Wyprawa Marzeń z Markiem Kamińskim


Zapraszamy na Wyprawę Marzeń z Markiem Kamińskim. Przez mądrą zabawę i aktywność fizyczną skutecznie uczymy motywacji, odkrywamy talenty, wzmacniamy wiarę we własne siły. To będzie wspaniała przygoda!

Obóz Zdobywców Biegunów to nie tylko wakacyjny wyjazd i wypoczynek, ale aż 36h praktycznych warsztatów z zakresu survivalu i pracy nad sobą.

Poznaj emocje, jakie towarzyszyły Markowi Kamińskiemu i Jaśkowi Meli w drodze na bieguny. Zdobądź swój własny biegun!

Twórcą metody Biegun jest Marek Kamiński – pomysłodawca, założyciel i siła napędowa Fundacji Marka Kamińskiego, podróżnik, polarnik, przedsiębiorca. W 2004 roku zdobył oba bieguny Ziemi z niepełnosprawnym chłopcem – Jaśkiem Melą. Między innymi w efekcie tych właśnie doświadczeń, współpracując z psychologami, pedagogami, ekspertami rozwoju, opracował autorską metodę osiągania celów i pokonywania trudności. Metoda Biegun w praktyczny sposób uczy, jak poprawić i realnie zmienić jakość życia.

Obóz odbywa się w Ośrodku Wypoczynkowym Panorama w Kątach Rybackich w terminie 1-12 sierpnia 2016. Koszt pobytu na Obozie Zdobywców Biegunów to: 1500 zł. Każdy zakupiony bilet udziału na pełnopłatny obóz wspiera wyjazd dzieci na obóz dofinansowany. Obóz kierowany jest do dzieci w wieku 10-15 lat, ciekawych świata i lubiących marzyć!

Pracujemy w oparciu o profesjonalne materiały szkoleniowe, takie jak Dziennik Zdobywcy z indywidualnym zestawem ćwiczeń. Wychowawcami na Obozie są wyłącznie trenerzy metody Biegun certyfikowani przez Fundację Marka Kamińskiego.

Rejestracji na obozy można dokonać na stronie: ozbp2016.evenea.pl

Więcej informacji na temat obozu i metody Biegun znajduje się na stronie www.3biegun.kaminski.pl oraz www.kaminski.pl

kaminski

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Milena Kamińska
7 lat temu

Super pomysł nigdy o nim nie słyszałam warto rozprzestrzenic informację

W roli mamy - wrolimamy.pl

Właśnie to robimy 🙂

Milena Kamińska
7 lat temu

i nich się do tego wszyscy dołączą, ja już udostępniam niech idzie w świat

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Gra „Kubik” – patronat medialny


Każdy z nas lubi od czasu do czasu rozwiązać jakiś rebus, krzyżówkę czy sudoku albo nawet test na inteligencję. Lubimy się sprawdzać, ćwiczyć szare komórki i rywalizować z innymi. Doskonałą okazją do takiej rywalizacji i ciekawym sposobem na sprawdzenie, jak działa nasza wyobraźnia przestrzenna i myślenie kombinatoryczne, jest NOWOŚĆ Wydawnictwa Epideixis – logiczna gra „Kubik”.

„Kubik” jest trzecią z serii gier, do której należą już „LABIrynt” i „Mistrz GETRIKO”. Zadaniem każdej z nich jest rozwijanie w formie zabawy ważnych i potrzebnych w życiu umiejętności i kompetencji takich jak: orientacja na płaszczyźnie, myślenie logiczne i strategiczne, koncentracja, wyobraźnia.

gra-kubik

A. Einstein powiedział kiedyś: „wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona…”. Możemy więc wciąż ją ćwiczyć i poszerzać.

