Miastostwory – warsztaty dla dzieci w Centrum Nauki Kopernik


Jak wyglądałoby miasto marzeń? Z czego można zbudować dom? Czy na Księżycu powinny powstać wieżowce?

Zapraszamy dzieci (w wieku 7–12 lat) do zaprojektowania i zbudowania eksperymentalnych miastotworów.  W każdą letnią niedzielę stworzymy inne miasto, zbadamy jego problemy i postaramy się je rozwiązać. Zajęcia zaczynają się o 11.00 i są bezpłatne. Zapraszamy!

14 lipca 2013 – PARKO-MIASTO

Ile w mieście jest miejsca dla ludzi, a ile dla samochodów – gdzie odpoczywają ludzie, a gdzie samochody? Zbudujemy zielony system komunikacji, wymyślimy alternatywne sposoby transportu.

21 lipca 2013 – GRA W MIASTO

Jak poukładać miejskie puzzle, żeby do siebie pasowały? Pokażemy proste metody projektowania i poszukamy ładu przestrzennego.

28 lipca 2013 – REKLAMACJA

Reklama w przestrzeni publicznej to problem zarówno dużych, jak i małych mieszkańców miast. Wspólnie stworzymy miasto jak z reklamy.

4 sierpnia 2013 – MOSTO-MIASTO

Most przez rzekę, most nad autostradą – wykorzystajmy miejską przestrzeń jak najlepiej! Poznamy różne konstrukcje mostów i nauczymy się, jak można je dodatkowo wykorzystać.

11 sierpnia 2013 – INFRA-MIASTO

Tramwaj, autobus, metro. Poznajemy sposoby rozwiązywania problemów komunikacji w mieście i próbujemy wspólnymi siłami rozwiązać miejski supeł drogowy.

18 sierpnia 2013 – MIASTO W CHMURACH

Chodzące miasto, plug-in city… miasto w chmurach! Poznajemy fantazyjne koncepcje miast i tworzymy własne urbanistyczne wizje przy pomocy niekonwencjonalnych materiałów.

25 sierpnia 2013 – MIASTO PRZYSZŁOŚCI

Wysyłamy misję badawczą na Księżyc z zadaniem stworzenia tam nowej ludzkiej siedziby. Co będzie nam potrzebne w kosmosie? Domy, szkoły, teatry? A może wielkie fortece jak z „Gwiezdnych wojen”?

miastotwory

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Bezpieczna i skuteczna pielęgnacja z Cleanic Kindii Sensitive


Zagadnienie skutecznej, a zarazem delikatnej pielęgnacji dziecka budzi liczne pytania.
Jak właściwie zatroszczyć się o higienę uszu niemowląt oraz w jaki sposób odpowiednio postępować z gromadzącą się w przewodach słuchowych zewnętrznych woskowiną? Jak bez podrażnień oczyszczać newralgiczne części ciała, takie jak: główka, pępek, oczy, nosek czy pachwiny i fałdki skóry? Skuteczna, a zarazem delikatna pielęgnacja dziecka to nie lada wyzwanie! Odpowiedzią na te dylematy są produkty z linii Cleanic Kindii Sensitive. 

Przy pielęgnacji delikatnej skóry maluszka należy w szczególności unikać stosowania wszelkich produktów i akcesoriów mogących doprowadzić do uszkodzenia czy podrażnienia  wrażliwej skóry oraz szczególnie trudnych w oczyszczaniu miejsc, takich jak pępek czy uszy. Bawełniane płatki Cleanic Kindii Baby Sensitive i bawełniane patyczki Cleanic Kindii Baby Sensitive dla niemowląt są specjalnie dopasowane do potrzeb najmłodszych dzieci. Posiadają Pozytywną Opinię „Pomnik –Centrum Zdrowia Dziecka”.Są bezpiecznym i komfortowym rozwiązaniem polecanym do stosowania w codziennej pielęgnacji dzieci.

Bawełniane patyczki Cleanic Kindii dla niemowląt

Dzięki specjalnie profilowanej główce patyczka z ogranicznikiem zapewniają bezpieczeństwo i komfort użycia.Wyjątkowo delikatne wykonane ze 100% czystej bawełny. Są idealne do oczyszczania i pielęgnacji newralgicznych i trudno dostępnych miejsc, takich jak oczy, uszy, nosek i pępek. 

Patyczki

Cena –  3,7 zł za opakowanie 60 szt.

Bawełniane płatki Cleanic Kindii Baby Sensitive

Idealne dla niemowląt, miękkie i bardzo delikatne bawełniane płatki.Polecane są do codziennego przemywania i osuszania twarzy  oraz ciała dziecka, fałdek skórnych i pachwin.  Umożliwiają wygodną pielęgnację po zwilżeniu  wodą  lub oliwką. Można je również stosować do nanoszenia na skórę dziecka kremu lub zasypki. Zawierają 100% czystej bawełny.
Ich delikatne brzegi nie pozostawiają włókien, co jest szczególnie ważne przy higienie wrażliwej skóry dziecka.

Płatki

Cena – 7,6 zł za opakowanie 60 szt. 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Pakiety do kreatywnej nauki i zabawy w czytanie dla dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia


Karty obrazkowe to wyjątkowe zestawy służące do wczesnej edukacji najmłodszych (dzieci od 1. do 3. roku życia), inspirowane metodą Glenna Domana. Każdy pakiet (karty + poradnik) stanowi doskonałą pomoc dla rodziców i opiekunów do organizowania dzieciom zabaw wspierających ich rozwój, a także do wczesnej nauki czytania.

