Kalendarz w środku lata – jest piękny i pomaga chorym dzieciom


Wraz z początkiem roku każdy z nas chce mieć nowy kalendarz. Tymczasem mamy lato! Tylko że śmiertelnie chore dziecko nie ma czasu czekać… Możesz pomóc, kupując szczególny kalendarz i nie odwlekaj swojej decyzji! Co powiesz na taki, w którym rok rozpoczyna się we wrześniu i w dodatku będzie trwał 14 miesięcy?

Stworzenie tego wyjątkowego kalendarza to inicjatywa wspierająca powstawanie Świetlikowa – Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci oraz Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci w Tychach. Jest to miejsce, w którym nieuleczalnie chore dzieci mogą bezpłatnie spędzać czas, spotykać się z rówieśnikami, jak najlepiej przeżywać swoje dzieciństwo, a wykwalifikowany personel zapewnia im możliwie najlepszą opiekę. Znajduje się tam sala doświadczania świata, sala rehabilitacyjna, a mali podopieczni biorą udział w wielu zajęciach.

Do grona osób wspierających akcję mającą na celu zebranie funduszy dla Świetlikowa włączyły się gwiazdy i zespoły muzyczne. Na kartkach kalendarza zobaczysz m.in. Martynę Wojciechowską – ambasadorkę Świetlikowa, Annę Guzik, Łukasza i Pawła Golców, Magdę Solich, Sebastiana Riedla i zespół Cree, Jędrka Bargiela, Kabaret Młodych Panów, Melę Koteluk, Stanisława Soykę i wielu innych artystów.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży kalendarzy zostaną w całości przeznaczone na pokrycie kosztów budowy hospicjum. Wszystkie osoby tworzące kalendarz oraz zaproszeni goście wspierają akcję charytatywnie.

Kalendarz możesz nabyć na stronie http://www.swietlikowo.pl/kalendarz.html w cenie 100 zł.

Dziękujemy za Twoją pomoc i życzymy Ci wspaniałego roku, ciesz się każdym dniem, każdą, nawet najzwyklejszą chwilą. Pamiętaj, że dobro powraca.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Urtica Dzieciom Camp – zbiórka czas start!


Właśnie ruszyła zbiórka finansująca turnusy terapeutyczne dla najmłodszych zmagających się z chorobą nowotworową – Urtica Dzieciom Camp. Organizatorzy zakładają, że podczas tegorocznej edycji z pomocy psychoonkologów, terapeutów, dietetyków czy instruktorów ruchu skorzysta 90 osób. Akcja potrwa do 10.08 br., limit ustalono na 70 000 zł.

Urtica Dzieciom Camp to wakacje połączone z terapią – wyjątkowe miejsce, w którym oprócz leczenia można rozwijać pasje, relaksować się, uczyć nowych rzeczy i odkrywać piękno świata, ale przede wszystkim zapomnieć o chorobie. W 2016 roku Urtica Dzieciom zorganizowała w krakowskim Centrum Psychoonkologii Unicorn pierwsze w Polsce turnusy rehabilitacyjne dla najmłodszych. Już dziś wiadomo, że w tym roku odbędą się 4 tygodniowe edycje, w których udział wezmą 72 osoby, a jeśli zbiórka przyniesie zakładany przez pomysłodawców efekt, będzie ich nawet 6. W tej chwili wszystko zależy od hojności darczyńców.

– Turnusy rehabilitacyjne to nie tylko leczenie połączone z odpoczynkiem i dobrą zabawą. W programie są warsztaty z dietetykiem, animacje oraz zajęcia z psychologami i psychoonkologami, które zapewniają wsparcie zarówno małym pacjentom, jak i rodzicom, dla których choroba dziecka jest pewnie najtrudniejszym okresem w życiu. Pomoc  psychologiczna – tak istotna podczas leczenia klinicznego – jest ze względów finansowych niestety pomijana w polskich warunkach szpitalnych. A to przecież umiejętność zrozumienia własnych emocji oraz dobre nastawienie dają moc do codziennej walki z chorobą. Jesteśmy przekonani, że w tym drzemie siła Urtica Dzieciom Camp –  przyznaje Iwona Nawara z Centrum Psychoonkologii UNICORN w Krakowie.