Najważniejszym elementem gry jest zestaw 5 kolorowych sześciennych klocków, które należy zestawiać ze sobą w różnych kombinacjach przestrzennych według przyjętych zasad. Możliwe układy klocków przedstawione są na dołączonych do gry kartach. Aby otrzymać te układy, trzeba manipulować klockami, obracać je i przestawiać. To właśnie pomaga nam kształtować i ćwiczyć wyobraźnię przestrzenną, intuicję geometryczną oraz myślenie kombinatoryczne.

gra-kubik-plansze

„Kubik” przeznaczony jest dla dzieci od 5. roku życia, młodzieży i dorosłych otwartych na rywalizację i jak każda gra dostarcza sporo emocji i dobrej zabawy.W rozgrywce może brać udział 2 – 4 osób.

Autorem pomysłu gry (jak i dwóch wcześniejszych) jest dr Jan Amos Jelinek.

Gra „Kubik” ukazała się pod patronatem W Roli Mamy i jest dostępna na www.pus.pl

gra-kubik-1

Wpis jest elementem współpracy z Wydawnictwem Epideixis

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Gra „Domek”, czyli budujemy swój wymarzony dom – patronat medialny


Wychowałam się w domu wielopokoleniowym z dużym ogrodem. Teraz razem z mężem i dziećmi mieszkamy w bloku z widokiem na plac zabaw, a mój rodzinny dom odwiedzamy co jakiś czas wpadając do dziadków. Marzenie o własnym domu już nie jest zarezerwowane tylko dla mnie, a to za sprawą nowości, gry rodzinnej „Domek” od Rebel.

Prosta, zrozumiała nazwa ukrywa pod swoją postacią najskrytsze marzenia dorosłych i dzieci. Ta gra przenosi nas w nowy wymiar, gdzie planowanie wymarzonego domku nie będzie już takie trudne.

Zatem jak będzie wyglądał Twój wymarzony dom?

Domek-plansza-gracza

Od ciebie zależy co wybierzesz, jak urządzisz swój dom. Marzy ci się duża sypialnia z ekskluzywnym łóżkiem z baldachimem, a może przestronny salon, w którym bez trudu zmieści się pianino? Pamiętaj, by przy projektowaniu swojego „Domku” dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń, gdyż później niezwykle trudno wprowadzić zmiany!

Domek
W ciągu dwunastu rund zbierzesz tyle kart, by zapełnić swoją planszę pokojami, wybrać kolor dachu i znaleźć miejsce na stylowe lub praktyczne dodatki, tworząc tym samym niepowtarzalny „Domek” z charakterem. Na koniec gracze porównują swoje dzieła i zliczają punkty za funkcjonalność, dobry projekt, jakość dachu i wykończenie całości.

domek-w-grze

Pięknie graficznie i różnorodność kart (prawie 100 unikalnych grafik) potęgują przyjemność płynącą z każdej rozgrywki. Przejrzysta i bardzo spójna z tematem mechanika daje możliwość podejmowania za każdym razem nowych, ciekawych decyzji i budzi chęć zagrania w „Domek” po raz kolejny… i kolejny.

Patronat medialny nad grą „Domek” objęło W Roli Mamy oraz ZnadPlanszy.

domek-pokoj

Domek-pokoje

domek-pudełko

 

Informacje o grze na stronie wydawnictwa: http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,697/Domek.html

Premiera: 19-22 maja 2016 roku na Warszawskich Targach Książki
Autor gry: Klemens Kalicki
Ilustracje: Bartłomiej Kordowski
Liczba graczy: 2 – 4
Czas gry: 20 – 40 minut
Sugerowana cena detaliczna: 99,95 zł

Wykorzystano materiały prasowe od Rebel.pl

Wpis jest elementem współpracy z Rebel.pl

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Agnieszka Jelinek

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika Grabska
7 lat temu

Od jakiego wieku dziecka jest przeznaczona gra ?

