Jesienne edycje targów Trends 4 Kids: 10.11 Gliwice, 24.11 Warszawa, 1.12 Kraków


Zapraszamy przyszłych rodziców, rodziców z dziećmi w wieku od 0-9 lat oraz wszystkich tych, którzy cenią produkty hand made, nowoczesny dizajn, wysoką jakość, oryginalne oraz pomysłowe propozycje od polskich twórców.

Nasi Goście będą poruszać się i korzystać z czterech specjalnie wyznaczonych stref:

STREFA ZAKUPÓW – w tej strefie będzie można znaleźć odzież, buciki, zabawki, dekoracje do pokoików dziecięcych, książeczki oraz produkty dla kobiet w ciąży i mam karmiących. Wystawcy specjalnie na dzień targów przygotowują atrakcyjne rabaty.

Realizując zakupy na stoiskach w kwocie łącznej 250 zł będzie można odebrać prezent w punkcie organizatora (liczba przewidzianych prezentów jest ograniczona).

STREFA ŚWIADOMEGO RODZICA – dla rodziców i przyszłych rodziców przygotowaliśmy bogaty program prelekcji i warsztatów, w jakich będzie można brać udział przez cały dzień. To niecodzienna okazja do skorzystania bezpłatnie z porad i konsultacji u ekspertów wielu dziedzin związanych z wychowaniem dziecka oraz prawidłowym dbaniem o jego zdrowie.

STREFA ZABAWY – w tej przestrzeni dzieci będą mogły bezpłatnie skorzystać z licznych zajęć kreatywnych i rozwijających warsztatów. Nuda tego dnia jest u nas zabroniona! Najmłodsi Goście spotkają się m.in. z szalonymi naukowcami, będą kreować stworki z piany i wybuchowe wulkany, brać udział w zajęciach sensoplastycznych, tworzyć przy wielkoformatowych panelach dizajnu ze sznurka i przeżyją podwodną przygodę w świecie wirtualnym.

trends 4 kids

STREFA EKO WYBORU – jest dla nas szalenie ważne, by najmłodsze pokolenie wyrastało w świadomości ekologicznej, bo dzisiejsze wybory wpłyną na to, w jakim świecie przyjdzie żyć naszym dzieciom, gdy dorosną. Chcemy edukować i pokazywać w jaki sposób małymi krokami zmieniać codzienne nawyki, by zadbać o lepsze jutro dla nas i naszej planety. Na najmłodszych czekają m.in. zajęcia recyklingowe m.in tworzenia woreczków wielorazowych na żywność. Pokażemy też jak kreatywnie zapakować świąteczne prezenty wykorzystując przedmioty, które znajdziemy w domu.

Rodziców i wystawców będziemy także zarażać ideą less waste i pokazywać jak można stać się eco friendly. Warto sprawdzić na naszej stronie w jaki sposób można pomóc włączając się akcje i aktywności, jakie przygotowaliśmy na dzień naszego wydarzenia.

Więcej na:

www.trends4kids.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Informacje prasowe
  Subscribe  
Powiadom o

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Mamaville Gdańsk vol. 4


Gdańszczanie wiedzą, co to znaczy okazja do dobrych zakupów. Przecież to oni rokrocznie organizują Jarmark Dominikański. Dlatego z radością informujemy gdańszczan i nie tylko, że już w niedzielę 10 marca będą mieli okazję gościć na czwartej edycji Targów Mamaville.

A Targi Mamaville to nie są byle jakie targi. To szczególne wydarzenie o charakterze rodzinnym. Tak, rodzinnym, bo chociaż odbywa się poza domami, adresowane jest do rodzin. Szczególnie tych, w których są lub mają się niebawem pojawić małe dzieci.

O Mamaville można powiedzieć, że to targi od mam dla mam. Wśród wystawców znajdują się przede wszystkim mamy, dla których macierzyństwo to za mało. Łącząc przyjemne z pożytecznym, projektują meble, akcesoria, dodatki, szyją ubranka i… oferują to innym mamom. Dzięki temu wszystkie artykuły, jakie można kupić na targach, są naprawdę stworzone z myślą o dzieciach. Autorskie rozwiązania idą w parze z wysokiej jakości materiałami, w końcu dzieciom należy się to, co najlepsze.