Do akcji dołączyło wiele znanych i cenionych osób publicznych. Ambasadorem tegorocznej edycji jest prof. Jerzy Stuhr, który podobnie do uwielbianego przez najmłodszych Mateusza Damięckiego, czy Jacka Wójcickiego, spotka się z uczestnikami obozów w Krakowie. Dzieci, które rozpoczęły turnus 30 czerwca br., już miały okazję poznać bliżej znanego podróżnika Janka Melę, który mimo fizycznych ograniczeń, od lat spełnia marzenia i pokonuje nie tylko szczyty, ale przede wszystkim pokonuje własne słabości. Na stronie https://wspieram.to/urticadzieciomcamp kupić można też książki najpopularniejszych w naszym kraju blogerów, audiobooki, czy gadżety z autografem artystów, którzy postanowili wesprzeć zbiórkę organizowaną przez Fundację Urtica Dzieciom.

Informacje na bieżąco można także śledzić na: https://www.facebook.com/urtica.dzieciom

Widzimy, jak potrzebna jest inicjatywa Urtica Dzieciom Camp, dlatego zdecydowaliśmy się poprosić o wsparcie podczas zbiórki publicznej. Im więcej pieniędzy zbierzemy, tym więcej dzieci pojedzie na turnusy terapeutyczne, a małych pacjentów, którzy wymagają rehabilitacji i pomocy, jest naprawdę wiele.  Wyślijmy dzieci zmagające się z chorobą nowotworową na wspaniałe wakacje, dzięki którym zapomną o codzienności szpitalnej i nabiorą sił w ich najważniejszej walce – walce o życie, dodaje Anna Marusia – Prezes Fundacji Urtica Dzieciom.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Urtica Dzieciom
7 lat temu

Dziękujemy i zapraszamy do wspierania naszej akcji! 🙂

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Gorący maj w Balticarium


Maj dla Balticarium rozpoczął się od kolejnego wyróżnienia patronatem honorowym. Tym razem projekt doceniło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, podobnie jak wcześniej Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. To wielki zaszczyt, że tak ważne instytucje wspierają Balticarium.

To dopiero początek! Już 13 maja odbędzie się Festiwal Twórczości dla Dzieci „Karuzela Sztuki” w Kosakowie. W ramach Festiwalu zaplanowane są trzy wydarzenia współorganizowane z Balticarium. Jednym z nich jest przedstawienie teatralne przygotowane przez Teatr Młodzieżowy Gminy Kosakowo, na podstawie wierszy dla dzieci o zwierzętach Bałtyku autorstwa poetki Elżbiety Krystek-Jones. Przedstawieniu będzie towarzyszyć wystawa ilustracji Natalii Uryniuk, autorki projektu Balticarium. Ponadto odbędą się interesujące warsztaty „Bałtyk i jego przyjaciele” dla dzieci w wieku 2-4 lat prowadzone przez KamiKaa – Kamila Szelągowicz.

Dzień później 14 maja w Kijowie odbędzie się wystawa ilustracji Balticarium organizowana przez Instytut Polski w Kijowie. Wydarzenie będzie mieć miejsce na placu Soboru Mądrości Bożej w Kijowie i będzie celebrować Dzień Europy. Wystawa zawiera 15 ilustracji wraz z ciekawostkami na temat zwierząt Bałtyku. Zostanie zaprezentowana zarówno w języku polskim i ukraińskim.

W drugiej połowie maja Balticarium wyruszy na podbój azjatyckiej kultury. Wraz z Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Guangzhou w Chinach przygotowano dwa wydarzenia. Od 24.05.2017 do 25.06.2017 w Galerii EMGdotART w Guangzhou odbędzie się wystawa ilustracji autorstwa Natalii Uryniuk, w tym prac z serii związanej z Morzem Bałtyckim. Przed otwarciem wystawy autorka Balticarium przeprowadzi wykład oraz warsztaty dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Guangzhou (GAFA). Myślicie, że zwierzęta Bałtyku skradną serca także Chińczyków?

Czy mieliście okazję uczestniczyć w Bałtyckim Festiwalu Nauki? Jeżeli nie, to w tym roku macie znów szansę! W ramach organizowanego przez Uniwersytet Gdański Festiwalu, w dniach 24.05.2017 do 28.05.2017, będzie miała miejsce kolejna wystawa ilustracji Natalii Uryniuk na temat Balticarium – w Instytucie Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Gdyni. To już kolejne wydarzenie organizowane wspólnie z Balticarium. W zeszłym roku Balticarium prowadziło warsztaty w Instytucie Oceanografii z okazji Święta Morza.

Balticarium rozwija się również w sieci. Strona dostępna jest w kolejnym nadbałtyckim języku ­– fińskim, a już w tym miesiącu zaktualizowana zostanie o wersję duńską, niemiecką oraz litewską. Na wersję łotewską i estońską poczekajcie do czerwca. Portal edukacyjny cieszy się dużym powodzeniem wśród pedagogów. Możemy przeczytać na stronie, że Balticarium znają przyrodnicy w szkołach, a nawet korzystają z materiałów na zajęciach. Czy już niedługo wszystkie dzieci poznają morskie zwierzęta?

