12 lat rusza ponownie w trasę – może przyjadą do twojego miasta? Szykujcie się na niepowtarzalne pokazy eksperymentów, i pamiętajcie kto ostatni ten gapa, bo bilety nie będą sobie tak czekać do końca.
O spektaklu:
Naukowe show „Laboratorium szalonych naukowców” to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe. Podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkryje nowe pasje i będzie fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyci kreatywnym wykonaniem, ale z pewnością rozbudzi wyobraźnię każdego młodego naukowca! Ponieważ spektakl ma charakter rozrywkowy, to – choć tłumaczymy widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów – nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii.
W programie znalazły się m.in.
- Szalona Piana
Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment,
któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!
- Ciepły śnieg
Demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poliakrylanu sody).
- Ciekły azot
Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!
- Cewki Tesli
Szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy.
Człowiek jako antena emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach.
- Theremin (instrument muzyczny, na którym można grać bez dotyku!)
Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, prezentacja gry na instrumencie.
Szczypta historii:
„Laboratorium Szalonych Naukowców” stworzone zostało w 2010 roku i bardzo szybko zyskało sławę na całym świecie. W tym roku to niezwykłe widowisko po raz pierwszy dotrze do Polski! To naukowe show dedykowane dzieciom, którego pomysłodawcą jest nauczyciel chemii i reżyser. Scenariusz oparto na humorze ,demonstracji spektakularnych eksperymentów oraz przystępnym objaśnianiu trudnych zagadnień otaczającego świata. Program łączy w sobie widowiskowe doświadczenia z różnych dziedzin nauki. Fizyka, chemia, polimery, ciekły azot i cewki Tesli przedstawione w tak zachwycający sposób, okazały się interesujące nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.
TERMINY I MIEJSCA SPEKTAKLI:
03.11.2016 Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury
04.11.2016 Lublin, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego
05.11.2016 Wrocław, Sala Koncertowa Radia Wrocław
07.11.2016 Warszawa, Teatr Palladium
10.11.2016 Łódź, Teatr Muzyczny
Bilety dla osób indywidualnych: Eventim.PL, Biletyna.PL, PanKoncert.pl
Więcej informacji dostępnych jest na: http://www.pankoncert.pl oraz https://www.facebook.com/shownaukowcow
Blog W Roli Mamy objął patronatem to show 🙂
Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.
Polecamy i my! 🙂
Dziękujemy za polecenie i już dziś zapraszamy – Laboratorium Szalonych Naukowców pierwszy raz zagości w Polsce! 🙂
Też się wybieramy! Do zobaczenia więc 🙂