W roli mamy - wrolimamy.pl
Reply to  Monika Grabska

od 7 lat, ale z pomocą rodzica myślę, że 5 latek też da radę 🙂

Milena Kamińska
7 lat temu

Rewelacja

Gandalf.com.pl
Gandalf.com.pl
7 lat temu

My moglibyśmy grać tak kolejny, kolejny i… kolejny raz! 🙂 Świetny projekt, świetne ilustracje, świetna gra i świetna recenzja! Takie czytamy z przyjemnością! 🙂

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Zabawy manipulacyjne – kolorowy ryż


Nie od dziś wiadomo, że najlepszymi zabawkami w rękach dziecka są przedmioty, które pozornie nie przypominają typowych pluszowych czy plastikowych zabawiaczy. Niejeden maluch chętniej sięgnie po kolorowe ziarenka ryżu, pojemnik z grochem czy drewnianą łyżkę i garnek niż pluszowego misia. Rodzicom pozostaje uzbroić się w cierpliwość, narzędzia sprzątające a przy wyborze garnków zakupić stopery do uszu i cieszyć się z wyboru dziecka.

Takie zabawy rozwijają kreatywność, pobudzają zmysły i twórczość dziecka. Pozytywnie wpływają także na rozwój motoryki małej (sprawności manualnej), która pełni ważną rolę w rozwoju dziecka.

Dziś chciałabym pokazać Wam jak w prosty sposób możecie ze zwykłego ryżu przygotować wielowymiarową zabawkę sensoryczną. Samo barwienie ryżu będzie ciekawym eksperymentem dla kilkulatka a przecież dzieci lubią takie zabawy. W końcu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki białe, zwyczajne ziarenka ryżu staną się kolorowe.  

Do wykonania potrzebne będą:

  •         biały ryż
  •         barwniki spożywcze
  •         alkohol
  •         pojemniki najlepiej szklane
  •         sitko
  •         papierowy ręcznik

Przygotowanie kolorowego ryżu

  1.      Barwnik spożywczy rozpuszczamy w wodzie (połowa szklanki). Dodajemy ryż i pozostawiamy na 20 minut.
  2.      Dolewamy kilka kropli alkoholu, najlepiej spirytusu ale inny bezbarwny też się nada, w celu zabezpieczenia przed późniejszym farbowaniem ryżu po wyschnięciu.

kolorowy ryż

 

  1.      Po 20 minutach odcedzamy ziarenka ryżu i wysypujemy każdy kolor oddzielnie na papierowy ręcznik zostawiając go aż do wyschnięcia (najlepiej na całą noc). Do przyśpieszenia procesu schnięcia można także wykorzystać słońce lub lekko rozgrzany piekarnik.

kolorowy ryż

 

Tak powstały kolorowy ryż jest doskonałą zabawką sensoryczną stymulującą wrażliwość zmysłową dziecka jakże ważną w całym procesie poznawczym. Segregowanie wielobarwnych ziarenek ryżu wspomaga naukę kolorów, rozwija sprawność manualną i wykonywanie czynności precyzyjnych. Stanowi swoistą gimnastykę dla małych rączek. Nie mniej ocenione jest ćwiczenie koncentracji i cierpliwości, bo zbieranie drobnych ziarenek jest nie lada wyzwaniem.

Miłej zabawy!

 

kolorowy ryż

Zdjęcia: Sylwia

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Sylwia

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina Dziura
7 lat temu

Moja to by go zjadła ;p haha

W roli mamy - wrolimamy.pl

Myślę źe by nie zaszkodził 😉

Nefertari
Nefertari
7 lat temu

Brawo! I mnie to zawsze denerwowało! Albo prawdziwa bezczelność, gdy zabraniałam dawania synkowi czekolady Kinder (która taka „zdrowa”, bo przecież w reklamie mówili, że zawiera w sobie całą szklankę mleka!), a dziadek odciągnął wtedy synka do kuchni i „potajemnie” mu tę czekoladkę wcisnął – tuż po tym, jak powiedziałam, że nie chcę, by młody ją jadł. Paranoja! Albo jak mój synek lubił jeść suchy chleb to że „biedny”, bo „co takie suche jeść będzie”, chociaż bym mu szyneczkę dała albo chociaż masełkiem posmarowała… (Tja, a on właśnie lubił miętolić, to bym potem wszystko utłuszczone masłem miała…) Albo jak wodę mu… Czytaj więcej »

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close