Finał Kampanii Dotykam=Wygrywam


Dnia 25 października 2013 roku w Teatrze Studio Buffo w Warszawie odbył się uroczysty finał drugiej edycji kampanii Dotykam=Wygrywam. Inicjatorem i organizatorem kampanii jest bieliźniana marka Panache. W akcję włączyli się również niezawodni partnerzy: Fundacja Rak’n’Roll, Teatr Studio Buffo i marka modowa MUSES Urbańska & Komornicka.Do głównych celów kampanii należy namówienie Polek do dbania o zdrowie kobiecych piersi poprzez wykonanie dwóch prostych kroków:

 

  1. Noszenie biustonosza w idealnym dla siebie rozmiarze, który – odpowiednio dobrany – jest nie tylko niezwykle wygodny i komfortowy, ale także nie sprawi nam krzywdy;
  2. Wykonywanie regularnego samobadania piersi.

 

W tej edycji kampanii organizatorzy postawili na siłę obrazu filmowego. Podczas konferencji miał miejsce mini festiwal, w czasie którego zaprezentowane zostały trzy finałowe filmy, wyłonione w konkursie „DOTYKAJ=WYGRYWAJ, nie zwlekaj, RÓŻ SIĘ!”, a zaproszeni goście, partnerzy kampanii, polscy celebryci i przedstawiciele mediów, głosowali na najlepszy z nich. Nagroda za I miejsce to m.in. roczny zapas bielizny Panache o wartości 3000zł!

 

Wszystkie finałowe filmy dostępne są do pobrania pod adresem :www.sochic.pl/output/FilmyDW.zip

 

Podczas konferencji, Natasza Urbańska – oficjalna Ambasadorka kampanii Dotykam=Wygrywam, namawiała Polki do zmobilizowania się i „wzięcia spraw w swoje ręce”, przyznając przy tym, że sama każdego miesiąca wykonuje samobadanie piersi i wielokrotnie podkreślając, jak ważne jest regularne wykonywanie takiego badania: „Najcenniejsze w życiu każdej kobiety (i nie tylko) jest zdrowie. My, kobiety, najczęściej w codziennym życiu zapominamy o sobie, bo zawsze naszym zdaniem jest „coś” ważniejszego do zrobienia, załatwienia. Dajmy sobie chwilę, dzięki której możemy zyskać bardzo wiele!”.

Dobrze dobrany biustonosz to nie tylko korzyści zdrowotne, ale i lepsze samopoczucie, które daje kobiecie pewność siebie” – mówi Marta Samborska – przedstawiciel i członek zarządu Fundacji Rak’n’Roll, która również wypowiedziała się na temat profilaktyki piersi, ostrzegając przy tym, że każdego roku na raka piersi zapada 12 000 Polek. Na konferencji pojawiły się również znane polskie gwiazdy, które popierają i czynnie wspierają kampanię Dotykam=Wygrywam, namawiając Polki do wykonywania regularnego samobadania piersi.

Na miejscu, po części oficjalnej, każda z przybyłych Pań miała możliwość wprowadzenia w życie postulatów kampanii i sprawdzenia na własnej skórze, czy noszą odpowiednio dobrany rozmiar biustonosza, a to wszystko dzięki pełniącym dyżur wyspecjalizowanym bra fitterkom. Wszyscy obecni mieli również możliwość rozmowy z panią Małgorzatą Rejent z Centrum Onkologii w Warszawie, która opowiadała i edukowała w zakresie wykonywania samobadania, pokazując przy tym – przy użyciu fantomów piersi – jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi i na co zwracać uwagę podczas jego wykonywania. Walczymy o to, aby wylansować modę wśród Polek na samobadanie piersi” – mówi Izabela Sakutova, pomysłodawca akcji i przedstawiciel Panache.

Kampania Dotykam=Wygrywam nie toczy się jedynie w mediach i na salonach. Ma ona również praktyczne przełożenie, ponieważ w sklepach z bielizną marek Panache, uczestniczących w tegorocznej edycji kampanii, specjalnie wyszkolone bra fitterki uczą nie tylko jak prawidłowo dobrać biustonosz, ale także edukują klientki, jak wykonywać samobadanie piersi.

Marka Panache, na cele kampanii, stworzyła dodatkowo ciekawą formę nieprzemakalnej zawieszki pod prysznic z instruktażem wykonywania samobadania piersi, przypominającą o tej ważnej czynności. Zawieszkę taką otrzymasz w sklepach z bielizną Panache. Dodatkowo cała akcja ma wesprzeć działania fundacji Rak’n’Roll – Wygraj życie! Dlatego 10% z zysku ze sprzedaży różowych biustonoszy z oferty Panache, sprzedanych do końca bieżącego roku, zostanie przekazane na cele statutowe fundacji.

 

Adresy sklepów z bielizną marek Panache znajdą Państwo na stronie www.dotykamwygrywam.pl .

panache finał raknroll wybrane

 

 

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Z dzieckiem w kinie Muranów


Przedpremierowy pokaz filmu „Wielki Liberace”, reż. Steven Soderbergh

Z dzieckiem w kinie – cykl seansów stworzony specjalnie z myślą o rodzicach i opiekunach małych dzieci (od niemowlaka do 6-latka), którzy wspólnie mogą przyjść do kina.