Konstrukcja kart – kolorowe rysunki z podpisami (awers) i powtórzonym dużym podpisem (rewers) – oparta jest na metodzie globalnego czytania, która umożliwia naukę dzieciom bez względu na wiek i bez poczucia, że wykonują żmudne ćwiczenia. Ponadto zaba­wa z kartami znakomicie wspomaga rozwój mowy, rozbudza w dziecku ciekawość świata,  stymuluje pracę jego mózgu i stanowi doskonały wstęp do wczesnej edukacji.

Poradnik dla opiekunów

20130528125439_poradnikAutorami poradnika są Natalia i Krzysztof Minge – para psychologów specjalizujących się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci i twórcy autorskich programów nauczania. W poradniku zamieścili pomysły na kilkadziesiąt rozbudowanych zabaw i gier przy użyciu kart oraz informacje o tym, jak wykorzystywać karty do nauki inspirowanej metodą Glenna Domana. Dzięki zabawie z każdym z zestawów dzieci wzbogacą m.in. zasób słownictwa, co bardzo ułatwi im start w przedszkolu i szkole. Zapoznanie z pisownią i znaczeniem pierwszych słów zachęci je do dalszej nauki.

Karty obrazkowe:

Pierwsze słowa
Owoce
Warzywa
Transport
Zwierzęta dzikie
Zwierzęta wiejskie 

KO_zwierzetaw_3d_big  KO_transport_3d_big KO_owoce_3d_big

 

Cena pakietu 14,99 zł

Edgard, Warszawa 2013
Więcej informacji na www.kapitannauka.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

2w1 czyli placek bawarski


Weekend tuż tuż… Nie jest już tajemnicą, że w naszym domu niedziela bez ciasta to nie niedziela. Zazwyczaj już w sobotę zatracam się w kuchni, by upiec sprawdzone ciasto, lub spróbować czegoś nowego. Gdy nie mam weny podpytuję domowników, w jakim smakowym kierunku iść, jakich składników użyć.  Mój mąż uwielbia szarlotki w każdej postaci, na ciepło, zimno, z lodami, z ajerkoniakiem. Ja natomiast jestem zwolenniczką serników. I jak tu pogodzić sernik z szarlotką?

Jest na to prosty sposób. Dlaczego nie upiec sernika i szarlotki razem? W ten sposób w swoich kulinarnych poszukiwaniach natrafiłam na placek bawarski, który bardzo często gości na naszym stole, a nawet stał się hitem nie tylko u nas.

Składniki na dużą blachę:

Spód:
1 kostka masła lub margaryny
trochę ponad 1/3 szklanki cukru
2 łyżeczki cukru waniliowego
2 szklanki mąki

Masa serowa:
1 kg białego sera twarogowego (polecam gotowe kubełki sera)
3/4 szklanki cukru
7 dużych jajek (całe)
3 łyżeczki ekstraktu z wanilii

Masa jabłkowa:
3-4 jabłka, obrane i pokrojone na cienkie półplasterki
1/3 szklanki cukru
2 łyżeczki mielonego cynamonu
3 garście płatków migdałowych

Sposób przygotowania:

Rozgrzejcie piekarnik do 180ºC – termoobieg. Dużą blachę (prostokątną o wysokich bokach) wyłóżcie papierem do pieczenia, lub wysmarujcie masłem.

Składniki na spód możecie wyrobić ręcznie – pamiętajcie by margaryna była trochę odstana, nie prosto z lodówki, bo trudniej będzie wam wyrobić ciasto. Dla zmechanizowanych: najłatwiej będzie zrobić ciasto na spód w  malakserze. Ciasto powinno być jednolitą masą, może także się odrobinę kruszyć. W dalszej kolejności możecie spróbować wyłożyć ciasto na blachę i rozprowadzić je swoimi dłońmi, lub rozwałkować i dopiero wtedy wyłożyć nim blachę. Brzegi blachy także wyłóżcie ciastem, tak do ok. 1cm wysokości. Tak gotowy spód należy lekko podpiec – ok. 10 min., by było troszkę zrumienione. Następnie wyjąć i przestudzić.

Obrane jabłka pokrójcie na plasterki, zasypcie cukrem i cynamonem i odstawcie by puściły trochę soku.

W dużej misce ucierajcie najpierw ser, cukier, jajka i wanilię (ziarenka z laski/ cukier waniliowy, ja dodaję jeszcze odrobinę Bourbon’u do smaku) na gładka masę. Całość wylejcie na podpieczony spód. Na górze układajcie pokrojone jabłka – jeden plasterek obok drugiego, wypełniając całe ciasto. Sok, cynamon i cukier, który został po jabłkach także rozłóżcie na nich.

Przed włożeniem do piekarnikach posypcie płatkami migdałowymi wg uznania.
Ciasto powinno piec się ok 45-55 min., ale dla pewności sprawdźcie drewnianym patyczkiem, czy już jest gotowe.

Teraz pozostaje mi tylko życzyć Wam wielu przyjemności w kuchni i udanej degustacji!

placek

 Zdjęcie: Rachela

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Agnieszka Jelinek

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Milena Kamińska
Milena Kamińska
10 lat temu

mniam ślinka cieknie chyba w sobote zrobie na urodzinki Kacperka

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close