Targi Mamaville to nie tylko zakupy. To także strefa edukacyjno-warsztatowa kierowana do rodziców i przyszłych rodziców. O solidną dawkę wiedzy dbają specjaliści z różnych dziedzin związanych z ciążą i rodzicielstwem. Tym razem lista warsztatów przygotowanych z myślą o rodzicach i dzieciach jest bardzo długa. Na warsztaty można się zapisać pod tym linkiem: http://bit.ly/warsztatygda4.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są do 8 marca. Spieszcie się, to już dziś!

Po warsztatach i zakupach czas na odpoczynek. W strefie relaksu można wypocząć, a w strefie kulinarnej smacznie i zdrowo zjeść. Wegetarianie i weganie też nie wyjdą głodni.

 

Ważne informacje:

Miejsce: Amber EXPO, ul. Żaglowa 11, Gdańsk. Na gości czeka aż 1000 miejsc parkingowych.

Data: 10 marca 2019.

Godzina: 10 – 17

Wstęp: wolny.

Blog W Roli Mamy tradycyjnie obejmuje patronatem medialnym kolejną edycję Targów Mamaville.

 

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Mirella
  Subscribe  
Powiadom o

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Targi Mamaville po raz pierwszy w Krakowie!


Była Warszawa, był Wrocław, był Gdańsk, przyszła pora na Kraków. Już 3 marca Targi Mamaville po raz pierwszy zagoszczą w Grodzie Kraka. Przybywajcie, bo będzie się działo!

Konkurencja nie śpi, wejście na rynek ze swoimi produktami okupione jest ciężką pracą. Właśnie dlatego pierwsza krakowska edycja Targów Mamaville została przygotowana szczególnie starannie. To wydarzenie z pewnością zapoczątkuje cykliczną krakowską imprezę, a wszystkie krakowskie centusie będą z radością biegły na zakupy dla dzieci i nie tylko.

Premierowe targi pełne będą małych i dużych niespodzianek. Nowi wystawcy, nowe kolekcje znanych marek, warsztaty dla dzieci i rodziców, niespodzianki dla maluchów i strefa relaksu dla wszystkich. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo każdy wystawca ma w zanadrzu coś, czym pragnie zaskoczyć tych, którzy odwiedzą jego stoisko.

Targi Mamaville w Krakowie adresowane są do rodzin i rodziców oczekujących na dziecko. Wizyta na targach to idealny moment na skompletowanie bądź uzupełnienie wyprawki, poznanie nowych rozwiązań w dziedzinie pielęgnacji niemowląt, uzupełnienie wiedzy poprzez udział w warsztatach lub kupno podręczników, bo tych też na targach nie zabraknie. Dla dzieci to okazja do uzupełnienia garderoby (zazwyczaj na Targach Mamaville dostępne są ubranka do rozmiaru 122) i wyproszenia nowych zabawek. Wiele z nich można przetestować na miejscu.

Krakowska edycja będzie gościła nie tylko stałych wystawców, ale też tych, którzy po raz pierwszy postanowili wystawić swoje kolekcje na Targach Mamaville. Niektóre kolekcje będą przygotowane specjalnie z myślą o krakowskiej imprezie – nie będą dostępne w normalnej sprzedaży. Jak zwykle, tak i tym razem, w gronie wystawców nie zabraknie młodych mam, które zainspirowane macierzyństwem projektują ciekawe ubranka, akcesoria, mebelki i gadżety. A kto najlepiej wie, czego potrzebują mamy, jak nie mamy właśnie?

Krakowska pierwsza edycja Targów Mamaville została zorganizowana z rozmachem. Goście mogą liczyć na obecność ponad 100 wystawców i aż 700 miejsc parkingowych. Hala będzie tak zaaranżowana, by można było się po niej swobodnie przemieszczać, także z wózkiem. W razie potrzeby mama i dziecko będą mogli skorzystać z ustronnego kącika. Wszyscy zdołają zaspokoić głód w strefie kulinarnej.

 

Miejsce targów: EXPO KRAKÓW ul. Galicyjska 9

Data: 3 marca (niedziela), godziny 10:00 – 17:00

Wstęp wolny

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Mamaville w Krakowie

Blog w Roli Mamy obejmuje patronatem medialnym pierwszą krakowską edycję Targów Mamaville.