Jest to okazja do obejrzenia nowości i nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają niemowlę lub przedszkolaka. Na czas seansu dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest Kącik PlayDoh, wyposażony w gry, zabawki, kredki i książki. Dzieci pozostają pod opieką doświadczonych i kreatywnych animatorów, a kinowa kawiarnia pełna jest zdrowych smakołyków przygotowanych z myślą o kinowych gościach.
Najmłodsze dzieci pozostają pod opieką rodziców podczas seansu. Stworzone zostały komfortowe warunki w postaci przygaszonego światła i stonowanego dźwięku, a na sali kinowej dostępne są przewijaki i pieluchy.

Najbliższe spotkanie 17 listopada (niedziela), godz. 12:00.

Przedpremierowy pokaz filmu „Wielki Liberace”.

„Wielki Liberace” to prawdziwa historia wielkiej gwiazdy rozrywki XX wieku. Świat znał go jako Valentino Liberace – bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę polskiego pochodzenia. Jego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją m.in. dla Eltona Johna, Madonny, czy Lady Gagi. Jednak jego prywatne życie odbiegało od wszystkiego, co wiedziały o nim miliony fanów.

Film, pokazany w konkursie festiwalu w Cannes i wyróżniony piętnastoma nominacjami do nagrody Emmy, oficjalnie zamyka karierę Stevena Soderbergha. Jednego z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich reżyserów filmowych, nagrodzonego Złotą Palmą za „Seks, kłamstwa i kasety wideo” oraz Oscarem za „Traffic”.

Zwiastun filmu:

Bilety w cenie 15 zł (dzieci za darmo).

Partner projektu Z dzieckiem w kinie Fundacja MaMa

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Czy lektura e-booków na czytnikach jest zdrowa dla wzroku?


Czytanie e-booków na różnych urządzeniach staje się coraz bardziej popularne. Wśród nich dominują czytniki, jednak wiele osób nadal czyta e-booki na komputerze. Firma Virtualo dystrybutor książek elektronicznych zapytała, więc o opinie lekarzy okulistów, aby dowiedzieć się co myślą o nowoczesnych formach czytania.

Jak wynika z badania „E-czytelnik w wielkim mieście” przeprowadzonego przez Virtualo w lipcu 2013 na próbie ponad pół tysiąca warszawiaków, 45% osób czytających e-booki korzysta z czytnika oraz z komputera. Między tymi dwoma urządzeniami jest ogromna różnica, a oczy przy lekturze pracują zupełnie inaczej. Intuicja i praktyka podpowiadają, że czytanie na komputerze nie jest zbyt zdrowe. Poprosiliśmy, więc lekarzy – specjalistów o profesjonalną opinię na ten temat – mówi Małgorzata Błaszczyk, Marketing Manager Virtualo.

Na pytania Virtualo odpowiedział Lek. med. Robert Matusik z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok, który specjalizuje się w laserowej korekcji wzroku, czyli nowych technologiach w okulistyce.

Virtualo: Czy czytanie jest zdrowe dla oczu? A może oko ludzkie lepiej pracuje patrząc w dal na przyrodę, zielone kolory?

Lek. med. Robert Matusik: Od czasów prehistorycznych człowiek potrzebował narządu wzroku do patrzenia w dal, gdyż dobry wzrok był niezbędny podczas zdobywania pożywienia. W okresie nowożytnym, ze względu na konieczność przekazywania coraz większych ilości informacji, wprowadzono teksty obrazkowe i literowe. Spowodowało to intensywną pracę wzrokową z bliska oraz co za tym idzie konieczność używania szkieł korekcyjnych. Pogarszanie się komfortu pracy podczas studiowania tekstu postępuje z wiekiem, co wiąże się z obniżeniem zdolności akomodacyjnej soczewki. Dlatego patrzenie w dal wydaje nam się bardziej przyjemne.

V: Czy oczy pracują inaczej patrząc na książkę drukowaną a na urządzenie do czytania takie jak czytnik, tablet?

RM: Przy ocenie komfortu widzenia ważny jest kontrast obrazu. W przypadku tekstu na kartkach książki rolę odgrywa format czcionki, wysycenie liter oraz jakość tła (papier może mieć różny odcień bieli). Pracując przy urządzeniach elektronicznych typu czytnik, tablet jakość obrazu możemy sami ustalać stosownie do swoich potrzeb. Odczucia czytelnika wtedy są bardzo subiektywne. Jednakże zmęczenie oczu powstaje zarówno przy czytaniu książek jak i czytników elektronicznych. Wskazane jest wykonywanie częstszych przerw podczas pracy wzrokowej.

V: Jak długo powinno się czytać dziennie, żeby nie popsuć sobie wzroku?

RM: Nie wyznaczono dotychczas limitu czasu, który predysponowałby do pogorszenia wzroku. Wystarczy pamiętać o zasadach higieny pracy, czyli o właściwym oświetleniu i przerwach podczas czytania. Zatem dobra wiadomość jest taka, że czytać można bardzo dużo z przestrzeganiem pewnych zasad.