Przypominamy, że strona dostępna jest pod adresem www.balticarium.com . Każdy z was może przysłać artykuł, który ma szansę być opublikowany na blogu portalu. Czy organizujesz wydarzenie związane z morzem? Zgłoś je, a zostanie dodane do kalendarium portalu.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Czas przelatuje ci między palcami? Zastanów się, co jest ważne


Doba ma dwadzieścia cztery godziny, a tydzień siedem dni i nikt na świecie nie lubi marnowania czasu. Każdy chciałby wykorzystać go najlepiej, jak potrafi. Niestety bardzo łatwo się zatracić i pozwolić, by przeleciał między palcami. Nie wiem, jak Ty, ale ja mam wtedy wyrzuty sumienia. Jestem za to szczęśliwa, gdy udaje mi się zachować równowagę między dobrym wypełnianiem wszystkich życiowych ról i zadań a odpoczynkiem. I nie chodzi o jakieś profesjonalne zarządzanie czasem, planowanie, pilnowanie się i samokontrolę…

„Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie,  jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia.  Wyjdź mu naprzeciw.”
Phil Bosmans

Chodzi po prostu by mieć czas…

…dla swoich rodziców

Gdy podsumowuję kończący się dzień, cieszę się, że mogłam porozmawiać z moją mamą. Bardzo lubię nasze codzienne telefoniczne rozmowy. Zwykłe „co słychać?” – pogaduchy o codziennych sprawach, czasem o rzeczach ważnych, niekiedy o pogodzie. Do taty dzwonię rzadziej, ale pogawędki z nim są dla mnie szczególne. Ostatnio wspominaliśmy gołębie pocztowe mojego pradziadka i kołoczki z cynamonem z nieistniejącej już piekarni. Tak wielu moich znajomych nie ma już rodziców…  W głowie mam ciągle przejmujący tekst Małgorzaty Ohme, napisany po śmierci jej ojca, z przesłaniem: „Jeśli twój tata żyje, zadzwoń do niego. Dziś”

„Nie bądź pewny, że masz czas bo pewność niepewna.”
Jan Twardowski

…dla dziecka

Codziennie dostaję informację, czy dobrze wykorzystałam mój czas z synem. Słyszę, słowa Aleksa w wieczornej modlitwie: dziękuję Boże, że mama skakała dziś ze mną na trampolinie i grała ze mną w „Potwory”. Uff, udało się – dobrze spędziliśmy dzisiejszy dzień. Można iść spać, tylko jeszcze przytulanki na dobranoc – nasz codzienny rytuał, który wiele dla mnie znaczy. Jestem szczęśliwa.

„Ludzie mówią – „czas to pieniądz”. Ja mówię inaczej – „czas to miłość”. Pieniądz jest znikomy, a miłość trwa.” Stefan Wyszyński

…dla męża

Uwielbiam randki z mężem – te zaplanowane, przygotowane, wyczekiwane, z biletami kupionymi na dwa miesiące przed. Ale lubię też ten czas zwykły, powszedni, z pytaniem „Jak ci minął dzień?”, by wiedzieć, co on myśli i czuje, z wieczornym masażem spiętych ramion i spontanicznym wspólnym prysznicem. Oby jak najczęściej te chwile były częścią naszej codzienności.

„Poświęcaj czas osobom, które są dla Ciebie najważniejsze”
Brian Tracy

…dla przyjaciół

Gdy słyszę „Musimy się w końcu spotkać” uświadamiam sobie, że nie warto odkładać, trzeba działać. Kontakt z dobrymi znajomymi daje tyle radości i ładuje baterie pozytywną energią. Zawsze jest potrzebny ktoś, kto wyjdzie z inicjatywą, zaplanuje konkretny termin, dlaczego to nie mam być ja? A gdy po przyjemnym wieczorze, pełnym śmiechu i rozmów, sprzątamy talerze, uśmiechamy się, bo wiemy, że było warto wygospodarować i na to swój czas.

„Najlepszy czas na działanie jest teraz!”
Mark Fisher

…dla siebie

No i te momenty tylko dla siebie. Wieczór, godzina, parę minut – moje! Czasem wzruszający film, książka, godna zarwania nocy, relaksująca kąpiel za zamkniętymi drzwiami łazienki, spokojna poobiednia drzemka – och, jak dużo siły to mi daje. Niezależnie od tego, ile mamy obowiązków, ważny jest ten czas tylko i wyłącznie dla swoich potrzeb.

„Każdego dnia na pół godziny odsuń od siebie kłopoty. Ten czas przeznacz na drzemkę”
Abraham Linkoln

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close