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Mirella
  Subscribe  
Powiadom o

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Zawroty głowy. Przyczyny problemów i sposoby walki


Zawroty głowy to nieprzyjemna dolegliwość, która choć raz przytrafiła się każdemu z nas.  Pojawiają się bez ostrzeżenia, w jednej sekundzie ciało staje się jak z waty, pocimy się, trudno jest utrzymać równowagę, bywa też, że to, co widzimy, staje się rozmazane, a dźwięki dochodzą jak z oddali, pojawiają się mdłości. Mnie problem dopadł dziś rano i trzymał przez wiele godzin, z powodu niepożądanego działania  leku. Postanowiłam się zagłębić w temat i przedstawić go nieco bliżej.

Najczęściej zawroty głowy powstają z banalnych powodów i nie są powodem do obaw, szczególnie jeśli pojawią się sporadycznie, np.odczuwamy zawroty głowy przy wstawaniu z łóżka (zawroty ortostatyczne). Więc czym są i z czego mogą wynikać zawroty głowy?

Zawroty głowy. Przyczyny

“Wirowanie” w głowie wynika z zaburzenia funkcji układu nerwowego, który decyduje o utrzymaniu równowagi. Najczęściej za kłopoty odpowiada chwilowe zaburzenie pracy lub nawet uszkodzenie błędnika. Ale nie tylko.

Zawroty głowy, jak wyżej wspomniano, najczęściej są efektem niegroźnych sytuacji, takich jak:

 • gwałtowna zmiana pozycji,
 • nabieranie zbyt głębokich oddechów,
 • wpływu np. alkoholu lub przyjmowanych leków.

W takich przypadkach wiadomo czego nie robić, by uniknąć nieprzyjemnych doznań – nie wstawać nagle, oddychać spokojnie, uważać na ilość wypijanych trunków i ich jakość. Bezwzględnie należy czytać ulotki dołączone do opakowań leków, ponieważ nawet uważany powszechnie za bezpieczny specyfik, dany lek może niespodziewanie zaszkodzić. 

Mogą je również powodować takie czynniki, na które powinniśmy zwrócić większą uwagę, jak:

Problemy takie jak anemia lub niedociśnienie/nadciśnienie powinny być kontrolowane przez lekarza. Podobnie jak ciąża, podczas której zawroty głowy mogą bardzo utrudnić zwykłe funkcjonowanie i narazić przyszłą mamę np. na niebezpieczny upadek. W przypadku choroby lokomocyjnej jest kilka sposobów na przetrwanie (np. przyjęcie odpowiedniego leku przed podróżą). W przypadku zaburzeń błędnika, tak jak podczas choroby lokomocyjnej, rozsądnym pomysłem jest unikanie takich rozrywek jak np. karuzele czy huśtawki oraz przebywania na dużych wysokościach.

Poza tym, „wirowanie w głowie” może wynikać z bardziej poważnych i potencjalnie niebezpiecznych przyczyn, których nie wolno ignorować. Oto najważniejsze:

 • choroba Meniere’a,
 • migrena,
 • stwardnienie rozsiane,
 • padaczka
 • guz mózgu,
 • krwotoki, udar,
 • uraz, np. wstrząśnienie mózgu.

Zawroty głowy. Leczenie

Jeśli problemy wystąpiły z banalnych powodów, które wspomniane zostały na samym początku artykułu, przeciwdziałanie nie jest skomplikowane. Należy po prostu unikać prowokowania sytuacji, w których zazwyczaj kręci się nam w głowie. Gdy przykre objawy już wystąpią, zazwyczaj wystarczy złapać głęboki oddech, przystanąć lub przysiąść na chwilę, odpocząć, by świat przestał wirować. Sposób leczenia zależy od przyczyny, która spowodowała zawroty głowy i powinien zostać dobrany przez specjalistę po ustaleniu diagnozy.

Natomiast gdy zawroty głowy są bardzo dokuczliwe i towarzyszą im inne, niepokojące objawy należy zgłosić się po poradę do lekarza, a nawet udać na izbę przyjęć szpitala, ponieważ mogą sygnalizować stan zagrożenia dla życia.

Do symptomów, które powinny wzbudzić naszą czujność lub zaalarmować osobę towarzyszącą, należą:

 • silny ból głowy,
 • zaburzenia widzenia,
 • zaburzenia mowy (bełkot, niezrozumiała mowa, trudności z wypowiadaniem wyrazów),
 • zaburzenia świadomości i czucia (takie jak drętwienie ciała, niedowłady, mrowienie), utrata przytomności.

W momencie wystąpienia silnych objawów, należy bezzwłocznie udać się po pomoc lekarską.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Żaklina Kańczucka
  Subscribe  
Powiadom o
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close