V: Czy czytanie na telefonie o małym ekranie jest zdrowe? w dodatku kiedy czyta się w metrze, autobusie? Mam na myśli wpływ ekranu LCD i małej czcionki, wstrząsów…

RM: Osobiście nie polecam długotrwałego czytania w takiej formie ze względu na niekorzystne warunki zewnętrzne (wstrząsy, zmienne oświetlenie, rozpraszające czynniki zewnętrzne). Osoby młodsze nie zwracają uwagi na wielkość czcionki, gdyż akomodacja pozwala im bez problemu odczytywać najdrobniejszy druk. Natomiast wspomniane wyżej czynniki mogą powodować dyskomfort w korze mózgowej i niechęć do czytania we wspomnianych warunkach oraz zmęczenie.

V: Czy jest różnica między czytaniem na tablecie (LCD) a ekranem eINK, czyli papierem elektronicznym?

RM: Czytanie na ekranie eINK wydaje się być przyjemniejsze ze względu na lepsze parametry rozdzielczości obrazu. Poprawa kontrastu znacznie ułatwia proces czytania, podobnie jak możliwie najbardziej białe tło. Poza tym ekran LCD słabo sprawdza się w warunkach mocnego oświetlenia na przykład odbicia światła.

V: A jak się ma do tego sztuczne podświetlenie czytnika światłem?

RM: Poprawia ono kontrast, tło wydaje się być bielsze oraz zapewnia lepsze warunki do czytania, czyli jest zjawiskiem pozytywnym. Należy pamiętać, że jest to sztuczne światło i do tego niezbyt intensywne, ale lepsze takie niż jego brak.

V: Czy kroje i rodzaje czcionki mają wpływ na czytanie zdrowe dla oczu? np. duże litery, dobry kontrast zamiast małych liter?

RM: Wielkość i krój czcionki powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb czytelnika. Zarówno czytanie przy większych jak i przy mniejszych literach może być męczące dla oczu. Jeżeli czytanie tekstów sprawia nam trudność, towarzyszy im ciągła dekoncentracja, a tekst się rozmazuje, może to wynikać z nieskorygowanej wady wzroku. Wtedy nawet bardzo duże litery i dobry kontrast nie pomogą.

V: Jakie ma Pan rady dla czytelników – moli książkowych, aby zachowali zdrowy wzrok?

RM: Zawsze powinno się zachowywać zasady higienicznego czytania, czyli pracować i czytać w odpowiednim oświetleniu (najlepiej dziennym), używać właściwej korekcji, jeżeli jest potrzebna, dostosować właściwą odległość i ergonomiczną pozycję oraz wykonywać częste przerwy.

Lektura książek na czytnikach jest zdecydowanie lepsza dla naszych oczu, gdyż papier elektroniczny jest przyjazny dla wzroku. Główną przewagą czytników w porównaniu z komputerami jest zastosowanie e-papieru, technologii, która została zaprojektowana z myślą o naszych oczach i komforcie lektury.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Ziarnko do ziarnka aż zbierze się miarka


Szukacie w internecie, lub książkach ciekawego przepisu na ciasto, pomysłowy obiad? Ja często wertuję wiele stron, szukam na innych blogach – aż tu wreszcie jest! Jeśli te zdjęcia odzwierciedlają rzeczywistość to muszę go wypróbować! Szybko sprawdzam, jakie składniki są potrzebne, ustalam listę zakupów. Najlepszy przepis to taki, którego składniki mam już w domu.

Aż tu nagle zonk. Same dkg, g, ml. No i jak poradzić sobie bez wagi. Notabene waga w domu jest, tylko siadła już bateria, a znaleźć taką nie jest łatwo, chyba że ma się pod ręka zeragmistrza. Więc już od dawna stosuję poniższy przelicznik, może i Wam pomoże.

Jeszcze jedna mała wskazówka. Dobrze na początku wybrać jedną szklankę, sprawdzić, czy rzeczywiście mieści tyle cukru, mąki. Bo pewnie doskonale wiecie, że szklanka, szklance nierówna.

Mały przelicznik miar kuchennych:

1 szklanka cukru kryształu to 22 dkg

1 szklanka mąki to 17dkg

1 szklanka wody to 220-250 ml

1 łyżka stołowa łyżka margaryny, masła to 1,4 dkg

1 łyżka stołowa mąki ziemniaczanej to 1 dkg

1 łyżeczka miodu to 7,1 g

1 łyżeczka kakao to 2,5 g

 

Kostka margaryny to zazwyczaj 25dkg – 250g

Kostka masła to zazwyczaj 20dkg – 200g

 

Oczywiście można wykorzystywać przeliczniki dostępne w internecie, ale nie mam komputera w kuchni, a bieganie między kuchnią a salonem nie należy do moich ulubionych sportów. Dlatego swój przelicznik wydrukowałam i wpięłam do mojego kulinarnego podręcznika z przepisami. Jest zawsze pod ręką.

Teraz tylko należy zakasać rękawy i do dzieła!

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close